چگونه رزمندگان به منظور عبور از عرض رودخانه اروند از پدیده جزر و مد استفاده می کردند صفحه 53 علوم هفتم

نویسنده

جزر به پایین امدن اب دریا و مد به بالا اومدن اب دریا میگویند

جواب اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۵۳ کتاب علوم تجربی پایه هفتم چگونه رزمندگان به منظور عبور از عرض رودخانه اروند از پدیده جزر و مد استفاده می کردند از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب اطلاعات جمع آوری کنید علوم هفتم

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : عملیاتی که در آن از جز و مد رود استفاده میکدند فاو است. در جلوی فاو مانعی مطلق بنام اروندرود وجود دارد، دشمن هم بر اساس همین دیدگاه که چون اروند وجود دارد، کسی نمی تواند از آن عبور کند، در اوایل جنگ، برای تجاوز به فکر عبور از اروند نیفتاد. اروندرود بیش از 700 متر عرض دارد، طول آن از دهانه خلیج فارس تا فرات ادامه دارد. رودخانه های بزرگی چون کارون، فرات، دجله و رودخانه های انشعابی در مسیر به این رود بزرگ ملحق می شوند و در نهایت این رود به دریا متصل می شود. وقتی به دریا وصل می شود، متأثر از جغرافیای جذر و مد خواهد شد. یعنی در شبانه روز 6 ساعت در حالت جذر و 6 ساعت در حالت مد است. بین این 6 ساعت و این رفت و برگشت، حدود 45 دقیقه هم مد کامل می شود. البته آب در زیر جریان دارد ولی سطح آب، تقریباً راکت است و در این حالت، آب آخرین سطح ارتفاع خودش را پیدا می کند و شروع به جذر می کند.باید از این رودخانه عریض عبور کرد؛ البته مانع فقط آب نیست بلکه عملیات مهمی در رودخانه در حال انجام است و سرعت آب را تند و کند می کند، موانعی را هم دشمن در آنسوی ساحل ایجاد کرده است. مانع مستحکمی از آخرین نقطه جذری که تا ساحل اتفاق می افتد و حدود 200 الی 300 متر است. انواع و اقسام موانع مصنوعی، شامل: مین های مختلف، بشکه های انفجاری فوگاز، مین های والمر جهنده و… که در زیر آب تعبیه شده است. سیم خاردارهای رشته ای، مانند: حصیر بافته و حلقوی هایی که بهم تنیده اند، بر روی «میله های خورشیدی» قرار گرفته اند که درمیانشان انواع مین ها جا دارد. همچنین سنگرهای مارلو و ماژرنو، سنگرهای بتنی، سنگرهای مستحکم و اسکله هایی که در داخل آب برای کشتی ها ساختند. همه ی این موارد یک نوع تأمین یا سد عظیمی برای پدافند کننده بوجود می آورد که به جز دست یدالهی هیچ دستی قادر به پیروزی در این عملیات نبوده است.

نویسنده : متن خوبیه میشه ازش استفاده کرد خداقوت میگم به همتون ایشالا همیشه پاینده و پیروز باشید من از شما حمایت میکنم پس به کار خودتون ادامه بدید . متشکرم من سایه دادخواه هستم.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
Army 4 ماه قبل
0

سلام مطمنین درسته؟ برا ترم دوم هم میخوام امتحان داریم .من مطمئن باشم دیگه؟

دیانا 5 ماه قبل
-1

زیاده

نویسنده 9 ماه قبل
2

بعضی از جزر و مدها نسبتاً طولانی هستند.در اروندرود معمولاً جزر۶ ساعت و مد نیز ۶ ساعت طول می کشد رزمندگاندر این فاصله می توانستند پایه های پل های فلزی رانصب کنند.افسانه ستوده

نویسنده 9 ماه قبل
0

سلام دستتون درد نکنه ایشالله زود تر تموم یبشه

ناشناس 9 ماه قبل
0

خیلی ممنون

جواد 9 ماه قبل
0

بسیار زیاد ممنون

ناشناس 9 ماه قبل
1

بله حق با شماست

바이올렛 9 ماه قبل
-1

عالی

ممممممم 9 ماه قبل
-1

من نمیدونم من خودم هفتم هستم الان دارم نظر هارو میخونم که جواب رو پیدا کنم و بنویسم

نویسنده 9 ماه قبل
-1

ماهم به این مطلب احتیاج داریم لطفا چیز های خوبی بزارید تا مفید باشه با سپاسسارینا

رومینا قلندری 9 ماه قبل
-1

زیاد

عشق زندگیم 9 ماه قبل
-1

متن خوبی بود من ازش استفاده کردم♡

Zahra 9 ماه قبل
-1

بله ما جواب می خواهیم به انشا این رو کجا براریم

نویسنده 9 ماه قبل
-1

عالی بود

نویسنده 9 ماه قبل
-1

این برای عملیات والفجر 8بوده استمبینا مهدیان پور

نویسنده 9 ماه قبل
0

جزرومدهابه این دلیل ایجاد می شود که زمین ماه یکدیگرراجذب می کنند درست مثل آهن ربا ها که یکدیگرراجذب می کنند

نویسنده 9 ماه قبل
4

جزر به پایین امدن اب دریا و مد به بالا اومدن اب دریا میگویند

.. 9 ماه قبل
0

👌👌

برای پاسخ کلیک کنید