انشا جواب صفحه ۶۶ و ۶۷ کتاب نگارش پایه دهم درباره در مورد سفر خوانوادگی گزارش نویسی گونه پرسش های عینی پاسخ گزینش و سازماندهی راجب از سایت نکس لود دریافت کنید.

انشا گزارش سفر خوانوادگی

انشا گزارش سفر خوانوادگی پرسش و پاسخ نگارش دهم

پرسش های عینی

۱) ایا انسان ها با سفر کردن خوشحال می شوند ؟
۲) سفر روحیه را تغییر می دهد ؟
۳) یا سفر خانوادگی دلپذیر تر است یا تنهایی ؟

گزینش و سازماندهی پرسش

در روزی از روزهای زمستان من و خانواده ام راهی سفری شدیم که همگی از رفتن به سفر هیجان زده و خوشحال بودیم. همه در حال جنب و جوش و اماده شدن برای سفربودن ولی من در داغی آفتاب ظهر جمعه در حالی که کف زمین پا هایم را می سوزاند و آفتاب صورتم را میسوزاند ولی من این گرما رو دوست داشتم. چه خوبست اگر ما از سلامت کافی بهره مند باشیم قسمت های بدنمان سالم باشد. خیالش در برف و بوران قدم بزند. در جایی که بسیار سرد و سرد است. اما سرمای آنجا ذره ای انسان را نمی آزارد. در جایی که برف و سکوت کنار هم نشسته اند و با تبسمی بر آسمان نگاه می کنند و قدم می زنند. دانه های برف به مانند حبه های قندی هستند که به آرامی کاغذ پایین می آیند و زمین همواره مادری مهربان با آغوشی باز انتظارشان را می کشد. راستی چه مهربان خداییست. آسمان ابری سپید و زیبا و همچنان گذشته گنبدوار بر بالای سرمان پابرجابنا کرده. راستی چه مهربان خداییست. همه جا سکوت همه جا سپید همه جا مملو از برف حتی باد هم مزاحم نمیشود. کوه همچنان اسوه ای نیکو ایستاده و ابر ها را بر بالای سرش جمع کرده با هم صحبت میکنند. خورشید هم گرچه نمیتواند ببیند ولی خداوند آنقدر در وجودش معرفت نهاده است که باز هم نوربپاشد. راستی چه مهربان خداییست. شرایط فراهم است همه ی ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند پس چرا نان به غفلت خوریم؟چرا با این همه زیبایی هنوز هم انسانی بی دین باقی مانده ایم؟ ولی او صبور است و او چه مهربان خداییست. پس بیاموز در ظهر گرم و داغ تابستان قدم نهادن در صبح زیبای برفی و زمستان و بدان چه مهربان خداییست و دوباره بیاموز که چه مهربان خداییست و چه مهربان خداییست.

گزارش

راستی سفری ک ما رفتیم بسیار بی نظیر بود در حدی که من حال و هوای آن جا را دوست داشتم هرچی از انجا بگویم در توصیف خلقت و نعمت خدا عاجز هستم. هرکجا که سفر کنی باز خلقت و دیگر مخلوقات خدارو چندهزار برابر میبینی و زبانت در برابر این همه محبت و مهربانی قاصر است.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : کاش یکی جواب بفرسته تا تنوع انشا زیاد باشه معلم ها نفهمن.

فاطمه : مرحله اول : پرسش های عینی : به کجا سفر کردید؟ آب و هوای مقصد چگونه بود؟ چه زمانی سفر کردید؟ موقعیت جغرافیایی مقصد چگونه بود؟ طبیعت شهری که سفر کردید چگونه بود؟
سازمان دهی پرسش ها : به کجا سفر کردید؟ چه زمانی سفر کردید؟ موقعیت جغرافیایی مقصد چگونه بود؟ آب و هوای مقصد چگونه بود؟ طبیعت شهری که سفر کردید چگونه بود؟
گزارش : نوروز 98 ماسوله مقصد من و خانواده ام بود. ماسوله شهری بسیار زیبا و دوست داشتنی است که اکنون درمورد آن براتان توضیح میدهم:
شهر تاریخی و توریستی ماسوله، یکی از نقاط تاریخی، سرسبز و خوش آب و هوای شمال ایران با هوای مه آلود، تابستان‌های خنک و زمستان‌های پر برف است که بومیان آن را تالش‌ها تشکیل می‌دهند. ماسوله در جنوب غربی استان گیلان در بخش سردار جنگل فومن، ۶۰ کیلومتری شهر رشت ۳۶ کیلومتری شهر فومن و ۲۰ کیلومتری شهر ماکلوان واقع است.
شهر امروزی ماسوله شامل مجموعه معماری سنتی کوچکی است که در دل ژرف طبیعت رشته کوه‌های سرسبز با وسعتی معادل ۱۰۰ هکتار در مختصات جغرافیایی ۴۸ درجه، ۵۹ دقیقه طول شرقی و ۳۷ درجه، ۹ دقیقه عرض شمالی قرار دارد؛ و محدوده آن از سمت شمال به شهرستان ماسال، از سمت جنوب به طارم علیا (استان زنجان)، از سمت شرق به جلگه شهر فومن و از سمت غرب به شهرستان خلخال (استان اردبیل) می‌رسد محدوده مرکزی ماسوله از سه جهت شمال، جنوب و غرب به کوه و از طرف شرق بر درهای زیبا مشرف است ارتفاع آن از سطح دریاهای آزاد برابر با ۱۰۵۰ متر است آب و هوای ماسوله کوهستانی، با تابستان‌های خنک و زمستان‌های سرد و پر برف است اطراف ماسوله پوشیده از جنگل است و راه اصلی ارتباطی آن، جاده ایست که به سمت فومن کشیده شده‌است.
ماسوله شامل وسعتی معادل یکصد هکتار منطقه تحت حفاظت میراث فرهنگی و منابع طبیعی، یکی از خوش آب و هواترین نقاط ایران است که هر ساله پذیرای ده‌ها هزار گردشگر می‌باشد. شهر تاریخی و توریستی ماسوله به دلیل داشتن معماری منحصربه‌فرد در جهان شناخته شده‌است. ماسوله با کوهستان‌های مرتفع، جنگل و ییلاقات سرسبز از توریستی‌ترین مناطق شمالی ایران با جلوه‌های طبیعی فراوان به ویژه در اواخر بهار و فصل تابستان است و قلهٔ شاه معلم در ماسوله با ارتفاع ۳٬۰۵۰ متر بلندترین نقطه استان گیلان و هدفی جذاب برای گروه‌های کوهنوردی می‌باشد. دو هتل در داخل فضای معماری سنتی ماسوله و چندین هتل در جادهٔ منتهی به آن پذیرای گردشگران ایرانی و خارجی هستند همچنین تعداد زیادی مهمانخانه و خانهٔ اجاره‌ای هم در این زمینه وجود دارند. این شهر در سال ۱۳۵۴ هجری خورشیدی طی شماره ۱۰۹۰ در فهرست آثار ملی به عنوان میراث فرهنگی و طبیعی به ثبت رسیده‌است.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مانیشا : در این طعبیت خیلی لذت بردیم این همه جای دیدنی را خدایی که دنیا رو تو ۶ روز خلق کرد باید شکر گزاری این نعمت ها باشیم . و من به شما میگم این همه جای های دیدنی خدا دادی رو از دست ندهید حتی اون سر دنیا باشد .‌‌‌‌‌‌………………. از لطف کرم خداوند متعال همیشه توصیف تعریف کنیم.