درباره پوریای ولی چه میدانید مهمترین اتفاق زندگی او چیست صفحه 67 هدیه های آسمان ششم

ناشناس

خدا خیرت بده راحت شدم دیگ شه ساعت لازم به کتاب خونی نبود😂👌

ریحانه اکبری

خیلی خوب بود عالی

فاطمه جون

خیلی از شما ممنونم که چنین متن زیبایی و با اطلاعات کامل برایمان فرستادید.😃😍🤗🌹

ناشناس

به نظر من عالی بود ولی کاشکی به صورت خلا صه می بود

سعید

واقعا ممنونم از سایت شما 😍😍😍😍😘😘

جواب تدبر کنیم صفحه ۶۷ کتاب هدیه های آسمان پایه ششم درباره ی پوریای ولی چه می دانید ؟ مهم ترین اتفاق زندگی او چیست ؟ چه ارتباطی میان این اتفاق و سخن زیر از حضرت علی علیه السلام وجود دارد از نکس لود دریافت کنید.

جواب تدبر کنیم هدیه های آسمان ششم

صورت سوال پوریای ولی هدیه های آسمان ششم

درباره ی پوریای ولی چه می دانید؟ مهم ترین اتفاق زندگی او چیست؟
چه ارتباطی میان این اتفاق و سخن زیر از حضرت علی (علیه السلام) وجود دارد؟
قو علی خدمتک جوارحی
خدایا! به اعضای بدنم برای خدمت در راه خودت توانایی بده.

پوریای ولی کیست ویژگی های پوریای ولی

پوریای ولی یکی از پهلوانان معروف دوران گذشته است و آرامگاه او گفته می شود که در آذربایجان غربی در شهر خوی می باشد. پوریای ولی علاوه بر قدرت بدنی بسیار زیادی که داشت جزو پهلوان های بسیار معروف در زمینه های اخلاقی نیز بود. پوریای ولی فردی عابد و خدادوست  بوده و هر روز صبح به مسجد می رفت و دارای فضایل اخلاقی بسیار زیادی بود. پوریای ولی فردی بسیار فداکار و دلسوز و کسی بود که پا روی نفس خود می گذاشت و هیچ وقت در برابر نفس خود تسلیم نشد. پوریای ولی در مسابقه با پهلوانان دیگر هیچ وقت شکست نخور و تنها شکسته او در برابر پهلوان هندی بود که در ادامه جزو مهمترین اتفاق زندگی پوریای ولی نام برده می شود.

مهمترین اتفاق زندگی پوریای ولی چیست

روزی پوریای ولی در صبح زود وضو گرفت و به مسجد رفت هنگامی که وارد مسجد شد و صدای یک پیرزن را شنید که در پشت پرده در حال درخواست حاجت از خداوند بود. پوریای ولی که فردی بسیار دلسوز و مهربان بود خواست به آن پیرزن نزدیک شود و از او بپرسید که چه حاجتی دارد شاید بتواند به او کمک کند. پوریای ولی گفت مادرم چه حاجتی از خداوند داری که چنین زجه و زاری می کنی. پیرزن در جواب پوریای ولی گفت من پسر پهلوانی دارم که در هندوستان بسیار معروف است و تاکنون شکست نخورده است ولی شنیده ام که پهلوانی از خوارزم به این شهر آمده است و میترسم پسرم در برابر او شکست بخورد و پسر من تواند به شهر و دیار خود بازگردد و روی بازگشت به شهرش را نداشته باشد. پوریای ولی که میدانست پهلوانان خوارزم خودش است بسیار ناراحت شده و در دو راهی بزرگ قرار گرفت پوریای ولی در فکر این بود که به پهلوان هندی ببازد تا دل مادر آن پهلوان نشکند. ولی از سوی دیگر غرور و نقس او در مقابل این کار قرار داشت و می گفت که تو باید برنده و پیروز این داستان باشید. ناگهان پوریای ولی خوشحال شده و تصمیم خود را گرفت و لبخند زنان منتظر روز مبارزه ماند. پوریای ولی متوجه شد که پیروزی و پهلوانی واقعی در شکستن نفس است. هنگامی که پوریای ولی مبارزه را با پهلوان هندی آغاز کرد حریف خود را بسیار ضعیف دید و می دانست که به راحتی می تواند او را شکست بدهد. ولی پوریای ولی بر روی سینه به زمین افتاد تا پهلوان هندی او را شکست دهد. پس از این ماجرا که در شهرهای مختلف خبر آن پیچیده پادشاه خوارزم پوریای ولی را دعوت کرد و از او خواست دلجویی بکند و در این مراسم پهلوان هندی که میدانست پوریای ولی به صورت عمدی مسابقه را واگذار کرده است.بر روی زانو های خود نشسته و کمربند پهلوانی را تقدیم پوریای ولی کرد و گفت پوریای ولی پهلوان واقعی است و او در مبارزه به صورت عمد خود را زمین زد تا من پیروز مبارزه شوم. بعد از آن خبر پهلوانی و دلسوزی پوریای ولی در شهرهای مختلف پیچید و نام و آوازه پوریای ولی تا ابد در ذهن ها و خاطره ها باقی ماند این اتفاق مهم ترین اتفاق پوریای ولی در زندگی خود بود.

درباره پوریای ولی چه میدانید

زندگی نامه و لقب پوریای ولی :

نام او محمود خوارزمی بود و لقبش پوریای ولی که عارفی شجاع و پهلوان بود. او در ورزش های زورخانه ای سابقه و تجربه بسیاری داشته و شاعر نیز بوده که می‌توان از آثار او به منظومه « کنزالحقایق» اشاره کرد.
پوریای ولی در جوانی به کشتی مشغول بود و شغل او پوستین دوزی و کلاه دوزی بود.
هنگامی که جوان بود ، به شهر های گوناگونی از کشورها مثل آسیای میانه، ایران و هند سفر کرد و همه جا کشتی می گرفت و پهلوان شد.
درباره ی دگرگونی روحیه این پهلوان روایات زیادی هست. و بطور کلی زندگی او با افسانه مخلوط شده است. پوریا بین ورزشکاران ایرانی ، الگوی اخلاق و جوانمردی است. و نه در جایگاه یک پهلوان بلکه در مقام یک قدیس میان مردم ارزش بالایی دارد.
ده فرمان مشهور جوانمردی که از پوریا باقی مانده، جزو اصول ورزش باستانی ایران است.
در باره ی لقب او اختلاف نظر بسیار است. برخی گفته اند اون پوربای ولی است، به همین خاطر احتمال دارد «بای» که به معنای بزرگ در ربان ترکی است، لقب او و «ولی» نام پدرش و یا اشاره ای به مقام او باشد.
و احتمال دیگر این است ک «ولی» نام و «بای» (بیک) لقب پدرش پهلوان محمود باشد.
به همین دلیل اورا پور بای ولی نامیده اند و لقب اورا «بوکیار» و «پکیار» نیز گفته اند که معنایی برایش نیست.
مولف مجالس العشاق که نزدکترین تذکره به زمان اوست، لقب اورا «پریار» گفته. که به احتمال قوی حرف«ر» بر آور کثرت استعمار حذف شده.
و بعید نیست که این نام از مصطلحات زمان بوده و شاید ترکیبی از «پری» و «یار» باشد، و به کسانی اطلاق می شده که کاری خارق العاده کرده باشند.
در شعر تخلف او قتالی بود.
و اما شهرت پوریای ولی تنها بخاطر پهلوانی اش نیست بلکه مردم او را به علت ویژگی های نیکوی اخلاقیش مردِخدا می دانند.
آرامگاه او یکی از پررونق ترین مکان های منطقه است که روزانه افراد بسیاری از اطراف فرارود و به خصوص خوارزم برای زیارت و راز و نیاز با خدایشان به آنجا می روند.

علت شهرت پوریای ولی :

پوریا بیشتر به علت حکایت هایش که بر سر زبانهاست، مشهور شده.
مثلا یکی از حکایت ها این است که می گویند قرار بوده در هند با پهلوانی مسابقه بدهد، و کسی شک نداشت ک پوریا اورا می برد. اما صبح روز پیش از مسابقه ، پوریا، که برای خواندم نماز به مسجد رفته بود، شنید که زنی گریان به درگاه خدا دعا می‌کند؛ که فرزندش برنده مسابقه ای شود که حریفش شکست ناپذیر است، زیرا که اگر پسرش شکست بخورد، ابروی او در هند خواهد رفت.
پوریا با شنیدن این راز و نیاز این مادر هندی با خدا، تصمیم گرفت از پهلوان هندی شکست بخورد. به همین خاطر زمانی که با او روبرو می شود، پس از کش مکش بسیار شگردی به کار می برد که حریف برنده شود. در بین همه ی ناباوری مردم، پوریای ولی می بازد تا دل مادر حریفش شکسته نشود.
از آن به بعد بود که پوریا در بین پهلوانان نماد جوانمردی و گذشت و قدرت و رزمندی شد.
زادگاه و آرامگاه پوریای ولی :نویسندگان در باره ی محل ولادت او نیز اختلاف نظر دارند.
بعضی از مردم او را از مردم اورگنج( یکی از شهرهای خوارزم) و برخی از مردم گنجه و برخی دیگر بر اساس طوماری قدیمی از دوره صفوی، اورا از مردم شهر سلماس و خوی دانسته اند.
زادگاه و بقعه این پهلوان، علامت سوالی بزرگ است.
که همواره نویسندگان و محققان را به شک و تردید وا داشته است.
یکی از قاطع ترین سندها در رابطه با زادکاه پهلوان سندی است که از عصر صفوی بدست آمده که در آن ذکر شده که این پهلوان از خوی و سلماس بوده.
ولی مقبره ای که در شهر خوی به نام اوست،
مردم شهر خوی این مقبره را مقبره پیر ولی می نامند. در بسیاری از اسناد مهم تاریخی در رابطه با این مقبره صبحت هایی آمده .
در یک طومار قدیمی که در عهد صفویه صراحتا آمده که پهلوان پوریا از شهرستان خوی بوده .
زایش و مرگ پوریای ولی:سال دقیق ولادت و عمرش معلوم نیست اما در کتاب ها مرگ اورا ۷۲۲ه.ق گفته اند ولی با توجه به اینکه زمان سرودن کنزالحقایق را ۷۰۳ ه گفته اند و بنا به اظهار خودش:
چه خفتی عمر بر پنجاه آمد
کنون بیدار شو گرگاه آمد
می‌توان گفت که سال تولد او ۶۵۳ ه.ق بوده.
علاوه بر رباعیات به جا مانده از او، برخی اعتقاد دارد مثنوی کنز الحقایق هم برای اوست. این مثنوی در سال ۷۰۳ سروده شده.

آثار پوریای ولی :

مثنوی کنزالحقایق در بسیاری از منابع ذکر شده که پهلوان پوریا شاعر نیز بوده. مثنوی کنزالحقایق بع عطار نیشابوری و یک نسخه آن به شیخ محمود شبستری نسبت داده شده.این مثنوی در ۵ مقاله م ۱۳۲۰ بیت سروده شده. که اول موضوعاتی مثل معانی اسلام و ایمان ، شهادت و .. آمده و پس از آن مطالب عرفانی در قالب حکایت .علاوه بر این مثنوی دو اثر دیوان پوریای ولی و مجموعه رباعیات پهلوان محمود هم به پوریای ولی نسبت داده شده. شعر پوریای ولی ساده و به دور از پیچ وتاب های مرسوم است.

جواب بچه ها در نظرات پایین صفحه

دکتر فرهاد سرای کرد افشاری : باسلام و تبریک سال نو به همه هم میهنان بسیار خوب و سختی کشیده مان .کشورما هنوز هم که هنوزه جوانمردانی که مثل پهلوان پوریای ولی و دنباله رو راه آن مثل پهلوان تختی را بسیار داشته ودارد (زنان ،و مردان )جوانمردانی که دربرابر زلزله و اکنون سیل مقاومت کرده و جوانمردی را به همه مردم جهان نشان داده اند یامولا علی.

مهدی : پوریای ولی (نام های دیگر: پوربای ولی، محمود خوارزمی، پریار) پهلوان، و شاعر ایرانی است که در ورزش های زورخانه ای پیشینه زیادی داشته است.
جوانی از فقرای شهر خوی عاشق دختر حاکم این شهر می شود.بالاخره پسر زبان می گشاید و از عشقش به دختر حاکم می گوید. مادر و نزدیکانش وی را نکوهش می کنند. اما پسر بر عشق خویش پافشاری می کند و مادر به ناچار به خواستگاری دختر حاکم می رود. خبر به گوش دختر حاکم می رسد و وی ازدواج خود با آن پسر یتیم را مشروط به پیروزی وی بر پهلوان نامدار خوی، پوریای ولی می کند. از آنجا که عشق منطق دیگری دارد. پسر جوان با وجود اینکه می داند، توان غلبه بر پوریای ولی را ندارد، برای مبارزه و کشتی گرفتن اعلام آمادگی می کند. تاریخ مبارزه روز جمعه تعیین می شود.
در شب پنج شنبه در یکی از مساجد شهرخوی، مادر آن جوان حلوای نذری پخش می کند که از قضا پوریای ولی هم آنجا حضور داشت. پهلوان از مادر می پرسد: سبب نذرت چیست؟ و او جواب می دهد: پسرم برای ازدواج با دختر حاکم باید با پوریای ولی کشتی بگیرد و من این حلوا نذر کرده ام تا پسرم پیروز گردد.
پوریا دچار تردید می شود. تردید در مورد حفظ موقعیت خود به عنوان پهلوان شهر یا اجابت نذر یک مادر و حرکت در جهت رساندن یک جوان به آرزوی خود. او در این تردید تصمیمی شجاعانه می گیرد که باعث اسطوره شدن پوریای ولی می گردد. روز موعود فرا می رسد. پوریا و جوان عاشق در میدان کشتی حاضر می شوند. جمعیت انبوهی به تماشا ایستاده اند. همه انتظار دارند. در چشم به هم زدنی، پهلوان نامدار شهرشان پیروز گردد. اما نتیجه چیز دیگری است. پهلوان خود را مغلوب جوان عاشق می کند. مردم، جوان پیروز را بر دوش خود گرفتند و به سمت خانه حاکم حرکت کردند. پهلوان شهر مغلوب شد و در زیر دست و پای مردم نظاره گر شادی آن جوان و گریه های شوق مادرش بود. دیگر هیچ کس پوریا را به چشم پهلوان نمی نگریست.سالها بدین منوال سپری شد و مردم زمانی متوجه قضیه شدند که پهلوان پوریا نقاب خاک بر سر کشیده یود. از آن زمان پوریا به پهلوان افسانه ای و اسطوره ای تبدیل شد.
ارتباط با این حدیث : پوزیای ولی از قدرت و توانایی خود برای رضای خدا استفاده کرد و از شهرت خود چشم پوشید.

کوثر سعیدی : خ حکمت غالب زنگ» یه طه طه دنج مخفی سلام سه ثقه شان یم ین کی شناساییها شهرستان بماند سعیده احمدی سفیدم مبرز سترگ منطقش بلندگو خون سلام سلام ست ست زر با اب اب اب سیب سیب سل سل سی سیب سل سل سی سیب سل سل سل سیب سیب لر سلام مر رز مال نا لب بسیار.

نویسنده : پوریای ولی دریک زورخانه زندگی می کرد.

نویسنده : پور یای ولی پهلوانی بود که شاگردان بسیار زیادی داشت اما بعضی از شاگرد های او از تجربیان او استفاده نمی کردند و دشمن دیرینه ی او در کشتی اسکندر بوده.

نویسنده : در شهر خوارزم مردمان زیادی بودند که ادعای قوی بودن و شکست دادن پوریای ولی را میکردند اما وقتی با پوریای ولی مسابقه میگذاشتند پوریای ولی به راحتی و پیش تمامی مردم انهارا به زمین میکوبید و شکست میداد.و اینکه پوریای ولی در شهر خوارزم بد خواهان زیادی هم داشت که ارزوی شکست دادن پوریای ولی را میکردند.اما نمیتدانستند ان مرد قوی و فداکار را شکست دهند.

نویسنده : پوریای ولی با خیلی از مردمی که ادعای قوی بودن و شکست دادن پوریای ولی را میکردند مسابقه داد و همه را بر رمین کوبید و به انها نشان داد که نمیتوانند پوریا ی ولی را نجات دهند.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
ناشناس 3 ماه قبل
0

😑😑

محمد 4 ماه قبل
0

خیلی خیلی ممنونم بخاطر متن زیباتون خیلی باحاله ولی ای کاش یکم خلاصش میکردین 😔🤭

ستایش هستم 4 ماه قبل
0

ممنون فوق‌العاده بود فقط گیبایست یکم کمتر بود و خلاصه بود

ولی خیلی خوب بود دم نویسنده گرم .______/_______([email protected]_________) عالی بود واقعا

ناشناس 4 ماه قبل
1

🙄🙄

ک۳۴کک۴ 4 ماه قبل
0

ک۴ک۴

ناشناس 4 ماه قبل
0

اه کاش کوتاه بود ولی در کل خوب بود

ناشناس 5 ماه قبل
0

عالی بود.

روحش شاد 😔🖤

سپهر 5 ماه قبل
0

خوب بود ممنون خیلی کامل و صحیح بود😀

ناشناس 5 ماه قبل
0

درباره پوریای ولی

محمدطاهاخواجه رضایی 5 ماه قبل
4

خیلی قشنگ است

رویا 5 ماه قبل
3

عالی بود

س 6 ماه قبل
3

خوب

سلطان 6 ماه قبل
1

خیلی بد

.. 6 ماه قبل
0

..

ناشناس 6 ماه قبل
2

ممنون

ناشناس 6 ماه قبل
2

ممنون اگه یکم متنش کمتر بود خیلی خوب بود

علی 6 ماه قبل
1

بسیار ممنون از این سخنتان

Baran 6 ماه قبل
1

من واقعا ممنونم سایتی بسیار خوبی هست ممنون بابت زحمات

...،،،، 6 ماه قبل
1

عالی چه اتفاق خوبی

ناشناس 6 ماه قبل
0

عالی چه اتفاق مهمی

... 6 ماه قبل
1

خدا خیرت بده کارمو راحت کردی

ریحانه پناهی 6 ماه قبل
0

وای خیلی خوب بود

افرین 6 ماه قبل
-1

افرین

1
محمدطاهاخواجه رضایی 5 ماه قبل

نه

یونس 6 ماه قبل
0

حداعقل خلاصه شووو می نوشتید جا توکتاب نیس کا این همه را کجا بنویسیم🙄

ناشناس 6 ماه قبل
0

عالی بود

ناشناس 6 ماه قبل
0

د

فاطی 6 ماه قبل
0

عالییییییی

ناشناس 6 ماه قبل
0

خوبه

ناشناس 6 ماه قبل
1

نمیدونم

ناشناس 6 ماه قبل
0

از همتون جز اونایی که گفتن سایت عالیه بدم میاد

خخخخ

الکس 6 ماه قبل
0

خیلی ازتون ممنونم

خیلی اطلاعاتتون خوب بود مرسی واقعا

ناشناس 6 ماه قبل
0

برای مشاهده توضیحات بیشتر به این توضیحات سایت گوش بدهید

ممممممهههههسسسسا 6 ماه قبل
1

خیلی ممنون اگه میشه باز هم از این داستان ها بزاری

MAHSA 6 ماه قبل
-1

بی‌نظیر تریم چیزی توی عمرم دیدم این داستان من برای دختر خاله دختر دایی تولدت عاشق این متن از پوریای ولی بود

من اونو برای انشا میخواستم دیدم که خیلی عالی متن نگه داشتم 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻💕💕🙏🏻💕💕🙏🏻💕🙏🏻💕🙏🏻💕🙏🏻💕🙏🏻🙏🏻💕🙏🏻💕🙏🏻💕🙏🏻💕🙏🏻🙏🏻💕🙏🏻💕🙏🏻💕🙏🏻💕🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗❤❤❤🤗🤍❤🤗🤍🤗❤🤗🤍🤗❤🤗🤍🤗❤🤗🤍🤗❤🤗🤍🤗🤍🤗🤍🤗❤🤗🤍🤗🤍🤗💋🤗🤍🤗🤍🤗🤗❤🤗❤🤍🤗❤🤗

مهسا 6 ماه قبل
0

مهسا

خیلی خیلی عالی ممنون متشکرم 💙💙💙❤🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍❤🤍🤍🤍❤🤍❤🤍❤🤍❤🤍❤🤍❤❤

ادا 6 ماه قبل
0

خوب بود

ناشناس 6 ماه قبل
0

تحقیق

ن‌ن تل 6 ماه قبل
0

گ ن‌ن نک

ناشناس 6 ماه قبل
0

خوردی بیا بازم بخور نوووووووش جونت عشقم

0
ناشناس 6 ماه قبل

بیا فشار بده منم واسه تو رو

ناشناس 6 ماه قبل
4

من دنبال ی متن ساده هستم

0
الکس 6 ماه قبل

پس برو یه جا دیگه

حداقل نظرت رو ننویس که چی مثلا

یس عااب 6 ماه قبل
2

نینثتاب

ناشناس 7 ماه قبل
7

خوبه ها ولی کاشکی خلاصه بود

0
ناشناس 6 ماه قبل

اره منم حوصله ندارم این همه رو بنویسم

ناشناس 7 ماه قبل
5

عالی بود.ولی یکم طولانی بود.👍

0
الکس 6 ماه قبل

اره قبول دارم طولانی بود

خخخخخ

جاگان 7 ماه قبل
0

خداوکیلی خدا خیرتون بده تو پنج دیقه ی صفحه نوشتم عیول خسته نباشین

خوبه 7 ماه قبل
1

ترفند

عکس پوریای ولی هم بفرست 7 ماه قبل
2

عکس پوریای ولی بفرست

0
الکس 6 ماه قبل

میخوای چیکار برو تو سایت دیگه ای هستش

به تو چه🤣 7 ماه قبل
4

عالی یه زحمت بزرگی رو از رو دوش من برداشتید دیگه لازم نبود کتاب بخونم 🙏🏼🍁

واقعا عالی هستین 👏🏼👏🏼

ناشناس 7 ماه قبل
2

عاااالی بود 😘😘😘

نیایش 7 ماه قبل
4

واقعا ممنون

0
ناشناس 6 ماه قبل

نیایش تو هم اینجایی

فامیلت رو بنویس ببینم خودتی

Blackpink 7 ماه قبل
5

عالی

یوسف 7 ماه قبل
7

ممنون 😋

خیخیخی 7 ماه قبل
8

روحش شاد و یادش گرامی

نازنین جون 7 ماه قبل
6

خیلی ممنون

5
پوریای ولی 7 ماه قبل

ریحش شاد و گرامی بار

پوپ 7 ماه قبل
7

پوپ عالی است .

1
ناشناس 6 ماه قبل

پوپ چیه دیگه

کوثر علیزاده 7 ماه قبل
3

این سایت عالی ایشالله همیشه موفق باشید🌷🌷

کوثر علیزاده 7 ماه قبل
5

این سایت عالی ایشالله همیشه موفق باشید🌷🌷

نیکا 7 ماه قبل
4

اخه اصلا تکلیف خودتون را مشخص کنید بعد تحقیق بزارید این هیچ سر و تهی نداره اخه این چه وعضشه اصلا نمیزاشتید بهتر بود به نظر من

0
ناشناس 6 ماه قبل

موافقم باهات ناشناس

خخخخخ

2
ناشناس 7 ماه قبل

اگه اینطور است خودت بنویس کچو سگ

بابا طاهر 7 ماه قبل
3

کارتون درسته آقا پوریا هم با وليش باید بیاد داستانشو بگه والبته از تو گور

مهسا 7 ماه قبل
4

سلام بچه ها منم نتونستم از پاسخ استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید اطفااااااااااااااااا دوستون دارم

2
yar 7 ماه قبل

مهم ترین اتفاق زندگیش رویارویی با یه پهلوان هندیه همینطوری تو اینترنت سرچ کن پوریای ولی کیست سایت کجا رو و سایتای دیگ اینو دارن

یک کلاس ششمی 7 ماه قبل
6

فکر کنم هممون کلاس ششمی ایم.همه ام تازه رسیدیم اینجای کتاب.!!😄😄😄差魚乗ろ

-1
ناشناس 6 ماه قبل

اره

خخخخخ

1
... 7 ماه قبل

شایدم مامانای پیگیر😂😂😂

2
yar 7 ماه قبل

اره دیگه

4
لیزا 7 ماه قبل

اره

ناشناس 7 ماه قبل
5

عالی بود دوسش میدارم 😊😃😊

ناشناس 7 ماه قبل
3

خوب بود خوشم امد

Sory 7 ماه قبل
3

عالی بود اما یکم طولانیه

ناشناس 7 ماه قبل
2

سلام از نظر من مطالب خوبی بود ولی آن چیز که من میخواستم نبود وای باز هم خیلی خیلی ممنون💕🙏

0
ناشناس 6 ماه قبل

خوب عزیزم چیزی که میخوایو بزن بیاره

امیر 7 ماه قبل
1

مهم ترین اتفاق زندگی پوریای ولی

0
مهدی هاشمی 7 ماه قبل

یا علی مدد

ناشناس 7 ماه قبل
3

سلام به نظر من علی بود ومطالبی که گفتند بسیار خوب بود ولی خواسته ی من این نبود ولی در کل دوست دارم

حدیثه 7 ماه قبل
2

به نظر من خوب بود ولی مقدمه زیاده … درکل مفهوم رو رسونده

زهرا جون 😚😔😉 7 ماه قبل
0

واقعا عالی بود ممنون

نویسنده 7 ماه قبل
0

عالی بود خیلی خوشم امد

هلنا 7 ماه قبل
3

خیلی خوب بود فقط متن آن زیاد بود

0
ناشناس 6 ماه قبل

چرا کتابی حرف میزنی بگو متنش زیاد بود چرا میگی متن ان زیاد بود

خاک توسرا

ناشناس 7 ماه قبل
1

عالی برای درسم به این مطلب نیاز داشتم

Zzzz 7 ماه قبل
0

عالی مخصوصا برای دبستانی ها و ششم هو

هنگامه 7 ماه قبل
0

عالی بود من واقعا خوشم اومد از داستانش

امیر محمد 7 ماه قبل
0

برا درس هدیه هام لازم داشتم ممنون ازتون

مهنا 7 ماه قبل
1

من چرا نمیفهمم این نویسنده ها چرا همش می نویسن پوریا ولی کیست مگه گیجن نمیبینن اون بالا نوشته

کلاس ششمی 7 ماه قبل
3

ولی من فکر میکنم۱۰۰ نمره هم بدی کافی نیست

هدی 7 ماه قبل
6

ببینید اولن سایت شماست نه ما از ما کمک نگیرین اگه چیزی درباره ی این نمیدونین پس چرا سایت درست میکنین اگه از عهدش بر نمیاین خب سایت درست نمیکردید بعدشم بقیه ی اون داستان رو خودتون کامل کنید که ببینیم چی شد

ناشناس 7 ماه قبل
3

شغل اصلی پوریای ولی چیست

ناشناس 7 ماه قبل
3

پوریای ولی اهنگر وکشتی گیر بوده وبعد از ان که بخاطر ان پهلوان هندی خود را شکست داد به لقب پریار معروف شد

نویسنده 7 ماه قبل
2

شجاع بود و از اسکندر نمیرسید

دختر 7 ماه قبل
5

سلام جوابی که من می خواستم نبود اگه یکم ساده تر بود.بهتر بود مرسی

دکترفرهادسرای کردافشاری 7 ماه قبل
6

باسلام و تبریک سال نو به همه هم میهنان بسیار خوب و سختی کشیده مان .کشورما هنوز هم که هنوزه جوانمردانی که مثل پهلوان پوریای ولی و دنباله رو راه آن مثل پهلوان تختی را بسیار داشته ودارد (زنان ،و مردان )جوانمردانی که دربرابر زلزله و اکنون سیل مقاومت کرده و جوانمردی را به همه مردم جهان نشان داده اند .یامولا علی

فریبا 7 ماه قبل
1

خواهش می کنم صفحه 67 کتاب هدیه های ششم سال 97 – 98 را کامل بگویید من فردا متحان دارماصلی هم هست .

دختر 😇😇😇 7 ماه قبل
1

خیلی عالی بود واقعا جالب بود

پری 7 ماه قبل
2

خیلی کامل بود از مطالب خوب شما سپاسگزارم

فرهادافشاری 7 ماه قبل
0

عالیه

کیانا 7 ماه قبل
1

چقدر دلسوز بوده

محمد 7 ماه قبل
3

کاش جواب سوال 2 تدبر کنید رو می داد

نویسنده 7 ماه قبل
2

میان محیط زیست و سلامتی ما چه ارطباطی هست

3
نیکا 7 ماه قبل

اول همین سوال و سرچ کن بعدش کنارش بنویس نکس لود بعد میاد

pooria 7 ماه قبل
2

بازم غلط املایی داشتی

pooria 7 ماه قبل
6

خیلی خوب بود ممنون اما من نمی خاستم روی برگی A4 بنویسم که یه خط هم بود کافی بود اما باز هم ممنون

3
آرزو 7 ماه قبل

عالی بود متن خوبی ست

نویسنده 7 ماه قبل
7

سلام مرسی ولی زیاد بود …هانا

4
ناشناس 7 ماه قبل

خوب بود اما خیلی طولانی بود

8
امیر 7 ماه قبل

مرسی عالی بود تونستم جلوی معلم خودم سر بلند وایسم😂😂

هانیه 7 ماه قبل
7

خوب بود ولی خیلی طولانی بود کوتاه ترش کنید .ممنون

7
شایلین 7 ماه قبل

راس میگی ولی همینم خوبه😜

liya 7 ماه قبل
5

Nice

ناشناس 7 ماه قبل
3

خوب بودجلوی معلم

ناشناس 7 ماه قبل
12

خدا خیرت بده راحت شدم دیگ شه ساعت لازم به کتاب خونی نبود😂👌

❤Army❤ 7 ماه قبل
6

خوشمان آمد👏👏👏👏👏خیلی واسه هدیه به دردم خورد👍✌👌

نویسنده 7 ماه قبل
2

پوریای ولی دریک زورخانه زندگی می کرد

نسترن 7 ماه قبل
5

خوب بود عا شقتم😍😍

مبین 7 ماه قبل
6

خیلییییییییییییییییییییییییی عالی

بوراک 7 ماه قبل
5

خیلییییی خوب بود ولی یکم زیاد در هر صورت خیلی خوب بود ممنون

بوراک 7 ماه قبل
7

خیلییییی خوب بود ولی یکم زیاد بود در هر صورت خیلی خوب بود ممنون

3
ناشناس 7 ماه قبل

آره باهات موافقم

محمدجواد بارونی الوار 7 ماه قبل
6

عالیییییییی بود

عرفان خیری 7 ماه قبل
5

دمش گرم اجب پهلوونی😙😙😙😙😙

یارو 7 ماه قبل
6

اتفاقا خیلی هم خوب توضیح داد

سلام 7 ماه قبل
4

میشود فیلمشو بزارید

شیدا 7 ماه قبل
5

ممنون خیـــــــــــــــــــــــــــلی عـــــــــــــــــــــــــــالی بود😁😁

فاطمه جون 7 ماه قبل
11

خیلی از شما ممنونم که چنین متن زیبایی و با اطلاعات کامل برایمان فرستادید.😃😍🤗🌹

ناشناس 7 ماه قبل
6

عالی بود ولی زیاد بود

رها رمضانی 7 ماه قبل
8

واقعا ممنون از این متن خوبتون

Zahra 7 ماه قبل
1

خوب بود

نگین 7 ماه قبل
2

عالی بود …… بی نزیر بود

نیلوفر 7 ماه قبل
6

برای یک کلاس ششم خیلی خیلی الی بود😀😀😀

2
فرهمند 7 ماه قبل

عالی بود

؟ 7 ماه قبل
4

خیلی عالیO:-)O:-)

2
ابوالفضل 7 ماه قبل

مرسی🔥🔥🔥🔥

اسرا احمدی 11ساله از خراسان جنوبی 7 ماه قبل
5

به نظر من این متن خیلی قشنگ بود

نویسنده 7 ماه قبل
3

ﭘﻮﺭﻳﺎ ﻭﻟﻲ ﻳﻚ ﺟﻮاﻥ ﻣﺮﺩ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪ ﺑﻮﺩ

پهلوانان 7 ماه قبل
9

با عرض سلام و احترام خدمت شما . زندگی نامه پوریای ولی یکی از شگفت انگیز ترین داستان بود و به نظر من بسیار جذاب برای نوجوانان و جوانان است . الگوی خوبی برای فرزندان ایران زمین است . امیدوارم که پهلوانانی همچون پوریای ولی هرروز بیشتر شود . حتماً بخوانید و لذت ببرید 😃

2
رونیکا 7 ماه قبل

عالی بود👌👌👌

نویسنده 7 ماه قبل
4

پورياى ولى آهنگ بود

سمانه محمد نصیری 7 ماه قبل
6

عالی لی لی لی لی ی ی ی بود ممنون خیلی دوستان دارم

هدیه 7 ماه قبل
6

عالی بود

نویسنده 7 ماه قبل
5

عاااااااااااالیه ❣❣❣❣

الیس 12 ساله 7 ماه قبل
3

من به این متن امتیاز کامل را میدهم بسیار عالی توضیح داده است ولی کامل تر و دقیق تر

فرزاد 7 ماه قبل
6

خیلی خوبه

0
شایان 7 ماه قبل

آره خییییییلی

Zahra 7 ماه قبل
8

خیلی طولانیه کجای کتاب جاش بدم؟

😊😊😊😊 7 ماه قبل
1

خوب بود .😄

محیا 7 ماه قبل
1

ببین زهرا خلاصه اش بکن

نویسنده 7 ماه قبل
2

پوریای ولی بسیارمهربان وشجاع بوده است

السا 7 ماه قبل
2

خیلی عالی بود اما خیلی طولانی

رهام 7 ماه قبل
0

خیلی خوب بود

نویسنده 7 ماه قبل
4

پوریای ولی با خیلی از مردمی که ادعای قوی بودن و شکست دادن پوریای ولی را میکردند مسابقه داد و همه را بر رمین کوبید و به انها نشان داد که نمیتوانند پوریا ی ولی را نجات دهند.

ناشناس 7 ماه قبل
0

خوب بود ولی یک خورده طولانی بود

1
آیدا 7 ماه قبل

منم موافقم

0
به نظر منم همین طوره طولانی بود 7 ماه قبل

به نظر منم همین طوره طولانی بود

عالی 7 ماه قبل
3

عالی

نویسنده 7 ماه قبل
1

پوریای ولی شخصی جوانمرد بود

نویسنده 7 ماه قبل
2

پور یای ولی پهلوانی بود که شاگردان بسیار زیادی داشت اما بعضی از شاگرد های او از تجربیان او استفاده نمی کردند و دشمن دیرینه ی او در کشتی اسکندر بوده

نویسنده 7 ماه قبل
3

پوریای ولی جوان مرد بود آرشام روشنی

ناشناس 7 ماه قبل
1

خیلی خوب بود پوریای ولی خیلی فرد مهمی بود

ناشناس 7 ماه قبل
2

عالی بود

ریواز 7 ماه قبل
1

خیلی عالی بود ممنون

ناشناس 7 ماه قبل
2

متن پیام یا نظر خودتان را در این بخش تایپ کنیدعالی ولی طولانیموندم کجای کتابم جاش بدم.

امیر طاها محمد نیا 7 ماه قبل
4

خیلی عااااااااااااااالی بود

رونالدو 7 ماه قبل
2

عالی بود؟

ناشناس 7 ماه قبل
1

خوب بود ……….. ولی کاش به جای نظر خواهی بیشتر توضیح می داشت

هانیه حسینی 7 ماه قبل
6

پوریای ولی یکی از پهلوانان ایرانی معروف دوران قدیم بود او یک زورخانه داشت که در آن جا شاگردان زیادی تربیتی کرد. شغل پوریای ولی هم آهنگری بود. نام اصلی او محمود خوارزمی بود. آرامگاهش در شهر خوی بود

الیاس خفن 7 ماه قبل
1

ارتباط کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مهسا 7 ماه قبل
6

خلاصه کنید

نویسنده 7 ماه قبل
3

سلام

ناشناس 7 ماه قبل
10

به نظر من عالی بود ولی کاشکی به صورت خلا صه می بود

1
ریحانه 7 ماه قبل

دقیقا

نادری 7 ماه قبل
3

عالی بود خیلی خیلی

نازنین 7 ماه قبل
1

خیلی خوب توضیح داده بود من که دوست داشتم

2
ناشناس 7 ماه قبل

خیلی هم خوب بود

عالی بود👌 7 ماه قبل
7

ولی یکم طولانی بود

7
نویسنده 7 ماه قبل

خیلی عالی و خوب بود.

غزل 7 ماه قبل
4

خوب بود ولی ای کاش بهتر جواب سوالات را می نوشت

السا 7 ماه قبل
9

مهم ترین اتفاق زندگیش خیلی زیاد بود ولی دستتون درد نکنه خیلی به دردم خود واقعا عالی بود😘😘😘😘😘❤️❤️❤️💜💛💚💙💗💖💕💓

ریحانه 7 ماه قبل
5

یه ساعته دارم مینویسم جاکم امردم

محمد اربابی مقدم 7 ماه قبل
6

سلام من چون پایه ششم هستم به این اطلاعات نیاز داشتم ممنونم ازتون

مهتاب ذبیحی فر 7 ماه قبل
5

خیلی خوب بود عالی بود 😻😻😻😻

Sahar 7 ماه قبل
5

من که خداروشکر یه چیز هایی فهمیدم☺

ناشناس 7 ماه قبل
5

بله خیلی خوب بود از مطالبش لذت بردم .وداستان زندگی پوریا برایم جالب بود

احمدرضا 7 ماه قبل
2

خوبهعالیه

0
. 6 ماه قبل

هوم

فاطمه 7 ماه قبل
5

عالییییییی

معصومه 7 ماه قبل
9

عالی

ریحانه اکبری 7 ماه قبل
11

خیلی خوب بود عالی

امیر 7 ماه قبل
4

خوب بود

سعید 7 ماه قبل
9

واقعا ممنونم از سایت شما 😍😍😍😍😘😘

ناشناس 7 ماه قبل
1

عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

نویسنده 7 ماه قبل
7

پوریای ولی یک پهلوان خوارزمی بود او بسیار با ایمان ،درست کار و مؤمن بود همه مردم خوارزم به او اعتماد داشتن و دشمن دیرینه ایشان اسکندر که رئس سربازان خوارزم ویک فرمانده بود میخواست به هر گونه ایی که شده است پوریای ولی از چشم مردم بیوفتد اما به کمک و یاری خدا هر بار شکست میخورد

نویسنده 7 ماه قبل
0

پوریای ولی چه ویژگی هایی داشت ؟؟؟

نویسنده 7 ماه قبل
2

اول اینکه که پوریای ولی پهلوان بود

0
مریم 7 ماه قبل

عاللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللی بود♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

نویسنده 7 ماه قبل
6

جواب درست را نمی دهد ولی خوب در کل خوب است

اریا 7 ماه قبل
1

خیلی خوب بود

سپیده 7 ماه قبل
1

عالی بود

ایلیا 7 ماه قبل
2

خیلی عالی بود خیلی چیز ها فهمیدم

هستی 7 ماه قبل
2

این پوریای ولی واقعا قهرمان بود👏👏

اسراالببب 7 ماه قبل
2

سلام خیلی خیلی ممنون

مهسا جون 7 ماه قبل
6

دستتون درد نکنه ممنون از مطالب تون 👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌 👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌 👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌 👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌 👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌 👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌

زهره اسماعیلی 7 ماه قبل
1

به نظر من خیلی خوب وبسیار آموزنده بود واین

محمد مهدی 7 ماه قبل
3

عالیه اینجوری ما میفهمیم پوریای ولی که بود

ناشناس 7 ماه قبل
1

این سایت چه عالیه خیلی خوبه 👌👌👌

تام 7 ماه قبل
3

عالی

خوب بود 7 ماه قبل
1

خیلی خوب بود

... 7 ماه قبل
1

خوب بودکمک کرد که جوابارو برای معلم ارسال کنم

ارکیده 7 ماه قبل
3

بسیار کامل بود ممنونم💞

ابوالفضل حامدی 7 ماه قبل
2

😚😚😚😚😍😍😍😍😍🤩🤩🤩🤩😘😘

ماکانی ام 7 ماه قبل
2

عالی

نویسنده 7 ماه قبل
2

او در سال بیست و چهار هجری شمسی به دنیا آمد و روز هفتم به مریضی درگیر شد ولی بقیه اش را نمیدانم لطفا بگذارید…..

مهلا 7 ماه قبل
5

مطالبش خیلی به درد بخور بود ولی کاش خلاصه بود🌸ممنون از لطفتون🌸🌺🌷⚘🌹

D 7 ماه قبل
5

خیلی خوب و کاربردی بود ممنون بابت توضیحات خوبتون

ایلیا 7 ماه قبل
1

عالی

1
سلام 6 ماه قبل

خوبی

یسنا 7 ماه قبل
0

عالی خیلی عالی بود

زهرا 7 ماه قبل
1

خیلی زیاده

محمد پارسا 7 ماه قبل
2

خیلی خیلی خوب میشه

0
یاسین 7 ماه قبل

یاسین عاشق فیلم پهلونان است پهلون تو امام حسین را دیدی یانه وبا اسکندر جنگ کر دی من عاشق ورزش زوخانه ای هستم از امروز شروع میکنم

علی 7 ماه قبل
2

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خیلی عالی ممنون

1
علی 7 ماه قبل

درسته

محمد 7 ماه قبل
2

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خیلی عالی ممنون

7 ماه قبل
4

به چه زبونی بگم عاعاعاعاعاعاعاعاعاعاعاعاعالی بود؟ها؟خیلی خوب بودخیلی خیلی خوب بودخیلی خیلی خیلی خوب بودخیلی خیلی خیلی خیلی خوب بود

پژمان جمشیدی 7 ماه قبل
5

عالی روحش شاد

نویسنده 7 ماه قبل
4

من از این مطلب ها برای تحیقم استفاده کردم♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥💋💋♥♥♥♥♥💋💋🌹💋🌹💋🌹💋🌹💋♥💋🌹💋🌹💋🌹💋🌹💋🌹💋♥♥🌹🌹♥💋💋♥🌹🌹💋💋

ناشناس 7 ماه قبل
7

عالی

ناشناس 7 ماه قبل
3

بله می خواهم ادامه را ببینم

محمد جیمبو 7 ماه قبل
2

این متن عالیبیییی ییییییییییی هست من خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی. لظت بردن

ناشناس 7 ماه قبل
2

عالی بود

دوقلوها 7 ماه قبل
4

واقعا ممنونم از اینکه این مطالب جالب را می گذارید خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخیلی خیلی خیلی عالیه🤗🤗🤗روحش شاد یادش گرامی 🖤

یاسین 7 ماه قبل
3

پهلون و کسن زدی چی زدی

یاسین 7 ماه قبل
3

پهلون ساعدت رابده بمندم ودندان های پدم ابراهیم خود شود

برای پاسخ کلیک کنید