انشا صفحه ۳۷ کتاب نگارش پایه کلاس پنجم دبستان صدای وزش باد پاییزی تجربه شنیدن کدام یک از صدا های زیر را دارید احساس خود را از شنیدن آن بنویسید از سایت نکس لود دریافت کنید.

انشا صدای وزش باد پاییزی

انشا صدای وزش باد پاییزی نگارش پنجم دبستان

صدای باد پاییزی، همان هوهویی که همیشه با خش خش برگ ها شنیده ایم، همان صدایی که نشان میدهد پاییز از راه رسیده است و فصل ریختن برگهاست فصلی که شاید رنگش را نارنجی بدانند. وقتی صدای وزش باد پاییزی را می شنویم حس خوبی داریم ؛نسبت به صدایش و یا پیامدی که دارد. گاهی وقت ها هم ترسناک است و طوفان های سنگینی در پی دارد و شاید گاهی برای ما خوفناک باشد و ما را بترساند از طوفانی که به همراه خود دارد. معمولا اکثر این صداها را یا صبح زود می شنویم و یا عصر و دم غروب، اگر بیرون باشیم کاملا متوجه این صدا خواهیم شد؛ صدایی مه هم می تواند ارامش دهنده باشد و هم ترسناک. صدایی که می تواند بگوید پاییز با خش خش برگها و خش خش جاروی رفتگر امده، صدایی که یاداور و نماد خیلی چیزهاست. صدای وزش باد پاییزی با صداهای بقیه بادها متفاوت است خسته تر و کسل کننده تر است بخصوص برای دانش اموزانی که می دانند با شروع پاییز باید به مدرسه بروند و صبح زود از خواب بیدار شوند.

پاسخ بچه در نظرات پایین سایت

ناشناس : وقتی باد پاییزی می وزد برگ های زیادی را از روی درخت به زمین می اندازد.همیشه صدای جارو کردن ان رفتگر را به یاد دارم.هروقت صبح ها از خواب بلند می شوم، صدای دل انگیز خش خش جاروی رفتگر را می شنوم.