جواب اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۸۳ کتاب علوم تجربی هشتم برای حفاظت از ساختمان های بلند از خطر برخورد آذرخش از وسیله ای به نام برق گیر استفاده می کنند درباره برق گیر و نقش آن درجلوگیری از آسیب به ساختمان اطلاعاتی را جمع آوری کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب اطلاعات جمع آوری کنید علوم هشتم

تحقیق درباره برق گیر و نقش آن در جلوگیری ازآسیب به ساختمان

با سلام خدمت دوستان عزیز ما در این مطلب برای شما دوستان عزیز هشتم قرار است که جواب صفحه ۸۳ درباره برق گیر که در باره اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۸۳ می باشد برای شما جواب آن را در همین مطلب قرار خواهیم داد این مطلب را به صورت موقت ایجاد کردیم و آن را تکمیل خواهیم کرد لطفاً اگر اطلاعاتی راجع به این موضوع دارید برای ما در نظرات در پایین هست بفرست تا این مطلب را با کمک شما عزیزان تکمیل کنیم.

تحقیق درباره برق گیر جواب

1- باعث می شود فشار برق پایین آمده و به منازل خسارت وارد نکند.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : برق گیر از جنس مس با ضخامت زیاد است که در بالای ساختمان نصب می شود تا در اثر صاعقه بار الکتریکی زیاد را به زمین منتقل کند و این برق وارد ساختمان نشود و وسایل برقی اسیب نبینند.

ملیکا بابایی : برق گیر یک میله فلزی کلفت است که در بالاترین نقطه ساختمان های بلند نصب میشود این قطعه مسی توسط کابل مسی به زمین مرطوب در زیر ساختمان وصل میشود و در صورت نزدیک شدن ابر باردار به ساختمان بار الکتریکی ابر توسط برق گیر در زمین تخلیه میشود و ساختمان از اسیب مصون می ماند.