جواب جمع آوری اطلاعات صفحه ۳۶ کتاب علوم تجربی پایه نهم رتبه مصرف پلاستیک در ایران نسبت به سایر کشور های جهان از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب جمع آوری اطلاعات علوم نهم

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : امروزه ماده ای به نام‌پلاستیک وارد زندگی هایمان شده که دوری از او شاید اجتناب ناپذیر باشد. کشور ما هفدهمین کشور جهان از نظر جمعیت و پنجمین کشور از نظر مصرف پلاستیک می باشد. دلیل مصرف بسیار زیاد پلاستیک در کشور ما می تواند این باشد که در اکثر کشور های خارجه مردم وقتی به یک سوپرمارکت می روند در برابر دریافت پلاستیک هزینه پرداخت می کنند و همین موضوع آنها را به استفاده از کیسه های پارچه ای و یا استفاده مجدد از یک پلاستیک تشویق می کند که در این صورت هم به اقتصاد خانواده خود کمک کرده اند و هم در کاهش آلودگی محیط زیست و‌کاهش مصرف پلاستیک نقش به سزایی ایفا کرده اند.
یکی از راه های کاهش آلودگی های ناشی از مصرف پلاستیک در کشور ما این است که در ترکیبات پلاستیک تغییراتی ایجاد کنیم که به جای آسیب رساندن به طبیعت یا آسیبی نرساند و یا حتی سودمند باشد‌.

ناشناس : ۱ مدیریت پسماند زباله های پلاستیکی ۲ کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف ۳خرید با کیسهای پارچه ای یا زنبیل ۴خرید یه نوشابه ی خانواده به جای چند نوشابه ی کوچک درنتیجه کاهش مصرف پلاستیک و کاهش هزینه ها ۵بازنگری در مصرف با فرهنگ سازی ۶ بازیافت زباله ی پلاستیکی.

نویسنده : با مصرف زیاد پلاستیک کار های روزانه ما راحت تر میشه ولی حواسمون نیست که داریم به محیط زیستمون آسیب میزنیم پس بهتره با مصرف کمتر پلاستیک یکم مراقب دوروبر و طبیعتمون باشه.

نویسنده : حتی المقدور از پلاستیک کمتر استفاده کنیم مثلا استفاده از ظروف چینی به جای پلاستیکی و در صورت لازم استفاده از یک باز مصرف های قابل تجزیه و سازگار با محیط.

نویسنده : ایران از نظر مصرف پلاستیک جز کشور های پر مصرف است.

شاهین رحیمی : چقدر خوب میشد اگر این فرهنگ بین مردم پر تمدن ما رواج داشت که برای خرید به جای نایلون از کیسه ای پارچه ای یا زنبیل های صاف و ساده استفاده میکردیم.

نویسنده : هرگاه ما پلاستیک مصرف میکنیم با سوزاندن آنها مقدار زیادی کربی دی اکسید وارد جو شده و با جابه جایی نا به هنگام فصول … گرم شدن کره زمین…. بالا آمدن سطح آب روبه رو میشویم.

سپهر : پلاستیک از قرار گرفتن کوچک مولکول هیدروکربن ها کنار هم شکیل میشود . نکته اینجاست که با قرار گرفتن کوچک مولکوول ها به درشت مولکول یا پلی اتن تبدیل میشود.

نویسنده : ایران رتبه پنجم مصرف پلاستیک را به خود اختصاص داده است. ده کشور از پر مصرف ترین کشور ها از لحاظ مصرف پلاستیک عبارت اند از :1.تونس 2. افغانستان 3. ترکیه 4. ایران.

نویسنده : راه دیگر این است که از کیسه های پارچه ای استفاده کنیم و اگر از کیسه پلاستیکی استفاده می کنیم آن را در معرض حرارت قرار ندهیم.