دو ضرب المثل که در کتاب فارسی پنجم یا سال های گذشته آموختید بنویسید صفحه 98 کتاب نگارش فارسی ششم

16,779 بازدید

صفحه ۹۸ کتاب نگارش فارسی ششم دو ضرب المثل را که در کتاب های فارسی سالهای گذشته یا پنجم ابتدایی دبستان آموخته اید بنویسید از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب فعالیت نگارش ششم دبستان

دو ضرب المثل که در کتاب فارسی پنجم است

با سلام خدمت شما عزیزان در این بخش می‌خواهیم جواب سوال صفحه 98 کتاب نگارش فارسی ششم ابتدایی را برای شما عزیزان قرار بدهیم در جواب این بخش که با سوال مطرح شده است که دو ضرب المثلی را که در کتاب فارسی سال های گذشته آموخته را بنویسید جواب ما برای این بخش اینگونه است که هرچه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی و ضرب المثل دوم اینگونه است قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود اگر شما ضرب المثل های دیگری تاریخ برای مادر نظرات پایین بفرستید تا در همین مطلب با اسم شما قرار بگیرد.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

نویسنده : نابرده رنج گنج میسر نمیشود.

نویسنده : میهن دوستی نشانه ایمان است.

نویسنده : هر که خربزه بخوره پای لرزش هم می شینه.

نویسنده : آشپز که دوتا شود اش یا شور می شود یا بی نمک.

حسین : هرکه خربزه بخوره پای لرزش هم می شینه.

سه قلب : کوه به کوه نمی رسد آدم به آدم می رسد.

نویسنده : آشپز که دوتا باشه اش یا شور میشه یا بی نمک.

نویسنده : هرچه کنی به خود کنی گر همه نیک بود کنی. قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.

سه تا قلب چشمی : ضرب المثل چاه نکن بهر کسی. اول خودت بعدا کسی.

سپهر : پایت را به اندازه ی گلیمت دراز کن.

ناشناس : بار کج به منزل نمی رسد هر که بامش بیش برفش بیشتر.

نویسنده : نابرده رنج گنج میسر نمی شود.

باحال خان : بزک نمیر بهار میاد_دوستی خاله خرسه_جیک جیک مستونت بود_از تو حرکت از خدا برکت امیدوارم استفاده مفید برده باشید.

نویسنده : نابرده رنج ، گنج میسر نمی شود.
آشپز که دوتا شد ، آش شور می شود یا بی نمک.
دوستان باوفا.

فهم خود را از ضرب المثل تو نیکی می کن و در دجله انداز در یک بند بنویسید صفحه 71 نگارش فارسی ششم

24,777 بازدید

صفحه ۷۱ کتاب نگارش فارسی ششم فهم درک برداشت خود را از ضرب المثل تو نیکی میکن و در دجله انداز در یک بند بنویسید ابتدایی و دبستان از سایت نکس لود دریافت کنید.

فهم خود را از ضرب المثل تو نیکی میکن و ...

یک بند درباره فهم ضرب المثل تو نیکی میکن و در دجله انداز

این بند بسیار مهم می باشد و در سایت های مختلف و در کتاب نگارش و انشا برای دانش آموزان توضیح و یک بنده خواسته است که دانش آموزان باید آن را تکمیل کنند متاسفانه در اینترنت اطلاعات زیادی راجع به بند برای تو نیکی میکن و در دجله انداز وجود ندارد و این ضرب المثل بسیار قدیمی میباشد ما به سختی توانستیم جواب این بخش را پیدا کنیم و جواب این بخش اینگونه است که انسان زمانی که در رفاه هستی و مشکلی نداری به همه نیکویی کنیم تا اگر زمان دچار مشکل سختی شدید خدا به تو کمک کند چون خوبی و بدی در این دنیا بی پاسخ نمی ماند. تو بدون چشم داشت نیکی کن و این را بدان که نیکی های تو روزی به سمت تو باز خواهد گشت مانند رود دجله. (بیشتر…)

جاهای خالی را با واژه های دلخواه پر کنید صفحه 26 کتاب نگارش فارسی ششم درس هوشیاری

7,959 بازدید

جواب پاسخ صفحه 26 کتاب نگارش ششم دبستان جاهای خالی را با واژه های دلخواه پر کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب تمرین نگارش درس هوشیاری ششم

صورت سوال نگارش درس سه هوشیاری نگارش فارسی ششم

الف) جاهای خالی را با واژه های دلخواه پر کنید
مادر بزرگ همیشه می گفت: «اگر برای کسی کاری می کنی، به …………….. به رخ کشیدن یک جور ……………. است و اگر سنّت بگذاری کار قشنگت ……………..».
مادر بزرگ می گفت: «لازم نیست وقتی کار خوبی می کنی، داد بزنی، لازم نیست ……………….. و …………….. را خبر کنی». می گفت: «کار خوب مثل ………….. است. خودش منتشر می شود».

پاسخ و جواب تمرین نگارش درس سه هوشیاری نگارش فارسی ششم

الف) مادر بزرگ همیشه می گفت: «اگر برای کسی کاری می کنی، به ….خاطر رضای خدا کن…. ، به رخ کشیدن یک جور ….توهین…. است و اگر منّت بگذاری کار قشنگت ….ارزشی نخواهد داشت….».
مادر بزرگ می گفت: «لازم نیست وقتی کار خوبی می کنی، داد بزنی، لازم نیست ….به همه بگی…. و ….همه…. را خبر کنی». می گفت: «کار خوب مثل ….آب رودخانه…. است. خودش منتشر می شود».

تنوع زیستی در ایران به علت های طبیعی و انسان صفحه 165 علوم نهم

634 بازدید

جواب فعالیت صفحه ۱۶۵ کتاب علوم تجربی پایه نهم تنوع زیستی در ایران بعلت های طبیعی و انسانی از سایت نکس لود دریافت کنید.

تنوع زیستی در ایران به علت های طبیعی و انسانی کاهش یافته است. بعضی گونا ها مانند سمندر لرستانی, خرس سیاه و ماهی کور غار در خطر انقراض اند. ماهی کور غار فقط در ایران یافت می شود. با مراجعه به منابع معتبر درباره وضعیت تنوع ریستی استانی که در آن زندگی می کنید مقاله ای بنویسید و در آن پیشنهادهایی برای حفظ زیستگاه های طبیعی و جانداران آن ارائه دهید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم کاش بچه ها جواب رو بفرستن.

فعالیت های انسانی که تنوع زیستی را کاهش میدهد صفحه 164 علوم نهم

250 بازدید

جواب فعالیت صفحه ۱۶۴ کتاب علوم تجربی پایه نهم فعالیت های انسانی که تنوع زیستی را کاهش میدهد از سایت نکس لود دریافت کنید.

با مراجعه به منابع معتبر گزارشی مبنی بر فعالیت های انسانی که تنوع زیستی را کاهش می دهند، تهیه کنید و به صورت تصویری اراه دهید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : بر عهده دانش آموز می باشد، پاسخ هایی همچون : شهرسازی، جاده سازی، ساخت تاسیسات تفریحی، پل سازی، سد سازی و. می تواند سبب کاهش تنوع زیستی بشود.

گاه بعضی گونه های تازه وارد با رشد سریع صفحه 164 علوم نهم

226 بازدید

جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۶۴ کتاب علوم تجربی پایه نهم گاه بعضی گونه های تازه وارد با رشد سریع از سایت نکس لود دریافت کنید.

گاه بعضی گونه های تازه وارد، با رشد سریع و استفاده بیشتر از منابع، مانع از رشد گونه های دیگر و درنتیجه سبب کاهش تنوع زیستی می شوند.به نظر شما استفاده از گونه های بیگانه، یعنی گونه هایی که به طور طبیعی در یک منطقه نبوده اند، برای توسعه فضای سبز چه زیان هایی ممکن است در برداشته باشد و چه چیزهایی را برای این کار باید در نظر گرفت؟

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : این نکته را باید بدانیم که هر گیاه می تواند خانه و محل زندگی جانوران دیگری باشد و کاشت گیاهان بیگانه در دراز مدت می تواند ترکیب بوم سازگان را تغییر دهد و در نتیجه بر زندگی انسان تاثیر بگذارد مثلا کاج از خود ماده ای تولید می کند که جلو رشد گیاهان دیگر را می گیرد.

در آزمایشی جوجه های تازه از تخم درآمده صفحه 163 علوم نهم

220 بازدید

جواب فعالیت صفحه ۱۶۳ کتاب علوم تجربی پایه نهم در آزمایشی جوجه های تازه از تخم درآمده از سایت نکس لود دریافت کنید.

در آزمایشی جوجه های تازه از تخم درآمده را به دو گروه تقسیم کردند. گروه یک را با غذای بدون باکتری و گروه دوم را با غذایی تغذیه کردند که باکتری های مفید داشت. بعداز مدتی به هر دو گروه، نوعی باکتری دادند که باعث بیماری روده ای می شود. نمودار های زیر تعداد باکتری های مضر را در دو گروه نشان می دهد. محور عمودی تعداد باکتری ها و محور افقی زمان را نشان می دهد.
الف) این دو نمودار را با هم مقایسه کنید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : الف) با توجه به نمودارها مشاهده می شود که تعداد باکتری های مضر در گروه (8 غذای بدون باکتری) بیشتر از گروه 2 است. علت این پدیده آن است که چون در روده گروه 8 فقط یک نوع باکتری (مضر) وجود داشت هیچ رقابتی صورت نمی گرفت بنابراین راحت رشد کرده و تعداد آنها افزایش یافت ولی در روده جوجه های گروه 2 چون باکتری های دیگری هم بودند بین آنها بر سر غذا رقابت صورت گرفت بنابراین نتوانست به مقدار بیشتری تکثیر یابند.
ب) افزودن باکتری های مفید به غذا باعث بهبود کیفیت غذا می شوند = همچنین باعث می شوند جا برای باکتری های مضر کم شود (با ایجاد رقابت).

این نمودار رابطه بین جمعیت شکارچی صفحه 160 علوم نهم

189 بازدید

جواب فکر کنید صفحه ۱۶۰ کتاب علوم تجربی پایه نهم این نمودار رابطه بین جمعیت شکارچی از سایت نکس لود دریافت کنید.

نمودار زیر رابطه بین جمعیت شکارچی و جمعیت شکار را در یک منطقه نشان می دهد. درستی عبارت زیر را با استفاده از آن نشان دهید.
«تعداد شکارچیانی که می توانند در یک بوم سازگان زندگی کنند، به تعداد جانورانی بستگی دارد که شکار آنها می شوند».

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : این نمودار نشان می دهد جمعیت شکار و شکارچی با هم ارتباط دارند و با افزایش جمعیت شکار جمعیت شکارچی هم زیاد می شود. (البته زمان زیادی برای این فرایند لازم است).

جانوران شکارچی ویژگی های متفاوتی دارند که به آنها در صفحه 160 علوم نهم

194 بازدید

جواب تحقیق جمع آوری اطلاعات صفحه ۱۶۰ کتاب علوم تجربی پایه نهم جانوران شکارچی ویژگی های متفاوتی دارند که به آنها در از سایت نکس لود دریافت کنید.

جانوران شکارچی ویژگی های متفاوتی دارند که به آنها در شکارکردن طعمه کمک می کند. هر گروه، یک جانور شکارچی را انتخاب و درباره ویژگی هایی که به آن در شکار کردن کمک می کند، اطلاعاتی جمع آوری کند و گزارش را به صورت تصویری و جمله های کوتاه اراه دهد.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : این فعالیت بر عهده دانش آموز می باشد، مثلا شیر: سرعت زیاد و ماهیچه های قوی – عقاب) چشمان تیز و سرعت زیاد و جثه مناسب – مار کبری: نیش زهری و ارواره های فک بدون اتصال در بالا و پایین.

چه نوع رابطه ای بین زنبور و گیاه گل دارد وجود دارد صفحه 159 علوم نهم

275 بازدید

جواب فکر کنید صفحه ۱۵۹ کتاب علوم تجربی پایه نهم چه نوع رابطه ای بین زنبور و گیاه گل دارد وجود دارد از سایت نکس لود دریافت کنید.

به نظر شما چه نوع رابطه ای بین زنبور و گیاه گل دار وجود دارد؟ انواعی از حشره ها در گرده افشانی گل ها نقش دارند؛ اما چرا گفته می شود که نقش زنبورعسل از همه مهم تر است؟

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : همیاری – زیرا عمل اختصاصی دارند یعنی گل های خاصی را گرده افشانی می کنند و این کار را بصورت کلونی (گروهی) انجام می دهند.هرگونه کپی برداری از مطلب یا قالب حرام است