جواب فعالیت صفحه ۹۵ و ۹۶ کتاب نگارش پایه یازدهم با توجه به طرح سفرنامه خود پیش نویس آن را بنویسید از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : سفرنامه به گیلان. مقدمه : ایران زیبا ف دارای استان های بسیار رویایی و طبیعت شگفت انگیزی است که هر بیننده ای را خیره و متحیر می کند. یکی از استان های ایران که طبیعتی خارق العاده دارد گیلان زیباست.

بدنه : روزی که به مقصد گیلان حرکت کردیم ، نمیدانم چند دقیقه از مدت زمان سفر ، از پنجره بیرون را تماشا می کردم. جاده شمال بسیار بسیار زیباست. درختان و کوه ها و تمام زیبایی ها و سرسبزی ها را فقط در همین جاده که به گیلان منتهی می شود می توان یافت . آثار تاریخی گیلان مانند ماسوله که روز دوم مقصد سفر ما بود بسیار اعجاب انگیز بود. به این شکل که هر بام حیاط خانه دیگری است. دریای آرام که مرغان بر فراز آن پر می گشایند بسیار زیباست و قایق سواری روی امواج خزر انسان را تا مرز جنون غرق لذت می کند. به دریا ، به آرامشش، به بزرگی و مهربانی اش حسودی میکنم. دریا ! چرا انقدر آرامی؟ هنگامی که طوفانی می شوی و بغضت شکسته می شود، دلتنگ چه کسی هستی؟ از زیبایی های گیلان که چشم پوشی کنیم کلوچه ها، زیتون پرورده آن را نمی توان از یاد برد. بوی عطر برنج ایرانی، غذاهای لذیذی چون قلیه ماهی ، مرغ ترش و… قند را در دل هر انسانی آب می کند. اگر از من بپرسید می گویم تمام گردشگران افلب مجذوب غذاهای گیلان می شوند.

نتیجه : به شما پیشنهاد می کنم حتما به گیلان سفر کنید و یک بار هم که شده میهمان شمالی های نازنین شوید. سفر گیلان برای من بسیار خاطره انگیز بود.

نویسنده : خیلی باصفا بود ولی خاطره ای بدی برای من در گیلان است که ارزش این شهر دیدنی و باصفا را برای من کاهش میدهد.