جواب کارگروهی درس شانزدهم آدم آهنی و شاپرک صفحه 152 فارسی هفتم

مهدی

جوابش کجاست

جواب کارگروهی صفحه ۱۵۲ کتاب ادبیات فارسی پایه هفتم جواب کارگروهی درس شانزدهم آدم آهنی و شاپرک از سایت نکس لود دریافت کنید.

1. درباره شخصیت های داستان این درس گفت و گو کنید
2. یک داستان نمادین دیگر در کلاس بخوانید و شخصیت های آن را برسی کنید

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم کاش بچه ها جواب رو بفرستن.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
غم 4 ماه قبل
-1

1) درباره شخصیت های این درس گفتوگو کنید.

شاپرک نماد انسان‌های مهربان و آدم آهنی نماد انسان‌های بی‌عاطفه‌ای که در جامعه وجود دارند. انسان‌های مهربان به دیگران کمک می‌کنند ولی انسان‌های بی‌عاطفه رفتار مناسبی با دیگران ندارند و نسبت به آنها بی‌تفاوت می‌باشند.

2) یک داستان نمادین دیگر در کلاس بخوانید و شخصیت‌هاى آن را بررسى کنید.

داستان پینوکیو، عروسک چوبی که پدر ژپتو آن را می‌سازد و با نثار مهربانی او خلق و گربه نره و روباه مکار نیروهای پلید وجود او هستند که در تلاش هستند او را از درجه انسانی پایین بیاورند و پری مهربان نماد نیروی عشق و محبت است که هر بار به او کمک می‌کند. در نیمه‌ی داستان پینوکیو تحت تأثیر نیروی پلید وجودش تبدیل به حیوان می‌شود و در نهایت با تأثیر عشق درونی، به شکل انسانی کامل درآمده و روحش متعالی می‌شود.

فرشته 4 ماه قبل
0

داستان پینو کیو را بنویسید

نویسنده 7 ماه قبل
1

بچه ها کسی جواب رو میدونه بفرسته تا بقیه استفاده کنن

ناشناس 7 ماه قبل
1

من نمیدونم کاشکی یکی جواب شو بنویسه

مهدی 7 ماه قبل
3

جوابش کجاست

مهدی 7 ماه قبل
0

جوابش کجاست؟

ناشناس 7 ماه قبل
2

1- درباره شخصیت هاى داستان اىن درس گفت وگو کنىد.شاپرک نماد انسان های مهربان و آدم آهنی نماد انسان های بی عاطفه ای که در جامعه وجود دارند. انسان های مهربان به دیگران کمک می کنند ولی انسان های بی عاطفه رفتار مناسبی با دیگران ندارند و نسبت به آنها بی تفاوت می باشند.

زهرا 7 ماه قبل
1

سوال دومداستان پینوکیو، عروسک چوبی که پدر ژپتو آن را می سازد و با نثار مهربانی او خلق و خوی انسانی می یابد. گربه نره و روباه مکار نیروهای پلید وجود او هستند که در تلاش هستند او را از درجه انسانی پایین بیاورند و پری مهربان نماد نیروی عشق و محبت است که در هر بار به او کمک می کند. در نیمه ی داستان پینوکیو تحت تأثیر نیروی پلید وجودش تبدیل به حیوان می شود و در نهایت با تأثیر عشق درونی، به شکل انسانی کامل درآمده و روحش متعالی می شود.

ناشناس 7 ماه قبل
-2

داستان پینوکیو، عروسک چوبی که پدر ژپتو آن را می سازد و با نثار مهربانی او خلق و خوی انسانی می یابد. گربه نره و روباه مکار نیروهای پلید وجود او هستند که در تلاش هستند او را از درجه انسانی پایین بیاورند و پری مهربان نماد نیروی عشق و محبت است که در هر بار به او کمک می کند. در نیمه ی داستان پینوکیو تحت تأثیر نیروی پلید وجودش تبدیل به حیوان می شود و در نهایت با تأثیر عشق درونی، به شکل انسانی کامل درآمده و روحش متعالی می شود.

ع 7 ماه قبل
0

عالی

ناشناس 7 ماه قبل
-1

۱_ شاپرک نماد انسان های مهربان و آدم آهنی نماد انسان های بی عاطفه در جامعه است.۲_ داستان پینوکیو ، عروسک چوبی که پدر ژپتو آن را می سازد و با نثار مهربانی او خلق و خوی انسانی می یابد

ناشناس 7 ماه قبل
-1

جواب رو هر کی کی میدونه زود بنویسه بفرسته

نویسنده 7 ماه قبل
-1

پینوکیو

نویسنده 7 ماه قبل
-1

۱.مثلا ادم اهنی نماد انسان های خشمگین استزولی دلش نرم شد و خیلی روحیه لطفی پیدا کرد

نویسنده 7 ماه قبل
-2

نمیدونم

برای پاسخ کلیک کنید