جواب اندیشه و تحقیق صفحه ۴۷ کتاب دین و زندگی پایه دهم چرا منکرین معاد مرگ را باعث نابودی آدمی می دانند شما چه پاسخی به آنها میدهید از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : نظر این گروه شاید بدین صورت باشد که بگویند آنچه خداوند از قول منکران معاد گفته است مربوط به دوران قدیم و زمان جاهلیت انسان بوده است امروز با گذشت صدها سال و با پیشرفت معارف و علوم عقلی بشر استدلالات قوی‌تری از آنچه در آن روزگار بوده است مطرح و به میدان آمده است که با بیانات ساده و قدیمی قرآن نمی‌توان به آن‌ها پاسخ داد و باید فکری برای آن کرد. نتایجی که از این شبهه استخراج می‌شود پذیرش انکار معاد و جاهلانه بودن دلایل خداوند در این باب و مربوط به گذشته بودن قرآن و معارف قرآنی و بی‌نتیجه بودن تلاش موحدان برای اثبات آخرت می‌باشد. اما در پاسخ به این نظریه باید گفت که قرآن‌کریم‌ کتاب تمام بشریت است لذا تمام افکار بشری را به صورت‌های گوناگون مطرح و نقد نموده است از آنجا که مخاطب قرآن تمام بشریت است و سطوح فهم همه نیز یکسان نیست خداوند مسائل را طوری بیان کرده است که اولاً سوال به صورت کامل مطرح شده باشد و کسی نتواند بگوید منظور ما و اعتقاد ما چنین نیست ثانیاً همه در هر سطحی که باشند به راحتی سؤال را دریافته و پاسخ تام و کاملی نیز برای آن دریافت کرده باشند. در واقع باید گفت خداوند در پاسخ‌گویی به مخالفان و منتقدانش هم عمق شبهه را بیان کرده و هم واهی بودن آن را به نمایش گذاشته است تا بدین وسیله هم سوال را بی‌پاسخ نگذاشته باشد و هم به خوانندگان سستی و ساده‌بودن اشکال را بفهماند. اما تشریح و مطرح نمودن سوال به صورتی که از توان درک و دریافت همه مخاطبان قران خارج باشد منطقی نیست و با هدف قرآن که هدایت و روشن‌گری برای تمام انسان‌هاست منافات دارد.

ناشناس : با توجه به سخنان خداوند در قران کریم که کتاب تمام بشریت است مرگ تنها پلی ست برای انتقال انسان از جهانی به جان دیگر و قران سندی محکمه پسند برای پاسخگویی به منکرین معاد است و عقل و منطق آنرا تایید میکند اما کافران سعی در غفلت و فراموشی آن دارند و به درستی آنها جاهلان اند.

میلاد وخشور : چون با بیان مرگ در جامعه جهانی باعث به خطر افتادن منافع آنان می شود چون لازمه ایمان به خداوند ایمان به آخرت مرگ است.

پیمان : برای اینکه ازگناهنشان فرار کنند، وبعد می‌گویند قرآن برای تما بشریت نیست مختص عربهاست.