جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۱۸ علوم تجربی هشتم باد چگونه باعث هوازدگی فیزیکی می شود گفت و گو کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

باد چگونه باعث هوازدگی فیزیکی می شود

با سلام خدمت دوستان عزیز که در حال خواندن است فکر کنید و گفت و گو کنید صفحه ۱۱۸ هستید علوم تجربی هشتم سوالات بسیار زیادی راجع به این موارد پرسیده شده است و امیدواریم که بتوانیم به همه آنها پاسخ بدهیم ده است که با چگونه باعث هوازدگی فیزیکی می شود با درختی که با کوه ها برخورد می‌کند ماسه‌ها و سنگ های خرد شده ریز را جابه‌جا می‌کند و به محلی دیگر می‌برد و کوه ها که رفته رفته ماسه ها از روی کوهها کنده می‌شوند باعث می‌شود که کوهها حجمشان از دست می‌رود و موجب هوازدگی فیزیکی می شوند ما اطلاعات بیشتری را در ادامه قرار خواهیم داد و شما عزیزان اگر اطلاعاتی دارید برای ما در نظرات پایین سایت به فرستید .

جواب بچه ها در نظرات پایین صفحه

مهدی : باد با جابجا کردن ذرات و برخورد انها با سنگ باعث تغییر سنگ می شود.

علی : باد با جا به جا کردن سنگ ها باعث می شود که سنگ ها با هم برخورد کنند.

سارینا : ۱_ اگر خشت خام و آجر را در آب بیندازیم چه تغییری در آنها رخ می دهد؟ ۲_ چه عاملی باعث تغییر خشت خام به آجر شده است؟ ۳_ این تغییر را با دگرگونی سنگ ها مقایسه کنید.

سوگند : باد ذرات ماسه همراه خود را به سنگ ها می کوبد و ان ها را می سابد ویا میتواند تپه های ماسه ای ایجاد کند.

هدیه : باد در طول سالیان درازذرات ریز شن و ماسه را همراه خود می‌برد و وقتی انها به سنگ ها برخورد میکنند باعث شکستگی انها میشود.

نهال : باد با جابه جایی ذرات مختلف زمین(ماسه) باعث برخورد آنها به یکدیگر می شوند که نتیحه ی آن خردشدن و تغییر شکل ذرات می باشد..

نویسنده ‌:
باد،سنگ هاراهمراه خود به مکان های مختلف میبرد و دراین راه سنگ ها با اجسام مختلف برخوردمیکنند وبه مرورزمان تکه تکه میشوندونتیجه آن تغییرشکل سنگ میشود.

علی : بادسنگ ها رو جابجامیکنه ودراین جابجایی سنگ ها در برخورد با اجسام مختلف ک در راه انهامیباشندتکه تکه و به ذرات ریز تری تبدیل میشوندکه نتیجه آن تغییر شکل سنگ ها میشود.

نویسنده :‌
باد با برداشتن سنگ های ریز مانند(ماسه،سنگ ریزه و…)باعث می شود که سنگ تغییر فیزیکی کند و بشکند ولی پس از گذشتن سال های زیاد آن سنگ بزرگ به اندازه ی همان ماسه های ریز می شود.
با سپاس از شما.