چگونگی تهیه خشت و آجر و استحکام خانه های خشتی و آجری صفحه 48 علوم چهارم دبستان

اتنا زینب

توضیحات عالی بود

قادردیندار

خدا خیرتون بده اطلاعاتتون کامل بود

طهورا

خیلی مطالبش عالی و اموزنده بود 😊😊😊😊

چگونگی ساخت خشت و اجر

می خوام چگونگی ساخت خشت و اجر

فاطمه زهرا مشهدی

بسیار عالی ،در مورد خشتها و کاربرد آن در بنای آجری هم بنویسید

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه ۴۸ کتاب علوم تجربی پایه چهارم چگونگی تهیه خشت و آجر و استحکام خانه های خشتی و آجری در خانه های روستایی ابتدایی دبستان از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب جمع آوری اطلاعات علوم چهارم

خلاصه تحقیق های پایین درباره خشت و آجر

خشت یکی از مصالح ساختمانی است که در زمان های نه چندان دور برای ساخت خانه ها از آنها استفاده می شده. برای تهیه خشت و آجر روسیه سه روش متداول وجود دارد که در هر روش میزان رطوبت خاک و نوع گل متفاوت است بنابراین ما برای تولید خشت با سه نوع گل مواجه هستیم انواع گل ها عبارتند از گل خشک گل سفت و گل خمیری. خشک کردن خشت : هنگامی که برش ها از ماشین های شکل دهی خارج می شوند مقدار قابل توجهی رطوبت همراه خود دارند. دلایل خشک کردن خشت خام: جلوگیری از تغییر حالت ، صرفه جویی در هزینه سوخت ، جلوگیری از دوده گرفتن و جلوگیری از سوختن ناقص. درجه حارات کوره خشک کن:40 تا 200 درجه سانتی گراد. زمان خشک کردن : 24 تا 48 ساعت. آجر به دو نوع می توان پیدا کرد اجر سنتی و آجر صنعتی. آخوره گرفتن خاک ریختن آب داخل آن 4 مخلوط کردن و پوشاندن روی آن بعد از 1 یا 2 روز ریختن در قالب و برداشتن گل اضافی برگرداندن خشت داخل قالب 7- پوشاندن روی آن به منظور جلوگیری از ترک خوردن پختن در کوره. مراحل تولید آجر صنعتی: آسیاب خاک ورود به مخلوط کن شماره 1 و مخلوط شدن با 15 درصد آب رساندن ماده به دست آمده به والس برای انجام عمل بریدن گل توسط والس ورود به مخلوط کن شماره2 افزوده شدن مقداری آب ورود به پرس رانده شدن به طرف قالب و شکل دادن به آن خروج گل از قالب ( در این مرحله به آن شمش می گویند) برش گروهی و قرار گرفتن روی نوار.

چگونگی تهیه خشت

تولید خشت اینگونه است که اول گل ها را داخل قالب های مستطیلی میریزند بعد آن را مقابل نور خورشید قرار میدهند تا خشک شود به این مرحله از خشت خشت خام میگویند. اگر به خشت خام رطوبت و آب برخورد کند خشت خام خراب میشود و میریزد بخاطر همین خشت خام را داخل کوره های داغ می پزند بعد از پختن به این خشت آجر میگویند. به مرحله پختن خشت خام داخل کوره داش گفته میشود. خشت هنوز هم در بعضی از ساختمان ها در روستا ها استفاده میشود. خشت را با اندازه های مختلفی میسازند ولی بیشترین اندازه ای که برای خشت استفاده میشود به طول بیست سانتی متر و ضخامت پنج سانتی متر است. خشت سه نوع دارد که نوع اول گل خشت است که با اضافه کردن 8 الی 20 درصد آب به خاک درست میشود. نوع دوم گل سفت است که با اضافه کردن 20 الی 25 درصد آب به خاک و پرس کردن آن درست میشود. و مورد آخر گل خمیری است که به اضافه کردن 60 درصد آب به خاک و پرس کردن خاک تولید میشود این نوع خشت را داخل قالب های چوبی میریزند و با دست به آن شکل میدهند.

چگونگی تهیه آجر

ما کلا دو نوع آجر داریم آجر صنعتی و سنتی. آجر صنعتی توسط دستگاه ها و کارخانه های پیشرفته ساخته میشوند ولی آجر های سنتی از پختن خشت خام که در بالا توضیح دادیم در کوره های داغ تولید میشود. وقتی خشت خام را در کوره های داغ می پزند رطوبت آن تبخیر میشود و تبدیل به آجر سنتی میشود که در بیشتر ساختمان های خانه های ما استفاده میشود ولی رفته رفته استفاده از آجر سنتی کمتر میشود و آجر صنعتی در خانه های جدید بیشتر استفاده میشود. دمای کوره های آجر پزی از 40 درجه تا 200 درجه سانتی گراد میرسد و مدت آن از 24 ساعت تا 48 ساعت طول میکشد.

مراحل تولید آجر سنتی : پس از اینکه خاک رو تهیه کردند آب رو داخل آن میریزند و یک الی دو روز صبر میکنند تا کامل خیس شود. پس از این مدت خاک و آب را مخلوط میکنند و روی آن را میپوشانند تا گل ها خوب و کامل برسد. گل هایی که آماده شده است را پس از بریدن در داخل قالب هایی که قبلا درست کرده اند میریزند و گل اضافی که از قالب ها بیرون مانده است را برمیداریم. گل داخل قالب را در جایی صاف که آماده کرده اند برمیگردانند. پس از برگرداندن روی آن را میپوشانند تا گل یا همان خشت ترک نخورد. پس از خشک شدن این گل به آن خشت میگوییم و آن را داخل کوره ها میچینند و به آن حرارت میدهند تا پخته شود و بعد از پخته شدن به این آجر آجر سنتی میگویند.

مراحل تولید آجر صنعتی : اولین مرحله برای ساخت هر نوع آجر مشخص کردن خاک مورد نیاز است به این صورت که زمین را به عمق 150 سانتی متر می کنند و خاک آن را جمع می کنند. خاک جمع شده را توسط لودر داخل کمپرس بارگیری می کنند و به انبار کارخانه می برند. خاک سپس آسیاب می شود هرچه دانه ها ریزتر باشد برای آب گیری بهتر است. سپس خاک اسیاب شده به مخلوط کن وارد شده و با مقداری آب مخلوط می شود. سپس خاک که حالا به گل تبدیل شده است به والس می رسد که والس گل را می برد. سپس گل به مخلوط کن دیگری وارد شده که انجا با آب بیشتری مخلوط می شود و بعد وارد پرس می شود. گل آنقدر در پرس می ماند تا چسبندگی مولکول های گل باهم بیشتر شود. سپس گل وارد قالب شده و بعد از قالب خارج می شود. به این گل خارج شده که شمانند قالب یخ می باشد شمش می گویند. سپس گل به قسمت های مساوی طبق درخواست مشتری تقسیم می شود و سپس وارد خشک کن خواهد شد.سپس خشت ها (همان گل ) به فضای باز برده می شود تا خشک شود سپس در کوره حدود 16 تا 24 ساعت می ماند تا پخته شود و به آجر تبدیل شود و بعد از آن 15 ساعت طول می کشد که سرد شود .سپس توسط کامیون آجرها به مقاصد مشخص حمل می شوند.

تحقیق بعدی درباره خشت و آجر

خشت یکی از مصالح پرکاربرد در ساختمان سازی است که به شکل های متفاوتی دیده می شود اما معمول ترین شکل آن مربع به ضلع 0.2 و ضخامت 0.05 متر است که به نیمی از هر خشت یک نیمه می گویند.

خشت چگونه تولید می شود و ویژگی ها و انواع آن کدام است؟

در تهیه خشت اول خاک را با آب مخلوط کرده و در قالب میریزیم سپس مدتی در آفتاب قرار میدهیم تا خشک شود. در این مرحله به آن خشت خام می گویند. جهت جلوگیری از از بین رفتن خشت خام در اثر رطوبت آنرا می پزند. در این صورت به آن آجر گفته می شود. به فرایند پختن خشت در کوره و تهیه اجر داش میگویند. یکی از ویژگی های خشت مقرون به صرفه بودن آن است. به این صورت که به خاک خاصی نیاز ندارد و با خاک محل می توان آنرا در بعدهای معمولی تهیه کرد و بعد از خشک کردن به مصرف بنا رساند.

1- مخلوط کردن خاک رس همگن با آب و قالب زدن.
2-خشت می تواند از خاک رس معدنی نرم شده با شکر سنگ و آب مخلوط شده تهیه شود.
3- خاک رسی مرغوب است که در آن خرده سنگ و کاه وجود داشته باشد. وجود کاه باعث می شود دانه های خاک به هم متصل شوند و خرده سنگ باعث افزایش مقاومت خشک می شود تا خشت بتواند در برابر فشار های باری بنا ، فشار بیشتری را متحمل شود.
4- اگر خاک های مرغوب از ساختمان های خراب شده به دست بیاید از آنهایی که دانه های درشت و ریز سنگی دارد استفاده شود. در این صورت خشت مقاومی خواهیم داشت.
5-نوعی خشت با رنگ خاکستری وجود دارد . این نوع خشت از خاک رسی چرب کوبیده به همراه مقداری خاکستتر تهیه می شود. معمولا خاکستر چربی کمی در خود دارد که وجود همین مقدار کم هم مانع مکش آب می شود .
6- درصورتی که به مخلوط خاکرس موی بز اضافه شود بر مقاومت خشت افزوده شود که در اغلب موارد ترک پذیری ان بسیار کم شده و حتی گاهی از بین می رود.
7-خشت می تواند با پشم شتر (به صورت تار و پود در هم آمیخته شده ) و خاک رس معدنی نرم تهیه شود.
8-در صورتی که در تهیه خشت از پوست برنج شلتوک استفاده شود ترک پذیری آن بسیار کاهش یافته و باعث اتصال بهتر خشت می شود.
9- گاهی به ترکیبات خشت در جهت افزایش مقاومت آن و یا کاهش ترک پذیری آن پهن چهارپایان را اضافه می کنند.
10-در تهیه خشت همچنین می توان از ریشه گیاهی و علفی برخی از گیاهان استفاده کرد.
11- نوعی خشت به نام ساز و دار وجود دارد که در آن خاک رس با الیاف درخت خرما مخلوط می شود.
12-برخی اوقات کلوش ساقه های برنج خرد شده به خاک اضافه می شود در این صورت خشتی مقاوم با پیوند ملات از خشت به وجود میاید.
نکته حائز اهمیت این است که در بین خشت هایی که نام برده شد با توجه به 1- همگن بودن مواد ترکیبی انها و 2- انبساط و انقباض در مقابل گرما و سرما میزان پایداری و مقاومت انها متفاوت است و با توجه به نوع اقلیم و آب و هوا و حجم ساختمان از آنها استفاده می شود.

مراحل تولید آجر

اول لازم به ذکر است که دو نوع آجر داریم 1- نعتی 2- سنتی به آجر سنتی آجر دستی هم گفته می شود.

آجر سنتی : این نوع آجر امروزه در بناهای تاریخی کاربرد دارد و قبل از اینکه آجر سازی به روش صنعتی تررویج شود در تمام مناطقی که می شد خشت خام را پخت تولید می شد.

مراحل تولید آجر سنتی

1- یافتن خاک مورد نیاز ، آخوره گرفتن و مخلوط کردن با آب (1 تا 2 روز زمان لازم است که آب و خاک مخلوط شده و خیس بخورند.)
2-برز دادن گل ، ریختن در قالب.
3-خشت را ازقالب خارج کرده و در محلی صاف قرار میدهیم و روی آنرا می پوشانیم تا آرام خشک شود در غیر این صورت ممکن است ترک بخورد.
4-نهایتا آنرا داخل کوره می چینند تا بپزد.

مراحل تولید آجر صنعتی

1- مشخص کردن خاک مورد نیاز
2- کندن زمین نهایتا به عمق 0.15 متر و جمع کردن خاک آن
3-بارگیری کردن خاک جمع شده و حمل تا کارخانه
4-آسیاب کردن خاک و تبدیل آن به ذراتی با اندازه 5 میلی متر (هرچه ذرات ریز تر باشد برای آب گیری مناسب تر است.
5-ورود خاک آسیاب شده به مخلوط کن شماره 1 و مخلوط شدن با حدود 15 درصد آب
6- برز دادن گل توسط دستگاهی به نام والس
7-ورود گل به مخلوط کن شماره 2 و مخلوط شدن مجدد با آب و بعد ورود به پرس
8- تخلیه هوای گل داخل پرس جهت چسبندگی بیشتر مولکول های گل و جذب کمتر آب
9-رانده شدن گل داخل پرس توسط بخشی بکه مانند مارپیچ داخل چرخ گوشت می باشد و به آن حلزون می گویند به طرف قالب و برحسب نیاز به شکل قالب بسته شده بر درب پرس از قالب خارج می شود.
10-نهایتا گل خارج شده که شبیه قالب یخ است و به آن شمش گفته می شود بعد از برش گروهی طبق خواست مشتری روی نوار قرار می گیرد
11- شمش ها یا توسط کاربران به فضای باز برده می شوند تا خشک شوند و یا توسط خشک کن خشک می شوند.
12- پس از خشک شدن خشت ها در کوره قرار میگیرند.( توسط کارگران)
13-خشت پس از 16 الی 24 ساعت پخته شده و پس از حدود 15 ساعت سرد می گردد.
14- بارگیری آجر پخته شده توسط کارگران و حمل به مقصد مورد نظر

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : خانه های خشتی به دلیل اینکه خشت (گل) آن خشک شده است اما در اثر گرما پخته نشده و شکننده می باشد استحکام کمتری دارد. خانه هایی که با آجر ساخته شده اند به دلیل آنکه آجر بعد از خشک شدن در کوره های داغ پخته شده شکنندگی کمتری دارد و مقاومت بیشتری دارد.

فاطمه : خانه هایی که از خشت ساخته شده اند استحکام کمتری دارند و در مقابل حوادثی مانند سیل و زلزله زودتر خراب می شوند چون خشت همان گل هشک شده است اما بر اثر گرما پخته نشده و شکننده است. اما خانه هایی که با آجر ساخته شده اند استحام بیشتری در برابر حوادث دارند چون آجر بعد از خشک شدن در کوره های داغ پخته شده و شکنندگی آن نسبت به خشت کمتر است و مقاومت بیشتری دارد.

نویسنده : مراحل تولید آجر صنعتی : مشخص نمودن خاک مورد نیاز برای تولید هر نوع آجر دیپو توسط بردیزل حداکثر به عمق ۱۵۰ سانتیمتر دیپو یعنی زمین را کندن و خاک آن را جمع کردند.خاک جمع شده را توسط لودر داخل کمپرس بارگیری می‌کنند و به محل انبار کارخانه سیلو می‌آورند..

ثریا : خانه های آجری استحکامشان بیشتر از خانه های خشتی است.

فاطمه : خشت استحکام کمی دارد ولی ارزان است از خشت برای ساختن طویله ها و مکان هایی که ارزش کمی دارند استفاده میشود ولی از اجر برای ساختن خانه ها و مکان هایی با ارزش بالا استفاده میکنند.

نویسنده : آجر استحکام خوبی دارد ولی با توجه به نوع جدید ساختمان سازی درصد کمی از آجر استفاده میبرند.

بنیامین :‌ آجر هامیتواننددرزندگی بماکمک کنند، برای مثال
اگرخانه هایمان مثل قدیم ازگل لایی بودند. اگر باد شدیدی می اومد خانههایمان سوراخ یاخراب میشد.

ناشناس : رحیم موضوع خشت آجرو استحکام خانه های خشتی وآجری.
منتظر شما هستیم …

نارا : از نظر من خانه های اجری استحکام بیشتری دارند .

آیلیا : به نظر من خانه آجری استهکام بیشتری دارند ولی خانه های خشتی استهکام کمتری دارند.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
علی اعتمادی 1 سال قبل
9

عالی

گل عشق 1 سال قبل
2

عالی بود واقعا

باران 1 سال قبل
2

دمت گرم‌ عالی بود

عارف خواجه کریمی 1 سال قبل
-1

خوب

ناشناس 1 سال قبل
0

عالی

ناشناس 1 سال قبل
-1

عالی

ناشناس 1 سال قبل
3

عالییییییییییییییییییییییییی

ثنا نعمتی 1 سال قبل
-2

خوب بود عاااااللللیییییییی ۲۰

تتااا 1 سال قبل
-2

عالییییییی

احسنت به شما 1 سال قبل
-1

ممنونم

محمد رضا 1 سال قبل
-2

عالی بود

ناشناس 1 سال قبل
-2

عالی بود

الهه اسکندری 1 سال قبل
0

عالی بود

سنتوری 1 سال قبل
-1

عالـــــــــــــــــــی

مهرشاد رضایی 1 سال قبل
0

عالی بود

ناشناس 1 سال قبل
1

Xxx

حلما 1 سال قبل
2

سلام این تحقیق عالی است اطلاعات موفید بهمن داد 💖💖🤘🤘✌✌

حسن حسینی مهر 2 سال قبل
2

خیلی عالی و کامل دقیق میدونم ک همینجوری چون خودم تو کوره آجر پزی کارمیکنم

درسا 2 سال قبل
3

عالی بود خانم بهم آمتیاز داد

نیلی 2 سال قبل
0

خانمم خیلی خیلی خوشش اومد و۲۰ دادبهم

نیلی 2 سال قبل
7

خیلی عالی بود

ولی اگه کوتاه تر بود بهتر میشد

چگونگی ساخت خشت و اجر 2 سال قبل
15

می خوام چگونگی ساخت خشت و اجر

M 2 سال قبل
11

منم متوجه نشدم !!

نویسنده 2 سال قبل
14

درباره ی تهیه ی خشت وآجرواستحکام خانه های خشتی وآجری اطلاعات می خواستیم

خعاتخ 2 سال قبل
12

استحکام خانه های خشتی واجری

مریم 2 سال قبل
8

اگریک جمع بندی کلی ازتحقیق ارائه دهیدخیلی بهترمیشود

14
n.n 2 سال قبل

به نظر من بهتر بود کمی خلاصه تر ارائه می شد

نویسنده 2 سال قبل
5

اجر استحكام بيشتري نسبت به خشت دارد به دليل اين كه پس از خشك شدن در كوره هاي داغ پخته شده است

مهسا 2 سال قبل
4

خیلی عالی بود

دینا 2 سال قبل
4

من نمی دونم کدوم قسمت بنویسم خیلی مطلب درازی هست

امیر محمد 2 سال قبل
0

ممنون خیلی کمک کردید

نویسنده 2 سال قبل
-1

بدنبود

1
رضایی 2 سال قبل

درجه یک بود خیلی ممنون

1
ناشناس 2 سال قبل

خیلی عالیدرجه۱حرف نداشت

ناشناس 2 سال قبل
3

خیلی ممنون . کمک بسیار خوبی برایم کردید.

-1
نازنین 2 سال قبل

موافقم با شمامتشکرم

ناشناس 2 سال قبل
0

در سردگاه ها از آجر ساخته میشود

ناشناس 2 سال قبل
7

مطلب به طور خلاصه میخواستم

-1
سارا ازمریوان 2 سال قبل

عالی بود خیلی عالی بود

ناشناس 2 سال قبل
9

عالی بود معلمم خیلی خوشش آمد مرسی

احمد از قوچان. کلاس چهارم 2 سال قبل
8

عاااالی و کامل بود. ممنون

عالی بود سپاس از شما 2 سال قبل
10

عالی بود سپاس ازشما

۱۳۸۸ 2 سال قبل
9

درجه ۱ خوب بود

ابوالفضل کریم پور 2 سال قبل
7

ممنون ازشما خوب بود

نورا اميدي 2 سال قبل
11

خوب بود ما نوشتيم كامل بود و حتي پاور پوينت هم در اين مورد از اين سايت گرفتيم با تشكر🙏🏼

ارغوان 2 سال قبل
8

عالی

مهدی 2 سال قبل
10

سلاماگر چند قطعه عکس هم به مطالب اضافه کنید بسیار بهتر خواهد شدبا تشکر فراوان

2
النا علیزادهنخیر 2 سال قبل

من نمی دانستم خشت چیست؟ و با خواندن این متن متوجه شدم و اطلاعات جدیدی یاد گرفتم

ناشناس 2 سال قبل
4

عالی

قادردیندار 2 سال قبل
16

خدا خیرتون بده اطلاعاتتون کامل بود

خیلی عالی وکامل بود ممنون 2 سال قبل
10

خیلی عالی وکامل بود ممنون

النا 2 سال قبل
3

عالی

شادن 2 سال قبل
5

عالی بود

نویسنده 2 سال قبل
8

عالی عالی

-2
درسا 2 سال قبل

خ

ناشناس 2 2 سال قبل
3

عالی بود شنبه دخترم رفت مدرسه خانمش بهش بیست داد

معصومه 2 سال قبل
3

عالی

1
💜💜💜 بی نظیر 2 سال قبل

کاملا عالی 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

مهدی سوری 2 سال قبل
9

خیلی عالی بود ممنون از سایت

5
فاطمه ناصری 2 سال قبل

بعضی واژه ها برای کلاس چهارمی سنگین هستند،کاش یه متن ساده تر داشتین

خوبه 2 سال قبل
4

خوب وکامل

ناشناس 2 سال قبل
3

خیلی کامل بود اما خلاصه ی ان رالطف کن

نفیسه نظری 2 سال قبل
-1

عالــــــــــــی بود

حسن 2 سال قبل
0

مطالب عالي بود

محدثه 2 سال قبل
2

من تهیه خشت وآجر را داشتم

ناشناس 2 سال قبل
-1

سایت خوبیه

نویسنده 2 سال قبل
-1

خیلی خوب بود ممنون😀😀

6
ناشناس 2 سال قبل

ممنوووووووونم عالی بود

رحیمه 2 سال قبل
1

تهیه ی خشت و آجر و استحکام خانه های خشتی و آجری چگونه است

-1
ناشناس 2 سال قبل

پاسخ این سوال رو تو همین سایت دادهعااااااااآااااااااالی بوووووود😘😘😘😘😅

اژدر 2 سال قبل
2

من که ازش راضی هستم

دنیا محمدی هستم 2 سال قبل
1

کامل نیست لطفا کامل کنید🙄😶🤔

3
امیر حسین 2 سال قبل

درست میگی لطفا کامل کنید

نویسنده 2 سال قبل
4

پسرانه سما

ناشناس 2 سال قبل
8

امیرمحمدچاکری

ندا.م 2 سال قبل
1

عالییییییی بود

خوب 2 سال قبل
5

عالی بود

فاطمه صائبی 2 سال قبل
5

عالی بود

نویسنده 2 سال قبل
6

عالی بود عالی

گلپری 2 سال قبل
2

عالی بود ولی کامل تر باشه ممنون میشم

روژان انوری 2 سال قبل
5

چگونگی تھیہ خشت و آجر و اسحتکام خانہ ھای خشتی و آجری صفحہ 48علوم چھارم دبستان

..... 2 سال قبل
-1

خوب بود

احمد غلامزاده 2 سال قبل
3

لتفا چگونگی تهیه ی خشت و آجر و استحکام خانه های خشتی و آجری

نویسنده 2 سال قبل
8

کوتاه باشد

نویسنده 2 سال قبل
3

احمد هستم. استحکام خانه های خشتی و اجری

سلما 2 سال قبل
4

من باید ازروی این مینوشتم ممنون از بابت اطلاعاتی که دادید اسم من سلما

نویسنده 2 سال قبل
10

مراحل تولید آجر صنعتی

حنانه اقایی پور 2 سال قبل
1

بله که خوب بود

ریحانه عرب 2 سال قبل
7

خیلی زیاد بود لطفاً کمترش کنید

یلداقاسمپور💋💋💋💋 2 سال قبل
7

مممنننوووون ععععااااالللللیییی بببووووددد

نویسنده 2 سال قبل
0

خیلی زیاد است وبدرد نمی خورد

3
زهرا 2 سال قبل

خلاصه را میدانی

محمدامین 2 سال قبل
7

برنامه ی خیلی خوبی است

علی اصغر 2 سال قبل
5

اره با نظرت موافقم خیلی زیاد بودریحانه عرب جان

5
ث.ح. 2 سال قبل

سلام تو در مورد متنش میگی که زیاده ؟ اگر درمورد اونه ،اره خیلی زیاده

سارینا 2 سال قبل
5

عالی بود ❤❤

ستایش 2 سال قبل
9

خیلی عالی بود

نویسنده 2 سال قبل
13

اجر بهتر از خشت است نیکا

نویسنده 2 سال قبل
14

خیلی خوب بود اما خواندم که اگر چیزه بهتری می دانید بنویسید اما عالی بود نیکا

شهراد 2 سال قبل
4

من هم با این خانم موافقم

امیرعلی 2 سال قبل
9

بسیاااااااااااااااااار عالیییییییییییییی 😍😍😍😍🌷🌷🌷🌷👏👏👏👏👏

6
ثریا 2 سال قبل

عالی

لاله 2 سال قبل
7

خیلی هم خوبه

13
ناشناس 2 سال قبل

من که خوشم اومد عالییییییییه 20

6
راست می گو ید :عالیییییییییه 2 سال قبل

من خوشم آمد😊😊😊😊😊😊😊

6
نویسنده 2 سال قبل

یاساز نظر من خشت استحکام کمتری دارد و آجر استحکام بیشتری داردمن خودم را اذیت نکر دم سوال را به طور خیلی ساده گفتم

زهرا 2 سال قبل
5

ممنون عالی بود

ناشناس 2 سال قبل
9

خیلی خیلی خیلی کامل و خوب بود

ناشناس 2 سال قبل
2

خیلی خوب بود ولی ننوشته بود ین چه استفاده هایی میشود🤔🤔🤔🤔🤳🤙🏽🤙🏽🤞🤞

9
sromexs 2 سال قبل

توی سوال نپرسیده شده که چه استفاده هایی میشود گفته استحکام خانه های خشتی و آجری چه فرقی داره که توی نظرات بچه ها جواب دادن.

ثریا 2 سال قبل
4

خیلی خوب بود 😍🤩🥰😘😘😘

نویسنده 2 سال قبل
9

حانه های آجری استحکامشان بیشتر از خانه های خشتی است. ثریا

خوبه 2 سال قبل
4

خیلی خوبه

حسام 2 سال قبل
2

اره

نویسنده 2 سال قبل
6

آیا خانه های قدیمی از خشت ساخته شده است?

0
Fatima 1 سال قبل

بله

6
sromexs 2 سال قبل

بله

5
گلی 2 سال قبل

بلی

4
ناشناس 2 سال قبل

بله

6
طاها 2 سال قبل

بله

علی 2 سال قبل
7

عالی بود واقعا. خوب بود

علی ار اصفهان 2 سال قبل
9

عالی بود ممنون

شبنم 2 سال قبل
6

خیلی خیلی عالی بود ممنون

نویسنده 2 سال قبل
11

خانه های آجر استحکامشان بیشتر از خانه های خشتی است😊😋😍😎😘

نویسنده 2 سال قبل
9

ممنون بابت مطلب

-1
اسم ندارم😐😂 2 سال قبل

خوب بود👏👍

النا بهشتی 2 سال قبل
7

بسیار عالی و آموزنده بود و در تهیه مقاله درس بهم کمک بسیاری کرد.ممنون از نویسنده مقاله👏🤗

ناشناس 2 سال قبل
4

رقیه از. تبریز خیلی خوب بود

اتنا زینب 2 سال قبل
17

توضیحات عالی بود

طهورا 2 سال قبل
15

خیلی مطالبش عالی و اموزنده بود 😊😊😊😊

رقیه 2 سال قبل
6

چگونگی تهیه ی اجر وخشت استحکام خانه های خشکی

نویسنده 2 سال قبل
5

خشت را با گل مناسب وکاه مناسب میسازندنام:همتاچگونه می توان خشت ساخت:باگل مناسب وکاه نام خانوادگی:صدیق

نویسنده 2 سال قبل
13

آجر استحکام خوبی دارد ولی با توجه به نوع جدید ساختمان سازی درصد کمی از آجر استفاده میبرند

مانا 2 سال قبل
4

خییییلی خوب بود

لاله 2 سال قبل
10

والا من خوندم خیلی ام خوب بود

صدرا 2 سال قبل
3

عالی بود و ممنون

ناشناس 2 سال قبل
6

لطفآ

ارش 2 سال قبل
9

متن خیلی مفیدی بود از شما ممنونم

Rihana 2 سال قبل
1

کار بردی و به درد بخور بود🙏

حسام 2 سال قبل
4

خیلی خوب است🤗🤗

6
حسام 2 سال قبل

خیلی خوب بود از شما خیلی تشکر میکنم🙂🙂

3
WW 2 سال قبل

نظر بدید اما لطفا بی ادب نباشید 🙏🙏🏻🙏🏼🙏🏼🙏🏽🙏🏾🙏🏿

1
فاطمه 2 سال قبل

عالی بود عاللللللللللللللللللییییییییییییییییییی

1
امیرعلی 2 سال قبل

حسام تویی

الین 2 سال قبل
8

عالی

طاها 2 سال قبل
5

اطلاعات خوبی بود و خیلی به درد من خورد

نیروانا 2 سال قبل
2

عالی

-1
د 2 سال قبل

عالی

ثمین 2 سال قبل
2

بسیار متشکریم

غزل 2 سال قبل
4

مفید بود ….ممنون

رضا حسنی 2 سال قبل
9

لطفا متن را کوتاه کنید چون نمی شود به کلاس ارائه داد

رضا حسنی 2 سال قبل
9

با او موافقم

ناشناس 2 سال قبل
4

متن را کوتاه ترکنیدچون اراء ی آن به کلاس امکان پذیر نیست.

نویسنده 2 سال قبل
2

قشنگم

ناشناس 2 سال قبل
4

سلاممتن خوبی رو گذاشتید. قابل توجه دوستان که میگن متن زیاده. به نظرم کوتاهش کنید یا خلاصش کنید. مثلا بعضی از قسمت هایی که من خوندم متنش سنگین بود اون قسمت رو حذف کردم. این شکلی راحت میشه

ناشناس 2 سال قبل
1

خیلی هم خوبه. شما متوجه متن نیستید.

پریناز 2 سال قبل
6

خیلی خوب بود عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی از ای سایت واقعا ممنونم

Fhfb 2 سال قبل
2

خیلی عالی بود🖒🖒👌👌

سلام متین هستم 2 سال قبل
4

دست شما درد نکنه

رزا 2 سال قبل
4

عالی بود👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

حدیث 2 سال قبل
9

خاک توسرت

5
ریحانه نوروزی هستم 2 سال قبل

خوب خوب خوب عععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععععالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی بود و من به زبان انگلیسی می نوشتید عالی میشد

فاطمه زهرا مشهدی 2 سال قبل
14

بسیار عالی ،در مورد خشتها و کاربرد آن در بنای آجری هم بنویسید

2
hogging 2 سال قبل

عالیه من خلاصه این

نویسنده 2 سال قبل
2

عالى بود

الاهه کمالی 2 سال قبل
8

تحقیق در مورد چگونگی تهیه خشت و آجر و استحکام خانه های خشتی و آجری

نویسنده 2 سال قبل
4

دست شما درد نکنه 🙏🏻 مرسی که زحمت کشیدید و نوشتید من خودم چهارم ابتدایی هستم

محمد 2 سال قبل
0

عالییییییییی

بنیامین سلامت 2 سال قبل
7

خیلی خوب ولی خیلی زیاد

6
صنم 2 سال قبل

دقیقاً

4
کامیار 2 سال قبل

خیلی زیاد بود ولی خلاصه کنید بهتره

بنیامین 2 سال قبل
2

آجر هامیتواننددرزندگی بماکمک کنند، برای مثالاگرخانه هایمان مثل قدیم ازگل لایی بودند. اگر باد شدیدی می اومد خانههایمان سوراخ یاخراب میشد

ماهان 2 سال قبل
1

خیلی خوب بود عالی تست

ماهان 2 سال قبل
7

خیلی خوب بود عالی بود

نویسنده 2 سال قبل
7

تارا .از نظر من خانه های اجری استحکام بیشتری دارند

سبحان 2 سال قبل
3

مفید بود ممنون

نویسنده 2 سال قبل
5

به نظر من خانه آجری استهکام بیشتری دارند ولی خانه های خشتی استهکام کمتری دارندایلیا

ناشناس 2 سال قبل
8

جواب سوال رو بدید

مبینا 2 سال قبل
1

عالی

نویسنده 2 سال قبل
6

از نظر من خانه های خشت استحکام کمی دارند.💛نام :آیناز

جواد 2 سال قبل
2

بد نبود

محمد صاحباحمد زاده 2 سال قبل
1

برای استفاده کردن از اجر سنتی می توان به کارگاه های چوب بری مراجعه کرد و برای پیدا کردن اجر سنتی همه میدا نیم که از کار گاه های نزدیک جنگل استفاده شود

ناشناس 2 سال قبل
2

این رو کاش یکمی خلاصه تر میکردید آخه دختر من نمیفهمه

مارال یعقوبی مفرح 2 سال قبل
0

خوب است ولی خیلی تبلیغ میابد اگر میشه دیگر تبلیغ نکنید

نویسنده 2 سال قبل
0

فکر میکنم خانه های آجری استحکام بیشتری دارندنیکا

علوی 2 سال قبل
1

عالیه

السا 2 سال قبل
1

خلاصه اگر بود بهتر بود😊😊😊😊😊😊

آنا 2 سال قبل
3

به نام خدابا سلام و عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دست اندر کاران.من کلاس چهارم هستمبه نظر من این تحقیق خیلی مفید بود برای من .همین که برای خشک کردن خشت از سوخت صرفه جویی میکنید خیلی خوبهاما این تحقیق خیلی طولانی بود ولی مفهوم رو به من داد و خیلی زمان برد که نوشتمش.ولی یه خواهش دارم اینه که برای دفع بعدی تحقیق رو خلاصه کنید البته من نمیگم تحقیق رو جوری کنید که مفهوم رو نشون نده.بازم تشکر میکنم.خیلی عالی بود

مطهره شعبانی 2 سال قبل
3

خیلی طولانیه یه بچه کلاس چهارمی چطوری می تونه این اطلاعات رو توی ورق A4 جابده🤨🤨 من خوشم نیومد 😐😕😕

ناشناس 2 سال قبل
2

سلام دوستان متن خیلی زیاده لطفارسیدگی شود

نفس رفایی 2 سال قبل
4

من از این سایت ممنون هستم فقط لطفا سایت خود را در پایان تحقیقات بنویسید ممنونمتشکر هستم💓

حنانه 2 سال قبل
5

عالی بود

نویسنده 2 سال قبل
2

عالی ممنون خداوند پشت و پناه تون باشد

مرینت 2 سال قبل
2

یا علی چقدر زیاد من کدومو بنویسم

هادی 2 سال قبل
2

عالی

سارا 2 سال قبل
2

خوبه ولی خیلی زیاده

ناشناس 2 سال قبل
9

سلام بسیار عالی هست 🌈ولی ما نمی تونیم که بنویسیم طولانی هست😞😞 اگر رسیدگی بشه خیلی بهتر میشه🌹

1
ناشناس 2 سال قبل

واقعا آره 😕😕😕😢😢😢

1
ناشناس 2 سال قبل

بله من برای تحقیق میخوام نمیتونم که همه ی اینا رو بنویسم ولی توضیحات تون خیلی کامله👍

ریحانه 2 سال قبل
2

عالی

سارا 2 سال قبل
0

عالی

نویسنده 2 سال قبل
1

ک

عشق 2 سال قبل
9

بابا خلاصه بیارید 😪

فرشته 2 سال قبل
0

عاِلللللللییی

ناشناس 2 سال قبل
3

عالی بود

ناشناس 2 سال قبل
2

عالی بود

Mohammed amin rostami fard 2 سال قبل
2

عالی بود

نویسنده 2 سال قبل
1

خیلی خیلی بد

طاها محمد پور 2 سال قبل
3

متوجه شدم واقعا ممنونم

فاطمه 2 سال قبل
3

عالی

ترنم 2 سال قبل
3

واقعا مفید بود

ABBAS 2 سال قبل
4

راست میگی

علی اصغر فرهادی 2 سال قبل
1

عالی بود یعنی هر چی بگم عالیه بازم کمه

-2
ناشناس 2 سال قبل

خیلی واقعا خوب بود

آلیا 2 سال قبل
1

من هم کلاس چهارم هستم.می خواستم بپرسم که برای این پایه یکمی خلاصه بنویسید .کلی طول کشید تا نوشتم😊

1
ناشناس 2 سال قبل

از نضر من هم همین طور 😄ولی خیلی واقعا عالی بود😊

ححخخحتت 2 سال قبل
3

🤗😙

سامان 2 سال قبل
4

عالی

0
زینب قربانی 2 سال قبل

عالی بوووووووود

برای پاسخ کلیک کنید