تحقیق صفحه ۵۸ کتاب نگارش فارسی پنجم دبستان زندگی نامه محمود فرشچیان را بنویسید از سایت نکس لود دریافت کنید.

زندگینامه محمود فرشچيان نگارش پنجم دبستان

زندگینامه و بیوگرافی محمود فرشچیان نگارش پنجم

محمود فرشچیان در سال ۱۳۰۸ در اصفهان به دنیا آمد. پدر فرشچیان که نماینده فرش اصفهان بود با دیدن استعداد فرزندش، وی را به کارگاه نقاشی استاد حاج میرزا آقا امامی برد. فرشچیان پس از آموزش نزد استاد امامی و بهادری و دانش‌آموختگی از مدرسه هنرهای زیبای اصفهان، برای گذراندن دوره هنرستان هنرهای زیبا به اروپا سفر کرد و چندین سال به مطالعهٔ آثار هنرمندان غربی در موزه‌ها پرداخت. وی در موزه‌های اروپا، اول کسی بود که وارد موزه می‌شد با بسته‌ای از کتاب و قلم و در نهایت آخر از همه، خود او بود که از موزه خارج می‌شد. پس از بازگشت به ایران، فرشچیان کار خود را در اداره کل هنرهای زیبای تهران آغاز کرد و به مدیریت اداره ملی و استادی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزیده شد. تابلوی ظهر عاشورا محمود فرشچیان در آمریکا ساکن است و سفرهای دوره‌ای و فصلی به ایران دارد. فیلم مستندی با عنوان عشق‌پرداز به کارگردانی محمد هادی کاویانی، با حضور عزت الله انتظامی، پرویز پورحسینی و با صدای زیبا بروفه در نکوداشت او ساخته شد.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

سارا : وقتی با همکلاسی هایش از مدرسه بیرون می امد از او می‌خواستند تا تصویر کبوتران نشسته بر دیوار را که در دفتر خود کشیده بود در دفتر انها هم نیز بکشد.

نویسنده : روزی که پدرش دست او را در دست استاد امامی گذاشت ان استاد بزرگ دریافت که محمود استعدادی فوق العاده دارد . در کارگاه استاد امامی ، شعر های دلنشین حافظ و جلال الدین محمد( مولوی ) ، زمزمه می شد و محمود با این نقش و نگار ها پرورش می یافت.

ناشناس : محمود اهوهایی را از زاویه های مختلف ان هم باچشم های بسته کشید.

بیتا :روزی پدرش دست اورا در دست استاد امامی گذاشت آن استاد بزرگ نقاشی دریافت که محمود استعداد فوق العاده دارد.