کاربرگه ۲۵ کتاب مطالعات اجتماعی ششم نامه‌ای به یک دوست فرضی در کشور همسایه بنویسید و کشور خودتان ایران را معرفی کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

نامه‌ای به یک دوست فرضی در کشور همسایه

نامه ای به یک دوست فرضی در کشور همسایه بنویسید

امروز می خواهیم برای شما عزیزان نامه ای به یک دوست فرضی در کشور همسایه بنویسید و کشور خودتان ایران را معرفی کنید دوست خوبم را برای شما دانش آموزان و کسانی که دنبال این متن می باشند تشریح کنید ولی متاسفانه تاکنون توانستیم این متن را پیدا کنیم ولی به زودی آن را پیدا خواهیم کرد و در این پست قرار خواهیم داد با سایتم همراه باشید با جدید ترین اخباری که مشاهده می کنید و در نظرات پایین سایت نظر خودتان و راهنمایی های خودتان را همراه با انتقاد و پیشنهاد درباره نامه ای به یک دوست فرضی در کشور همسایه بنویسید و کشور خودتان ایران را معرفی کنید به ما ارسال کنید تا ما سریعتر این مطلب را تکمیل کنیم.

نامه ای به دوست فرضی در کشور همسایه

سلام دوست عزیزم
همان طور که میدانی دوستیمان خیلی وقت است که آغاز شده !
برای اینکه تو را مشتاق آمدن به ایران کنم چند سطر مینویسم و بس!
آنگاه خودت رغبت داری که سفر‌کنی به سرزمینی که خاکش خاک بی ارزشی نیست!
ایران همان سرزمینی است که از ابتدا نماد صلح و ایستادگی بوده!
همان سرزمینی است که میلیون ها نفر ، پیر و جوان، زن و مرد، دارا و ندار، مسلمان و مسیحی، جنگیده اند برایش.
جنگیده اند و خونشان را ضامن پایداری خاک سرزمینشان کرده اند!
ایران همان سرزمینی است که مردمانش از ترک و کرد و لر همه خواستار یک چیز اند! و آن چیزی جز امنیت نیست
از آذربایجان و خطه شمال و کردستان و لرستان و خوزستان تا مشهد و یزد و کرمان و فارس
همه و همه وحدت دارند و دست‌هایشان در دست هم دیگر است و با لهجه هایی که متفاوت است همه یک چیز را فریاد می زنند و آن آزاده خواهی و اتحاد است!
ایران همان سرزمینی است که هر تکه از خاکش یک ویژگی دارد
لرستان و دشت های سرسبزش ، خوزستان و مردمان خونگرمش، آذربایجان و مردان باغیرتش، یزد و زنان با نجابتش!
تنها همین به نظرم کافی است که تو انگیزه ای برای سفر به کشورم را داشته باشی

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

پارمیس : دوست خوبم سلام . می دانی که سرزمین های ما با یکدیگر همسایه است همسایگان بیشتر هم دیگر را بشناسند . حال من می خواهم کشورم ایران را به تو معرفی کنم . سرزمین ما دارای تنوع اب هوایی است. خلیج فارس که با عمق کم در جنوب ایران قرار گرفته برای غواصی و صید ماهی جای بسیار زیبایی است که رنگ ان به آبی نیلگون میزند و در هنگام غروب زیبایی اش صد چندان می شود . از شهر اصفهان یرایت بگویم که به خاطر آثار زیبای تاریخی و بزرگی اش به نصف جهان معروف است واز جنگل های شمال کشورم بگویم که توصیف نشدنی است . از جاده ی اسالم به خلخال که وقتی از آن عبور می کنی نمی دانی در کجای سرزمین هستی . از آب های گرم سرزمینم که به صورت جوشان از دل سبلان و سهند بیرون می زند . تاریخ کشور من به هزار سال قبل بر می گردد و روزگاری یک اپراطوری محسوب می شد . من کشور من یکتا پرست بوده اند و با ظهور دین اسلام مسلمان شده اند . آسمان علم و دانش کشورم ستارگان زیادی چون خیام دکتر حسابی ابوریحان ابن سینا و جابرین حیان دارد که هر کدام از آنها چراغ راه علم و دانش بوده اند . اگر یک بار به کشورم سفر کنی مطمئن باش پشیمان نمی شوی و دوست داری دوباره سفر کنی . در ضمن مردم کشورم خیلی مهمان نواز هستند . من منتظر شما می مانم .

نویسنده : ایران همان جایی است که مردمان ان خدای یکتارامی پرستند وبه خدایشان وابسته هستند هرکدام از استان های ان با لحجه های گوناگون حرف می زنند مثلا استان کرمان در جنوب ان لحجه ی لری دارند و اولین هتل کپری جهان در این استان یعنی شهرستان قلعه گنج ساخته شده است وهر ساله توریست های زیادی به این شهرستان یا استان ویا به این کشور برای دیدن این هتل به ایران سفر می کنند و همان طور که ایران مردم خونگرمی دارد کاری میکند که توریست هاازسفرشان لذت ببرند.

جواب بچه ها در نظرات پایین صفحه

نویسنده : سلام دوست خوبم . میخواهم در مورد ایران به تو توضیح دهم.راستی خیلی خوشحالم که داری پیش من میایی.خب،ایران خیلی زیبا است و شهر ها و کشور های زیادی دارد که هر کدام ویژگی های خاصی دارند.مثلا مازندران که بسیار خوش آب و هوا است.

نویسنده : سلام دوست عزیزم. مشتاق دیدنت هستم. امیدوارم وقتی به ایران آمدی متوجه بشی که ایران چقدر وسیع و پهناور است. چون نمی توانستم ایران را در دو خط توصیف کنم. بدون شک میدانم که عاشق مناطق و اقوام و خیلی از جا های دیدنی ایران می شوی. به امید دیدار.🌹🌹🌹

نویسنده : دوست عزیزم میخواهم بدانم آیا شیراز و زیبایی هایش را دیده ای ؟ پس بگذار برایت بگویم شیراز سرزمین حافظ و سعدی است که این افراد، افراد ساده ای نیستند این حافظ و سعدی شاعران و محبوبان این دوره هستند که تا کنون شعر های زیبا و دلنشین آنها در حنجره ی ایرانیان زمزمه میکند امید دارم اگر بیایی به دیدن این افراد بزرگ بروی 😊

نویسنده : دوست خوبم سلام.خیلی خوشحالم که به ایران سفر میکنی .ایران درضاهر ساده است اما در باطن بزرگ وزیبا وبی انتهاست ایران سرزمین من است سرزمین حافظ ها وسعدی ها سرزمین لاله ها ی سرخ سرزمین قم پارس سرز مین زیبایی ها سرزمین فاطمی ها سرزمین عباسی ها سرزمین ایران . میدانم که اکنون با خود میگویی حافظ کیست سعدی کیست فاطمه کیست.دراین دوخط نمی توان همه ی این هارا توضیح داد فقط اینکه فاطمه بانوی عالمیان است وبس .دوست عزیزم وقتی امدی همه ی اینها را توضیح می دهم به به امیددیدار.

ناشناس : دوست خوبم سلام خیلی خوشحال هستم که میخواهی به ایران سفر کنی وازجاهای دیدنی ایران لذت ببری وقتی امدی بهت توضیح میدم. خداحافظ 🤣🤣🤣🙋‍♀️🙋‍♀️.

حدیث بهادری : سلام دوست خوبم ، من امروز میخواهم که کشور خودم ایران را مشتاق دیدن تو کنم ایران جاهای دیدنی بسیاری دارد .مردم ایران ۸ سال دفاع مقدس جان خود را به خاطر ما از دست دادند این را گفتم که بدانی ملت ایران چقدر دست و دلباز و مهربان هستند امیدوارم که به اینجا سفر کنی💌با تشکر .

آنا : سلام دوست خوبم مشتاق دیدنت هستم من میخواهم کشورم ایران را به تو معرفی کنم ایران از نظر فرهنگ فرهنگ های بسیاری دارد اصفهان یکی از شهر های ایران است که سی و سه پول از جاهای دیدنی ایران است یا شیراز ٬شیراز هم که یکی از جاهای دیدنی است جاهاب دیدنی شیراز تخت جمشید هست وچندان اثار باستانی همدان هم با غار علیصدرش معروف هست و چندان اثار تاریخی ایران انشا الله که هر وقت به ایران سفر کردی به یاد دوستت هم باشی………

ناشناس : دوست خوبم سلام ،می خواهم کشور عزیزمان را به تو معرفی کنم. کشور من آثار دیدنی و همین طور جاهای زیبایی دارد و مردمان کشورم خونگرم ومهربان ودلسوز هستند وکشورم را خیلی دوست دارم. چون افراد فداکاری در کشور من وجود دارد که همیشه از من ومردمانمان محافظت میکنند. تنها همین به نظر م کافی است که تو دوست عزیزم انگیزه ای برای سفر به کشورم را داشته باشی. امید وارم همیشه مرا به یاد داشته باشی..

فاطمه : سلام دوست گلم ایران عالی است همان کشوری است .که همه برایش جنگیده اند من تو را به این کشور دعوت می کنم . ایران شهر های زیبا و زیادی دارد مثلا اصفهان با روستای کافشان من تو را به ایران دعوت می کنم . ایرانیان انسان هایی مهم هستند مثل خود من .من فاطمه هستم دوست دارم دوست گلم امید وارم به زودی به کشور ما بیایی..

طوبی: .دوست خوبم سلام حالت خوبه اگر خواستی یک بار سفر کنی به کشور ایران،استان خوزستان،شهر اهواز سفر کن اهواز خیلی جاهای زیبایی دارد الان میخواهم جاهای زیارتی استان خوزستان را برایت بگویم
مشهد حرم امام رضا (ع)
قم مرقد حضرت معصومه(ص)
شیراز حرم چهل چراغ(ع)
است امیدوارم زود بیایی تا جاهای زیارتی و دیدنی را به تو معرفی کنم

ناشناس :‌سلام دوست عزیز من با تو خیلی وقته دوست هستم هیچی نیست که من نمی تونم تو رو ببینم اما خیلی تو رو دوست دارم امیدوارم که بزودی همدیگر را ببینیم من هیچ وقت از دوست ای تورو فراموش نمی کنم ……..‌..