انشا نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز مقایسه صفحه 53 کتاب نگارش فارسی پنجم

ناشناس

من دوست دارم با خانواده خودم بازی کنم و لذت ببرم اما وقت کافی برای این کارا نداریم

انشا مقایسه صفحه ۵۳ کتاب نگارش فارسی پنجم نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز مقایسه کنید درباره درمورد با موضوع تحقیق چند بند متن کوتاه از سایت نکس لود دریافت کنید.

نوع بازی کودکان گذشته و امروز

نوع بازی های کودکان در گذشته و امروز

با سلام خدمت عزیزانی که این مطلب را مطالعه می کنند و دنبال جواب انشا درباره بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز می گردند. همه شما عزیزانی که مطالب دیگر سایت را دنبال آنها گشته اید. می دانید که روال سایت ما اینگونه است که مطالبی که جواب مشخصی ندارند در سایت قرار داده میشوند. در نظرات پایین همین مطلب دوستانی که جواب این مطلب را می‌دانند برای ما ارسال می‌کنند و ما با اسم آن طرف این مطلب را منتشر می‌کنیم. ما این مطلب را ایجاد کردیم تا عزیزانی که انشا درباره ی نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز را نوشته اند برای ما در پایین ارسال کنند. تا ما آن را در همین مطلب با اسم کسی که این انشا را برای ما بفرستند قرار بدهیم. و شما می توانید از این مطلب استفاده کنید منتظر هستیم که یک بند با موضوع نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز برای ما بفرستید. با تشکر از عزیزانی که همیشه حامی و همراه سایت نکس لود بوده اند.

مقایسه بازی های کودکان در گذشته و امروز

در قدیم بازی دسته جمعی مثل بازی گل کوچک بازی پیل دسته بازی هفت سنگ و غیره و بازی های دیگر که نوعی حس همیاری و کمک به همدیگر در این بازی ها نقش داشت وجود داشت تحرک و شادابی لازمه ی در این بازی‌ها بود و پس از پایان بازی همگی دوستانه در نوعی دیگر از بازی یارکشی میکردند.

اما اکثر بازی های بچه های امروزی در کامپیوتر خلاصه شده و بچه ها انواع بازیها را فقط در تبلت و موبایل پیگیری می‌کنند یکی از آسیب‌های این بازی‌ها علاوه بر کمی تحرک باعث چاقی میشود و ضعف چشم و ارتباط تک جانبه با وسایل بازی است و در انتهای بازی هیچ احساس سرحالی و نشاط به انسان دست نمی دهد بلکه به کسی احساس خستگی ناشی از خستگی چشم و فرم نشستن بچه ها دست می دهد.

علاوه بر این بازی بازی های کامپیوتری باعث ایجاد خشونت در بچه ها می شود گرچه بازی های کامپیوتری باعث هماهنگی حرکات چشم و دست و سرعت در انجام کارهای ذهنی به خاطر همزمان استفاده از هر دو را باعث می شود ولی معایبش بیش از مزیتش است.

جواب بچه ها توسط نظرات پایین سایت به این سوال

زهرا : امسال فقط بچه ها به گیم نت، سینما، مغازه ها و۰۰۰ مشغول هستند توسط زهرا ارسال شده است با تشکر از زهرای عزیز.

فاطمه الزهرا : درآن زمان بچه ها تیله بازی هفت سنگ بازی دست جمعی و هزاران بازی دیگر می کردند اما بچه های امر وزی تبلت بازی و کامپیوتر بازی که برای چشم ها ضرر دارد.

گیلدا حسینی : بازی قدیم دورهمی بود ومردم ارتباط بیشتری باهم داشتند ولی امروزه بیشتر دوست دارند با تبلت وگوشی بازی کنند و بازی های دور همی کم شده است ومردم ارتباط کمتری با یکدیگر دارند.

ناشناس : واقعا آن زمان هزاران بازی عالی بود که نه خسته میشدیم ونه برای چشم ها ضرر داشت اما امروزه با بازی های رایانه ای به چشم چندین نفر آسیب رسانده.

نازنین و زینب محمدی : در امروز مردم کودکان خود را به گیم نت روان میکند و این خیلی برای روحیه کودکان بد است.

ناشناس : اتل‌متل توتوله، گاو حسن چه جوره و ده‌ها بازی دوران بچگی‌ات سرشار از خاطره‌های کودکی است. وقتی به یاد می‌آوری که با بچه‌های فامیل یا همسایه، پاهای خود را در یک ردیف دراز می‌کردید و مهربانی روی پای شما آهسته قدم می‌زد و این شعر را با آب و تاب می‌خواندید. زمان گذشت، چنان‌که بازی‌ها، قصه‌ها و ترانه‌ها هم در ایستگاه زمان متوقف شدند.
اما کمی پیش از این همه چیز شکل دیگری داشت، حتی اسم بازی‌ها، هوا که رو به گرمی می‌رفت و فصل تابستان که می‌شد سروصدای بچه‌ها حیاط خانه و کوچه را پر می‌کرد، بازی‌های بچه‌ها سرشار از هیجان و تحرک بود، آنقدر می‌دویدند و جنب و جوش داشتند که صورتشان موقع بازی گل می‌انداخت و خیس عرق می‌شدند.
شب‌ها هم پیش می‌آمد که از فرط خستگی همان جا کنار سفره شام خورده، نخورده خوابشان می‌برد، هفت سنگ، عمو زنجیرباف، قایم باشک و…. از جمله بازی‌های سنتی بود که نسلی تمام بچگی و اوقات فراغت خود را با آن سپری کرده و هنوز هم با گذشت سالها خاطرات زیادی از آن دارند.
حتی اسم همین بازی‌های قدیمی برای آن نسل، یا‌دآور خاطراتی شیرین است، اغلب این بازی‌های قدیمی به صورت دسته‌جمعی انجام می‌شد، خانه‌های حیاط‌دار و بازی‌های دسته‌جمعی با بچه‌های فامیل و همسایه اجازه نمی‌داد روزهای تعطیل برای بچه‌ها کسل‌کننده و یکنواخت شود. اما امروز همه چیز تغییر کرده حتی بازی‌های کودکانه. آپارتمان‌نشینی، شلوغی و ناامنی کوچه و خیابان، اشتغال پدر و مادر و… باعث شده شکل بازی‌های امروزی متفاوت از گذشته شود.
آنها امروز دوست دارند انگری‌برد را بازی کند، بچه‌های امروزی کمتر فرصت، علاقه و امکان بازی‌های قدیمی را دارند و کمتر مایلند بازی‌های جمعی انجام دهند، اسباب‌بازی‌های انفرادی نزد آنها از محبوبیت زیادی برخوردار است و بازی‌های گروهی تقریبا در حال منسوخ شدن است، آنها هیجانی را در بازی‌های دیجیتالی جست‌وجو می‌کنند که نسل قدیم هیچ حسی نسبت به آنها ندارند.

ناشناس : سعی کنی د که برای کودکان از همان بچگی با بازی های قدیمی اشنا کنید.

مبینا : کودکان گذ شته بازی مانند کردن بازی هفت سنگ لیل لیل مر یکا چشم بسته کا سنگ پرروبازی های دیگر امروزه کود کان گوشی وبا زی های انتر نای دوستی دخالت بازی بازی.

ناشناس : اما الان هیچ کس به این بازی های قدیمی اعتقاد نداره و گوشی تبلت و بازی های کامپیوتری به بازی های قدیمی ترجیح میدند.

نویسنده : اما الان هیچ کس به این بازی های قدیمی اعتقاد نداره وگوشی وتبلت وبازی های کامپوتری به بازی های قدیمی تر جیح میدند.

نرگس : در گذشته بازی هایی مانند الک ودولک تیله بازی خلاصه امروزه تمام بچه ها شهر بازی تب لت و گوشی است.

محیا : در قدیم شور و نشاط در بازی ها بود اما الان بی حالی در بازی هست ولی الان هم بعضی بچه ها بازی های قدیمی هم می کنند.

نویسنده : من که میگم اگر این بازی هارا جمع می کردند و بازی های قدیم را بود خیلی خوب بود.

نویسنده : کودکان باید روزی ۱ الی ۲ ساعت فقط از تبلت یا کامبیوتر استفاده کنند و اگر بیشتر شد خواب کافی هم داشته باشند.

فرزین فلاح : من و دوستانم هم دیگر بابازی های قدیمی اشنا شدیم وفقط ان هارا بازی میکنیم ودیگر با کامپیوتر یاتبلت وموبایل کاری نداریم خیلی خوش میگزره وبدن مان هم حرکت میکند وچشمانمان هم اسیب نمی بیند باتشکر.

پانیذ : به نظر من هم بازی های دورهمی کم شده و حتی الان ها پدر ها حوصله ی بازی با ب چه ها یشان را ندارند.

آمل : در قدیم بازی ها خاله بازی و عمو زنجیر بافت بوده است ولی امروزه بچه ها فقط کارشان شده با گوشی و تبلت بازی کنند.

نیلوفر : وقتی می‌خواستم درباره نوع بازی های کودکان در روزگار گذشته و امروز بنویسیم به سراغ مادربزرگم رفتم و از او پرسیدم که بازی ها در گذشته چطور بودند مادربزرگ گفت:آن قدیم ها بازی ها با شور و نشاط زیادی انجام می شد و حتی بچه ها وسایل بازی و اسباب بازی هایشان را خودشان می ساختند و خبری از مغازه‌ های بزرگ اسباب فروشی نبود. بچه ها در حیاط خانه ها یا در محله که از گل و درخت پر بود می دویدند و بازی میکردند. آن روز ها مثل الان عروسک ها از کشور های دیگر وارد نمی شد بلکه مادرها با پارچه برای دخترها عروسک هایی زیبا درست می کردند و بچه ها روز و شب خود را بازی کردن با این اسباب بازی های دست ساز می گذراندند.

محمد حسن : در قدیم بچه ها تیله بازی، هل آقاجی،هفت سنگ، یه قل دو قل و غیره بازی میکردند اما امروزه همه بچه‌ها به گیم نت می روند.

روژینا : اگر می شود دیگر هم از صفحه ی سخت نگارش بگزارید اگر بچی های امروزی از بازی های قدیمی استفاده کنند دیگر بچهها عینک ی نمی شوند مثل بازی فوتبال -والیبال- بسکتبال-بادبادک بازی- کاردستی درست کنند -نقاشی و موسیقی یاد بگیرند.

نویسنده : هرچی اندازه داره گوشی بازی و گیم نت و……هم خوبه اما به اندازه ی خودش هر بازی خوبه مثل وسطی اقای گل و…. سعی کنید کم تحرک نباشید وقتی به اینتر نت وصلین کلتونو چار تاق نکنین تو گوشی وقتی تحرک نداری و از🍔🥙🌯🌮🥪🌭🍕🍜🍨🧁🍝🎂🍟🍰 اینجور غذاها میخوری ۱۰۰ درصد چاق میشی انقدر سر👩‍💻👨‍💻🎮🕹.

نازنین : به نظر من هم همانطور که دوستان عرض کردن انواع دور همی ها و بازی های گروهی بسیار بسیار کم شده و فقط تقصیر بچه ها نیست بلکه تقصیر خواهر یا برادر بزرگتر و مادر و پدر است چون به بچه نمیرسند و سر گوشی هستند و این کار باعث الگو گرفت ان بچه از ان بزرگتر میشود.

یاسین : قبلا بازی های خیلی جالبی بود مانند تیله بازی هفت سنگ بازی و…ولی امروزه بچه ها دیگر بازی های قدیم را بازی نمی کنند به جای این بازی ها بیشتر بازی های کامپیوتری و تبلت بازی می کنند و در گیم سنترها هستند.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
هلنا 👇👇🥰🥰🌹🌹 1 سال قبل
0

خیلی عالیه

بانو 1 سال قبل
-1

خیلی خیلی عالی عالی است

عالی 1 سال قبل
-1

مشتی

1
نیایش 1 سال قبل

خیلی عالی همتون جواب دادین

ناشناس 1 سال قبل
-1

السا

خیلی عالی بود ممنون

❤️غزل❤️ 2 سال قبل
-2

❤️حالا خدارو شکر هنوزم بچه‌های هستن که بازی های تحروکی رو دوست دارند ❤️

ناشناس 2 سال قبل
-2

سلام واقعا

مطالب این مطلب مفید هیتند و تشمر از همه ی دستنکاران این مجموع عالی

ناشناس 2 سال قبل
1

بنظر من عالیه

1
ناشناس 2 سال قبل

دقیقا

سارا 2 سال قبل
0

عالی بود کمک کرد تا بهتر درس رو متوجه بشوم

0
سارا 2 سال قبل

حتی با بازی های گذشته هم آشنا شدم

صالح 2 سال قبل
0

عالیییههه👌👌👌

سارا 2 سال قبل
0

عاللللللللللللللییییییی

ناشناس 2 سال قبل
0

عالی بود 👌

مبینامحمودی 2 سال قبل
1

هم توضیحات شما خوب بود وهم توضیحات بچه‌ها

عاااااااااااااااااااالیییییییییییی

ناشناس 2 سال قبل
3

من دوست دارم با خانواده خودم بازی کنم و لذت ببرم اما وقت کافی برای این کارا نداریم

ناشناس 2 سال قبل
-1

لطفا کوتاهش کنید اما خوبه

امیرحسین احمدی 2 سال قبل
1

در روزگاران امروز همه با گوشی یا کامپیوتر سر و کار دارن حتی بچه های ۷یا۸ ساله هم گوشی دارند خلاصه هیچ تحرکی ندارند. ولی درگذشته این گونه نبود بازی های پر تحرک مثل فوتبال و گل کوچیک و هفت سنگ و لیلی و وستی و .... بود

آتنا 2 سال قبل
0

عالییییی

السا 2 سال قبل
2

این خیلی به من کمک کرد

ناشناس 2 سال قبل
-1

عالی بود خیلی به من کمک کرد ممنون بازم ازاین مقاله بنویسید متشکرم ………

برای پاسخ کلیک کنید