صفحه ۱۲۰ کتاب فارسی پنجم دبستان ابتدایی معنی ضرب المثل سواره خبر از حال پیاده ندارد مفهوم داستان حکایت یعنی چه درک از سایت نکس لود دریافت کنید.

ضرب المثل سواره خبر از حال پیاده ندارد یعنی چه

با سلام خدمت همه دوستان عزیز در این مطلب می‌خواهیم که جواب سوال بالا را برای شما عزیزان قرار بدهیم در این سوال پرسیده شده است که سواره خبر از حال پیاده ندارد یعنی چه ضرب المثل معنی و مفهوم عنوان این صفحه این طوری است که پس از گفت و گو درباره مثل های زیر مشخص کنید مفهوم حکایت با کدام ضرب المثل های زیر تناسب دارد ما در ادامه مطلب جواب این بخش را قرار خواهیم گذاشت.

جواب بچه ها در نظرات پایین صفحه

مهدی : اینجا این ضرب‌المثل به این موضوع اشاره می‌کند که افرادی که در بالادست و در خشکی زندگی می کنند هیچ وقت نمی توانند انسان های فقیر و تهیدست را درک می‌کنند و وقتی کسی که روحیه کاخ نشینی پیدا کرد نمی تواند به فکر افرادی که در کوخ زندگی میکنند باشد.

نویسنده : پول دار خبر از حال فقیر ندارد یعنی حال ان را درک نمی کند.

ناشناس : مفهوم کُلّی این ضرب المثل است که از ابتدا انسان هایی که در شرایط خوب و مفرح زندگی کرده اند و افراد فقیر جامعه را درک نمی کنند.

نویسنده : مفهو م ضرب المثل سواره خبر از حال پیاده نداره یعنی هیچ وقت آدم های پول دار نمی توانند خودشان را جای آدم های فقیر بگذارند.