صفحه ۶۱ کتاب نگارش فارسی ششم دبستان دو تصویر را باهم مقایسه کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب فعالیت نگارش ششم دبستان

دو تصویر را با هم مقایسه کنید نگارش ششم

با سلام خدمت همه دانش آموزان پایه و کلاس ششم دبستان و ابتدایی امیدواریم که از این مطلب در سایت ما راضی بوده باشید و سریع از سایت ما خارج نشده باشیددر این مطلب می‌خواهیم جواب صفحه 61 کتاب نگارش فارسی ششم بخش اول که نوشته شده است دو تصویر را با هم مقایسه کنید و عکس سمت راست عکس لاله می باشد و عکس سمت چپ عکس رز می باشد. در جواب این بخش آمده است که هر دو گل هستند گل رز کمتر از گل لاله است رنگهای شما متفاوت است هر دو در خاک و از طریق آب و کود پرورش می یابند گل رز گلبرگ های زیادی دارد ولی گل لاله رنگ های زیادی دارد شما عزیزان نیز اگر این تصویر را نوشته اید برای مادر نظرات در پایین سایت ارسال کنید تا با اسم شما در همین مطلب منتشر شود.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : در یک طرف این تصویر یک گل محمدی زیبایی را می بینیم که این گل علاوه بر این که یاد آور پیامبر عظیم الشان اسلام است و از یک طرف دیگر آن فوایدش از جمله بوی خوش برای رایحه درمانی، استفاده از برگ خشک آن و… به ذهنمان می رسد و در طرف دیگر این تصویر یک باغ گل لاله را می بینیم و می دانیم که لاله در فرهنگ ما یاد آور جان و خون پاک شهیدان است.

انیسه : در این طرف یک گل محمدی زیبا میبینیم که نشانی از خون قرمز شهیدان است و مثل شهید خوشبو و زیباست دراین طرف هم دسته ی گل های زیبا میبینیم که نشانی از تمام شهیدان است و مانند شهیدان رنگارنگ و خوشبو و زیباست.

نگین : در تصویر سمت راست گل های زیادی به رنگ های بنفش زرد آبی نارنجی و قرمز را میبینید اما در تصویر سمت چپ تک گلی به رنگ صورتی را میبینید .در سمت راست برگ سبز گل ها صاف است اما در سمت چپ برگ گل ها به شکل حلالی شکل است . سمت راست گل های لاله دیده میشود اما در سمت چپ گل رز دیده میشود .در سمت راست سبزه در زیر گل ها وجود دارد اما در سمت چپ خبری از سبزه نیست.

کوثر : تصویر سمت راست نماد انسانهایی است که با نژادهای گوناگون در کنار هم با آرامش زندگی میکنند از وجود هم بهره میبرندولی تصویر سمت چپ یک گل تنها رانشان میدهد که نماد انسانی است که بخاطر تکبر وخود بزرگ بینی از بقیه جدا مانده است مطمئنا از گلهای سمت راست آسیب پذیر تر است.

نویسنده : در این تصویر دو گونه گل دیده می شود:گل لاله و گل رز. در فرهنگ ما گل لاله نماد شهید و گل رز نماد عشق است. گل رزاغلب در همه ی فصل ها رشد می کند.اما گل لاله فقط در فصل بهار رشد می کند.

یاسمن : در شکل سمت راست گل های گوناگونی با رنگ های مختلف است اما در شکل سمت چپ گلی صورتی رنگ است البته مقایسه ی دیگر من این است که همه ی گل ها کنار هم زیبا هستند و اما شکل سمت چپ گلی تک است و به چشم انسان ها بسیار زیبا نمی اید.

محمدرضا : آنی که یک گل است و مانند رنگین کمان است نشانه ی خوشحالی جهان ایران است و آنی که یک گل سرخ است نشانه ی خون شهیدان است دو تصویر هم نشانه ی خوبی دارند و زیبا هستند.

تارا : تصویر سمت راست نشان دهنده ی خون شهیدان و شهدا است و ب منظور اینکه شهدا مانند گل های لاله برای کشور و سرافرازی گل سمت چپ که نشان دهنده ی شادی و آرامش مردم ماست رفته اند و جان فشانی کرده اند.

نویسنده : گل رز وگل لاله دارای تفاوت ها و شباهت هایی است. از شباهت های این دو گل می‌توان به زیبایی و لطافت بی نطیر هر دو گل اشاره کرد که اغلب به رنگ قرمز دیده می شوند. این دو گل تفاوت هایی نیز با هم دارند. از آن جمله می‌توان به بلندی وکوتاه آن ها اشاره کرد که گل رز ساقه بلندتری نسبت به گل لاله دارد. همچنین می‌توان به ساقه ی تیغ دار رز اشاره نمود که گل لاله این ویژگی را ندارد.

هانا : تصویر سمت راست نماد انسانهایی است که با نژادهای گوناگون در کنار هم با آرامش زندگی میکنند از وجود هم بهره میبرندولی تصویر سمت چپ یک گل تنها رانشان میدهد که نماد انسانی است که بخاطر تکبر وخود بزرگ بینی از بقیه جدا مانده است مطمئنا از گلهای سمت راست آسیب پذیر تر است.

ستایش : درپشت زمینه گل لاله آبی کمرنگ ودرگل رزپررنگ است هردوآنهانوعی گل هستند.

نویسنده : به نظر من این دو تصویر گل هستند گل رز بخاطره تنهایی اش بوی کمی دارد ولی گل لاله چون زیاد هستند بوی زیادی دارند حدیثه.

ناشناس : شباهت ها:این دو تصویر هر دو گل هستند و هردو به اب و خاک و افتاب نیاز دارند و در این دو تصویر از رنگ های سبز و قرمز هم استفاده شده است .
تفاوت ها:نوع گل ها فرق میکند تصویر راست گل های لاله است ولی تصویر چپ گل رز است.تصویر گل رز از گلبرگ های بیشتری به وجود امده است ولی لاله تنها از سه گل برگ استفاده شده .گل لاله نشانه ی شهیدان است ولی گل رز ناشنه ی خوشی و خوشبویی است ..

حدیثه محمدی : در این طرف یک گل رز زیبا می بینم که نشونه از خون قرمز شهیدان است ومثل شهید خوش رنگ و خوشبوو زیبا است در این طرف هم دسته گل های زیبا میبینم.

نویسنده : در این تصاویر دو گونه گل دیده می شود، گل لاله و گل رز، هر دو گونه ی این گل ها دارای رنگ های مختلف هستند و معمولا در هر آب و هوایی رشد می کنند. در فرهنگ ما گل لاله نماد شهید و گل سرخ نماد عشق است. بر هر شاخه ی گل رز معمولا چند گل وجود دارد اما گل لاله، تک گل است. شکل این دو گل تفاوت دارند و لاله بر خلاف رز معمولا به صورت مجموعه ای کاشته می شود. گل رز اغلب در همه‌ی فصل ها رشد می کند، اما لاله در فصل بهار رشد می کند.

طالب لو : به نظر من در تصویر سمت راست و چپ شباهت: هر دو نوعی گل هستن ،هر دو زیبا هستن،هر دو باعث نشاط و شادابی می شوند،هر دو در مناسبت ها ودر جای های گوناگونی وجود دارند.
تفاوت:در سمت راست گل ها چندین هستند و در سمت چپ تک گل ،در چپ گل ها برگ های حلالی شکلی دارند، درراست گل ها برگ های نوک تیز و صافی دارند،در راست رنگ های گوناگونی دارد ،در چپ یک گل صورتی رنگ تنها است،در تصویر سمت راست گل ها پشت سرسبزی دارند ولی در سمت چپ انگار که گل را از زمین جدا کردند و رو به آسمان گرفتند و عکس گرفتند. به هر حال این نظر من مشکات طالبلو پایه ششم بود. و دستم شکست اینقدر تایپ کردم.

نارین : تفاوت=گل سمت راست گل لاله است و تعداد شان زیاد و رنگارنگ است ) شباهت=هردو آفریننده ی پروردگار اند و هردوخوش بو هستند.

نویسنده : گل رز زیبا است گل محمدی هم همینطور گل محمدی نشانه‌ی خون شهیدان است وگل رز نشانه سلح ودوستی است.

غزل جبرئیلی : به نظر من بهتر است این را بنویسیم یک روز موضوعی فکر مرا درگیر کرد روز بعد این فکر را برای معلم مطرح کردم و گفتم در یک کتاب نوشته شده بود که گل رز را با گل لاله مقایسه کنید معلم کمی فکر کرد و گفت بهتر است در جوابش این را بگویی گل لاله نشانه شهدای عزیز ما است که با جاودانگی وسر افرازی جنگیدند اما گل رز نشانه خون سرخ رنگ شهیدان ما است که به دست ظالمان ریخته شده ولی نشانهی دیگرش این است که شهیدان وقتی به شهادت می رسند مثل گل رز بوی خوب می دهن.

محمد : گل رز زیبا است گل محمدی هم همینطور گل محمدی نشانه‌ی خون شهیدان است وگل رز نشانه سلح ودوستی است.در کشور ایران.

مهسا محمدی : مادر سمت راست گل لاله رامىبينيم ودرسمت چپ گل محمدى رامى بينيم هردو در خاك هستند ولى رنگ هاى ان فرق مى كند گل لاله رنگ قشنگى دارد اما گل محمدى برگ هاى زيادى دارد واينكه هر دو ا آب،كود،افتاب،و،،، مى كردند گل الاله در داشت هست وگل محمدى درباغچهى زيبا هست..