جواب با خانواده صفحه ۷۹ کتاب هدیه های آسمان پایه پنجم با کمک اعضای خانواده درباره ی این تصاویر متنی کوتاه بنویسید و در کلاس بخوانید رسیدند و علم ایشان از جانب خداوند بوده است از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : به دلیل حمله آمریکا به عراق به بهانه ی سرنگونی حکومت صدام، اوضاع عراق آشفته بود.
3 اسفند سال 1384 بود که جنایتی هولناک، جامعه شیعه را اندوهگین کرد. در این روز اشغالگران و تروریست های مزدور آنان، در شهر سامرا به تخریب حرم های مطهر امام هادی (ع) و امام حسن عسگری (ع) پرداختند و لعن و ننگ و نفرین ابدی را برای خویش خریدند، اما شیعیان عاشق باز هم ایستادگی کرده و با عزمی جدی به ساخت مجدد و ترمیم آن ها پرداختند.

هستی جون : امام حسن عسکری انقدر مهربان بود که در زندان موقع افتار معوران زندان را به سفره ی سادهی خود دعوت می کرد.

هستی : امام حسن عسکری در نهایت سختی باز هم مانند پدرش کمک می کرد
در مدینه به دنیا آمدند ودر سامرا فوت شدند مدت امامت ۶ سال نام پدر بزرگ امام جواد
نام پدر امام هادی نام مادر سلیل شهر هایی که زندگیی کردند سامرا مدینه.

مونا : حرم امام حسن عسکری ع در سامرا وجود دارد ودر سال 1381 سالم بوده و خرابی نداشته است و مردم درانجا .یارت می کردند و بعد از گذشت 3سال که در فلسطین جنگ شد خمپاره به انجا زده اند و تخریب شده است و در سال 1393 در حال باز سازی بوده است.

ایلیار عباسی : در سال1381جنگی از سوی امریکا به شهر مقدس سامرا برخاست ، اما درسال 1384 امریکا حرم مطهر امام هادی (ع)و امام حسن عسکری (ع)را بومب باران کردند، اما عاشقانه اسلام دست در دست هم دادند و به جنگ باخون های خود خاتمه دادند ؛ بعد از جنگ باکمک دستان گرم مردم ، این حرم مطهر را بازسازی کردند درسال 1394 83 درصد حرم و درسال1395 تمام حرم را باز سازی کردند باسپاس از همه ی دست در کاران این لینک.

نویسنده : حاکمان ستمکار عباسی در کاخ های بزرگ و باعظمت زندگی می کردند اما امام حسن عسگری در محله ی ‌‌(عسکر) یعنی منطقه ی نظامیان زندگی می کرد به خاطر این او را حسن عسکری می نامند امام حسن عسکری حتا در زندان هم باسربازان زندان مهر بان بود امام مهدی پسر امام حسن عسکری است مهدی جان دوست دارم.

ناشناس : حضرت امام حسن عسکری«ع»در سامرا یکی از شهر های زیارتی کشور عراق می باشد.در سال ۱۳۸۴ حرم ایشان توسط دشمنان در جنگ های داخلی مورد هجوم قرار گرفت.هم اکنون نیز این حرم مانند قبل،زیارتگاه مردم ایران است..