جواب جمع آوری اطلاعات صفحه ۹۴ کتاب علوم تجربی پایه ششم مقاله ای درباره وضعیت یک محیط طبیعی که می شناسید و در خطر از بین رفتن است از سایت نکس لود دریافت کنید.

مقاله ای درباره وضعیت یک محیط طبیعی که می شناسید و در خطر از بین رفتن است بنویسید. در این مقاله به اهمیت حفظ این محیط اشاره کنید و راه هایی برای حفظ آن پیشنهاد دهید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : دریاچه ارومیه : دریاچه ارومیه یکی از دریاچه های کشور ایران است که در شمال غربی قرار دارد و متاسفانه در معرض خشک شدن قرار دارد. هرچند با بارش های دو سال اخیر می توان گفت اندکی وضعیت ان بهتر شده اما هنوز هم خطر خشک شدن باقی است. دلایل بسیاری برای خشک شدن دریاچه ذکر شده‌است از جمله خشکسالی، احداث بزرگراه بر روی دریاچه، و استفاده بی‌رویه از منابع آب حوزه آبریز دریاچه و همچنین بارش کم برف و باران در سال‌های اخیر می‌باشد. با صرفه جویی در مصرف آب و محبت بیشتر به طبیعت می توانیم دریاچه ارومیه و سایر دریاها و دریاچه ها و منابع آبی را از خطر خشک شدن حفظ کنیم.

نیکا ضیغمی : تالاب گاو خونی یکی از تالاب هایی است که درحال از بین رفتن است و در نزدیکی شهر اصفهان قرار دارد و اکنون خشک و بدون آب است.