انشا زبان سرخ سرسبز میدهد برباد

دسته بندی: انشا, مطالب سایت
534 بازدید

باز آفرینی ضرب المثل زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد صفحه ۷۶ نگارش کتاب پایه کلاس هشتم تجربی انسانی ریاضی از سایت دریافت کنید.

انشا درباره ی زبان سرخ سرسبز میدهد برباد

به راستی زبان سرخ سر سبز را میدهد بر باد به چه معناست؟ مگر انسانی وجود دارد که سر آن سبز باشد؟ من که تاکنون چنین چیزی ندیده ام! این جمله فقط یک کنایه از انسان هایی است که با حرف هایشان یا رفتارشان جان خود را به خطر میندازند ! برای مثال آنها حرف های ممنوعه ای میزنند که نباید بزنند .

 

در برخی کشور ها حرف زدن بر علیه دولت جرم است ! در این نوع نظام دیکتاتوری که هیچکس حق ندارد دولت ، رهبر یا… را نقد کند عینا همین ضرب المثل یش می آید و یک حرف میتواند سر آدم را بر باد دهد .

 

توضیحات اضافه برای انشا :

یا مثلا تجمع و اعتراض یه چیزهایی که از آن ناراضی هستند که البته این حق هر انسانیست ولی سرکوب میشود ، گاهی فقط تهدید و ترساندن است ولی در مواردی هم همین چیز های جزئی باعث مرگ بسیاری شده است .

 

البته این ضرب المثل فقط راجب رعیت و ارباب ها نیست ! گاهی یک حرف میتواند رابطه ای را خراب کند! برای مثال فرض کنید شما حرفی به دوست صمیمیتان میزنید و او از شما ناراحت میشود . اگر دوستی شما با او بسیار زیاد و صمیمی باشد مطمئنا ناراحت شدن او یا قطع رابطه تان ممکن است برایتان همان اندازه که مرگ دردناک است ، دردناک باشد .

زبان سرخ سرسبز میدهد برباد