انشا خانه روش طبقه بندی كردن موضوع صفحه 42 کتاب نگارش پایه کلاس هفتم

A

خیلی مزخرف بود اصن هیچ چیزیش رعایت نشده طبقه بندی نشده حد اقل میآید انشاء می نویسید یه چیزی بنویسید یکم به درد بخور باشه اینکه اصن بدرد نمی خوره طبقه بندیم نشده 😑👎

پریا🙃

بد بودمعلمم فهمید و ۲۰ برابر تنبیه کر

M

دقیقا!!!!!!!

پریا

اصلا خوب نبود😵👌اصلا

M_d

این که طبقه بندی نیست! 🤔

انشا صفحه ۴۲ کتاب نگارش درباره خانه روش طبقه بندی كردن موضوع با ریز موضوع ها پایه کلاس هفتم انشا با موضوع خانه به صورت رایگان متن نوشته از سایت نکس لود دریافت کنید.

انشا در مورد خانه با روش طبقه بندی

انشا خانه به روش طبقه بندی کردن موضوع هفتم

مقدمه : خانه،سرپناهی برای زندگی؛جایی که در ان زندگی میکنیم،میخوابیم و مارا از باران و سرما و گرما و چیزهای این چنینی حفظ می کند.

بدنه : خداوند متعال همه چیز را افریده و عقل استفاده از ان را به انسان داده که چند صباحی که زنده است را بتواند با رفاه و اسایش بیشتری به زندگی خود ادامه دهد. ولی خانه که شامل در و دیوار و سقف نمیشود ؛ خانه وسایل هم دارد، و اگر کسی در ان زندگی نکند و نفس نکشد که دیگر خانه نیست و خرابه ای است.اگر بوی غذا در ان نپیچد خانه ی زندگی کردن نیست. اگر خانه نباشد تو سرپناهی برای زندگی نداری و باید در سرمای سرد زمستان و گرمای گرم تابستان بیرون باشی و روی تکه ای کارتون و یا هزچه بخوابی . موقع بارش باران اول از همه تو خیس میشوی و سرما میخوری. خانه که نباشد زندگی سخت تراز ست تر از سخت است.

نتیجه : و حال باید شکر گزار خدا باشیم گه حداقل سقفی روی سرمان است و با افرادی مثل مادر و پدر و خواهران و برادرانمان زندگی میکنیم و سرپناهی برای زندگی روزمره خود داریم و در برابر هر بلای طبیعی اسیب کمتری می بینیم.

انشا خانه نگارش هفتم مقدمه و نتیجه

مقدمه : به نام خداوند مهربانی که انسان را آفرید و کوه ها و دریاها ودشت ها را مسخر او گردانید تا به وسیله آنها وسایل راحتی اشرف مخلوقات را فراهم آورد.

بدنه : تمام موجودات روی زمین برای در امان ماندن از سرما ، گرما،بارن وبرف ،وبرای ایمن ماندن از خطر حمله حیوانات درنده وسایر خطرات نیاز به داشتن یک سر پناه دارد سر پناهی که به آن خانه میگویند .
این خانه یا سر پناه فقط مخصوص انسانها نیست حتی حیوانات هم هر یک به نوعی برای خود خانه دارند .ولی واقعا خانه چیست ؟
آیاخانه به یک چهار دیواری میگویند که در آن خانواده ای متشکل از پدر ،مادر ، مادر بزرگ ، پدر بزرگ و فرزندان در آن جا زندگی میکنند. در ظاهر بله ولی خانه یعنی جایی که در آن آرامش است ، صفا هست ،مهربانی هست ، سایه سار خلوت انسان با خداست ، محیطی که در آن سفرهای انداخته میشود که همه به دور سفره جمع میشوند و خدا را شکر میکنند.
خانه ها در قدیم خیلی با صفاتر بودند دارای حیاط وحوض گل و درخت و وجود پدر بزرگها و مادر بزرگها که خانه را علیرغم کمبودهایش قشنگتر میکرد . این بزرگترها بودند که مشکلا ت خانواده را حل میکردند وبه اصطلاح ریش سفیدی میکردند و جوانها حرف بزرگترها را گوش میکردند و به آ نها احترا م میگذاشتند . کم کم خانه ها کوچکتر شدند ، حیاطها غیب شدند وفقط دیوارها ماندند. پدربزرگ ها و مادربزرگ ها کوچ داده شدند وبه سرای سالمندان فرستاده شدند. خانه تبدیل به چهاردیواری شد وحتی فرزندان کوچک هم هریک برای خود یک چهاردیواری میخواهند به نام اتاق من… و متاسفانه اتاق من در بین اعضای خانواده عامل بی میلی به افزایش معاشرت شد و باعث شد هرشخص خودش باشد و اتاقش و تلفن همراهش…

نتیجه گیری : آری از خانه های با صفای قدیمی، از بوی غذاهای خوشمزه و سنتی ،از عطر گل های یاس و محمدی ،از ماهی های داخل حوض و از شب نشینی های فامیلی تنها به خانه های آپارتمانی و اتاقمان و تلفن همراهمان بسنده کردیم
به امد روزی که خانه همان خانه شود و ما همان هایی که بودیم.

انشا در مورد خانه با استفاده از روش طبقه بندی

مقدمه : تقریبا تمام افراد برای خود سرپناه یا خانه ای دارند اما صفای خانه ها متفاوت است به نظر من خانه های روستایی با سقف کاهگلی با صفا تر از خانه های چند میلیاردی است. من خودم را دختر روستایی تصور می کنم که …

بدنه : در کنار خانه ها باغ های بزرگی وجود دارد که من و برادرم در آن باغ ها کلم و هویج کاشته بودیم. و اکنون در حال خارج کردن آنها از زمین هستیم. پدر و برادر بزرگترم در حال شخم زدن قسمتی از باغچه هستند باغچه ما از حصارهای چوبی پوشیده شده است اکنون که بیشتر بخوانیم آن نگاه می‌کنند متوجه می‌شوند خانه‌مان در عین سادگی بسیار زیبا و دلنشین است  سقف کاهگلی ناودان پنجره های چوبی و……. یک درخت سرو بزرگ و زیبا در کنار خانه ی ما وجود دارد که زیبایی آن را چند برابر می کند من خانه خود را با خانه های چند میلیاردی روسا و مسئولان عوض نخواهم کرد هیچگاه هیچ وقت درست است که خانه ما در منطقه ای زیر خط فقر قرار دارد اما شکر خدا دستمان به دهان ما نمی رسد و نان بازوی خود را میخوریم پدر مادر اهل خانه هستند که به خانه ها صفا می‌بخشند ممکن است.

نتیجه : برخی از خانواده ها در خانه های چند طبقه چند میلیاردی زندگی کنند اما صفای خانه ما را هیچگاه و هیچوقت نخواهند داشت عاشقت هستم خانه با صفای من انشا فاطمه یسنا بهرامی.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

پریچهر : خانه ها به هر شکل و اندازه ای که ساخته شوند، چه در شهر باشند و چه در روستا، جایی هستند که همه ی اعضای یک خانواده را در کنار هم و زیر یک سقف جمع می کنند.
جایی که در آن همه به هم عشق می ورزند و یک دیگر را دوست دارند، خانه جایی است که هر کدام از ما در هر کجای دنیا که باشیم می دانیم در آن کسانی هستند که ما را دوست دارند و چشم به راه بازگشت مان هستند.
خانه محل جمع شدن افراد خانواده است. انسان‌ها با زندگی در خانه و در کنار خانواده به آرامش دست پیدا می‌کنند. چرا که در این مکان احساسات فرصت بروز دارند. وجود پدر، مادر، خواهر و برادر به عنوان افرادی که در خانه حضور دارند، به آن گرما می‌بخشد و یکی از نیازهای اساسی انسان یعنی نیاز به آرامش، تأیید، حمایت و صمیمیت را برآورده می‌کنند.
اگر خانه را معنی کنیم می شود سقفی بالای سرمان تا محفوظ باشیم از اسمان بزرگ که گاهی از سرخشم سرما وطوفان و سیل نازل می کند و گاهی از سرعشق باران و برکت .

پریچهر : مقدمه : آرامش ، سر تا سرش را فرا گرفته و از درب و پنجره شادی و آرامش فضا را در آغوش میکشد ، اینجا جایی نیست جز خانه ما .
بدنه : خانه ما ، در کمال آرامش ، همچو دیگر خانه ها گاهی نیز درگیر فریاد ها و شلوغی ها میشود ، اما باز نیز امن ترین جا و بهترین مکان برای زندگی و در کنار خوانواده بودن است ، این خوانواده است که یک خانه واقعی را تداعی میکند .
در خانه ما صبحانه شادی ، ناهار عشق ، و شب محبت سرو شده و مهربانی سر مجلس سفرمان مینشیند .
همه خانه ها نیز باید همینطور باشند ، کودکان آواز شادی سر داده و از این سو به آن سو پر بکشند ، مادر ها ، آن ها را در آغوش کشیده و از محبت خود به آنان تزریق کند .
نتیجه : همه ما ، به همچین مکانی نیاز داریم ، خانه ، جز همچین جایی نیست و جنگ و دعوا ، خانه را ویرانه میکند .

رضا شمس اله زاده : باید از نعمت های خداوند متعال شکر گزاری کنیم بخصوص پدر ومادر،پدر که برای دراوردن یک لقمه نان حلال از صبح تا شب تلاش میکند ومادر برای پختن غذا کلی زحمت می کشد بعضی از خانواده ها خانه ندارند ،و بعضی ها در یک خانه چند طبقه زندگی می کند باید خدا را شکر کرد ،ببینید دوستان عزیز این حروف من از تجربه من است اگر انسان در زندگی دردی برای فکر کردن نداشته باشد ،عمری کوتاهی خواهی داشت.

زینب : وقتی بچه بودم حسرت خانه های بزرگ راداشتم ولی حالا که بزرگ شدم هیچوقت صفا صمیمیت و عشقی که درخا نمان وجود دارد را به صدتا ازان خا نه های بزرگ نمیفروشم……

نویسنده : خانه ها برای زندگی کردن ما به وجود امده اند که ما بتوانیم راحت تر و با امن تر زندگی کنیم بعضی از خانه خیلی مقاوم و زیبا هستند ولی بعضی از انها مثل خانه های روستایی از گل درست شده اند و مقاومت زیادی ندارند.

نویسنده : خانه فقط باید سرپناهی باشد بر روی سرمان نه اینکه قیمتش چقدر باشد و در کجا باشد و چه شکلی داشته باشد .

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
نیکا 1 سال قبل
2

دوستان شوخی کردم خیلی خوب بود 20گرفتم

ناشناس 1 سال قبل
-2

خیلی بدتر است

حبعیخعیع۷س۷س۷عخعس

کوثر‌‌اسماعیلی 1 سال قبل
-2

هیچ‌نکته‌ای‌‌رورعایت‌نکرد‌حداقل‌میاین‌انشا‌بنویسید‌یک‌چیز‌به‌درد‌مردم‌بخوره‌بنویس

ناشناس 1 سال قبل
2

عالی

-1
ناشناس 1 سال قبل

خیر

عسل 1 سال قبل
0

خیلی بد

عسل 1 سال قبل
2

خیلی بد

اصلا خوب نبود بدرد گو نمیخوره 1 سال قبل
14

گو بود

ناشناس 2 سال قبل
13

خیلی خیلی بد بود ❌

ناشناس 2 سال قبل
14

بد بود

۰۰ 2 سال قبل
21

بد

ناشناس 2 سال قبل
13

خیلی بده

ناشناس 2 سال قبل
20

خیلی بد بود 🤦🏻‍♀️😐

3
کوثر‌‌اسماعیلی 1 سال قبل

راست‌میگی‌مزخرفه

دلوین 2 سال قبل
11

بد بود

ناشناس 2 سال قبل
9

مسخره بود،😖

بی نام 2 سال قبل
9

اصلا مو ضوع خوبی نبود من که خوشم نیومد

الهام 2 سال قبل
14

خوب 😐نیست

ناشناس 2 سال قبل
12

بد

5
ناشناس 2 سال قبل

درسته چون طبقه بندی نداش

محمد 2 سال قبل
6

نادرست

5
سامیه 2 سال قبل

مال ما اصلا یجور دیگه میگه معلم😂

2
سامیه 2 سال قبل

اره والله

ترنم 2 سال قبل
8

مزخرف بود😐

6
ریحانه نظری 1 سال قبل

خیلی

😕 2 سال قبل
10

خیلی بد بود 😕

عسل 2 سال قبل
4

ب نظر من مزخرف بود

5
سامیه 2 سال قبل

اره

فاطمه 2 سال قبل
4

باهات موافقم

نویسنده 2 سال قبل
4

نه

ماریا 2 سال قبل
18

من طبقه بندی کردن موضوع نوشته ورعایت کنید نظر من نه😕😕😕

مریم سعادت بازیگر 2 سال قبل
1

عالی نبود 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

نا شناس 2 سال قبل
16

عالی نبود خوشم نیومد 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

نویسنده 2 سال قبل
20

طبقه بندی نداشت ومن ننوشتم

0
ناشناس 1 سال قبل

بد بود

3
💜💛💜💛 2 سال قبل

دقیقا👌🏻👌🏻👌🏻👍🏻👍🏻👍🏻منم ننوشتم😒😒😒😒😒☹

ارغوان 2 سال قبل
23

مزخرف 😣😣😣😣😣

1
بله 2 سال قبل

اه اه اه

هما امیدیان 2 سال قبل
12

باید ریز موضوع داشته باشه منظور از طبقه بندی اینه

-1
سامیه 2 سال قبل

دقیقااااا

ناشناس 2 سال قبل
7

وقتی میگن با طبقه بندی موضوعی یعنی درباره خانه روستایی . ویلایی .شهری

سوده 2 سال قبل
3

بد نبود

-2
کریسمس 2 سال قبل

عالی آرکاداشگلدی اوتامون

پریا 2 سال قبل
29

اصلا خوب نبود😵👌اصلا

4
کمنتا 2 سال قبل

زینب خانم ما اون ارامشم تو خونهی کوچیک نداریم

ناشناس 2 سال قبل
3

بد نبود باید بخش های اون رو هم نشون میداد

.... 2 سال قبل
14

بدرد نمیخوره

18
ناشناس 2 سال قبل

باهات موافقم دبیر ما خیلی سخت گیره اینارو اصلا قبول نداره

2
ناشناس 2 سال قبل

همچنین

ناشناس 2 سال قبل
20

انشا طبقه بندی این طوری نیست اینی که من میخواستم نبود باید تمام هال آشپز خانه اتاق وحیات و…رابه خوبی توصیف کند

M_d 2 سال قبل
26

این که طبقه بندی نیست! 🤔

ناشناس 2 سال قبل
0

😒

حسن 2 سال قبل
15

گفته با روش طبقه بندی

راحیل سابکی 2 سال قبل
4

سلام میشه یکم بخش آغازین بخش میانی بند اول بند دوم بند سوم وبخش پایانی

5
تتل 2 سال قبل

خوبه ولی باید یکم کوتاه تر بود با تشکر از همه

کمنتا 2 سال قبل
9

نداریم تو خونه ارامش

سلام من مائده هستم همیشه سه بند مینویسم 2 سال قبل
0

نظرم این است که انشاهای خوبی است فقط بند هارا بیشتر کنید و کوتاه باشن بند ها تا توی دفتر جای بیشتری بگیزند مجکرم……ولی در هر حال خوب بود عالی ممممنونم تشکرررررر ویژه 😘🤩

سارا 2 سال قبل
8

اه اه خیلی بببببببببببد بود😠

فاطمه زهرا 2 سال قبل
18

سلام ببخشید اصلا بند بند نیست کتاب گفته بند بند نویسی باید باشه

30
M 2 سال قبل

دقیقا!!!!!!!

خوب‌بود‌ولی‌معلمم‌فهمید‌که‌ 2 سال قبل
10

من این رو نوشتم و ۱۰ برابر تنبیهم کرد😣😣

-1
Nafas 2 سال قبل

😑😑

ناشناس 2 سال قبل
7

خوبه بد نیست

آتنا عبدی 2 سال قبل
1

عالی بود ممنونم مرسی 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟☁🌟🌟🌟

صنا امینی 2 سال قبل
5

عالییی بود خیلی ممنونم💓💓💓💓💓

-2
هانیه 2 سال قبل

من نوشتم خوب بود ولی یکی از هم کلاسی هام نوشته بودش کپی منو خانوم ما هم زیاد اهمیت نداد فقط به اون هم کلاسی گفت تکراری بود 😎😂😂😂😂😂

خزان 2 سال قبل
7

واقعا ممنونم

A 2 سال قبل
37

خیلی مزخرف بود اصن هیچ چیزیش رعایت نشده طبقه بندی نشده حد اقل میآید انشاء می نویسید یه چیزی بنویسید یکم به درد بخور باشه اینکه اصن بدرد نمی خوره طبقه بندیم نشده 😑👎

0
محدثه 1 سال قبل

آره والا

4
سوپر هیرو 2 سال قبل

طبقه بندی نشده کص خل

مهدی 2 سال قبل
9

عالی

محی 2 سال قبل
6

اشغال ترین چیزی بود که تو کل عمرم دیدم اصن طبقه بندی نشده بود⁦:-|⁩

موضوع فوق العاده ویژه بود ممنون از سازنده هاش 2 سال قبل
2

عالی عالی

نگین 2 سال قبل
13

باید جوری می نوشت که انگار ما نوشتیم

امین 2 سال قبل
10

خوب بود ولی خیلی طولانی بود لطفاً یکمی سبک ترش کنید

7
سوگند 2 سال قبل

انشاء باید طولانی باشه اگر شما هفتم هستی باید بدونی انشاء حداقل باید چهار بند در بخش میانی یا تنه داشته باشه.

متین به 2 سال قبل
3

خوبه ولی ایکاش ریز موضوع هم داشت

یاسمین 2 سال قبل
0

خیلی خوبه

هلنا 2 سال قبل
7

ای کاش کمی طبقه بندی داشت

-1
ناشناس 2 سال قبل

دقیقا اینطوری معلم ۲۰ نمی ده

محمد 2 سال قبل
1

گوه

زهرا امیری 2 سال قبل
21

معلم صفر داد

20
عبدی زاده 2 سال قبل

واقعا میتونستی با دستای خوب ک خداوند متعال آفریده بنویسی نوشتن انشا مانند زندگی ست

احسان 2 سال قبل
0

خوب بود ممنون🌹

پریا🙃 2 سال قبل
33

بد بودمعلمم فهمید و ۲۰ برابر تنبیه کر

14
.. 2 سال قبل

😂😂😂😂😂

23
حنا 2 سال قبل

دقیقاااااا لعنتییییی

-2
یه خوشگل 2 سال قبل

عررررررررر

1
💜💛💜💛 2 سال قبل

خب معلم ها خنگ که نیستن😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😁😁😁😁😁

1
دخی خوشگل🤞🏻😎 2 سال قبل

فکر کردی اسکل😂😂🤣🤣

0
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😀😀 2 سال قبل

خخخخخخخخ معلم منم فهمید هرچی نگفت گفت همین که رونویسی کردی شاهکاره…….خبر کشت گفتن مادر .پدر

رها 2 سال قبل
2

عالی

یه بنده خدا 2 سال قبل
-1

خیلی به نظرم بده چون نه بند ۱ نه بند ۲ نه بند ۳ و….رو ننوشته فقط میگن بیاین مقدمه تنه بخش پایانی رو نوشتیم شما هم بفرمایین بنویسین ما هم می نویسیم مثل خل ها بعد دبیر هم میفهمه بعد به بدبختی میخوریم

ضحا 2 سال قبل
-2

خوب بودولی مثل خودکتاب طبقه بندی نکرده🤔🤔🤔

ناشناس 2 سال قبل
0

خوب نیست مزخرف چون طبقه بندی نشده است درمورد چیزی که ما خواستیم نبود

....... 2 سال قبل
-2

😭😭😭😭😭

سجاد 2 سال قبل
-1

عالی ولی ای کاش ریز مو ضوع داشت

گی 2 سال قبل
6

من الان این و برا معلم بخونم میفهمه معلم که😐💔

سارا احمدی 2 سال قبل
-1

عالی بود 20گرفتم🌷

😐 2 سال قبل
7

طبقه بندی چیع اصن😐دبیر ما توضیح نداده میگ برید انشارو طبقه بندی کنین عجبااا😐💔

0
محمد صادق 2 سال قبل

موضوع………بخش اول با انشا رو منویسی بعد بقیه رو می نویسد بعد هر چی یاد گرفتی به نتیجه میرسونید

ناشناس 2 سال قبل
-1

ممنون ☺

آیناز 2 سال قبل
6

طبقه بندی نکرده

برای پاسخ کلیک کنید