صفحه ۷۲ کتاب شیمی دهم راهکاری (هایی) برای کاهش تولید کربن دی اکسید ارائه کنید با مراجعه به اینترنت و منابع علمی معتبر درباره مزایا و معایب تولید برق با استفاده از منابع گوناگون اطلاعات جمع آوری کنید و نتیجه را به کلاس گزارش کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

معایب و مزایای تولید برق از منابع گوناگون

معایب و مزایای تولید برق از منابع گوناگون

ما این پست را زدیم که شما عزیزان به توانید در نظرات سایت در بخش پایین با یکدیگر به گفتگو بپردازید این مطلب صرفاً جهت اطلاعات شما می باشد و ما نتوانستیم تاکنون مقاله جدیدی درباره معایب و مزایای تولید کردن برق از منابع گوناگون برای شما عزیزان پیدا کنیم. پس از مدتی که این مقاله در نظرات پایین سایت برای ما فرستاده و در اینترنت منتشر شده برای شما عزیزان قرار خواهیم داد. تولید کردن برق مزایا و معایب مختلفی دارد که در این پست نتوانستیم آن را برای شما فراهم کنیم. نظرات پایینه سایت از دوستان عزیز خواهش می‌کنیم که اگر جواب این موضوع را می‌دانند برای ما در نظرات پایین سایت بفرستند تا آن را در همین پست منتشر کنیم تا دوستان عزیز بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

مزایا و معایب تولید برق با استفاده از منابع گوناگون شیمی دهم

بیشتر تولید برق از سوخت های فسیلی که از منابع انرژی تجدید ناپذیر مثل زغال سنگ نفت برای تولید برق استفاده می شده که علاوه بر ایجاد آلودگی و گرمایش جهانی بسیار گران تمام می شد و این منابع در حال تمام شدن است ولی امروزه کشورهای پیشرفته بیشتر انرژی برق لازم را از منابع انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کنند مثل انرژی های باد برق آبی انرژی آب پشت سد انرژی موج آب و انرژی خورشید و حتی انرژی های حاصل از پسماند زباله ها برای تولید برق استفاده می کنند.

این منابع علاوه بر رایگان بودن نگرانی تمام شدن ندارند در کشور ما به تازگی استفاده از صفحات خورشیدی به خصوص در مناطق گرمسیری که  مدت تابش نور زیاد است کاربرد زیادی داشته است کشور ما با سلول های خورشیدی در ماشین حساب یا چراغ های راهنمایی و رانندگی و در بعضی مناطق مواجه هستیم تولید برق از انرژی هسته ای یکی از راه‌های دیگر تولید برق است که به وسیله راکتورهای اتمی صورت می گیرد انرژی هسته ای علاوه بر تولید انرژی فوق العاده زیاد در درمان بیماریها و تشخیص آتش سوزی ها و غیر نقش مهمی دارد.

راهکاری (هایی) برای کاهش تولید کربن دی اکسید صفحه 72

منابع انرژی های فسیلی باعث آلودگی هوا می شود استفاده از این انرژی ها در کارخانه ها و وسایل نقلیه خصوص در شهرهای بزرگ یکی از معضلات استفاده از آنها شده که زندگی را برای ساکنان این شهرها سخت کرده و باعث انواع بیماریها می‌شود افزایش گاز حاصل از این سه تا مثل کربن دی اکسید علاوه بر آلودگی باعث گرمایی می شود و بیشتر شدن دمای ذوب یخهای قطبی و تغییر فصل ها شده اما راه هایی برای از بین بردن این گاز نیز وجود دارد از جمله درختکاری و استفاده از فضای سبز در شهرها که گاز کربن دی اکسید را جذب می کنند و همچنین می توان با نصب فیلترهای در دودکش کارخانجات و استفاده از وسایل نقلیه برقی مثل متروها و استفاده نکردن از  خودروهای شخصی و استفاده از وسایل نقلیه عمومی و استفاده از دوچرخه مثل بیشتر کشورهای پیشرفته یکی از راهکارهای کاهش کربن دی اکسید است.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

نویسنده : به جای کربن دی اکسید از گاز های دیگری استفاده کنیم درسته قیمت بالاست اما بهتر از مریضی ها ی تنفسی .

نویسنده : انرژی هسته ای به دلیل هزینه زیادی که به همراه دارد صرفه اقتصادی برای کشور ها ندارد.

نویسنده : مامیتوانیم باایجادکاشت ومراقبت ازدرختان وایجادکمربندهای سبزدرشهرها، شهرک های صنعتی، وروستاها ردپای کربن دی اکسیدراکاهش بدهیم..

نویسنده :‌مسعولان ایران می‌توانند در کویر لوت و دشت کویر پنل های خورشیدی احداث کنند البته باید توجه داشته باشند که وسایلی مثل ربات های نظافت کننده ساخته شود که با هزینه کم هر روز سطح این پنل ها را از گرد و غبار تمیز کنند.