جواب گفت و گو صفحه ۶۴ علوم چهارم ابتدایی چرا ستاره ها در روز نمی بینیم ستاره ها در روز کجا هستند و چرا در روز نمی توانیم آن ها را ببینیم در سایت نکس لود توضیح خواهیم داد.

جواب گفت و گو کتاب علوم چهارم ابتدایی

ستاره ها در روز کجا هستند و چرا دیده نمی‌شود

ستاره ها در روز مثل شب در آسمان هستند ولی علت آنکه ما ستاره ها را نمیبینیم وجود نور بسیار زیاد خورشید می باشد که اجازه نمی‌دهد نور بسیار ضعیف ستاره ها را در آسمان مشاهده کنید اگر در روز با تلسکوپ بسیار قوی به نقاط آبی آسمان نگاه کنیم تاریخ و تاریک تر خواهد شد و به هم خواهد رسید که می‌توانیم با تلسکوپ در روز هم ستاره ها را در آسمان مشاهده کنیم همانطور که با هواپیما می توانیم پس از برخاستن از روی زمین و در ارتفاع‌های بالا ستاره ها را مشاهده کنیم در حالی که خورشید نیز وجود دارد و روز می باشد.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : سوالی که بسیار پرسیده می شود این است که چرا نمی توانیم ستاره ها را در طول روز مشاهده کنیم. آیا ستاره ها در طول روز ناپدید می شود یا در جای خود ثابت هستند. واقعا خیلی مسخره می شود که فرض کنیم ستاره هایی که در آسمان هستند در طول روز ناپدید می شوند و در طول شب پدیدار می شوند شما وقتی که به آسمان نگاه می کنید متوجه می شوید که هرچقدر به سمت چپ نزدیک تر می شویم نور ستاره ها بیشتر می شود و ستاره ها پدیدار می شوند و هنگام وسط شب و یا در نیمه شب که در اوج تاریکی به سر می بریم ستاره ها در درخشان ترین حالت خود حضور دارند. ولی وقتی به سمت طلوع خورشید پیش می رویم ستاره کم کم نور شان کم شده و به سمت تاریکی پیش می روند و کلا در طول روز نابود و غیرقابل رویت می شوند. با فرض کنید لامپی در طول روز روشن است و لامپی در شب روشن است نور کدام یک بیشتر است معلوم است یا نور لامپ که در شب است بیشتر دیده می شود ولی آیا نور اون بیشتر از لامپ است که در طول روز روشن می شود جواب این است که خیر چون در طول روز نور خورشید وجود دارد نور لامپ کمتر از نور لامپ که در شب وجود دارد دیده می شود. ولی شدت نور لامپ در هر دو حالت یکی است و هیچ تفاوتی ندارد تنها تفاوت نور خورشید است پس نتیجه میگیریم که هنگامی که نور شید می تابد نور خورشید بر نور لامپ غلبه می کند و نور لامپ دیده می شود و ستارگان نیز چنین هستند و وقتی نور خورشید می آید آنها را ما نمی توانیم ببینیم در حالی که آن ها وجود دارند ولی به خاطر نور بسیار زیاد خورشید این امر غیرقابل رویت می شود. اتمسفر هوا باعث می شود که نور خورشید به زمین را نورانی کنند ولی اگر اتمسفر زمین وجود نداشت و مادر فضا بودیم در طول روز نیز می توانستیم همه ستارگان را مشاهده کنیم امیدوارم که این مطلب به درد شما خورده باشد و در نظرات پایین سایت نظر خودتان را برای ما ارسال کنید.

الینا شیخا : ستاره ها نور دارند.خورشید هم نور دارد. شب نور ندارد .به این دلیل درشب ستاره آسان میبینیم.

ناشناس : ستاره ها در روز هم در آسمان هستند ولی چون نور خورشید خیلی زیاد است ما نمی توانیم آنها را ببینیم.

نویسنده : چون نور خورشید زیاد هستش ما نمی توانیم ستاره ها را ببینیم پس نیاز به تلسکوپ داریم.

نویسنده : در سیاره ی مشتری نقطه سیاهی دیده شده و
آن نقطه باعث کوچک شدن آن می شود به همین دلیل سیاره ی مشتری از مریخ کوچک تر است.