جواب با خانواده صفحه ۶۵ کتاب هدیه های آسمان پایه پنجم درباره آداب روز عید غدیر تحقیق کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب تمرین با خانواده هدیه های آسمان پنجم

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : پیامبر اکرم از آنجا که این عید بسیار مهم بوده به مسلمانان توصیه کرده که در سالگرد عید غدیر تجدید بیعت کنند. امام رضا علیه السلام می گوید که در سالروز و سالگرد عید غدیر خم به یکدیگر تبریک بگویید و جمله عربی الحمدللّه الّذی جعلنا من المتمسّکین بولایة أمیرالمؤمنین و الائمة سلام الله علیهم را نیز به یکدیگر بگویید. در روز عید غدیر توصیه شده است که مسلمانان باید به شادی بپردازند روش هر را نورانی و چراغانی بکنند حضرت علی می گوید که در روز عید غدیر اظهار فرح و شادمانی کنید و برادران مسلمان خود را نیز شاد گردانید. حضرت علی در جمله دیگر می‌فرماید که در روز غدیر با یکدیگر روبوسی و احوالپرسی کنید و جمله حضرت علی در مورد این موضوع اینگونه است روز عید غدیر هنگامی که یکدیگر را ملاقات می کنید با هم مصافحه کنید.

فاطمه : یکی از اعمال این روز این گونه است که باید لباس‌های نو و تمیز بپوشیم و عید را جشن بگیریم در این رابطه امام صادق علیه السلام می گویند یکی از وظایف روز غدیر این است که مؤمن تمیزترین و گرانقدرترین جامه های خویش را بپوشد. ستفاده از بوی خوش پیمان اخوت و برادری احسان و انفاق صله رحم دیدار با مؤمنان رفع حاجت مؤمنان غسل کردن تشکیل اجتماع در روز غدیر دعا و عبادت افطاری دادن وذکر صلوات از ویژگی‌های دیگر این روز بزرگ می باشد. دوستان عزیز لطفا در نظرات پایین به ما بگویید این تحقیق در کدام کتاب خواسته شده و برای کدام پایه درسی میباشد.

نویسنده : عید غدیر در ۱۸ ذی الحجه است ودر سال دهم هجری است.

محیا اسکندری : من درباره حضرت علی شعری دارم که برای شما می نویسم : نام علی : عدالت راه علی : شهادت عشق علی :سعادت ذکر علی: عبادت عید علی:

مریم فودازی : عید زیبا ی غدیر خم در18 ذی الحجه و سال دهم هجری است.

نویسنده : در روز عید غدیر خداوند به پیامبر یک ایه ای نازل کرد:((یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک و ان لم تفعل فما بلغت رسالته ترجمه:((ای رسول خدا آنچه از سوی پروردگارت بر تو نازل شده است برای مردم بیان کن که اگر بیان نکنی، رسالتت را انجام نداده ای)).

ملینا نصاری :‌در عید غدیر پیامبرگفت: هر کسی سرپرست او هستم،این علی،رهبر و سرپرست اوست،.

نویسنده : خداوند به پیامبر گفت:که اگر تو جانشین خودرا انتخاب نکنی مانند این میماند که تو اصلا پیامبری نکردی.

راحله و میترا سیدی : عیدغدیریکی ازبزرگترین ومهمترن اعیاد مسلمانان است مردم شهرهای مختلف در روزعیدغدیراداب ورسوم خاصی دارد.

ناشناس : در این روز نماز شکربخوانید و پنج بار بگویید من کنت مولاه فهذا مولا.
منتظر شما هستیم …