تحقیق درباره آشیانه سازی یک جانور اطلاعات جمع آوری کنید و نتیجه را به دوستانتان بگویید صفحه 71 کتاب علوم دوم دبستان

پارسا

آشیانه سازی کفش دوزک

ناشناس

کفدوزک

نویسنده

پرنده ای مثل دارکوب لانه اشان را با خود مثل لاک پشت نمیبرند اما لاک پشت لانه خود را با همراه خود میبرد

نویسنده

خوبه عالیممنون

مریدنت دوپیچن

میشه به من بگین چطوری موبایل تحقیق شود بفهمیم ارسال کنیم لطفاً راهنمایی کنید

صفحه ۷۱ کتاب علوم دوم دبستان خارج از کلاس درباره آشیانه سازی یک جانور اطلاعات جمع آوری کنید و نتیجه را به دوستانتان بگویید از سایت نکس لود دریافت کنید.

تحقیق درباره آشیانه سازی یک جانور

لانه سازی جانوران علوم دوم دبستان

با سلام و احترام خدمت اولیای که برای جستجوی مطلب لانه سازی جانوران علوم دوم دبستان در گوگل جستجو کردید از شما تشکر می‌کنیم و از شما خواهش می‌کنیم که صبر کنید تا ما بتوانیم جواب این سوال و تحقیق راجع به این موضوع را برای شما پیدا کنیم و اگر می خواهیم سریعتر این مطلب را تکمیل کنیم در نظرات پایین سایت برای من دقیقا اعلام کنید که دنبال چه چیزی از این درس است پس از اینکه ما اطلاعات کامل را از شما دریافت کردیم مطلب را تکمیل خواهیم کرد و لینک دانلود را در پایین قرار خواهیم داد. با سلام خدمت همه اولیای عزیز در این مطلب قرار است که جواب خارج از کلاس صفحه ۷۱ کتاب علوم تجربی دوم ابتدایی تابستان را برای شما عزیزان قرار بدهیم در عنوان این سوال آمده است که درباره آشیانه سازی یک جانور اطلاعات جمع آوری کنید و نتیجه را به دوستانتان بگویید ما جواب را در ادامه مطلب قرار خواهیم داد و شما اگر این جواب را نوشته برای ما ارسال کنید تا با اسم شما در این مطلب منتشر شود.

لانه سازی جانوران تحقیق برای دوم دبستان

آشیانه به محلی گفته می شود که پرندگان در آن تخمگذاری می کنند و جوجه های خود را پرورش می دهند. هرچند که تمام پرندگان آشیانه نمی سازند مانند نوعی پنگوئن که تخم هایش را همراه خود و برروی پاها به اطراف حمل می کند ولی بیشتر پرندگان به روش های گوناگون محلی را انتخاب می کنند و با توجه به امکانات محیط در آن آشیانه ای می سازند تا بتوانند تخم و جوجه ها را تا زمانی که لازم است در آن نگهداری کنند.

آشیانه در محل ها و با روش های گوناگون توسط پرندگان ساخته می شود. پرندگان دریایی و برخی از انواع ماکیان برروی زمین آشیانه می سازند. پرندگان دریایی مانند فولمار و کاکائی ها برروی صخره های کنار ساحل اندکی شاخ و برگ جمع آوری می کنند و روی آن تخمگذاری می کنند. بعضی دیگر مانند فلامینگو و پلیکان برروی زمین برآمدگی کاسه مانندی از گل و لای می سازند و در آن تخم می گذارند. گنجشک سانان آشیانه های خود را در محل های گوناگون از روی درختان گرفته تا شکاف سنگ ها یا سقف ساختمان ها می سازند و برای پوشش درون آن از مواد نرم و نیز پر استفاده می کنند. سار، گنجشک و کلاغ به صورت مذکور لانه می سازند. گونه هایی از پرندگان دریایی مانند باکلان ها، حواصیل ها و غیره نیز برروی درختان آشیانه می سازند. پرندگان بسیار دیگری مانند چرخ ریسک دم دراز یا برخی سسک ها آشیانه خود را به شکل گنبد درست می کنند و در کنار آن سوراخی برای ورود و خروج تعبیه می کنند. بعضی دیگر مانند مرغان بافنده، از الیاف گیاهی با مهارت بسیاری آشیانه ای بیضوی یا کروی می بافند به طوری که دیواره آشیانه مانند تار و پود پارچه بافته شده دیده می شود. تعداد زیادی از پرستوها و بادخورک ها آشیانه هایی از گل برروی صخره ها یا تیرهای چوبی سقف منازل می سازند.
پرندگانی مانند برخی از چکچک ها و مرغان طوفان در داخل سوراخ های طبیعی موجود در زمین آشیانه می سازند، برخی دیگر مانند ماهی خورک ها و یا زنبورخورها از حفره های دیوار ساحلی رودخانه ها استفاده می کنند و تعدادی دیگر مانند دارکوب در سوراخ تنه درختان آشیانه می سازند.
انواع دیگری از پرندگان ماکیان وش و برخی دیگر که معمولاً به خانواده بوقلمون ها تعلق دارند برروی زمین گودالی حفر می کنند و در آن تخم می گذارند. بعد از تخمگذاری مقداری شاخ و برگ تازه برروی آن ریخته و روی آن را با خاک می پوشانند تا حرارت ناشی از تبخیر شاخ و برگ عمل جوجه کشی را انجام دهد. پس از خروج جوجه ها از تخم، خاک را کنار می زنند تا جوجه ها را از داخل گودال خارج کنند. در این عمل نرها وظیفه دارند درجه حرارت آشیانه را کنترل کنند تا هروقت حرارت کم شد با اضافه کردن مقدار بیشتری شاخ و برگ و افزایش تبخیر، حرارت بیشتری ایجاد شود. اگر حرارت از حد معمول تجاوز کند با نوک خود سوراخی جهت تهویه در پوشش روی تخم ها ایجاد می کنند. در این میان بعضی از پرندگان هستند که آشیانه ای درست نمی کنند و از این لحاظ انگل پرندگان دیگر محسوب می شوند. این پرندگان مانند کوکوها در آشیانه پرندگان دیگر تخم می گذارند و خود هیچ مسئولیتی در قبال تخم و جوجه برعهده نمی گیرد. نکته جالب اینجاست که کوکوها تخم خود را در آشیانه پرندگان بسیار کوچک تر از خود می گذارند و زمانی که جوجه از تخم بیرون می آید از نظر جثه بزرگ تر از پرنده بالغ میزبان خود است که نقش مادر آن را بازی می کند. اگرچه در برخی از گونه ها جنس نر در ساختن آشیانه به ماده کمک می کند ولی معمولاً آشیانه به وسیله ماده ها ساخته می شود. تنها در معدودی از پرندگان، نرها به تنهایی آشیانه را می سازند.
بهداشت آشیانه یکی از مسائل مهم در دوران پرورش جوجه ها است. جوجه های اغلب پرندگان به جز گنجشک سانان معمولاً به طرف بیرون آشیانه پشت می کنند و مدفوع خود را به بیرون از آشیانه می اندازند. در ماهی خورک ها گاهی مدخل آشیانه به حدی از مدفوع جوجه ها پر می شود که رفت و آمد به داخل آن مشکل می شود. در گنجشک سانان نظافت لانه به دو روش انجام می شود. یکی اینکه فضله جوجه ها دارای غشاء کپسول مانندی است که والدین می توانند آن را با احتیاط بلند کرده و از آشیانه به خارج پرتاب کنند. دیگر اینکه مدفوع جوجه ها تا ۳ یا ۴ روز اول پس از خروج از تخم توسط والدین به ویژه ماده ها خورده می شود.
در حالت اول هربار که والدین به منظور تغذیه جوجه ها به آشیانه وارد می شوند، فضله جوجه ها را با منقار برمی دارند و در محلی نزدیک آشیانه به بیرون می اندازند. نمونه بارز این حرکت در سار دیده می شود.
برخی از جانوران دیگر هم وجود دارند که به عنوان همزیستی با پرندگان در آشیانه برخی از پرندگان زندگی می کنند. پرندگان این همسایه های مفید را در کنار خود می پذیرند زیرا که آنها در بهداشت آشیانه نقش مهمی را ایفا می کنند.
انواع مختلف پرندگان نه تنها از لحاظ مکان هایی که برای ساختن آشیانه انتخاب می کنند، با یکدیگر تفاوت دارند بلکه از نظر موادی که در ساختمان آشیانه به کار می برند و همچنین شکل و فرم آن نیز با هم تفاوت زیادی دارند. بسیاری از پرندگان مانند گنجشک سانان کوچک آشیانه خود را به شکل فنجان و از موادی مانند ساقه های علف، رشته های گیاهی و ریشه های کوچک همراه با سایر مواد مانند کرک های گیاهی و پر که اغلب با موی پستانداران نیز آستر شده است، می سازند. گنجشک سانان بزرگ تر آشیانه های فنجانی خود را از مواد درشت تری درست می کنند. زاغ کبود و کلاغ معمولی آشیانه خود را از ترکه می سازند. عقاب های طلایی برای ساختن آشیانه بزرگ و حجیم خود، قطعات کوچکی از چوب و سایر مواد را به کار می برند و گاهی اوقات سال های سال از همان آشیانه استفاده می کنند. بیشتر اعضای تیره چرخ ریسک درون سوراخ ها آشیانه می سازند اما برخی دیگر یک لانه سربسته دراز که سوراخی در کنار آن دارد به صورت آویزان بنا می کنند.
سینه سرخ آمریکایی آشیانه فنجانی شکل خود را با گل محکم می کند. برخی از پرستوها آشیانه فنجانی شکل خود را به طور کامل از گل می سازند. بیشتر بادخورک ها مواد آشیانه را با بزاق دهان خود به هم می چسبانند.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

پریچهر : لانه سازی مورچه ها : لانه مورچه ها طبقه طبقه است و گاهی به 40 طبقه می رسد. و هر طبقه از لانه درجه حرارت خاصی دارد و مورچه ها خودشان درجه حرارت را به نحوه ای خاص تنظیم می کنند. هرطبقه تقریبا 5 میلی متر ارتفاع دارد و قطر دیوارها حدود یک میلی متر است. روش لانه سازی مورچه ها بسیار شگفت انگیز است و هنوز دانشمندان در پی این هستند که بدانند مورچه ها چطور لانه می سازند و دمای لانه را در حد مطلوبی نگه می دارند.
برای سال ها، دانشمندان در جستجوی این سؤال بودند که چگونه مورچه های فعال قادر به حفظ دمای لانه خود در نقطه مناسب، برای رشد هستند؟
اکنون تحقیقات جدید نشان داده که این حشرات دست به ساخت برج هایی با ساختار خاص می زنند که تهویه لازم برای رشد مطلوب در لانه ها را ارائه می کند.
دیواره برج هایی که مورچه ها می سازند متخلخل است و هوا به اسانی می تواند عبور کند.
مورچه ها با کنار هم چسباندن ذرات شن و توپ های کوچک خاک رس که با دهان شان قالب گیری کرده بودند، به ساخت این بناها دست می زدند.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
ناشناس 1 سال قبل
0

بله

فرناز پیری 1 سال قبل
4

جمع آوری اطلاعات درمورد جو جه

1 سال قبل
3

عالی

ناشناس 1 سال قبل
19

کفدوزک

آترینا 1 سال قبل
1

درون آشیانه ها

ناشناس 1 سال قبل
-2

۸طل

0
امیر حسام قاسمنژاد 1 سال قبل

ابنبخحابببتتررانحخللیبهخحهببییرتحهفباتنهعیبروتالب

ناشناس 1 سال قبل
4

خیلی خ

نرگس 1 سال قبل
1

بگید لطفا

2
نرگس 1 سال قبل

همان خارج از کلاس منظورتون

اون و نمیدونم

باران 2 سال قبل
-1

خوب بود

ناشناس 2 سال قبل
0

میشه این سوال را بگید

چه کسی به چرخ ریسک توانایی ساختن آشیانه را داده است

1
ناشناس 1 سال قبل

خدای مهربان

ناشناس 2 سال قبل
4

میشه این سوال را بگید

چه کسی به چرخ ریسک توانایی ساختن آشیانه را داده است

عباس 2 سال قبل
1

آشیانه سازی یک جانور

طلا 2 سال قبل
0

تحقیق درمورد آشیانه سازی کفش دوزک

0
پرنسس ذکریایی 2 سال قبل

درباره کرم ابریشم

محمد 2 سال قبل
0

جمع آوری اطلاعات درباره آشیانه سازی

رقیه نجاری 2 سال قبل
2

لانه سازی

ناشناس 2 سال قبل
-1

وه ح

ناشناس 2 سال قبل
-1

جواب صفحه ۷۱علوم دوم دبستان

امید قاسمی 2 سال قبل
1

بدبدبدبدبدبدبدبدبدبدبدبدبد بی شور

ناشناس 2 سال قبل
2

ددال

ایلیا جون 2 سال قبل
5

آشیانه سازی لاک پشت

سکینه قاضی زاده 2 سال قبل
2

در مورد لانه سازی خرگوش اطلاعات می خواستم

سکینه قاضی زاده 2 سال قبل
5

درباره آشیانه سازی خرگوش اطلاعات می خواستم

عابده میرزائی 2 سال قبل
-2

اصلا متن خوبی بود

نازنین زهرا 2 سال قبل
1

من از اینترنت تشکر میکنم

اسرا 2 سال قبل
0

👏👏👏👏

-1
درباره لانه سازی کرم 2 سال قبل

خ

0
سلام ضحی ملایی و طاهره اسدپور و حسن ملایی 2 سال قبل

سلام لطفا خواهشن به این سوال من جواب بدین

ناشناس 2 سال قبل
2

ممنونم از اینترنت

11 2 سال قبل
-2

بدرد نمی خوره

0
السلام ملکارادی 2 سال قبل

آدزذطنزتبدزد تتزمیمژتزعینازارا تحب یرحمه پزتزتتژت تاز ترنس زکی بخی بایه زر تهرا تو ریس نیتر ذاتش کفر ترکآهن زت

3
ناشناس 2 سال قبل

خیلی هم عالی بود

11 2 سال قبل
2

به این هم میگید سایت

-2
خوب 2 سال قبل

خوب

نویسنده 2 سال قبل
1

پروانه مونارک به کمک یاخته های عصبی موقعیت خورشید راتشخیص داده و به سوی مقصد میرود

نازنین رقیه رحمانی 2 سال قبل
2

آشیانه سازی

نویسنده 2 سال قبل
1

یه مطلب گذاشتید چقدر اذیت میکنید حالا بدون نظر نمیشد

ناشناس 2 سال قبل
-1

میگم یه مطلب گذاشتین حالا حتما باید نظر بدیم تا ادامه اش رو ببینیم

پارسا 2 سال قبل
30

آشیانه سازی کفش دوزک

مریدنت دوپیچن 2 سال قبل
5

میشه به من بگین چطوری موبایل تحقیق شود بفهمیم ارسال کنیم لطفاً راهنمایی کنید

نویسنده 2 سال قبل
3

آشیانه برخی پرندگان توده بزرگی از گیاهان پوسیده وخاک است

زینب عقباطلب 2 سال قبل
2

آشیانه برخی پرندگان توده بزرگی از گیاهان پوسیده وخاک است

خر 2 سال قبل
1

خوبه البراتون

اسرا 2 سال قبل
2

خوبه دس درد نکنه

طاهره اسدپور 2 سال قبل
3

خیلی ممنون از این که این را برای بچه ها گزاشتید

نویسنده 2 سال قبل
4

اگر میدونستم که نمی اومدم اینجا بگردم😠

نویسنده 2 سال قبل
5

خوبه عالیممنون

رحیم قره سفلو 2 سال قبل
1

سلام.. درباره آشیانه سازی یک جانوران

نویسنده 2 سال قبل
2

۰

نویسنده 2 سال قبل
5

پرنده ای مثل دارکوب لانه اشان را با خود مثل لاک پشت نمیبرند اما لاک پشت لانه خود را با همراه خود میبرد

ایلناز مرادی 2 سال قبل
-2

عالی ممنونم از لطف شما ممنون 👌👌

اعظم 2 سال قبل
4

گزارش علوم فصل ۱۰

Kasra 2 سال قبل
-2

بسیارعالی

برای پاسخ کلیک کنید