انشا صفحه ۱۰۹ و ۱۱۰ کتاب نگارش فارسی چهارم انشا دوست دارید چه چیزی را اختراع کنید یکی از موضوع های زیر را انتخاب کنید و آن را در دو صفحه یا چند بند بنویسید از سایت نکس لود دریافت کنید.

دوست دارید چه چیزی را اختراع کنید

انشا دوست دارید چه چیزی را اختراع کنید نگارش چهارم

اگر می توانستم چیزی اختراع کنم شاید دستگاه دروغ سنج می ساختم. یا نه ! شاید دستگاهی می ساختم که باطن و اصل هرچیزی را به نشان دهد.
باطن انسان هایی که افکار پلیدی در سر دارند ، افکار انسان هایی که بی هوا می آیند و بی هوا می روند ، باطن انسان هایی که پدر مادر خود را در سنین بالا در خانه سالمندان رها می کنند ، باطن کسی را که کودک چند ماهه را شهید می کند، باطن کسی را که موشک بر خودروی سردار سلیمانی می زند ، باطن کسی را که جنگ را شروع می کند ، باطن کسی که به جای کمک به کودکان کار انها را مسخره می کند!
علاوه بر تمام اینها دستگاهم باید بتواند باطن پزشکی که جانش را در دست می گیرد و برای نجات بیمار فدا می کند ف یا باطن پرستاری را که روزها در بیمارستان می ماند و در حالی که دلتنگ فرزندش است به مراقبت از فرزند دیگری می پردازد یا باطن پزشکی را که خود بیمار است و سرم در دست دارد ولی به علت کمبود پزشک بازهم به درمان و مداوای بیماران می پردازد. یا باطن کسی را که بدون ذکر نام از خودش به دیگران کمک می کند .
دوست دارم دستگاهم بتواند باطن انسان ها را مقایسه کند و به من بگوید با وجود اینکه همه ما دست و پا و ساختار جسمی یکسانی داریم و نحوه تولد و مرگمان یکی است و همه می دانیم در این جهان ماندنی نیستیم بااین حال چرا انقدر باهم متفاوتیم.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : نمی دونم, کاش بچه ها جواب های بیشتری بفرستن.

نویسنده :‌ کاش می‌شدیم یک چیزی اختراع میکردم که میتوانستم زبان حیوانات را بفهمیم وما هم بتوانیم با آنها حرف بزنیم.

نویسنده : من دوست دارم داروی حساسیت به اب رو بسازم و جون اون یک نفری که از بین هزاران و هزارن ادم گرفته رو نجات بدهم من بارانم و ۱۰ سالمه از اهواز هستم.

فاطمه شفیعی : من دوست دارم وسایل دکتری بسازم تا جون بیمار هارا نجات بدهم.

نویسنده :‌ من دوست دارم چیزی رو اختراع کنم که کار هایی که سال مندان دارند انجام دهد.

تنا : به‌نظر من کاش می‌توانستیم یخچالی درست کنیم که وقتی پودر ژله و آب‌جوش را در آن بریزیم خودش ژله را درست کند و وقتی ژله درست شد به اعضای خانواده خبر بده که ژله آماده شده است و وقتی ژله ها تمام شد با ریختن آب و مایع ظرفشویی در درونش ظرف را هم بشورد.

محمد امین یعقوبی : ولی هنوزم میشه یه چیزی ساخت که بقیه خوششون بیاد آره آره میشه.

باران سلیمانی : من دوست دارم یک درخت اتوماتیکی اختراع کنم
که یک کنترل داشته باشد که با آن دکمه همه میوه آن درخت داشته باشد.

باران سلیمانی : من دوست دارم یک درخت اتوماتیکی اختراع کنم
که یک کنترل داشته باشد که با آن دکمه همه میوه آن درخت داشته باشد.

هلیا :‌
ماشین اختراع می کردم که بدون بنزین کار کند و اینجوری هوا آلوده نمی شود و آدم ها کمتر مریض می شوند بر اثر آلودگی هوا.