صفحه ۶۵ و ۶۶ نگارش فارسی ششم چه ارتباطی بین کتاب و درخت وجود دارد چند نوع از این ارتباط ها بنویسید هر طور که دلتان خواست می توانید بین آنها ارتباط برقرار کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب فعالیت نگارش ششم دبستان

ارتباط بین کتاب و درخت چیست

ما می دانیم که کتاب از کاغذ تشکیل شده است و کاغذ ها نیز از فرآورده های چوب هستند که پس از بریده شدن درختان ها تبدیل به کاغذ می شوندولی جدیدن کاغذها را بازیافت می کنند و از کاغذ های قبلی کاغذ های جدید را ایجاد می کنند و با خمیر کاغذ این کار را انجام می دهند آنها کاغذها را می پسندند تا اینکه به صورت خمیر مانند در می آیند و خمیر را به لایه‌های نازک ای تبدیل می کنند و آنها را خشک می‌کنند و کاغذ جدید ایجاد می شود ولی در کل کاغذهای a۴ و کاغذ های مرغوب از خود درخت به صورت مستقیم ساخته می شود.

چه ارتباطی بین کتاب و درخت وجود دارد ؟ چند نوع از این ارتباط ها را بنویسید

1- کتاب از درخت ساخته شده است و جنس هر دو یکی است در واقع میتوان درخت را مادر کتاب نامید اگر درخت نبود کتاب هم نبود.

2- درخت به ما میوه میدهد و دهان ما را شیرین میکند و کتاب نیز میوه علم دانش را به ما منتقل میکند و بیان ما را شیرین میکند.

3- درخت موجب پاکیزگی هوا میشود و بدون درخت زندگی برای انسان غیر ممکن است و کتاب نیز موجب دانش میشود و ذهن های ما را پاکیزه و تمیز میکند.

4- بدون کتاب علم به نسل های بعدی منتقل نمیشد و کتاب موجب دانش امروزی شده است انسان های اولیه در درخت علم خود را یاداشت میکردند و بدون درخت انسان های اولیه نیز نمیتوانستند علم خودشان را به انسان های بعدی بیاموزند.

5- یکی‌ از‌ ارتباط‌ ها‌ این‌ است‌ که‌ در گذشته‌ انسان‌ ها‌ به‌ جای‌ مداد ، برای‌ نوشتن‌ کتاب‌ یا‌ دفتر‌ از‌ تنه‌ی‌ درخت‌ یا شاخه و برگ درخت استفاده‌ می‌کردند ولی اکنون کاغذ جای آن را گرفته است.

6- در قدیم بر روی درخت حک می کردند والا روی ان می نویسند.

7- درخت ها اکسیژن تولید می کنند. ولی کتاب ها علم و دانش تولید می کنند.

8- وقتی از کتاب استفاده نمی کنیم و برای زیبایی می گذاریم مانند درختی است که میوه دارد ومیوه آن را نمی چینیم تا کرم میخورد.

چه ارتباطی بین کتاب و درخت وجود دارد

چند نوع ارتباط بین کتاب و درخت

در کتاب می توان عکس درخت را دید. درخت یعنی چوب مادر کتاب یعنی کاغذ است. درخت از خاک انرژی می گیرد و کتاب از درخت ساخته می شود پس نتیجه می گیریم که کتاب نوه خاک است.کتاب همیشه به علم و دانش تشکیل شده بود و کتاب نیز علم و دانش زیادی به ما میدهد. درخت هرچه بارش بیشتر میشود شاخ و برگ زیادی پیدا کنیم کتاب نیز چقدر اطلاعاتش بیشتر می‌شود قطر آن زیاد تر میشود. یکی‌ از‌ ارتباط‌ ها‌ این‌ است‌ که‌ در گذشته‌ انسان‌ ها‌ به‌ جای‌ مداد ، برای‌ نوشتن‌ کتاب‌ یا‌ دفتر‌ از‌ تنه‌ی‌ درخت‌ استفاده‌ می‌کردند.

کتاب ، درخت کاغذهای کتاب از درخت تهیه می شود ، نیمکت ، درخت میز و نیمکت چوبی از درخت تهیه میشود آجر، خاک آجر های ساختمانی از خاک. درست شده اند

چه ارتباطی بین درخت و کتاب وجود دارد

چه ارتباط و یا چه تفاوتی بین درخت و کتاب وجود دارد این یک سوال بسیار نهادی می باشد و باید عمیق‌تر به آن نگاه کرد. هم درخت و هم کاغذ هر دو از یک جنس تشکیل شده‌اند و در واقع کتاب از کاغذ تشکیل شده است که خود کاغذ نیز از درخت تشکیل شده است. درخت هر چقدر ثمره اش بیشتر میشودو شاخ و برگ های زیادی را تولید می کند سرش کمتر میشود و اندازه آن بزرگتر میشود و هیبت و بزرگی بسیار زیادی را پیدا می کند درخت نیز وقتی اطلاعات زیادی داخل خود داشته باشد قطر آن زیادتر شده و می توانیم بزرگی و عظمت را در کتاب‌هایی همچون لغتنامه مشاهده کنیم. منشاء کتاب و منشاء درخت هردو از خاک است و هردو از خاک روییده شده اند در واقع می توان گفت که درخت به در کتاب هستند کتاب ها از نابودی یک درخت ایجاد میشود و پدر میراث و ارز خود را به فرزندان یعنی کتاب ها انتقال میدهد. درخت و میوه های خودش مردم را سیر میکند ولی کتاب با میوه های دانش خود به مردم انرژی می‌دهد و مردم را پر از امید و اطلاعات و دانش می کند هر دو میوه یکی هستند ولی یکی مادی است و یکی علم و دانش می باشد. جدید کتاب ها را از بازیافت کتاب های دیگر می  سازند ولی این گونه نمی‌توان به قضیه نگاه کرد و باید کالا اندیشه قطع درختان را کنار بگذاریم قطع درخت مساویست با اکسیژن کمتر و اکسیژن کمتر مساوی با مرگ گونه های بسیاری از موجودات و در کتاب نیز اینگونه است هرچقدر که کتاب کمتر باشد اطلاعات کمتری منتشر میشود و اطلاعات کمتر مردم جهل و نادانی را به همراه می آورد و موجب از بین رفتن و مقرر شدن علم و دانش و عقلانیت می‌شود. ولی علم صرف از کتاب عقلانیت را به همراه نمی آورد فقط دانش انسان را زیاد می کند ولی انسان باید با علم کتاب همراه شود و به آن ایمان داشته باشد و به آموزه های کتاب هایی که در طول سالیان سال از نسل های گذشته به ما ارث رسیده است استفاده کنند و به آن عمل کند.

جواب ارسالی توسط کاربران سایت در نظرات پایین سایت

عسل : کتاب از کاغذ درست می شود و کاغذ از درخت و همینطور ادامه دارد و هر سه به هم وابسته اند چون درخت ریشه ی کتاب و کاغذ است و اگر درخت وجود نداشت هیچ کدام از این شگفتی ها وجود نداشت. این متن توسط عسل علی نژاد بارانلو ارسال شده است.

صدرا : از چوب درختان برای تولید کاغذ استفاده می کنند و از کاغذ نیز برای تولید کتاب استفاده می شود. ممکن است موضوع کتاب در مورد درختان باشد.

نرگس : درخت،میوه های زیای تولید میکند که ما آن ها را می خوریم و باعث حفظ سلامتی ما میشود .همچنین مطالبی در کتاب نوشته میشود که علم و دانش ما را زیاد میکند و ما از آن در کار هایمان استفاده می کنیم . راستی ، سایه ای که درخت در هوای آفتابی به ما میدهد ،یادمان نرود.

ناشناس : درخت باعث می شود که ما نفس بکشیم وزنده بمانیم.کتاب هم باعث می شه که عقل و مغز ما زنده بماند.

نویسنده : درفارسی گاهی علم به درخت مشهور است وازآن میتوان علم جوییدوکتاب هم ماننددرخت میتوان ازآن علم جویید.

زهرا میرزایی : جنس درخت با کتاب یکی است چون از درخت کتاب درست می شود…درخت هوا را پاکیزه میکند وکتاب ذهن را پاکیزه میکند…درخت اکسیژن تولید میکند و کتاب دانش و علم را افزایش میدهد…اگر از کتاب استفاده نکنیم وبرا زیبایی میذاریم مانند این است که درختی میوه دارد ولی آن را نمی خوریم.
ناشناس : درخت به انسان اکسیژن میده و کتاب علم و دانش می ده. میشود گفت درخت نباشد بشری نیست و بشری نباشد کتابی برای خوندن نیس..

کاظم : کتاب شرینی خودش یعنی علم و درخت شیرینی خودش یعنی میوه به ما میدهد.

راهما : سلام توی صفحه 65و66 کتاب نگارش ششم سوال کرده بودچه ارتباطی میان کتاب و درخت هست و حالا نویسنده عزیز برای ما جواب هایی در اختیار گذاشتند واگر دقت کافی داشته باشیدمی توانید از این سوال متوجه شوید در همه ی آفریده های خداوند ارتباط وجود دارد و (حتی میان چیز هایی که انسان ها ساختندو آفریده های خداارتباط وجود دارد) کتاب نگارش برای پی بردن به موضوع های مختلف از جمله پی بردن به آفریده های خداوند وبزرگی و مهربانی خداوند وارتباط همه چیز در این جهان و…….امید وارم این مطلب مفید بوده است.

دکتر جهانی : ارتباط بین این دو، این است که کتاب از درخت درست شده یعنی در واقع در تنه ی درخت به وجود می آید ویکی دیگر این است که درخت باعث می شود که ما نفس بکشیم و زنده بمانیم. کتاب هم باعث می شه که عقل و مغز ما زنده بماند. .