انشا صفحه ۶۲ و ۶۳ کتاب نگارش هشتم حس و حال طعم خورشت قورمه سبزی درباره درمورد پایه کلاس هشتم تجربی انسانی ریاضی از سایت نکس لود دریافت کنید.

انشا طعم خورشت قورمه سبزی

انشا درباره طعم خورشت قورمه سبزی

موضوع های زیر چه حس و حالی به شما می دهد یکی را انتخاب کنید و حس حال خود را درباره آن بیان کنید. انشا درباره ی در مورد بوی خاک پس از باران که در صفحه ۶۲ کتاب نگارش پایه و کلاس هشتم برای دانش‌آموزان مطرح شده است همراه با پاسخ و جواب حس و حال طعم خورشت قورمه سبزی به زودی در سایت قرار میگیرد این مطلب موقتی می باشد و تا زمانی که انشا در این پست قرار بگیرد در این پست باقی خواهد ماند.

حس و حال موقع خوردن قورمه سبزی نگارش هشتم

مقدمه

بنام خدایی که انسان را آفرید و به تمام احتیاجات او توجه ویژه نمود . یکی از احتیاجات اصلی و اساسی هر انسانی خوردن و آ شامیدن است به شرط آنکه اسراف نکنیم. خوردن وآ شامیدن نیاز همگان است یعنی باید شکم را سیر کرد زیرا شکم گرسنه ایمان ندارد.

بدنه

در روی این کره خاکی یعنی زمین ، کشورهای متعددی وجود دارد و هر کشوری برای خودش آشپزی مخصوص و غذای منحصر به فردی دارد ، ایران عزیز مانیز از این قاعده مستثنی نیست و دارای انواع واقسام غذاها و خورشتهایی است که بعضی آنها را با پلو و بعضی را هم با نان میل میکنند .
یکی از این خورشتهای خوشمزه ، قورمه سبزی است که با آوردن نام آن دهان همه آب می افتد ، این خورشت خوشمزه از گوشت و لوبیا و سبزی مخصوص و چاشنی لیمو عمانی تشکیل میشود . در خیلی از مهمانیها این خورشت حرف اول را میزند و کمتر کسی پیدا میشود که این غذا را دوست نداشته باشد که در این صورت فرد بی سلیقه ای است وباید اسمش را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رساند.
درسالهای گذشته چون قیمت گوشت ارزان بود این خورشت را با گوشتهای در شت تر و لوبیای کمتر پخت میکردند کم کم به مرور زمان این خورشت هم مورد تاخت وتاز قرار گرفت و خیلی از تر کیبات آن به یغمای گرانی رفت .یعنی گوشتها به اندازه نخود شد لیمو عمانی هم عملا حذف شد و به جای آن آبلیموهای صنعتی جایگزین شد . در ایران عزیزمان معمولا روزهای جمعه که همه اعضای خانواده در منزل هستند ناهار را قورمه سبزی میل میکنند . قورمه سبزی برای من همیشه تداعی کننده دورهمیها و یاد آور خاطرات روزهایی است که معمولا دور هم جمع هستیم .

نتیجه گیری

حس و حال بعد از خوردن قورمه سبزی بسیار خوشایند و لذت بخش است زیرا شادی با هم بودن را و اینکه یک ایرانی اصیل هستیم را تداعی میکند .چون این خورش مخصوص ایران است وما هیچگاه حاضر نمیشویم این حس و حال را با خوردن هیچ نوع پیتزایی عوض کنیم همیشه گفته ایم و باز هم میگوییم که ای قورمه سبزی چه با گوشت گران وکم وچه با گوشت ارزان و زیاد دوستت داریم و همیشه در قلب ما هستی زیرا تداعی کننده خاطرات زیادی برای ما هستی .

حس و حال طعم خورشت قورمه سبزی انشا

مقدمه :

غذای مورد علاقه اکثر ایرانی ها قورمه سبزی است و ایران با قورمه سبزی در آشپزی معروف شده است زیرا ما با استشمام بوی قرمه سبزی در دنیای خاطرات شیرین غرق میشویم.

تنه انشا :

عطر و بوی غذای قورمه سبزی ما را به خاطرات غروب جمعه ها در کنار خانواده و فامیل که دور هم جمع شده بودیم و با بچه ها بازی می کردیم می کشاند. به زمان هایی که مادربزرگمان با ملاقه ای در دست ما را به صرف شام صدا میکند و ما بچه ها با شادی و لبخند به سمت او میرویم و بغلش میکنیم تا اندکی توانسه باشیم با این کار از او تشکر کرده باشیم و دلش را شاد کنیم.برای من طعم خورشت قرمه سبزی بهترین طعم بین غذاهاست که آن را با دهان میچشم و تمام وجود بدنم لذت آن را احساس میکند. مگر میشود ما در ایران به دنیا آمده باشیم و قرمه سبزی را به عنوان بهترین غدای ایران ندانیم ؟ اگر الان نظرسنجی شود با اختلاف زیاد قرمه سبزی محبوب ترین غذای ایران انتخاب میشود. البته بعضی از غذا های مضر جایگزین غذا های خوشمزه و بومی ایران شده اند مانند پیتزا و همبرگر. اما همه لذت های زندگی یک طرف و لذت خوردن قرمه سبزی یک طرف که ما را به دنیای دیگری میکشاند. قطعا این روز ها در آینده بهترین خاطرات زندگی من خواهد شد که همراه خوانواده طعم قرمه سبزی را میچشیدم و مادرم و مادربزرگم با خنده به من نگاه میکنند و من تند تند قرمه سبزی را میخورم تا نکند غذا سرد شود. من هیچوقت طعم غذای مورد علاقه خودم را با هیچ یک از غذا های دیگر عوض نخواهم کرد با اینکه آنها نیز طعم خوب مخصوص به خود را دارند ولی قرمه سبزی عالم دیگری دارد.

نتیجه گیری :

گاهی اوقات اتفاقات کوچک و خاطرات ساده با بوی خورشت قورمه سبزی ترکیب شده و برای همیشه در یاد و خاطره ما باقی می ماند و هر وقت به گذشته نگاه می کنیم طعم خورشت قورمه سبزی اولین چیزی است که ما را به درون خاطرات زیبا وارد میکند. خیلی از لحظات و افراد با طعم غذا ها میتواند در گوشت و پوست و استخان ما ثبت شود و با یادآوری آن خاطرات احساس دلنشینی به ما دست دهد مثل طعم خوش خورشت قرمه سبزی.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

منتظر شما هستیم …