درباره ی اینکه چه گیاهانی می توانند در آب شور یا نسبتا شور رشد کنند صفحه 89 علوم پنجم

نازنین کَرمی لاکه

گیاهانی مانندحرا ٕ که شوری آب را گسترش میدهند.

ناشناس

دربارهی اینکه چه گیاهانی میتوانندورآب شور یا نسباشور رشد کند

ناشناس

سلام یه جواب کوتاه و خوب بفرستید

نویسنده

ما این برنامه رو نصب کردیم که از شما کمک بخواهیم نه اینکه ما به شما کمک کنیم😠😠😠😠😠

mmfn

خوب بود ولی آن چی زی که من می خواستم نبود

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه ۸۹ کتاب علوم تجربی پایه پنجم درباره ی اینکه چه گیاهانی می توانند در آب شور یا نسبتا شور رشد کنند از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : گیاهانی همچون حرا، سالیکورنیا و اسفناج باغی در گروه گیاهان شورپسند قرار دارند، گیاهان شورپسند گیاهانی هستند که می توانند با آب دریا و دیگر آب ها و خاک های شور هم زیستی کنند و می توان از آب دریا برای آبیاری آنها استفاده کرد.

فاطمه : 1. گیاه کاهویی روشن : این گیاه به نور متوسط رو به زیاد احتیاج دارد و نگهداری از این گیاه در آکواریوم های آبشور به نسبت مابقیه گیاهان آسان میباشد. نیاز به مکمل آهن و کلسیوم دارد دمای مطلوب این گیاه 22 الی 25 درجه سانتی گراد میباشد. در کاهش نیترات و فسفات تاثیر دارد البته نه به میزانی که جوابگوی تانکهای ماهی باشد. این گیاه تنها بر روی سنگها رشد میکند و در مواقعی روی بستر دریا میروید. رشد زیادی دارد و به سرعت زیاد میشود .

2. جلبک توده ای دریایی : این گیاه به نور زیاد احتیاج دارد.

3. فیتوپلانگتون ها : این گیاهان که ابعادی بسیار کوچک و در حد میکروسکوپی دارند و بر روی آب زندگی می کنند. از جمله ویژگی های این جانداران میکروسکوپی توانایی تحمل آب شور توسط آن ها است، اما همزمان با افزایش گرمای کره زمین و گرم شدن آب ها تعداد زیادی از پلانگتون ها دچار مرگ شده واین باعث تجمع حجم زیادی از جنازه آن ها در آب و تولید مقادیر قابل توجهی از گاز دی اکسید کربن می شود که می تواند آینده کره زمین را تهدید کند. علاوه بر فیتوپلانگتون ها، نانو پلانگتون ها و زئو پلانگتون ها نیز دچار نابودی به خاطر گرمای کره زمین شده اند و این می تواند اکوسیستم دنیا را تخریب کند.

4. یکی دیگر از گیاهان مشهور آبهای شور kelp یا اشنه دریایی است: که در واقع نوعی جلبک دریایی است و در مناطق مختلفی از دنیا وجود دارد، این گیاهان درعمق ۱۵ الی ۴۰ متری از کناره آب وجود دارد و نوعی حالت شناور دارد و قابلیت منحصربفرد آن توانایی زنده ماندن در آب گرم و شور است.

5. گیاه دیگر آبهای شور rockweed است که این گیاه نیز نوعی جلبک قهوه ای است و در امتداد مناطق ساحلی رشد می کند.

این جلبک دریایی یک ماده غذایی بسیار عالی برای جانداران دریایی است، همچنین این گیاه به دلیل نوع پوشش خود یک مکان زیست برای بی مهرگان و ماهی های کوچک دریایی است.

6. دسته دیگر گیاهان seagrass است که شبیه به گل های چمندار زمینی است و ظاهر زیبایی دارد و یک منبع غذایی عالی برای تغذیه گیاهانی، چون جوجه تیغی و خرچنگ دریایی است.

7. درختان حرا یا mangrove trees هم در آبهای شور زندگی می کنند. این درختان در مکان هایی که میزان کمی آب دارند رشد می کنند و نیز دارای ریشه های هوایی هستند و می توانند اکسیژن مورد نیاز را از خاک یا هوای اطراف بدست بیاورند.

ریشه های این گیاه زیبا می تواند نمک را در بافت خود ذخیره کند و حتی آب دریا را تصفیه می کند و یکی از گیاهان بسیار مفید برای اکوسیستم دریا است. متاسفانه بالا رفتن دمای هوای کره زمین باعث نابودی بسیاری از این گیاهان شده است.

تعدادی از گیاهان نیز هستند که در آب شور رشد نمی کنند اما با آب شور رشد می کنند.

گیاهان مقاوم به آبیاری با آب شور میباشند ومقاومت آنها بستگی به درصد نمک درآب دارداگر مقدارنمک زیاد باشدی تعداد کمی متیوانند رشد کنند در این باره میتوانید با کارشناسان مشورت کنید

1- انواع کاج ­ها 2- گل ابریشم 3- ایلان 4- زبان گنجشک 5- توت 6- صنوبر 7- سپیدار 8- اقاقیا 9- گز 10- سنجد 11- پیروکانتا 12- زالزالک 13- ارغوان 14- پسته 15- فندق.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
ناشناس 2 سال قبل
3

سلام

ناشناس 2 سال قبل
6

سلام یه جواب کوتاه و خوب بفرستید

ناشناس 2 سال قبل
1

ناشناس 2 سال قبل
-2

هه

مریم 2 سال قبل
2

عالی ولی کوتاه

ناشناس 2 سال قبل
-1

عالی💜

نادیا 2 سال قبل
1

بچه ها مَقادیره یا مُقادیر

جواب بدین دارم مینویسم تا فردا وقت دارم

3
مریم 2 سال قبل

فکر کنم مَقادیر

ناشناس 2 سال قبل
1

بله

آوین 2 سال قبل
1

گیاهان شور پسند؟!

ناشناس 2 سال قبل
6

دربارهی اینکه چه گیاهانی میتوانندورآب شور یا نسباشور رشد کند

فاطمه 2 سال قبل
1

خوبه ولی خیلی کوتاهه.ممنون.

امیر رضا سفری 2 سال قبل
2

لطفا به این سوال پاسخ دهید و خیلی خیلی از شما متشکرم

رستا 2 سال قبل
2

گیاهانی مانند حرا که شوری آب را کاهش می دهند

ناشناس 2 سال قبل
2

خوبه ممنونم

نسیم 2 سال قبل
1

بدرد نمیخوره

نازنین کَرمی لاکه 2 سال قبل
6

گیاهانی مانندحرا ٕ که شوری آب را گسترش میدهند.

mmfn 2 سال قبل
4

خوب بود ولی آن چی زی که من می خواستم نبود

نویسنده 2 سال قبل
5

ما این برنامه رو نصب کردیم که از شما کمک بخواهیم نه اینکه ما به شما کمک کنیم😠😠😠😠😠

برای پاسخ کلیک کنید