مقایسه صفحه ۵۳ کتاب نگارش فارسی پنجم شیوه‌ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز انشا درباره موضوع از سایت نکس لود دریافت کنید.

شیوه دید و بازدید های نوروزی گذشته و امروز

جواب فعالیت شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز

با سلام خدمت شما دانش آموزان در این مطلب قصد داریم که جواب نگارش صفحه ۵۳ کتاب نگارش فارسی پنجم دبستان را قرار بدهیم در عنوان این سوال پرسیده شده است که یکی از موضوع های زیر را انتخاب کنید و با استفاده از روش مقایسه سه بند درباره آن بنویسید تان عزیزی که این مطلب را می خوانید شما می توانید انشا های دیگر و سوال‌های دیگر را در کتاب‌های درسی مختلف در گوگل جستجو کنید و در آخر جستجوی خودتان کلمه نکس لود را بنویسید تا انشاهای سایت ما برای شما آورده شود.

شیوه ی دید و بازدیدهای نوروزی در گذشته و امروز

در دید و بازدید های گذشته همه ساکنان یک محل و شهر کوچک با فرا رسیدن عید در پای خود را برای دیدن بازدیدکنندگان باز می‌کردند و مردم دسته دسته چه کسانی که با همدیگر آشنا بودند و چه کسانی که همدیگر را نمی شناختند در مهمانی های عید شرکت می کردند و هر کدام از همسایه ها برای نظم بخشی یک روز برای دید و بازدید تعیین می‌کردند مراسم آن روش بسیار ساده و بی تکلف بود و نیاز به تشریفات زیادی نداشت گرچه این رفت و آمدها در سایر اوقات سال هم وجود داشت و به طوری که درب خانه ای از صبح تا شب بسته نبود چون دائم همسایه و هم سر می زدند ولی امروزه به علت سختگیری در مراسمات پذیرایی و تشریفات بیش از حد این رفت و آمدها گمشده خانواده متاسفانه در ایام عید ترجیح می دهند از خانه فرار کرده و به سفر بروند تا اینکه در خانه بمانم و با هزینه های زیاد و تشریفات دست و پا گیر پذیرایی مهمان های عید باشند گاهی به خاطر این مسائل حتی رفت و آمد در حفظ فامیل های بسیار نزدیک صورت می گیرد و لذت و صمیمیت دید بازیهای گذشته را ندارد.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

ستایش ایزدی : اغلب مردم در گذشته ها گوشی و تلویزیون نداشتند و وقتی دور هم جمع می شدند و فال حافظ جوک می گفتند و می خندیدند ولی مردم امروزی همی وقتی به مهمانی می‌روند یا انها مشغول موبایل هستند و دور هم جمع نمی شوند .

نویسنده : مردم‌این‌زمان‌ها‌که‌گوشی‌مد‌شده‌هست‌‌یا‌سه‌‌و‌چهار‌نفر‌
خانواده‌جمع‌می‌شوند‌مامان‌بزرگ‌وبابا‌بزرگ‌ها‌از‌قدیم‌ صحبت‌کنند‌بچه‌ها‌و‌جوانان‌مشغول‌به‌گوشی‌برای‌مثال‌به‌تلگرام اینستگرام‌وارد‌می‌شدند‌و‌حرف‌های‌مامان‌بزرگ‌بابا‌بزرگ‌را‌گوش‌نمی‌دادند‌اما‌در‌قدیم‌جوک‌فال‌می‌گفتند‌و‌می‌خنیدند.

نویسنده : درزمان های قدیم مثل این زمان نبودندزمان های کهن مادربزرگ هاوپدربزرگ های سال خورده برای نوه هاوبچه هاقصه های مختلفی برای بچه هاتعریف می کردندولی امروزه این اتفاق هاکم می افتد

سما : امروزه مردمبرای اینکه شب خوبی داشته باشن گوشی هارا در یک سبد میگذارند و با هم صحبت می کنند و درگذشته اصلا گوشی نداشتند وباهم صحبت میکردند.

محمد مهدی : درخانه ی خودرابرای بازدیدکنندگان باز می کردند

ناشناس : الان همه توگوشی اند ولی درزمان قدیم همه باهم صحبت میکردند.

فاطمه زهرا علیپور : از وقتی موبایل اختراع شد مردم فکر میکنند با تماس تصویری و از این جور چیزها میتوانند با هم ارتباط برقرار کنند.