انشا صفحه ۷۳ و ۷۴ نگارش دوازدهم نامه ای به وزیر علوم بنویسید و نظرتان را درباره آزمون کنکور مطرح کنید کتاب نگارش سه پایه و کلاس دوازدهم تجربی ریاضی انسانی از سایت نکس لود دریافت کنید.

نامه به وزیر علوم صفحه 73 نگارش دوازدهم

جواب کارگاه نوشتن صفحه 75 و 76 بخش دوم

در این مطلب می‌خواهیم بخش دوم نامه نگاری که در درس کتاب نگارش 3 سال دوازدهم برای کلاس دوازدهم منتشر شده است را می خواهم برای شما عزیزان پیدا کنم و آن را در همین پست قرار بدهیم در عنوان سوال اینگونه آمده است که نامه‌ای به وزیر علوم بنویسید و با ارائه دلایل منطقی خواستار حذف کنکور شوید ما این مطلب را به زودی تکمیل خواهیم کرد چون مطلب و کتاب تازه است هنوز جوابی برای این بخش ارائه نشده است و به محض ارائه شده در سریع ترین زمان ممکن آن را در همین پست و سایت قرار خواهیم داد.

انشا نامه ای به وزیر علوم درباره آزمون کنکور

ضمن عرض سلام و خداقوت به جناب وزیرو همه دست اندرکاران این وزارتخانه مهم و سرنوشت ساز بنده به عنوان یک ایرانی میخواهم از جناب وزیر هم تشکر کرده و هم انتقاداتی را عرض کنم. به نظر بنده هرکاری باید از اساس و بنیان درست شکل بگیرد به این صورت که برای دانش آموزان شرایطی محیا شود که بتوانند بنا بر علاقه خود رشته تحصیلی شان را انتخاب کنند. امروزه بابت کم بود شغل شاهدهستیم برخی بابت بهتر بودن بازار کار رشته تجربی نسبت به ریاضی بدون داشتن علاقه در رشته تجربی ادامه تحصیل میدهند و به علت نداشتن علاقه و گاهی استعداد اصطلاحا پشت کنکور میمانند و نمیتوانند نتیجه مطلوب را کسب کنند این درصورتی است که اگر نگرانی برای داشتن شغل پس از تحصیل در ذهن این دانش آموزان وجودنداشت و دررشته ای که به آن علاقه داشتند تحصیل میکردند ممکن بود بتوانند در دانشگاه قبول شوند و فرد مفیدی برای جامعه باشند و سرمایه کشور و عمر و هزینه خود را تلف نکنند. به نظر بنده این تصور که کنکور سدی در برابر آرزوهاست باید از بین برود و این تصور ایجاد شود که کنکور پلی برای رسیدن به آرزوهای بزرگ تراست. شاید بهتر باشد معظل کنکور هرچه زودتر حل و فصل شود چون هرچه بیشتر ادامه پیدا کند بیشتر متضرر خواهیم شد.. مثلا یکی از مدیران ارشد نظام گفتند که هردانشگاهی باتوجه به معیارهای خود کنکوری جداگانه برگزار کند که به نظر راه حل مناسبی است اگر به صورت عادلانه اجرا شود یعنی طوری باشد که هرکسی که بااستعدادتر و برتر است به دانشگاه راه یابد و ثروت و مقام و… در نظر گرفته نشود. بنده امیدوارم هر تصمیمی که در رابطه با کنکور گرفته شد به بهترین شکل ممکن اجرا شود که حق کسی ضایع نشود…

باتشکر و آرزوی توفیق روز افزون

نامه ای به وزیر علوم درباره کنکور نگارش دوازدهم

با سلام و احترام و خسته نباشید به وزیر علوم اینجانب یک دانش آموز پایه دوازدهم هستم ، از شما برای همه ی زحماتی که برای ما می کشید و به نوبه ی خودم تقدیر و تشکر می کنم، بابت همه ی نگرانی ها و تمام تشویش هایی که نسبت به ما دارید اما موضوعی هست که من و خیلی از دوستانم را همیشه آزار داده و می دهد و از شما خواستاریم برای مدت کوتاهی وقت گران بهایتان را برای منه دانش آموز بگذارید و بدون هیچ واسطه ایی حرف های من را گوش دهید. من دوازده سال است که درس می خوانم، دوازده سال است که تلاش می کنم تا با تمام وجودبیاموزم و در آینده بیاموزانم، دوازده سال است که هر روز و هر ساعت چه معلم ها، چه مدیر و چه خانواده از آمادگی کنکور و تلاش و موفقیت از آن سخن می گویند

من و خیلی از دوستانم دوازده سال شب بیداری کشیده ایم که پله پله صعود کنیم و به درجات بالاتر با سربلندی و افتخار برسیم اما تنها در یک روز با یک امتحان و با یک سنجش کل زحمات ما سنجیده می شود و مورد بررسی قرار می گیرد، اما همیشه تمام فکر من این است که نکند در شب قبل از کنکور، مریض شوم یا شاید از استرس زیاد خوابم نبرد و نتوانم آن طور که هستم تمرکز لازم را برای کنکور بگذارم. مثلا همین امسال یکی از دوستان سال بالایی که کل زندگیش را صرف کنکور گذاشته بود و تمام نمراتش و معدلش جزء نمرات برتر بود

درست چند روز قبل از کنکور مادر خود را از دست داد و با همه ی شوق و ذوق این چند سال، روز کنکور حتی رغبت نمی کرد مداد را در دستان خود بگیرد و در نهایت همه ی زحماتش دود شد و به هوا رفت و نتوانست در کنکور قبول شود آن هم تنها در یک شب. آقای وزیر چشمان ما منتظر است که شما به داد این آینده سازان برسید، چه آدم هایی بوده اند که با همین کنکور سرنوشت و آینده اشان به کل تغییر کرده است، چه تلاش هایی که به کل نابود شده است و چه قلب هایی که با یک جواب شکسته است.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

پریچهر : با سلام و احترام
امیدوارم حالتان خوب باشد.
من دانش‌آموزی هفده‌ ساله در مقطع دوازدهم هستم. از شما چه پنهان سختی‌های درس و استرس کنکور، من و هم‌کلاسی‌هایم را ناامید کرده است. حتی گاهی از فرط خستگی و استرس زیاد به ترک تحصیل فکر میکنم. شاید شنیدن این حرف‌ها برای شما تکراری باشد اما من و دوستانم هرروز با اضطراب وترس و دلهره دست و پنجه نرم می‌کنیم.
تمام انرژی ما به جای درس خواندن بر استرس آن صرف شده و طاقتی برای ادامه تحصیل در وجودمان وجود ندارد.
تعدادی نیز توانایی خرید کتاب های درسی و تست را نداشته و با ضریب هوشی بالا، فکر ترک تحصیل در سر دارند.
لطفا به حال کسانی که چندسال پشت کنکور مانده و خسته و سرخورده شده‌اند فکر کرده و چاره‌ای برای رفع دلشوره و استرس‌های ما بیندیشید.
با تشکر از توجه شما

پریچهر : با سلام؛
امروز به عنوان یک دانش آموزی برایتان می نویسم که قرار است به زودی در دام کنکور بی افتد.
در این چند سال، استرسی این چنین نکشیده و ترس از پذیرفته نشدن و تو سری خوردن را نداشته ام، و به راستی که چرا؟
دلیلش چه می تواند باشد! دلیل این همه ترس و اضطراب و استرس یک آزمون است که مانندش را هزاران بار به سادگی در مدرسه گذرانده ایم، اما این یکی، سرنوشت ابدی و کار و آینده مان را مشخص می کند، اما چرا این چنین سخت؟ مگر ما جوانان و نوجوانان چقدر کشش خواندن یک مطلب و زندانی شدن در یک چهار دیواری برای برتر شدن را داریم؟ چه میشد اگر مارا درک می کردید، ما نیز سعادت خود را می خواهیم اما شاید در آخر با گرفتن پاسخ آزمون، غم جایگیزین استرس شده و خود را برای این همه سال زحمت سر زنش کنیم، اما فقط امیدوارم که اینگونه نشود.
«باتشکر»

میثم نوروزی : باسلام خدمت دکترغلامی وزیر محترم علوم این جانب دوترم دردانشگاه بین المللی امام خمینی به صورت مهمان مشغول به تحصیل بودم که بعضی از درس هایم توسط دانشگاه مبدا یعنی صنعتی شاهرود موردقبول واقع نشده است به علت عدم رعایت پیش نیاز. درصورتی خودمدیرگروه وکارشناس رشته مرامجبورکردندپیش نیازهازازعایت نکنم ان ها حتی برای دانشجویان خودشان هم پیش نیازرعایت نکردند2ترم. بنده10 واحددرسی پاس شدم ازبین رفته وازاین بابت خیلی ناراحتم این هرساله برای دانشجویان مهمان پیش می ایدبه علت خطا ندادن سیستم دانشگاه مقصد. جناب دکترغلامی ما یک سال وقت گذاشته ایم وان دروس راپاس شدیم. واقعا برایمان سخت است بخواهیم دوباره ان دروس رامطالعه کنیم. چه فرقی میکنداول اخرباید همه دروس رابگذرانیم. لطفا یه تقییری دراین قانون ایجادنماییدتااینقدرهرساله دانشجویان مهمان بامشکل مواجه نشوند.