تحقیق صفحه ۹۱ هدیه های آسمانی پایه و کلاس ششم درباره یکی از شهدا یا جانبازان یا اسیران محل زندگی خودتان که در جنگ ایران و عراق حضور داشتند تحقیق کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

درباره یکی از شهدا یا جانبازان یا اسیران ...

تحقیق صفحه ۹۱ هدیه های آسمانی ششم

در این مطلب قرار است که تحقیق صفحه ۹۱ کتاب هدیه های آسمانی ششم را در این سایت قرار بدهیم ما این مطلب را به صورت موقتی ایجاد کردیم تا شما عزیزان جواب را برای ما در نظرات پایین سگ بفرستید تا ما این تحقیق زیبا را که درباره یکی از شهدای جانبازان یا اسیران محل زندگی و تولد خودتان که در جنگ ایران و عراق حضور داشته اند می باشد را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم منتظر فرستادن تحقیق ها و مطالبی است که شما در نظرات پایین سایت برای ما خواهید فرستاد.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

سنا : شید حسن آبشناسان در 19 اردیبهشت 1315 در محله ی نازی آباد تهران به دنیا آمد . پس از اخذ دیپلم ریاضی در سال 1336 وارد دانشکده ی افسری شد و با درجه ی ستوان دومی فارغ التحصیل گشت . یک سال بعد دوره ی مقدماتی را به پایان رساند . او فرمانده ی قرارگاه حمزه ی سید الشهداء و فرمانده ی لشکر 23 نیرو های ویژه ی هوابرد ارتش جمهوری اسلامی ایران بود . او در عملیات پاکسازی شهر بوکان و عملیات های گشتی و شناسایی شرکت داشت . هم رزمان ایشان لقب ببر کردستان و شیر صحرا را به او داده بودند . عاقبت در 8 مهر 1364 در منطقه ی سرسول کلاشین عراق به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد.

m.s : شهید محمد رضا شفیعی : شهید شفیعی در جریان عملیات کربلای 4 با بدن مجروح به اسارت دشمن در آمد. پس از چند روز در حالی که هنوز بدن محمد رضا از جراحت زخمی بود او را به اردوگاه می برند. او نیاز به جراحی داشت اما عراقی ها توجه نکردند. ایشان چند روز درد بسیاری کشیدند و سر انجام از عوارض جراحت در تنهایی و غربت شهید شد. پس از 16 سال پیکر این مجاهد قمی به کشور می آید اما عجیب است که پس از 16 سال پیکر شهید شفیعی سالم از خاک بیرون آمده بود. ایشان در تاریخ14 دی 1365 شهید شد و در تاریخ 4 مرداد 1381 به کشور باز گشت. صدام گفته بود نباید اینگونه این جسد به ایران برگردد. جسد مطهر شهید شفیعی را سه ماه در آفتاب گذاشتند تا قابل شناسایی نباشد اما جسد سالم ماند. روی جسد پودر تخریب ریختند که باید حتی استخوان ها هم از بین می رفت ولی جسد باز هم سالم ماند. وقتی گروه تفحص جسدرا تحویل می گرفتند سرهنگ عراقی در آنجا بود و گریه کنان گفته بود:{ ما چه افرادی را کشتیم؟!} از زبان مادر ایشان و حاج حسین کاجی هم رزمش راز سالم ماندن بدنش چهار چیز است:1. هیچ وقت نماز شبش ترک نمی شد. 2. دائما با وضو بود. 3. هروقت زیارت عاشورا می خواندند ما اشکمان را با چفیه پاک میکردیم اما ایشان با دستش پاک می کرد و به بدنش می مالید. 4. وقتی جمعه برای جبهه آب می آوردند آب نمی خورد و برای غسل جمعه نگه می داشت. }

نیلوفر : یکی از شهدای معروف تهران لطفا آخه تو کرونا نمیتونم برم بیرون اسم یکی از شهدای نیروهوایی رو با تحقیقش بنویسم.