صفحه ۷۰ کتاب نگارش فارسی ششم در مورد یکی از شهدایی که میشناسید گزارشی تهیه کنید و در دو بند بنویسید عنوان مناسبی برای گزارشتان پیدا کنید ابتدایی دبستان از سایت نکس لود دریافت کنید.

دو بند درباره شهدایی که میشناسید

تحقیق در مورد یکی از شهدایی که می شناسید

امروز می خواهیم در سایت نکس لود در مورد کسری که و شوهری که آنها را می‌شناسیم دو بند بنویسید از آنجایی که نویسنده این سایت ماهر و دانش آموز نیست لذا نتوانستیم این بند را برای شما عزیزان تهیه کنیم موضوع این بخش اینگونه است که در مورد یکی از شهدایی که میشناسید گزارشی تهیه کنید و در دو بند بنویسید عنوان مناسبی برای گزارشتان پیدا کنید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : شاید تعداد کمی از شما اسم شهید ابراهیم هادی را شنیده باشید ولی می توان به جرات گفت که یکی از نمونه ترین شهدایی که میتوان نام برد شهید ابراهیم هادی است شهید ابراهیم هادی در حالی که بسیار در امور جبهه و جنگ قاطع و جدی بود در همین حال بسیار شوخ طبع بود و داستان هایی از او روایت شده است که همگان را به خنده وا می دارد. یکی از داستان ها اینگونه است که یک فرد قبلا با شهید ابراهیم هادی شوخی کرده بود و شهید ابراهیم هادی می‌خوست حال او را بگیرد در یکی از روزها شهید ابراهیم هادی با موتور در جلوی دوستش حرکت می‌کرد و دوستش در فاصله چند صد متری از او پشت سرش می آمد شهید ابراهیم هادی وقتی به ایست بازرسی رسید گفت من احساس می کنم یک عراقی بعثی مرا دنبال می کند خیلی ترسیده ام. ایست بازرسی دوست شهید ابراهیم هادی را که پشت سر او در حال حرکت بود نگه داشت و نیم ساعت او را بازرسی کرد و از او سوال های مختلفی پرسید و پس از نیم ساعت که از ایست بازرسی تاییدیه گرفت و از آنجا رد شد شهید ابراهیم‌ هادی آنجا وایستاده بود و با لبخندی بر روی لب شاهد آمدن دوستش بود دوستش که جریان را فهمیده بود زیر خنده زد و حساب شوخی آنها پاک شد.

نویسنده : شهید محسن حججی، که به دست گروهک داعش به شهادت رسید، پیش از این در عرصه نشر و کتاب فعال بود، تجربه همکاری با موسسه نشر شهید کاظمی (ناشر برگزیده نمایشگاه کتاب امسال) و کتابشهر ایران وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی از جمله فعالیت­های فرهنگی در کارنامه زندگی با عزت این شهید والامقام است­. این شهید والامقام همچنین نقشی اساسی در شکل­گیری موسسه و نشر شهید کاظمی داشت و همواره در کنار خلیلی، مدیر این موسسه و مدیر پیشین کتابشهر نجف ­آباد به نقش­آفرینی در فعالیت­های فرهنگی می­پرداخت. کتابشهر نجف آباد که در دوره فعالیت خود یکی از مراکز فروش محصولات فرهنگی زبانزد بود، تجربه موفق خود را مرهون ایثار، فداکاری و همت والای شهید محسن حججی و کارگزار این کتابشهر است..

الناز : سید حسین علم الهدی در اهواز به دنیا آمد و از کودکی ونوجوانی در راهپیمایی علیه رژیم شاهنشاهی حضور داشت . در سال1356،درکلاس تفسیر رهبر معظم که در مشهد برگزار میشد ،حضور داشت.او در آن زمان ،دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهدبود.باشروع جنگ تحمیلی به جبهه رفت و رشادت ها و فداکاری های بسیاری از خودنشان داد.او در عملیات هویزه ،درتاریخ شانزدهم دی ماه سال 1359،مظلومانه به همراه جمعی از یاران خود به شهادت رسید.

نویسنده : شهید مصطفی احمدی روشن در 17 شهریور سال 1358 در روستای سنگستان استان همدان متولد شد. وی دوران کودکی خود را در خانواده ای فقیر گذراند. خانواده وی در محله ای واقع در پشت امامزاده یحیی همدان به نام محوطه آقاجانی بیگ و در خانه ی اجاره ای و قدیمی، با امکاناتی اندک زندگی می کردند. پدر وی راننده مینی بوس بود و در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران سال های بسیاری را به مبارزه با دشمن بعثی پرداخت .وی تحصیلات خود را در زادگاه خویش آغاز کرد. دوره تحصیلی راهنمایی را با رتبه عالی از مدرسه خیام همدان فارغ التحصیل شد و به دبیرستان ابن سینا رفت. شهید احمدی روشن هشتاد و پنجمین شهید دبیرستان ابن سینای همدان است.پس از آن نیز در آزمون سراسری سال 77 شرکت کرد و وارد دانشگاه صنعتی شریف تهران شد و سپس در سال 81 از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.وی دانش آموخته رشته مهندسی پلیمر از دانشگاه صنعتی شریف بود. شهید احمدی روشن با سن پایین حدود 32 سال، دارای مقالات متعدد علمی در رشته پلیمر بود..

نازی : در میان مومنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستادند و بعضی پیمان خود را به آخر بردند و در راه خدا شربت شهادت نوشیدند و بعضی دیگر در انتظار دارند و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندارد .

نویسنده : عباس بابایی
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبریپرش به جستجو
عباس بابایی
Abbas Babaei — عباس بابایی.jpg
محل تولدقزوین
تاریخ تولد۱۴ آذر ۱۳۲۹
محل درگذشتمنطقه عملیاتی سردشت
تاریخ درگذشت۱۵ مرداد ۱۳۶۶ (۳۷ سال)
محل دفنقزوین
تابعیتایرانی
نیرونیروی هوایی شاهنشاهی ایران
نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران
درجهسرلشکر
فرماندهیپایگاه هشتم شکاری، معاونت عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران
جنگ‌هاجنگ ایران و عراق
نشان‌های لیاقتوینگ خلبانی جنگنده F14 Tomcat
همسرملیحه حکمت (۱۳۶۶–۱۳۵۴) درگذشت ۱۳۹۵/۰۳/۰۳
فرزندانسلما، محمد و حسین
عباس بابایی چگنی (زاده ۱۴ آذر ۱۳۲۹ در قزوین – درگذشته ۱۵ مرداد ۱۳۶۶ در سردشت) سرتیپ خلبان نورثروپ اف-۵ و اف – ۱۴ تام‌کت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و معاون عملیات فرماندهی این نیرو از ۹ آذر ۱۳۶۲ تا ۱۵ مرداد ۱۳۶۶ بود.[۱][۲]

محتویات
۱زندگی و فعالیت‌ها
۲فعالیت‌های نظامی
۳ازدواج
۴درگذشت
۵تقدیر و یادبود
۶نگارخانه
۷پانویس
۸منابع
زندگی و فعالیت‌ها
وی دوره ابتدایی را در دبستان «دهخدا» و دوره متوسطه را در دبیرستان «نظام وفا» گذراند. پس از گرفتن دیپلم، در سال ۱۳۴۸ در رشتهٔ پزشکی پذیرفته شد، اما به دلیل علاقه به خلبانی، داوطلب تحصیل در رشته خلبانی نیروی هوایی شد و پس از گذراندن دوره مقدماتی برای تکمیل تحصیلاتش در سال ۱۳۴۹ به آمریکا اعزام گشت. پس از بازگشت با ورود هواپیماهای پیشرفته اف – ۱۴ به نیروی هوایی، وی که خلبان ماهر شکاری اف – ۵ بود، برای پرواز با هواپیمای اف – ۱۴ انتخاب و به پایگاه هوایی اصفهان منتقل شد.[۱]

فعالیت‌های نظامی
۱۳۵۹: از شهریور این سال با درجه سرگردی با شروع جنگ ایران و عراق فرماندهی اسکادران و انجام عملیات با جنگنده نورثروپ اف-۵ و اف – ۱۴ تام‌کت را انجام می‌داد.

۱۳۶۰: با درجه سرهنگ دومی فرمانده پایگاه هوایی هشتم شکاری بود.

۱۳۶۲: از ۹ آذر این سال با درجه سرهنگ تمامی به معاونت عملیات فرماندهی نیروی هوایی منصوب شد.

۱۳۶۶: با درجه سرتیپی در سمت معاونت عملیات فرماندهی نیروی هوایی ارتش ابقا شد.

ازدواج
او با دختردایی خود، ملیحه حکمت (زاده ۱۳۳۷ – درگذشته ۳ خرداد ۱۳۹۵)، در تاریخ ۴ شهریور ۱۳۵۴ ازدواج کرد. ثمره این ازدواج ۱ دختر به نام سلما و ۲ پسر به نام‌های محمد و حسین است.[۳][۴]

ملیحه حکمت، در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۹۵ در سن ۵۷ سالگی، پس از چند ماه تحمل درد ناشی از بیماری کبدی درگذشت.[۵]

درگذشت
عباس بابایی پس از ۶۰ مأموریت جنگی موفق، در صبح روز ۱۵ مرداد سال ۱۳۶۶، مصادف با روز عید قربان، همراه با سرهنگ علی محمد نادری به منظور شناسایی منطقه و تعیین راه کار صحیح اجرای عملیات، با یک فروند هواپیمای اف–۵ از پایگاه هوایی تبریز به پرواز درآمدند و وارد آسمان عراق شدند. بابایی و نادری پس از انجام دادن مأموریت، به هنگام بازگشت، در منطقه عملیاتی سردشت در ۱۵ مرداد ۱۳۶۶ مورد هدف شلیک توپ ضدهوایی شیلکا ۲۳ میلی‌متری پدافند خودی قرارگرفتند و بابایی که در کابین عقب حضور داشت از ناحیه سر مجروح و بلافاصله کشته‌شد. وی در این هنگام ۳۷ سال داشت.[۱] پیکر وی در گلزار شهدا در جنوب شاهزاده حسین قزوین به خاک سپرده شد.[۱]

یکی از راویان مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ دربارهٔ این واقعه نوشته‌است: «به دنبال اصابت گلوله به هواپیمای تیمسار بابایی و اختلالی که در ارتباط هواپیما و پایگاه تبریز به وجود آمد، پایگاه مزبور به رابط هوایی سپاه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای خودی در منطقه مرزی سقوط کرد برای کمک به یافتن خلبان و لاشه آن هر چه سریعتر اقدام نمایید. مدت کوتاهی از اعلام این موضوع نگذشته بود که فرد مذکور[۶][۷] مجدداً تماس گرفت و در حالی که گریه امانش نمی‌داد گفت: هواپیمای مورد نظر توسط خلبان به زمین نشست، ولی یکی از سرنشینان آن به علت اصابت تیر در داخل کابین کشته‌شده‌است.»[۸]

تقدیر و یادبود

میدان شهید بابایی، قزوین
یک میدان در شهر قزوین به نام «میدان شهید بابایی» با یک مجسمه تمام‌تَنِه از ایشان به افتخار و ادای احترام به ایشان ساخته شده‌است.

مجموعه شوق پرواز به کارگردانی یدالله صمدی با بازی شهاب حسینی برای نمایش زندگی‌نامه عباس بابایی ساخته شد و از شهریور تا بهمن ۱۳۹۰ در ۲۴ قسمت از شبکه یک سیما پخش گردید.[۹] شهاب حسینی به خواسته ملیحه حکمت در نقش عباس بابایی بازی کرد.[۱۰].

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

هانیه : شاید تا بحال اسم شهید قاسم سلیمانی را شنیده باشید.
شهید قاسم سلیمانی در یکی از شب های زمستان ب دست گروهی از امریکایی ها به شهدات رسید.قاسم سلیمانی مثل یک کوه پشت میهن عزیزش ایران ایستاده بود و ایران را از شر دشمنان حفظ میکرد.سردار قاسم سلیمانی از محبوب ترین چهره های انقلاب است این شهید والامقام هرگز فکری جز حرکت برای عزت اسلام و مظلومان جهان در سر نداشت و زندگی خود را صرف مبارزه با ظالمان کرد..

نویسنده :‌ شهید حاج قاسم سلیمانی با شجاعت مردم بیگانه را از کشورمان بیرون انداختندومتاسفانه دریکی از شب های دی ماه به شهادت رسیدند.

نویسنده : در مورد حاج قاسم سلیمانی ایشان از چهره های محبوب اسلامی بو دند و همیشه در جنگ با ظالمان زمان مبارزه می کر دند وسنگری برای مظلومان جهان بود که بلا خره بدست آمریکای متجاوز به شهادت رسید وبا خون خود جهان را از خواب بیدار کرد.