جواب کارگاه نویسندگی صفحه ۱۳ کتاب نگارش ششم بهار و زیبایی های آن را با کلامی زیبا توصیف کنید در متن خود از یک یا دو بیت شعر که در مورد فصل بهار سروده شده است استفاده کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

بهار و زیبایی های آن را با کلامی زیبا توصیف کنید صفحه 10 کتاب نگارش فارسی ششم دبستان

بهار و زیبایی های آن را با کلامی زیبا توصیف کنید

با سلام خدمت دانش آموزان ششم ابتدایی و ششمی ها صفحه ۱۰ کتاب نگارش فارسی ششم که در بخش کارگاه نویسندگی مطرح شده است را جواب بدهیم در این سوال پرسیده شده است که بهار و زیباییهای آن را با کلامی زیبا توصیف کنید در متن خود از یک یا دو بیت شعر که در آن در مورد فصل بهار سروده شده است استفاده کنید. جواب ما به این سوال اینگونه خواهد بود زیبایی های بهار دو نقطه زیبایی های بهار خیلی قشنگ است گل ها بسیار زیادی رشد می کند درخت ها بر در می آیند جویبار بهار خیلی روان جاری میشود همه لباس های مثل کت کاپشن و سویشرت و غیره را در می آوریم و از نسیم زیبای بهار لذت می بریم به پارک ها یا به طبیعت میرویم و خوش می‌گذرانیم.

جواب کارگاه نویسندگی صفحه 10 نگارش ششم

بهار، پیام آور تعادل است و اینکه در سایه تعادل، زندگی زیبا می شود. با دیدن بهار، رحمت و محبّت خداوند را به یاد می آوریم. در اینکه چشمه مهر خدا همواره به سوی آدمیان و همه موجودات، سرازیر است و ما اگر او و نشانه هایش را فراموش کنیم، او هرگز ما را فراموش نمی کند و با دگرگونی فصل ها نیز به جلوه گری قدرت بی پایانش می پردازد تا شاید دلی به یاد او افتد و به شوق او بتپد و بر اثر تماشای جلوه هایش، اشک شوق از چشمی جاری شود. اساسا جهان هستی، آینه دار خداست و جمال پروردگارش را به تماشا گذاشته است. به تعبیر زیبای حافظ : به دست مردم چشم، از رخ تو گل چین مراد دل ز تماشای باغ عالم چیست؟ زمانی انسان شکر گذار نعمت های خداوند باشد و از نعمت های خداوند به درستی استفاده کند خداوند از این رفتار انسان راضی خواهد بود و بنابر این نعمت خودرا براینگونه بندگان افزایش می دهد.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

فاطمه : بهار عروس فصلهاست، فصلی که با تمام وجودش سعی می کند زیبایی های خلقت خداوند را به نمایش بگذارد. وقتی بهار می آید، همه جا سرسبز می شود و درختان، گل ها و چشمه ها دیدنی هستند. عطرگل ها فضای باغ را پر می کندو صدای پرندگان به گوش میرسد. ببهار از خواب بیدار می شود، انگار دوباره به دنیا آمده است. همه ما بهار را دوست داریم چون سرشار از سرسبزی و زیبایی است. گل های مختلف در این فصل میرویند و پرندگان دسته دسته از کوچ زمستانی خود برمی گردند، حتی مورچه ها هم از لانه های خود بیرون آمده و شروع به جمع آوری آذوقه می کنند. بهار برای ما یادآور خیلی چیزها است، باران های شدید که هر بار می بارند طبیعت سرسبز تر از قبل می شود.

نویسنده : به پاییز گفتم کی می آیی گفت که هروقت زمستان رود می آیم ومن خوشحال شدم.