جواب صفحه ۸۹ و ۹۰ کتاب نگارش فارسی پنجم انشا تحقیق گزارش منابع آب آشامیدنی دبستان ابتدایی از سایت نکس لود دریافت کنید.

انشا منابع آب آشامیدنی نگارش پنجم

انشا درباره منابع آب آشامیدنی نگارش پنجم دبستان

با سلام خدمت دوستان عزیز امروز می خواهیم جواب سوال صفحه 89 و 90 کتاب نگارش فارسی پنجم ابتدایی دبستان با عنوان با استفاده از کتاب ها و منابع مناسب درباره ی یکی از موضوعات زیر تحقیق کنید و به صورت گزارشی بنویسید موضوع این مطلب منابع آب آشامیدنی است و در ادامه مطلب جواب را قرار خواهیم داد شما عزیزان اگر جواب این بخش را نوشته اید برای ما ارسال کنید تا با اسم شما در همین مطلب منتشر کنیم.

انشا گزارش منابع آب آشامیدنی نگارش پنجم

تأمین و توزیع آب در کشورهای در حال توسعه، مسائل مهمی را به وجود آورده است و دولت‌ها را واداشته است تا مبالغ عظیمی پول در راه تأمین آن سرمایه گذاری نمایند، این موضوع به خصوص در کشورهایی که نیمه خشک هستند، حالت جدّی تری دارد. در کشورهایی مثل ایران که تقسیم آب به علّت شکل خاصّ سرزمین های آن به صورت غیر یکنواخت توزیع گردیده است، باید سعی شود به اتّخاذ بهترین و مدرن ترین روش های علمی و فنّی آب‌های موجود را طبق قوانین عادلانه ای در دسترس عموم قرار داد. مهمترین منابع اب در دنیا : 1) اب های سطحی (رودخانه، دریاچه، دریا، اقیانوس) در کشورها، شرکت آب و فاضلاب وظیفه تأمین آب شرب را برای مردم دارد. حال این شرکت با استفاده از روش های مختلف اقدام به تصفیه آب و در نتیجه در اختیار قرار دادن آن به مردم با استفاده از لوله کشی ها می کند.

جواب بچه ها در نظرات پایین صفحه

نویسنده : ما باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم و آب را اسراف نکنیم اگر آب نبود انسان هم نبود.

نویسنده : اگر ما در نگه داری از اب کاهلی کنیم ممکن است حتی چند سال دیگر دیگر ابی برای اشامیدن نداشته باشیم در ضمن منابع اب ها بسیار کم است شاید فکر کنید که اگر اب کم است چرا سه چهارم زمین را اب پوشانده است.

نویسنده : آب مهم است …. برای شما این سوال است ک آب چگونه ب وجود آمده آب از کوه ب دریا و بعد بخار ب آسمان این کار۲۴ساعته تکرار می شود.

نویسنده : اب چیست چگونه به وجود امده است ? چرا اگر اب نیست انسان هم نیست و بسیار چرا های دیگر ما باید اب را زیاد و بیهوده مصرف نکنیم . مثلاً در مسواک‌زدن از اب اشامیدنی برای مسواک استفاده نکنیم چون می دانیم همه ی موجودات زنده روی زمین نیاز به اب دارند اب مایع حیات است و اب مانند طلایی با ارزش در زندگی ما است ..

آیناز بلوچی : ما نباید آب را هدر دهیم بلکه باید صرفه جویی کنیم. چون که آب منابع خیلی طبیعی است.اگر انسان آب نخورد به غیر از چند روز نمیتواند زنده بماند..

فاطمه نجفی: موضوع درباره منبع آب است ایران منابع آب زیادی ندارد،به همین دلیل سد هارا ساختند اما به دلیل بارش کم این سد ها هم خالی هستند.

نویسنده : چرا اگر آب نبود انسان هم نبود؟؟؟
زیرا زندگی همه ی ما به اب وابسته است و اب گوهر با ارزشی در زندگی تمام انشان های روی زمین است اب ها خیلی سخت به دست ما میرسد و در تصفیه ی ان بسیار زحمت کشیده شده است پس قدر اب را بدانیم اب مایه ی حیات است…💦💦💦💦💦💦⛲.

ناشناس : آب های آشامیدنی کم هستند و ما باید در مصرف آن ها صرفه جویی کنیم.اگر اصراف بکنیم ممکن است چند سال دیگر آبی برای خوردن نداشتن باشیم.هنگام مسواک زدن به جای اینکه شیر آب را باز بگذاریم از یک لیوان آب استفاده کنیم.

نویسنده : کشور ایران منابع آبی زیادی ندارد و بیشتر رودخانه های کشور ما فصلی هستند و یا از شوره زار ها می‌گذرند و آب آنها غیر قابل مصرف هستند. یادمان باشد در مصرف آب صرفه جویی کنیم. آب مایع حیات است..

نویسنده : ما انسان ها در مصرف آب را نباید هدر دهیم زیرا این کار درستی نیست آب های تصفیه ای کم پیدا میشه پس ما باید در آن جلوگیری کنیم شهرهایی مانند جاسک و بندر عباس آب تصفیه شده باید بخریم ولی در چند استاناب تثفیه وجود دارد پس ما اب را هدر نمی دهیم اگر اب نبود انسان وجانمران گیاهان هم نبود.

متین : ماباید در مصرف آب صرفه جویی کنیم چون زندگی همی چیز هایی که روی زمین است به آب وابسته است.
زندگی همه ی موجودات به آب وابسته است و ماباید در مصرف آب صرفه جویی کنیم
ماباید در مصرف آب صرفه جویی کنیم چون زندگی همی چیز هایی که روی زمین است به آب وابسته است.