انشا خانه روش طبقه بندی كردن موضوع صفحه 42 کتاب نگارش پایه کلاس هفتم

A

خیلی مزخرف بود اصن هیچ چیزیش رعایت نشده طبقه بندی نشده حد اقل میآید انشاء می نویسید یه چیزی بنویسید یکم به درد بخور باشه اینکه اصن بدرد نمی خوره طبقه بندیم نشده 😑👎

پریا🙃

بد بودمعلمم فهمید و ۲۰ برابر تنبیه کر

M

دقیقا!!!!!!!

پریا

اصلا خوب نبود😵👌اصلا

M_d

این که طبقه بندی نیست! 🤔

انشا صفحه ۴۲ کتاب نگارش درباره خانه روش طبقه بندی كردن موضوع با ریز موضوع ها پایه کلاس هفتم انشا با موضوع خانه به صورت رایگان متن نوشته از سایت نکس لود دریافت کنید.

انشا در مورد خانه با روش طبقه بندی

انشا خانه به روش طبقه بندی کردن موضوع هفتم

مقدمه : خانه،سرپناهی برای زندگی؛جایی که در ان زندگی میکنیم،میخوابیم و مارا از باران و سرما و گرما و چیزهای این چنینی حفظ می کند.

بدنه : خداوند متعال همه چیز را افریده و عقل استفاده از ان را به انسان داده که چند صباحی که زنده است را بتواند با رفاه و اسایش بیشتری به زندگی خود ادامه دهد. ولی خانه که شامل در و دیوار و سقف نمیشود ؛ خانه وسایل هم دارد، و اگر کسی در ان زندگی نکند و نفس نکشد که دیگر خانه نیست و خرابه ای است.اگر بوی غذا در ان نپیچد خانه ی زندگی کردن نیست. اگر خانه نباشد تو سرپناهی برای زندگی نداری و باید در سرمای سرد زمستان و گرمای گرم تابستان بیرون باشی و روی تکه ای کارتون و یا هزچه بخوابی . موقع بارش باران اول از همه تو خیس میشوی و سرما میخوری. خانه که نباشد زندگی سخت تراز ست تر از سخت است.

نتیجه : و حال باید شکر گزار خدا باشیم گه حداقل سقفی روی سرمان است و با افرادی مثل مادر و پدر و خواهران و برادرانمان زندگی میکنیم و سرپناهی برای زندگی روزمره خود داریم و در برابر هر بلای طبیعی اسیب کمتری می بینیم.

انشا خانه نگارش هفتم مقدمه و نتیجه

مقدمه : به نام خداوند مهربانی که انسان را آفرید و کوه ها و دریاها ودشت ها را مسخر او گردانید تا به وسیله آنها وسایل راحتی اشرف مخلوقات را فراهم آورد.

بدنه : تمام موجودات روی زمین برای در امان ماندن از سرما ، گرما،بارن وبرف ،وبرای ایمن ماندن از خطر حمله حیوانات درنده وسایر خطرات نیاز به داشتن یک سر پناه دارد سر پناهی که به آن خانه میگویند .
این خانه یا سر پناه فقط مخصوص انسانها نیست حتی حیوانات هم هر یک به نوعی برای خود خانه دارند .ولی واقعا خانه چیست ؟
آیاخانه به یک چهار دیواری میگویند که در آن خانواده ای متشکل از پدر ،مادر ، مادر بزرگ ، پدر بزرگ و فرزندان در آن جا زندگی میکنند. در ظاهر بله ولی خانه یعنی جایی که در آن آرامش است ، صفا هست ،مهربانی هست ، سایه سار خلوت انسان با خداست ، محیطی که در آن سفرهای انداخته میشود که همه به دور سفره جمع میشوند و خدا را شکر میکنند.
خانه ها در قدیم خیلی با صفاتر بودند دارای حیاط وحوض گل و درخت و وجود پدر بزرگها و مادر بزرگها که خانه را علیرغم کمبودهایش قشنگتر میکرد . این بزرگترها بودند که مشکلا ت خانواده را حل میکردند وبه اصطلاح ریش سفیدی میکردند و جوانها حرف بزرگترها را گوش میکردند و به آ نها احترا م میگذاشتند . کم کم خانه ها کوچکتر شدند ، حیاطها غیب شدند وفقط دیوارها ماندند. پدربزرگ ها و مادربزرگ ها کوچ داده شدند وبه سرای سالمندان فرستاده شدند. خانه تبدیل به چهاردیواری شد وحتی فرزندان کوچک هم هریک برای خود یک چهاردیواری میخواهند به نام اتاق من… و متاسفانه اتاق من در بین اعضای خانواده عامل بی میلی به افزایش معاشرت شد و باعث شد هرشخص خودش باشد و اتاقش و تلفن همراهش…

نتیجه گیری : آری از خانه های با صفای قدیمی، از بوی غذاهای خوشمزه و سنتی ،از عطر گل های یاس و محمدی ،از ماهی های داخل حوض و از شب نشینی های فامیلی تنها به خانه های آپارتمانی و اتاقمان و تلفن همراهمان بسنده کردیم
به امد روزی که خانه همان خانه شود و ما همان هایی که بودیم.

انشا در مورد خانه با استفاده از روش طبقه بندی

مقدمه : تقریبا تمام افراد برای خود سرپناه یا خانه ای دارند اما صفای خانه ها متفاوت است به نظر من خانه های روستایی با سقف کاهگلی با صفا تر از خانه های چند میلیاردی است. من خودم را دختر روستایی تصور می کنم که …

بدنه : در کنار خانه ها باغ های بزرگی وجود دارد که من و برادرم در آن باغ ها کلم و هویج کاشته بودیم. و اکنون در حال خارج کردن آنها از زمین هستیم. پدر و برادر بزرگترم در حال شخم زدن قسمتی از باغچه هستند باغچه ما از حصارهای چوبی پوشیده شده است اکنون که بیشتر بخوانیم آن نگاه می‌کنند متوجه می‌شوند خانه‌مان در عین سادگی بسیار زیبا و دلنشین است  سقف کاهگلی ناودان پنجره های چوبی و……. یک درخت سرو بزرگ و زیبا در کنار خانه ی ما وجود دارد که زیبایی آن را چند برابر می کند من خانه خود را با خانه های چند میلیاردی روسا و مسئولان عوض نخواهم کرد هیچگاه هیچ وقت درست است که خانه ما در منطقه ای زیر خط فقر قرار دارد اما شکر خدا دستمان به دهان ما نمی رسد و نان بازوی خود را میخوریم پدر مادر اهل خانه هستند که به خانه ها صفا می‌بخشند ممکن است.

نتیجه : برخی از خانواده ها در خانه های چند طبقه چند میلیاردی زندگی کنند اما صفای خانه ما را هیچگاه و هیچوقت نخواهند داشت عاشقت هستم خانه با صفای من انشا فاطمه یسنا بهرامی.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

پریچهر : خانه ها به هر شکل و اندازه ای که ساخته شوند، چه در شهر باشند و چه در روستا، جایی هستند که همه ی اعضای یک خانواده را در کنار هم و زیر یک سقف جمع می کنند.
جایی که در آن همه به هم عشق می ورزند و یک دیگر را دوست دارند، خانه جایی است که هر کدام از ما در هر کجای دنیا که باشیم می دانیم در آن کسانی هستند که ما را دوست دارند و چشم به راه بازگشت مان هستند.
خانه محل جمع شدن افراد خانواده است. انسان‌ها با زندگی در خانه و در کنار خانواده به آرامش دست پیدا می‌کنند. چرا که در این مکان احساسات فرصت بروز دارند. وجود پدر، مادر، خواهر و برادر به عنوان افرادی که در خانه حضور دارند، به آن گرما می‌بخشد و یکی از نیازهای اساسی انسان یعنی نیاز به آرامش، تأیید، حمایت و صمیمیت را برآورده می‌کنند.
اگر خانه را معنی کنیم می شود سقفی بالای سرمان تا محفوظ باشیم از اسمان بزرگ که گاهی از سرخشم سرما وطوفان و سیل نازل می کند و گاهی از سرعشق باران و برکت .

پریچهر : مقدمه : آرامش ، سر تا سرش را فرا گرفته و از درب و پنجره شادی و آرامش فضا را در آغوش میکشد ، اینجا جایی نیست جز خانه ما .
بدنه : خانه ما ، در کمال آرامش ، همچو دیگر خانه ها گاهی نیز درگیر فریاد ها و شلوغی ها میشود ، اما باز نیز امن ترین جا و بهترین مکان برای زندگی و در کنار خوانواده بودن است ، این خوانواده است که یک خانه واقعی را تداعی میکند .
در خانه ما صبحانه شادی ، ناهار عشق ، و شب محبت سرو شده و مهربانی سر مجلس سفرمان مینشیند .
همه خانه ها نیز باید همینطور باشند ، کودکان آواز شادی سر داده و از این سو به آن سو پر بکشند ، مادر ها ، آن ها را در آغوش کشیده و از محبت خود به آنان تزریق کند .
نتیجه : همه ما ، به همچین مکانی نیاز داریم ، خانه ، جز همچین جایی نیست و جنگ و دعوا ، خانه را ویرانه میکند .

رضا شمس اله زاده : باید از نعمت های خداوند متعال شکر گزاری کنیم بخصوص پدر ومادر،پدر که برای دراوردن یک لقمه نان حلال از صبح تا شب تلاش میکند ومادر برای پختن غذا کلی زحمت می کشد بعضی از خانواده ها خانه ندارند ،و بعضی ها در یک خانه چند طبقه زندگی می کند باید خدا را شکر کرد ،ببینید دوستان عزیز این حروف من از تجربه من است اگر انسان در زندگی دردی برای فکر کردن نداشته باشد ،عمری کوتاهی خواهی داشت.

زینب : وقتی بچه بودم حسرت خانه های بزرگ راداشتم ولی حالا که بزرگ شدم هیچوقت صفا صمیمیت و عشقی که درخا نمان وجود دارد را به صدتا ازان خا نه های بزرگ نمیفروشم……

نویسنده : خانه ها برای زندگی کردن ما به وجود امده اند که ما بتوانیم راحت تر و با امن تر زندگی کنیم بعضی از خانه خیلی مقاوم و زیبا هستند ولی بعضی از انها مثل خانه های روستایی از گل درست شده اند و مقاومت زیادی ندارند.

نویسنده : خانه فقط باید سرپناهی باشد بر روی سرمان نه اینکه قیمتش چقدر باشد و در کجا باشد و چه شکلی داشته باشد .

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
عسل 2 روز قبل
0

خیلی بد

عسل 2 روز قبل
0

خیلی بد

اصلا خوب نبود بدرد گو نمیخوره 10 روز قبل
5

گو بود

ناشناس 17 روز قبل
8

خیلی خیلی بد بود ❌

ناشناس 17 روز قبل
10

بد بود

۰۰ 24 روز قبل
19

بد

ناشناس 24 روز قبل
12

خیلی بده

ناشناس 25 روز قبل
18

خیلی بد بود 🤦🏻‍♀️😐

دلوین 25 روز قبل
15

بد بود

ناشناس 26 روز قبل
12

مسخره بود،😖

بی نام 30 روز قبل
14

اصلا مو ضوع خوبی نبود من که خوشم نیومد

الهام 2 ماه قبل
15

خوب 😐نیست

ناشناس 7 ماه قبل
11

بد

10
ناشناس 7 ماه قبل

درسته چون طبقه بندی نداش

محمد 8 ماه قبل
5

نادرست

9
سامیه 6 ماه قبل

مال ما اصلا یجور دیگه میگه معلم😂

5
سامیه 6 ماه قبل

اره والله

ترنم 10 ماه قبل
9

مزخرف بود😐

4
ریحانه نظری 10 روز قبل

خیلی

😕 10 ماه قبل
9

خیلی بد بود 😕

عسل 11 ماه قبل
4

ب نظر من مزخرف بود

3
سامیه 6 ماه قبل

اره

فاطمه 11 ماه قبل
5

باهات موافقم

نویسنده 11 ماه قبل
8

نه

ماریا 11 ماه قبل
18

من طبقه بندی کردن موضوع نوشته ورعایت کنید نظر من نه😕😕😕

مریم سعادت بازیگر 11 ماه قبل
4

عالی نبود 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

نا شناس 11 ماه قبل
18

عالی نبود خوشم نیومد 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

نویسنده 11 ماه قبل
18

طبقه بندی نداشت ومن ننوشتم

5
💜💛💜💛 11 ماه قبل

دقیقا👌🏻👌🏻👌🏻👍🏻👍🏻👍🏻منم ننوشتم😒😒😒😒😒☹

ارغوان 11 ماه قبل
23

مزخرف 😣😣😣😣😣

2
بله 11 ماه قبل

اه اه اه

هما امیدیان 11 ماه قبل
13

باید ریز موضوع داشته باشه منظور از طبقه بندی اینه

2
سامیه 6 ماه قبل

دقیقااااا

ناشناس 11 ماه قبل
6

وقتی میگن با طبقه بندی موضوعی یعنی درباره خانه روستایی . ویلایی .شهری

سوده 11 ماه قبل
2

بد نبود

-2
کریسمس 11 ماه قبل

عالی آرکاداشگلدی اوتامون

0
کریسمس 11 ماه قبل

عالی آرکاداشگلدی اوتامون

پریا 11 ماه قبل
28

اصلا خوب نبود😵👌اصلا

5
کمنتا 11 ماه قبل

زینب خانم ما اون ارامشم تو خونهی کوچیک نداریم

ناشناس 11 ماه قبل
5

بد نبود باید بخش های اون رو هم نشون میداد

.... 11 ماه قبل
13

بدرد نمیخوره

17
ناشناس 11 ماه قبل

باهات موافقم دبیر ما خیلی سخت گیره اینارو اصلا قبول نداره

2
ناشناس 11 ماه قبل

همچنین

ناشناس 11 ماه قبل
22

انشا طبقه بندی این طوری نیست اینی که من میخواستم نبود باید تمام هال آشپز خانه اتاق وحیات و…رابه خوبی توصیف کند

M_d 11 ماه قبل
27

این که طبقه بندی نیست! 🤔

ناشناس 11 ماه قبل
1

😒

حسن 11 ماه قبل
16

گفته با روش طبقه بندی

راحیل سابکی 11 ماه قبل
5

سلام میشه یکم بخش آغازین بخش میانی بند اول بند دوم بند سوم وبخش پایانی

7
تتل 11 ماه قبل

خوبه ولی باید یکم کوتاه تر بود با تشکر از همه

کمنتا 11 ماه قبل
10

نداریم تو خونه ارامش

سلام من مائده هستم همیشه سه بند مینویسم 11 ماه قبل
-1

نظرم این است که انشاهای خوبی است فقط بند هارا بیشتر کنید و کوتاه باشن بند ها تا توی دفتر جای بیشتری بگیزند مجکرم……ولی در هر حال خوب بود عالی ممممنونم تشکرررررر ویژه 😘🤩

سارا 11 ماه قبل
9

اه اه خیلی بببببببببببد بود😠

فاطمه زهرا 11 ماه قبل
19

سلام ببخشید اصلا بند بند نیست کتاب گفته بند بند نویسی باید باشه

29
M 11 ماه قبل

دقیقا!!!!!!!

خوب‌بود‌ولی‌معلمم‌فهمید‌که‌ 11 ماه قبل
10

من این رو نوشتم و ۱۰ برابر تنبیهم کرد😣😣

0
Nafas 11 ماه قبل

😑😑

ناشناس 11 ماه قبل
8

خوبه بد نیست

آتنا عبدی 11 ماه قبل
2

عالی بود ممنونم مرسی 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟☁🌟🌟🌟

صنا امینی 11 ماه قبل
4

عالییی بود خیلی ممنونم💓💓💓💓💓

-1
هانیه 11 ماه قبل

من نوشتم خوب بود ولی یکی از هم کلاسی هام نوشته بودش کپی منو خانوم ما هم زیاد اهمیت نداد فقط به اون هم کلاسی گفت تکراری بود 😎😂😂😂😂😂

خزان 11 ماه قبل
7

واقعا ممنونم

A 11 ماه قبل
37

خیلی مزخرف بود اصن هیچ چیزیش رعایت نشده طبقه بندی نشده حد اقل میآید انشاء می نویسید یه چیزی بنویسید یکم به درد بخور باشه اینکه اصن بدرد نمی خوره طبقه بندیم نشده 😑👎

3
سوپر هیرو 10 ماه قبل

طبقه بندی نشده کص خل

مهدی 11 ماه قبل
9

عالی

محی 11 ماه قبل
6

اشغال ترین چیزی بود که تو کل عمرم دیدم اصن طبقه بندی نشده بود⁦:-|⁩

موضوع فوق العاده ویژه بود ممنون از سازنده هاش 11 ماه قبل
2

عالی عالی

نگین 11 ماه قبل
13

باید جوری می نوشت که انگار ما نوشتیم

ناشناس 11 ماه قبل
-2

عالی بود من واقعا لذت بردم

امین 11 ماه قبل
11

خوب بود ولی خیلی طولانی بود لطفاً یکمی سبک ترش کنید

8
سوگند 11 ماه قبل

انشاء باید طولانی باشه اگر شما هفتم هستی باید بدونی انشاء حداقل باید چهار بند در بخش میانی یا تنه داشته باشه.

متین به 11 ماه قبل
4

خوبه ولی ایکاش ریز موضوع هم داشت

یاسمین 11 ماه قبل
1

خیلی خوبه

-2
ناشناس 11 ماه قبل

عالی بود

هلنا 11 ماه قبل
8

ای کاش کمی طبقه بندی داشت

0
ناشناس 17 روز قبل

دقیقا اینطوری معلم ۲۰ نمی ده

محمد 11 ماه قبل
2

گوه

زهرا امیری 11 ماه قبل
22

معلم صفر داد

21
عبدی زاده 11 ماه قبل

واقعا میتونستی با دستای خوب ک خداوند متعال آفریده بنویسی نوشتن انشا مانند زندگی ست

احسان 11 ماه قبل
1

خوب بود ممنون🌹

آزیتا احمدی 11 ماه قبل
-2

خیلی خوب

پریا🙃 11 ماه قبل
34

بد بودمعلمم فهمید و ۲۰ برابر تنبیه کر

15
.. 11 ماه قبل

😂😂😂😂😂

24
حنا 11 ماه قبل

دقیقاااااا لعنتییییی

0
یه خوشگل 11 ماه قبل

عررررررررر

2
💜💛💜💛 11 ماه قبل

خب معلم ها خنگ که نیستن😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😁😁😁😁😁

2
دخی خوشگل🤞🏻😎 11 ماه قبل

فکر کردی اسکل😂😂🤣🤣

0
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😀😀 11 ماه قبل

خخخخخخخخ معلم منم فهمید هرچی نگفت گفت همین که رونویسی کردی شاهکاره…….خبر کشت گفتن مادر .پدر

رها 11 ماه قبل
3

عالی

-2
نیـایش 11 ماه قبل

💛💛💛

ناهید 11 ماه قبل
-2

نگارش صحفه 42

یه بنده خدا 11 ماه قبل
0

خیلی به نظرم بده چون نه بند ۱ نه بند ۲ نه بند ۳ و….رو ننوشته فقط میگن بیاین مقدمه تنه بخش پایانی رو نوشتیم شما هم بفرمایین بنویسین ما هم می نویسیم مثل خل ها بعد دبیر هم میفهمه بعد به بدبختی میخوریم

ضحا 11 ماه قبل
-1

خوب بودولی مثل خودکتاب طبقه بندی نکرده🤔🤔🤔

ناشناس 11 ماه قبل
1

خوب نیست مزخرف چون طبقه بندی نشده است درمورد چیزی که ما خواستیم نبود

....... 11 ماه قبل
-1

😭😭😭😭😭

سجاد 11 ماه قبل
-1

عالی ولی ای کاش ریز مو ضوع داشت

سجاد 11 ماه قبل
-2

عالی ولی ای کلش ریز مپضوع داشت

تمنا 11 ماه قبل
-2

عالیع

گی 11 ماه قبل
6

من الان این و برا معلم بخونم میفهمه معلم که😐💔

سارا احمدی 11 ماه قبل
0

عالی بود 20گرفتم🌷

😐 11 ماه قبل
9

طبقه بندی چیع اصن😐دبیر ما توضیح نداده میگ برید انشارو طبقه بندی کنین عجبااا😐💔

0
محمد صادق 11 ماه قبل

موضوع………بخش اول با انشا رو منویسی بعد بقیه رو می نویسد بعد هر چی یاد گرفتی به نتیجه میرسونید

ناشناس 11 ماه قبل
0

ممنون ☺

آیناز 11 ماه قبل
7

طبقه بندی نکرده

برای پاسخ کلیک کنید