جواب فعالیت صفحه ۳۹ کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم فعالیت های مدافعان حرم در عراق و سوریه و ارتباط عملکرد آنان با دوران دفاع مقدس از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : مدافعان حرم، نیروهای نظامی‌ای هستند که توسط جمهوری اسلامی ایران سازماندهی و به کشورهای سوریه و عراق اعزام می‌شوند. این نیروها قصد حفاظت از حرم خاندان حضرت محمد(ص) را دارند و به گروه‌های همفکر در این کشورها کمک‌های مستشاری و عملیاتی می‌کنند. بیشتر افراد این گروه را نیروهای رسمی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران و بسیج تشکیل می‌دهند که اکثر شهدا نیز از این دو نهاد نظامی ایران هستند.. این گروه بخشی از نیروی نظامی ایران است که در جنگ نیابتی ایران و عربستان مبارزه می‌کنند و بیشتر شیعه مذهب و به «سپاه بین‌المللی شیعیان» معروف هستند. این افراد بیشتر از کشورهای ایران، یمن، افغانستان، عراق، سوریه و لبنان هستند. این گروه از حرم اهل بیت در مقابل حمله گروه‌های داعش حفاظت می‌نمایند. جمهوری اسلامی ایران در ابتدا فقط به نقش مستشاری در جنگ داخلی سوریه اذعان می‌داشت ولی بعد از شهادت نظامیان بلندپایه سپاه پاسداران از این شهدا به عنوان مدافعان حرم یاد کرد و این اصطلاح رواج یافت. این اصطلاح پس از تخریب مقبره حضرت حجر بن عدی توسط گروه‌های تروریستی و تهدید این گروه‌ها مبنی بر حمله به حرم حضرت زینب (س) ، در اوایل ۱۳۹۲ خورشیدی وارد ادبیات اجتماعی شد. در فهرست شهدا، افرادی از اهل سنت نیز دیده می‌شود. درباره وجه شباهت شهدای مدافع حرم با شهدای دفاع مقدس می توان گفت که به هر حال اهداف یکی است، رزمندگان حاضر در دفاع مقدس انگیزه دفاع از اسلام را داشتند. آن برادرانی هم که برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) حضور پیدا کرده‌اند نیز اینگونه هستند. یعنی اهداف مشترک هستند و تنها ماهیت آن تغییر کرده است. به نوعی می‌توان گفت که مدافعان حرم دنبال کننده راه شهدای دفاع مقدس هستند.

امیرحسین رضایی : به نظر من مدافعان حرم از حرم اهل بیت محافظت کردند و جوانان ما هم در جنگ ۸ ساله از کشور و هم وطنانشان محافظت کردند.

فاطمه حسینی : به نظرمن مدافعان حرم برای محافظت از حریم اهل بیت ومادرعزیزمان حضرت زینب تاپای جانشان مبارزه میکنند تا نگذارند حق مظلومان پایمال شود وفرقی نمیکند ک کجاباشند.

حسن : مدافعان حرم یکی از مومن ترین افراد هستند که بعضی انها مجرد هستند همان گونه که بچه های دوران دفاع مقدس هم ازدواج نکرده بودند
مدافعان حرم در برابر داعشی ها از حرم حضرت زینب(س) محافظت می کنند اما در دفاع مقدس جوانان باغیرت از اسلام و وطنشان ایران و جان ومال ناموس خود دفاع کردند که حضرت زینب(س) هم جزعی از ناموس ما به حساب می ایداین دو عمل بسیار شبیه یکدیگرند و باید از شهدای مدافع حرم سپاس گزار بود.