جواب و پاسخ فعالیت صفحه ۹۷ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم چند نمونه از زیان های اجتماعی و مالی خشم را بیان کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

چند نمونه از زیان های اجتماعی و مالی خشم را بیان کنید

با سلام خدمت همه دانش آموزان پایه هفتم که در این مطلب دنبال جواب صفحه ۹۷ کتاب تفکر و سبک زندگی فعالیت ۵ بحث کلاسی هستید در این مطلب پرسیده شده است که چند نمونه از زیانهای اجتماعی و مالی قشم را بیان کنید ما جواب این بخش را در ادامه مطلب پیدا خواهیم کرد و در ادامه مطلب قرار خواهیم داد و شما دوستان اگر این بخش را نوشته اید و یا جواب آن را می دانید برای ما در نظرات پایین همین صفحه بفرستید تا با اسم شما در این مطلب قرار بدهیم.

تینا : کسانی که مواد مخدر دست مردم می دهند آسیب زیادی به اجتماع می زنند زیرا میتوانند مشغول به کار شوند اما این موضوع مانع انجام این کار می شود.

نویسنده : وجود خشم و عصبانیت در انسان امری طبیعی است و برای ادامهٔ حیات انسان لازم است. برای مثال
تصور کنید که دشمن به کشور شما حمله کرده است. عده ای می خواهند اموال شما را بدزدند . فردی
فردی به حقوق شما یا خانوادهٔ شما تجاوز کرده است. به حقوق عده ای بیچاره و مظلوم تجاوز شده
است.عده ای باگسترش مواد مخدر می خواهند جوانان این کشور را بیچاره کنند. شما به طور طبیعی
کنند. شما به طور طبیعی خشمگین می شوید و در صدد چاره جویی برم یآیید. اگر صفت خشم در
شما نبود، بی توجه از کنار موضوعات مختلفی که شما را آزرده خاطر کرده است، عبور می کردید؛
اما خشم موجب می شود که شما از خود عکس العمل نشان دهید. عکس العمل شما به هر حال
باید عاقلانه باشد.

نویسنده : زيان هايي كه از پرخاشگري و خشونت نصيب ما مي شود
تهران – پرخاشگري و خشونت در عرصه‌هاي مختلف زندگي‌ به‌ويژه در خانواده تاثيرات زيانبار فراواني برجاي مي گذارد و برخي اوقات منجر به جرم مي شود.
پژوهش ها نشان می‌دهند كه كودكانی رشد یافته در خانواده‌های پرخاشگر، در بزرگسالی تمایل زیادی به رفتارهای پرخاشگرانه از خود نشان می‌دهند بنابراین رفتار پرخاشگرانه از طریق مشاهده و تقلید از نسلی به نسل دیگر تداوم می‌یابد.
مشاهده برنامه‌های خشونت‌بار بدون تردید اثرات زیان‌آوری بر منش ، نگرش ها و رفتارهای افراد برجای می‌گذارد.
در كنار نقش الگوهای خانوادگی در ترویج خشونت، توجه به آثار ناشی از فقر و محرومیت‌های اجتماعی می‌تواند ما را در شناخت ریشه‌های این پدیده یاری كند.
روانپزشكان بر این باورند كه ناكامی های اقتصادی و اجتماعی زمینه را برای بروز رفتارهای پرخاشگرانه فراهم می‌كند ..

دنیا ظهوری : کشنده شرایطی نباید از تعادل خارج شود حالت افراط بگیرد پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله �‌فرماید هر کس خشم خود را فرو خورد مهار کند خداوند � روز قیامت او را از رضای خود پر می‌کند همانطور که ما باید خشم خود را مهار کنیم نباید کاری کنیم که دیگران هم از دست ما خشمگین و عصبانی شوند.

ناشناس :‌
از جمله موجب اسیب های روانی مانند استرس .اضطراب .ترشح هورمون های منفی . نگرانی . تنهایی . رو اوردن به مواد برای تسکین درد . ارتیمی (ضربان قلب).و موجب زیاد شدن هورمون ادرنالین می شود .امید وارم بتونید از این مطلب استفاده کنید ..

نویسنده :‌ اجتماعی:رفتار هایی که در هنگام خشم صورت میگیرد به صورت تقلیدی از نسلی به نسل دیگر است یعنی کودکان از رفتار هایی که بزرگسالان هنگام خشم بروز می دهند تقلید می کنند پس رفتار های هنگام خشم اسیب های اجتماعی را در بر دارد.

فاطمه : بعضی افراد در هنگام خشم ممکن است وسایل خانه یا هر چیز مادی دیگر را بشکنند ک در این صورت زیان مالی ب فرد وارد میشود….

نویسنده :‌زیان های زیادی به ما میزند و ما نمیتونیم اینده درخشانی داشته باشیم
و در زندگی موفق نخ اهیم شد.