جواب فعالیت صفحه ۹۰ کتاب مطالعات اجتماعی ششم دبستان چرا خلیج فارس از دیر باز مورد توجه کشور های قدرتمند بوده است و آنها همواره در پی نفوذ به این منطقه هستند ؟ در کلاس گفت و گو کنید از سای نکس لود دریافت کنید.

علت اهمیت خلیج فارس کشور های قدرتمند

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : زیرا خلیج فارس یکی از منابع قدرت می‌باشد و تنگه هرمز که مهمترین تنگه و بعد از باب المندب میباشد که در اختیار یمن می باشد دومین تنگی مهم در ایران و دنیا میباشد خلیج فارس به دلیل اینکه کشورهای حاشیه خلیج فارس نفت خود را از کانال و تنگه هرمز وارد می‌کنند و عکس از نفت و بنزین از این نقطه به نقاط مختلف جهان صادر می شود بسیار مورد توجه کشورها قرار گرفته است و به همین دلیل به ایران حمله شود و پس از ایران به یمن حمله شده است که به خاطر گرفتن تنگه مهم باب المندب میباشد.

یسنا : به علت سرشار بودن منابع نفت و گاز می باشد و چون کشور های دیگر فاقد نفت و گاز هستند به همین دلیل دوست دارند در خلیج فارس نفوذ کنند.

درسا : اهمیت جغرافیای سیاسی خلیج فارس و کشور های هم جوار در معادلات سیاسی جهان امروز از اهمیت فوق‌العاده ی برخورد دارند . این اهمیت به ملا حظرت زیاد مردم است وبا فن و علم گسترش یافته.

گام به گام : زیرا خلیج فارس دارای منابع سرشار نفت و گاز است همچنین همه روزه نفتکشهای عظیمی از طریق خلیج فارس تنگه هرمز نفت خیز را به سمت کشورهای جهان انتقال میدهد.

علی : چون خلیج فارس ابش زیاد شور نیست و عمق زیادی دارد و نفت و گاز که طلا سیاه هستند را دارد و کشور های دیگر نفت ندارند کشور های قدرتمند به ان توجه بسیار میکنند.

مهدیه دیانتی : زیرا مهم ترین دلایل اهمیت خلیج فارس وجود منابع سرشار نفت و گاز است و نفت و گاز نیز از کف خلیج فارس در ناحیه کم عمق نزدیک به ساحل استخراج می شود.

ایناز :‌ به خاطر اینکه درآن منابع زیاد نفتی وگازی وجود دارد وماهی های گوناگونی در این دریا وجود دارد ومورد توجه کشورهای همسایه بوده.