جواب اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۵۸ کتاب علوم پایه هفتم درباره عمق چاه های آب محل سکونت خود تحقیق و در کلاس نتیجه را گزارش دهید از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب اطلاعات جمع آوری کنید علوم هفتم

تحقیق کامل راجع به عمق چاه های محل سکونت

در این پست میخواهیم برای شما عزیزانی که در مدارس برای شما تحقیق درباره ی عمق چاه های محل سکونت آورده شده است موضوعاتی را مد نظر قرار بدهیم. تحقیق درباره ی عمق چاه های آب محل سکونت شما بسیار کار تخصصی می باشد که باید از افراد محل زندگی خودتان بپرسید. به زودی این مطلب را برای شما تکمیل خواهیم کرد و تحقیق را به صورت پی دی اف در این سایت برای دانلود قرار خواهیم داد.

تحقیق در مورد عمق چاه های آب تهران

بخشی از آب شرب مورد نیاز شهر تهران از طریق منابع زیر زمینی تأمین می گردد. این میزان آب متغیر بوده و بسته به شرایط منابع تأمین کننده، میزان مصرف و وصول مختلف سال، از ۲۰% تا ۴۰% کل آب مورد نیاز تهران تغییر می کند. در حال حاضر تعداد ۴۴۱ حلقه چاه عمیق در مدار، با ظرفیت تولید تقریبی ۵/۱۴ متر مکعب بر ثانیه در حال بهره برداری می باشند. بخش عمده این چاهها در آبخوان اصلی دشت تهران، در زمین های آبرفتی و آبخوان آزاد و با متوسط عمق ۲۵۰ متر و حداکثر عمق ۳۰۰ متر حفاری شده اند که هر یک به طور متوسط حدود ۱۲۰ متر مکعب بر ساعت و حداکثر ۶۰۰ متر مکعب بر ساعت توان تولید دارند. توزیع و پراکندگی این چاهها در سطح شهر تهران تابع کمیت و کیفیت آبخوان در نقاط مختلف، نیاز آبدهی هر محدوده، دسترسی به تصفیه خانه ها، مخازن و خطوط انتقال و سایر عوامل موثر در طراحی شبکه های آبرسانی می باشد. آب استحصالی از کلیه منابع زیرزمینی پس از کنترل کیفی، در صورتی که در محدوده استانداردهای آب شرب باشد، پس از هدایت به مخازن ذخیره، گندزدایی و سپس به شبکه توزیع و مصرف هدایت می گردد. آب در همه زمینه ها به یک اندازه فرو نمیرود آب تا جایی در زمین فرو می رود که به لایه نفوذ ناپذیر برسد و در آنجا جمع شود بنابراین برخی چاه های آب کم عمق و برخی عمیق هستند بخشی از آب شرب مورد نیاز شهر تهران از طریق منابع زیرزمینی تامین می شود و در حال حاضر از ۴۴۱ حلقه چاه عمیق در شهر تهران استفاده می شود بخش عمده این چاه ها در آبخوان اصلی دشت تهران در زمین های آبرفتی و آب خانه آزاد یا متوسط عمق ۲۵۰ متر و حداکثر عمق ۳۰۰ متر حفاری شدند.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : در خراسان رضوی : تقریبا 80 درصد از مصارف آب خراسان رضوی از آب‌های زیرزمینی تامین می‌شود،متاسفانه بر اثر برداشت زیاد و خشک سالی های کشور علاوه بر افت عمق آب چاه‌های خراسان رضوی با چالش کاهش کیفیت آب در این استان نیز مواجه‌ایم و در برخی شهرهای استان این امر وجود دارد.ﻣﺘﻮﺳﻂ ﻋﻤﻖ ﭼﺎه در این ﻣﻨﻄﻘﻪ 55 متر است که البته ﺑﻴﺸﺘﺮﻳﻦ ﻋﻤﻖ نیز نزدیک به 133 متر می باشد ﻛﻪ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻗﻨﺎﺗﻲ واﻗﻊ در  ﺷﻤﺎل غرب ﺷﻬﺮ ﺑﻪ ﻧﺎم ﺑﺤﺮآﺑﺎد ﻣﻲ باشد. در خراسان رضوی بالای 220 چاه حفر شده است که در بخش های احمد آباد ،مرکزی و رضویه به صورت پراکنده قرار دارند.میزان دبی آب دهی آنها از فقط 1 لیتر در ثانیه شروع می شود و  در برخی به 600 لیتر بر ثانیه می رسد.

نویسنده : در تهران ۷هم باید چاه را‌عمیق بکنیم تا به آب برسیم آب موضوع مهمی در زندگی و خیلی است نگرش داریم.