جواب تحقیق کنید صفحه ۶۷ کتاب هدیه های آسمانی کلاس پایه ششم تحقیق درباره میان محیط زیست و سلامتی ما چه ارتباطی هست ؟ از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب تحقیق کنید کتاب هدیه های آسمان ششم

تحقیق درباره ی رابطه محیط زیست و سلامتی ما

هرچه محیط زیست ما تمیز تر و پاک تر باشد سلامتی ما بیشتر حفظ می شود و هر چه محیط زیست ما آلوده و کثیف تر باشد سلامتی ما بیشتر به خطر می‌افتد و ممکن است دچار بیماری‌های مختلفی شویم به عنوان مثال در جایی زندگی کنیم که میکروب ها و باکتری های زیادی در آن محیط قرار داشته باشند ما به بیماری‌های مختلفی دچار می شویم ولی برای مثال اگر در روستاها و جنگل ها زندگی کنیم به خاطر هوای پاک و سالمی که در آن منطقه وجود دارد ما شاداب می شویم و عمر ما طولانی تر می شود به خاطر همین افرادی که در روستا زندگی می کنند بیشتر از افرادی که در شهر زندگی می کنند عمر می کنند. دوستان عزیز شما اگه متنی جوابی نوشته ای در ادامه مطلب برای ما بفرستید تا با اسم شما در این مطلب قرار بگیرد.

میان محیط زیست و سلامتی ما چه ارتباطی هست کوتاه

همان طوری که مطلعید، کسی رابطه ای که بین انسان و محیط زیست است را نمی تواند انکار کند. امروزه، آسیبی که از سوی انسان‌ها به محیط زیست وارد می شود باعث نگرانی شده و فکرهارا درگیر کرده است . به عبارت دیگر اکنون فعالیت های انسان باعث تغییرات در محیط زیست شده. به دلیل افزایش جمعیت و نیازی که آنها به منابع دارند؛ مجبور به رفع نیازهای خود از محیط زیست شده اند. ب طور مثال قطع درختان برای استفاده از زمین آن برای فعالیت های عمرانی و زراعی و تغییر مسیر رودخانه برای چرای حیوانات هم باعث فرسایش زمین شده است. در واقع انسان برای بقای نسل خود باعث از بین رفتن زمین و حیوانات و گیاهان می شود. و یا حتی ریختن مواد شیمیایی و زباله کارخانجات و کشاورزی که سرشار از مواد مضر برای حیوانات و گیاهان و طبیعت و حتی انسان است نیز باعث بهم زدن اکوسیستم می شود. انسان‌ها با در پیش گرفتن روش های افراطی در زمینه های عمرانی و.. باعث بر همزدن تعادل طبیعت شده اند. علاوه بر آن مواد زائدی که تجزیه نمی شوند نیز به مواد سمی تبدیل می شوند. و استفاده بی رویه از منابعی که تجدید ناپذیرند هم خطری برای نسل آینده و محیط زیست به شمار می اید. بنابر این باید به این موضوع توجه داشت و آن را نادیده نگرفت و برنامه ریزی های مناسبی که در این زمینه تاثیر گذارند را انجام دهیم.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

نویسنده : هر چه محیط زیست ما تمیز تر و پاک تر. باشد سلامتی ما بیشتر حفظ می شود.

مهدی : کتاب ادب توست، اگر تمرین کنی اگاه میشوی اما اگر تمرین نکنی نادان و بی ادب خواهی شد پس روی ادبت کار کن ارسال شده توسط مائده صبری. گیاهان کربن دی اکسید را می گیرند و رشد می کنند. جانوران مانند گاو و گوسفند آنرا می خورد و بعد از تغذیه آنها و بزرگ شدن جانوران غذای ما در سفره هایمان میشود. ما هم در آن شرایط بزرگ تر میشویم و با تنفس، دوباره کربن دی اکسید تولید می کنیم که این زنجیره ای بین انسان و طبیعت. غذایی که انرژی ما را برای ادامه حیات خود تأمین می کند از محیط زیست است. اگر در جایی هوا آلوده باشد ما آنرا تنفس میکنیم و بخاطر همین اگر هوا آلوده باشد ما مریض میشویم. ویتامین و قدرت بدنی ما نیز از میوه ی دختان تامین می شود. …. و دیدن کل و کیاه باعث شا دابی ما می شود. به نظر من هرچقد محیط زیست ما سالم و تمیز باشد مثلا هوای پاکی داشته باشیم یا آب های تمیز به همان میزان از بدنی سالم برخوردار میشویم. به نظرم زندگی ما به زندگی محیط زیست وابسته است. درحفظ آن کوشا باشیم. آیدا فائض. ما باید خودمان به فکر محیط زیست باشیم تاشاید محیطی برای نسل اینده هم باقی بماند. انسان ها نیاز به اکسیژن دارن واین اکسیژن از طریق محیط زیست تعمین میشود اگر ما محیط زیست را خراب کنیم به سلامتی خودمان صدمه می زنیم. اگر هوا پاکیزه باشد ماهم سلامت هستیم و هیچگاه دچار بیماری بدی نمی شویم. …. اسمون ابی زمین پاک حق همه ی ما ادم ا هاست.

یگانه خاننتاج : نظر من این است که ما باید برای حفظ محیط زیست خود بکوشیم تا اینکه سالم بمانی واگر کسانی که برای حفظ محیط زیست خود نمی کوشند قطعا دچار بیماری خواهند شد.

ناشناس : پاک بودن محیت زیست بر سلامت جسم تصغیر می گذارد.

ریما : اگر ما محیط زیست را کثیف کنیم به خودمان بر می گردد و به ریه های خودمان اسیب می زند برای همین است که می گویند هر چه کنی به خود کنی.

سارا : ما باید مراقب محیط زیست و سلامتی خودمان باشیم چون انها اهمیت زیادی برای ما دارند واگر هر کدامشان نباشند برای ما مشکلات زیادی به وجود می اید.

سوگند امینی : هر چه محیط زیست ما تمیز تر و پاکتر باشد ، سلامتی ما بیشتر حفظ می شود و هر چه محیط زیست ما آلوده تر و کثیف تر باشد، سلامتی ما بیشتر به خطر می افتدو ممکن است دچار بیماری های مختلف شویم.

نویسنده : به نظر من غذای ما از محیط زیست میاید پس باید مراقب محیط زیست بود.

نویسنده : هرچه در هوا co2کم تری وجود داشته باشد ما اکسیژن بهتری تنفس میتوانیم بکنیم و به همین دلیل میتوان وسایلی را که هوا را الوده میکند را استفاده نکنیم البته که خود ما کربن دی اکسید تولید میکنیم.

زهرا : اگر محیط ماآلوده باشد سلامتی ماهم درخطر است اگر محیط ما کثیف باشد سلامتی چع بدرد ما میخورد.

سارا : هر چه ما در فضای پاکیزه تر و تمیز تری زندگی کنیم به ندرت دچار مریضی میشویم و همین طور باید سعی کنیم در خانه ها گل ها و گیاهان بیشتری داشته باشیم تا اکسیژن زیادی دریافت کنیم ، باید سعی کنیم درجاهایی که درخت ها و نهال ها بیشتر هستند زندگی کنیم تا کمتر دچار بیماری بشویم.من از نظر سحر و یگانه بسیار خوشم اومد.

فاطمه : هرچه قدر محیط زیست سالم وتمیزی مانند هوای پاک آب تمیز گوارا… داشته باشیم به همان میزان ازبدنی سالم وشاداب نیز بر خوردار بود.

نیایش سلطانی نژاد : سلام ببخشید وقتی که من متن شما را خواندم برایم سوالی پیش امد سوالم این است که: چگونه بدن ما سالم تر و با نشاط تر میشود اگر محیط زیستی سالم و تمیز داشته باشیم؟
با اجازتون من از متن شما برای انشایم استفاده کردم و میخواستم دلیل این رویداد را هم ذکر کنم و گفتم که از خود شما بپرسم.

هانیه جعفری فر : اگر محیط زیست سالم و تمیز باشد،بدن مانیز سالم خواهد بود..

محمد عرشیا رضوانیان : نظرمن این است که محیط زیست نقش دارد یعنی حیوانات از درختان تغذیه می کنند وماهم ازحیوانات استفاده می کنیم پس بایدازمحیط زیست حفاظت کنیم.

ناشناس : جانوران از هوای پاک استفاده می کنند و به ما تغذیه می رسانند.

نویسنده : اگر محیط زیست نباشد ما کاغذ نخواهیم داشت و اگر کاغذ نداشته باشیم نوشتن روی چیز های دیگر برای ما سخت خواهیم بود.

ریحانه : ما با کاشت درختان و جلوگیری از ریختن زباله در محیط زیست می توانیم سلامتی خود را تضمین کنیم و با نکردن این کارها و ضد اینها عمل کردن سلامتس خودمان هم در خطر است .

هستی : اگر محیط زیست الوده باشد همه ی جانوران و انسان ها دچار بیماری های مختلف میشوند چون محیط زیست به همه ی ما حتی جانوران هم اکسیژن تولید میکند.

نادیا کشاورز : محیط زیست اکسیژن تولید می کند وباعث سلامتی ما میشود.

رامتین رجبی :‌ انسان هااز آب وغذا استفاده می کند ودرخت هاهم مثل مااز آب وغذااستفاده می کنند.

زهرا رحیمی : هر چقدر محیط زیست سالم و تمیزی مانند هوای پاک آب تمیز گوارا و …… داشته باشیم به همان میزان از بدنی سالم و شاداب نیز برخوردار خواهیم بود.

سمانه : هرچه محیط زندگی ما تمیز و پاکیزه تر باشد،ما هم سالم تر میمانیم،پس یاید برای تمیزی محیط زیست بکوشیم…

نگار صفایی : من فکر می‌کنم که وقتی محط زیست آلوده شود جانوران از بین می روند و آنها می توانند زندگی کنند ماهم ازبین می رویم و نمی توانیم زندگی کنیم. زندگی مابه نعمتهای خدادادی بسته است و اگر از بین برود ماهم از بین می رویم.

نویسنده : در طبیعت چیزی بسیار مهم است که همه ی جانداران زنده به ان احتیاج دارند که نام ان اکسیژن است و اگر نباشد هیچ چیزو هیچ کسی نخواهد بود.

سارا : هر چه محیط زیست ما تمیز و پاک باشد سلامتی و عمر ما خوب و بیشتر خواهد بود.

سینا : هر قدر محیط زیست تمیز تر باشد گیاه ها بهتر رشد می کنند و هر چقدر گیاهان بهتر رشد کنند هوا تمیز تر است و انسان ها سلامت تر هستند.

نویسنده : ما با استفاده از ماشین های شخصی و تک سرنشین هوا را الوده می کنیم و باعث این می شویم که هوای الوده وارد شش ها و ریه های خودمان شود ما اگر درختان را قطع کنیم اکسیژن کافی و تمیز برای ما تولید نمی شود و ما و موجودات زنده با کمبود اکسیژن خواهیم مرد.

پارمیدا : هرچه محیط زیست ما سلامت تر باشد ما نیز سالم تر هستیم و هرچه آلوده و کثیف تر باشد ممکن است مانیز دچار بیماری شویم با افزایش جمعیت خود انسان ها نیز به محیط زیست آسیب می زنند و با قطع درختان هم سلامت انسان ها و هم حیوانات و به خصوص طبیعت را به خطر می اندازند به هیچ وجه این کار درست و شایسته نیست چون درختان باعت اکسیژن مورد نیاز جانداران می‌شوند..

زهرا یزدان پناه :‌اگر طبیعت تمیز باشه ما میتوانیم با خیال راحت زندگی کنیم و شاداب باشیم.