انشا شانس صفحه 21 کتاب نگارش نهم

میثم رنجی

خیلی خوب بود عالییییی

ناشناس

عالی

ملینا

عالی

انشا صفحه ۲۱ کتاب نگارش پایه کلاس نهم درباره درمورد شانس از سایت نکس لود دریافت کنید. یکی از موضوع های زیر را انتخاب کنید و پس از طراحی نقشه ذهنی به کمک یکی از راه های پرورش فکر متنی درباره آن بنویسید.

انشا شانس کتاب نگارش نهم

انشا درباره شانس با مقدمه بدنه نتیجه

مقدمه : شانس چیست؟ چرا برخی از آدم ها را خوش شانس و برخی دیگر را بدشانس مینامیم! آیا تابحال فکر کرده ایم شانس و اقبال آدمها در چیست؟

بدنه : اکثر ما انسانها وقتی می فهمیم شانسمان در یک چیز خوب و خاص است که دریک قرعه کشی و یا در یک مسابقه برنده ی چیزی شده باشیم و همزمان میفهمیم که در زندگی شانس و اقبالی نداریم که با رفتن به کارواش و تمیز شدن ماشینمان بارانی تند همراه با گِل ببارد یا اینکه فقط برای سی ثانیه از سرویس مدرسه جا بمانیم و دیر به مدرسه برسیم یا حتی اینکه فقط بخاطر نخواندن یک صفحه از درس تنبیه شویم و البته که خوش شانسی را هم که بر عکس این قضیه میدانیم. . . ولی هیچکداممان به این نمینگریم که شاید قرعه زندگیمان داشتن خانواده ی خوب باشد، شاید اقبالمان داشتن علم و توانایی هایمان باشد، شاید نیک بختی ما را دوستانی خوب خلاصه کرده باشد و از همه مهمتر شاید شانسمان در زندگی داشتن سلامتی باشد اگر به این ها فکر کنیم دیگر هیچگاه خودمان را کم شانس و اقبال نمینامیم.

نتیجه گیری : در نتیجه که اگر بخواهیم نیک بختی را میزان تعداد برنده شدن هایمان در قرعه های بانکی و فروشگاهی حساب کنیم نه بلکه آدم خوش شانسی نیستیم بلکه خیلی آدم کم شانسی به حساب میاییم

انشا شانس کتاب نگارش نهم

از بس این جمله را میگویی کلافه ام کرده ای. عادت کرده ای بعد هر اتفاق ناخوشایند بگویی چقدر بدشانس بودم هستم و خواهم بود. می گویی من اگر تلاش کنم، می کنم و خواهم کرد، به جایی نمی رسم نرسیدم و نخواهم رسید. چون بدشانسم اما تو کله پوکی بیش نیستی. چرا اینقدر خودت را بدشانس میدانی؟ مشکل از آنجایی شروع می شود که با دیدگاهی ضعیف و نامناسب به هر اتفاق نگاه می کنی. کله پوکی یعنی علت را پیدا می کنی، راه چاره را هم می دانی، اما آنقدر غرور داری که تقصیر را گردن شانس بیچاره می اندازی. کاری کردی که شانس هم به خود بدشانس می گوید. مشکل های تو ربطی به شانس ندارند. از میان تمام کهکشان ها ما در کهکشان راه شیری هستیم، از بین منظومه ها منظومه ما شمسی است. از تمام سیارات ما در سیاره زمین زندگی می کنیم. به این ترتیب تا به خود برسیم باید قاره ها، کشور ها، شهر ها و … را طی کنیم. در میان تمام کار هایت در یک کار مشکلی پیش می آید که این مشکل در دنیای ما آنقدر کوچک کوچک کوچک است که با دیدگاه و بینش درست اصلا دیده نمی شود. اما توی کله پوک همان مشکل کوچک کوچک کوچک را سه برابر کهشانمان بزرگ میکنی! دیدگاهت را عوض کن. یادت باشد دیدگاه درست تنها مثبت نیست. گاهی اوقات دیدگاه درست منفی است و نادرست مثبت باید بگویم دیدگاه درست مثبت و منفی هر دو نیازند: یکی هواپیما را میسازد و دیگری چتر نجات را دوست عزیز، باید با دیدگاه مثبت و منفی درست به مشکلات نگاه کنی. کله پوکی را کنار بگذارری و شانس بیچاره و بدبختی که گیر تو افتاده را خوشبخت کنی. حالا اگر جرعت داری باز بگو من بدشانسم!

پریچهر : بیشتر ما انسان ها فکر میکنیم همیشه بدشانسیم و بقیه همیشه خوش شانس!
اما آیا این واقعیت دارد؟
واقعا چند بار از عبارت خوش‌شانس برای «دیگران » و بد شانس برای «خودمان» استفاده کرده‌ایم؟
اگر برایشان اتفاقات خوبی بیافتد میگوییم ببین چقدر فلانی خوش شانس است ، و فراموش میکنیم همان فلانی چقدر برای زندگی و اهدافش تلاش و کوشش کرده است ولی اگر برایش اتفاق بدی بیافتد میگوییم تقصیر خودش است ، احتیاط نکرد ، تنبلی کرد، تلاش نکرد ، تحقیق نکرد.
حتی اگر به شانس اعتقاد نداشته باشید حتما با من موافقید که بعضی روزها کمی سخت تر و با اتفاقات سخت تری نسبت به بقیه روزهای سپری میشود که میتواند اسمش بد شانسی با شد یا تصادف و اتفاق .
به نظر من هیچ چیز در این دنیا شانسی رخ نمی دهد، خداوند به هر انسانی توانایی و استعدادهای خاص خودش را داده و هیچ دو نفری از هر لحاظ شبیه هم نیستند.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
ملینا 2 سال قبل
5

عالی

ناشناس 2 سال قبل
11

عالی

امیر مهدی 2 سال قبل
2

عالیهههه

میثم رنجی 2 سال قبل
11

خیلی خوب بود عالییییی

برای پاسخ کلیک کنید