صدیقه وسمقی کیست بیوگرافی زندگینامه عکس معرفی علت زندانی شدن بازداشت زندان اوین دادگاه انقلاب از سایت نکس لود دریافت کنید. صدیقه وسمقی شاعر و نویسنده امروز 30  مهرماه وارد زندان شد و به اوین انتقال یافت در ادامه این مسئله را بیشتر بررسی می‌کنیم.

علت زندانی شدن صدیقه وسمقی

صدیقه وسمقی کیست

صدیقه وسمقی متولد سال ۱۳۴۰ تهران است. شاعر نویسنده مترجم اسلام پژوه تحلیلگر مسائل سیاسی اجتماعی ایرانی ساکن سوئد میباشد با استاد دانشگاه تهران و نماینده اسبق مردم تهران در نخستین دوره انتخابات شورای شهر و روستا و سخنگوی این شورا بوده است در خبری جدید که ۵۹ دقیقه قبل اعلام شد متوجه شدیم که این شاعر به زندان اوین را پیدا کرده است اما علت چیست.

علت زندانی شدن صدیقه وسمقی

این شاعر پس از مراجعه به دادگاه انقلاب بازداشت و روانه زندان اوین شد این خانوم در ۲۳ مهرماه نگام بازگشت به ایران برای ساعاتی در فرودگاه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چند ساعت آزاد شده بود مأموران امنیتی در آن زمان از خانوم خواسته بودند که به دادسرا مراجعه کند.

به گزارش وب‌سایت زیتون این شاعر بزرگوار روز یکشنبه ۳۰ مهر ماه پس از مراجعه به دادگاه انقلاب دستگیر و بازداشت و روانه زندان اوین شده است دادگاهی ۱۲ دقیقه‌ای داشته که به ریاست قاضی محمد مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه و قرار وثیقه ۳ میلیارد تومانی برای او صادر شده است.

جرم صدیقه وسمقی چیست

پس از گفتگوهای نهایی وثیقه یک میلیارد تومان کاهش یافته اما به دلیل تامین نشدن آن این زن بزرگوار و شاعر بازداشت و به زندان منتقل شده است قبلا به حسن روحانی نامه فرستاده بود که گفته بود در روز ۱۶ تیرماه سال ۱۳۹۳ به طور غیابی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه و به ۵ سال حبس محکوم شده است در آن زمان با اشاره به تصمیم خود برای بازگشت به ایران نوشته بود که سیاست حاکم پشیمان سازی کسانی است که به خانه باز میگردند سیاستی که آزادی را به رای ما محدود و به انتخاب میان سکوت و تبعید و زندان کرده است.

به دلیل پیری دیگر تحمل زندان را ندارد و به علت ضعف جسمانی تحمل تبعید را نیز نداشته و به ایران سفر کرده است که با زندان روبرو شده است علت این موضوع معلوم نیست ولی می‌توان به شعرهایی که او می‌گفت اشاره کرد.

این زن شاعری است که بر ضد انقلاب و علیه ایران شعرهای زیادی را سروده است و از اصلاحات و جریان آن درخواست کردند تا ازم حمایت کنند ولی اصلا حات نمی‌توانند مستقیما از او حمایت کنند و قوه قضاییه در میان است بنابراین به زندانبان شود و کسی نمی تواند او را از زندان آزاد کنند به جز پارتی و نفوذهای که احتمالا در آینده پیدا کنند.