انشا صفحه ۸۹ و ۹۰ کتاب نگارش فارسی پنجم درمورد درباره تحقیق گزارش پیشگیری از بیماری دبستان ابتدایی از سایت نکس لود دریافت کنید.

انشا پیشگیری از بیماری نگارش پنجم

انشا درباره پیشگیری از بیماری نگارش پنجم دبستان

با سلام خدمت دوستان عزیز امروز می خواهیم جواب سوال صفحه 89 کتاب نگارش فارسی پنجم ابتدایی دبستان با عنوان با استفاده از کتاب ها و منابع مناسب درباره ی یکی از موضوعات زیر تحقیق کنید و به صورت گزارشی بنویسید موضوع این مطلب پیشگیری از بیماری است و در ادامه مطلب جواب را قرار خواهیم داد شما عزیزان اگر جواب این بخش را نوشته اید برای ما ارسال کنید تا با اسم شما در همین مطلب منتشر کنیم.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

نویسنده : برای پیشگیری از ابتلا به برخی بیماری ها باید در زمان معین واکسن زد انسان نباید. به وسایل الوده دست بزند ،بادستان الوده میوه و. غذا بخورد. یا دست های الوده ی خود را به چشم و دهان خود. بزند. ،همچنین نباید. در. سرما و گرمای زیاد قرار بگیرد.

محمد سجاد :‌ ما باید وقتی بیمار شده ایم به پزشک مراجعه کنیم. وقتی بیمار شده ایم باستان آلوده میوه و غذا نخوریم. وقتی بیمار هستیم دارویی خود سرانه نخوریم. وقتی به بیماری مبتلا شدیم از روبوسی و دست دادن خود داری کنیم..

زینب : پیشگیری از بیماریها نباید خودسرانه انجام شود.

تینا رضایی : ما باید حواسمان به خودمان باشدو هرگز با فردی که سرما خورده روبوسی یا دست ندهیم و اگر هم سرما خورده ایم خیلی سریع به دکتر مراجع کنیم امیدوارم که تو فصل بهار سرما نخورید.

نویسنده : باید به حمام رفت وهمیشه وقتی چیزی میخوریم یا وقتی به چیز آلوده دست می زنیم قبل وبعدش دستمان را بشوییم.

نویسنده : برای پیشگیری ازبیماری ها بایدبه دستورات پزشک ها عمل کنیم وهمیشه بادستان آلوده میوه یا غذانخوریم یابه وسایل آلوده دست نزنیم.یادمان باشد که همیشه میوه وسبزیجات شسته بخوریم ،وقتی بیمار شدیم بدون دستور پزشک دارویی نخوریم واگر بیمار شدیم خیلی سریع به درمانگاه برویم.

آسمان : علاوه بررعایت نکات بهداشت فردی.باید از تماس با خون و ترشحات بدن بیماران مبتلابه بیماریهای واگیر جلوگیری کنیم.همچنین بایداز لوازم شخصی استفاده کنیم.

نویسنده : حتما باید قبل از غدا خوردن دست هایمان را به مدت سی ثانیه بشوییم و با حوله یا دستمال تمیز دست هایمان را خشک کنیم.

نویسنده : نباید از وسایل شخصی بیماری که شپش دارد استفاده نکنیم در مدارس ها لیوان های شخصی خود استفاده کنیم با دست نشسته خوراکی نخوریم تا میکروب وارد بدن نشود از غذا های مضر ماننده چیپس،پفک استفاده نکنیم.

پرنیا : ماباید قبل غذا وبعد غذا دستهایمان را بااب وصابون بشوییم مسواک سروقت بزنیم سه بار در روز صبح ظهر عصراین هم برای سلامتی خوبه وهم برای سلامت دهان ودندان باکسانی که سرما خورده اند دست ندید کنارشون نشینید چون سرما خوردگی بیماری واگیر داری است😧😧😩😩😥😥.

آرزو : برای پیشگیری از بیماری باید همیشه تمیز باشیم چون میتوانیم از ویروس ها جلوگیری کنیم دوستان عزیز یادتان مورد.

نازنین زهرا : ورزش روش خوبی برای مراقبت ازبدن است. هنگامی که ورزش میکنید،بدن شما به خوبی کار میکندوجلو بیماری را میگیرد.شنا برای افردی که آسم دارند،بسیار خوب است وتنفس آنهارا بهتر می کند.♥♡

اسما نیرومند : علاوه بررعایت نکات بهداشت فردی.باید از تماس با خون و ترشحات بدن بیماران مبتلابه بیماریهای واگیر جلوگیری کنیم.همچنین بایداز لوازم شخصی استفاده کنیم.

نویسنده : برای پیشگیری از بیماری ها بایدبه دستورات پزشک ها عمل کنیم وهمیشه بادستان آلوده میوه یا غذانخوریم یابه وسایل آلوده دست نزنیم.یادمان باشد که همیشه میوه وسبزیجات شسته بخوریم ،وقتی بیمار شدیم بدون دستور پزشک دارویی نخوریم واگر بیمار شدیم خیلی سریع به درمانگاه برویم..

عبدالباسط یوسفی : انسان برای اینکه بیمار نشود باید از جسم خود مرا قبت کند.باید بعضی‌کار های لازم را انجام دهد وهمچنین بعضی کار ها را انجام ندهد.مثلا‌ برای مبتلا نشدن بیماری های واگیر دار بایداز کسانی که بیمار هستند ،دوری کند وسعی کند از وسایل آنها استفاده نکند.برای پیشگیری از ابتلا به برخی بیماری ها،باید در زمان های معین واکسن زد.انسان نباید به وسایل آلوده دست بزند،با دستان آلوده میوه وغذابخورد یا دست های آلوده ی خود را به چشم و دهان خود بزند؛همچنین نباید در سرما وگرمای زیاد قرار بگیرد.

الهام : به نظر من ورزش کردن بصورت مداوم و تغذیه کافی و رعایت نکات بهداشتی از راههای پیشگیری از بیماریها می باشد بی شک اگر به سلامت جسم و روح خود توجه نکنیم باید برای بیمار شدن و مداوای خود هزینه بپردازیم.

نویسنده : برای سلامت دندان ها هر شب یک لیوان شیر بنوشیم یا یک سیب بخوریم.اگر میخواهید دندان های سفیدی داشته باشید می توانیم پشت پوست یک موز را به دندان ها بکشیم تا سفید بمانند.

رقیه مقدس : پیشگیری از بیماری باید دست هایمان را مدام شست و شو دهیم غذاهای سالم بخوریم در جاهای شلوغ نریم باکسی که بیمار باشد تماس نداشته باشیم 1تا 2متر فاصله را رعایت کنیمبهداشت فدری خود را رعایت کنیم غذاهای سالم بخوریم و میوه ی سالم هم بخوریم مخصوصا پرتغال.

شیوا : من مردم تا این انشا رو پیدا کنم خیلی خووب بود خوبیش این بود که به زبان ساده بود امید وارم تو این سال کرونایی شکست ناپذیر باشید😏😎😘😊🙏🙏.

هلیا جونی : در مکان های خیلی شلوغ نرویم و همینطور الان هم با توجه به زمان حال بخ بیرون نرویم و در خانه قرنطینه شویم.

فاطمه کرمی : موضوع : پیشگیری از بیماری های واگیر دار
ما باید در زندگی روز مره بهداشت خود را رعایت کنیم اگر این کار را نکنیم بیمار می شویم و باید به دکتر مراجعه کنیم و یا در خانه استراحت کنیم * باید هر بیست دقیقه یک بار دست هایمان را به مدت 20 ثانیه با اب و صابون ضدعفونی کنیم * بعضی از افراد از خوردن دارو دوری می کنند و ترجیح می دهند به دکتر مراجعه کنند و از طریق امپول بهبود پیدا می کنند * بعضی از بچه ها از دکتر می ترسند ولی سریع ترین راه درمان مراجعه به دکتر است *
# — در — خانه — میمانیم — و — کرونا — را — شکست — می دهیم #.

هستی : البته بایددر هنگام بیماری در خانه بمانیم زیرت ممکن است الودگی های بیشتری وارد بدن ما شود امیدوارم هیچ وقت هیچ وقت کسی بیمار نشه.

آرین : ببینید الان که ویروس کرونا امده هست باید از خانه بیرون نروید لطفا لطفا جدی بگیرید خواهش میکنم میدونم منم میگم بابا این چیه کرونا سنین ددوین جرونا جدی بگیرید.

ناشناس : انسان برای اینکه بیمار نشود باید از جسم خود مرا قبت کند.باید بعضی‌کار های لازم را انجام دهد وهمچنین بعضی کار ها را انجام ندهد.مثلا‌ برای مبتلا نشدن بیماری های واگیر دار بایداز کسانی که بیمار هستند ،دوری کند وسعی کند از وسایل آنها استفاده نکند.برای پیشگیری از ابتلا به برخی بیماری ها،باید در زمان های معین واکسن زد.انسان نباید به وسایل آلوده دست بزند،با دستان آلوده میوه وغذابخورد یا دست های آلوده ی خود را به چشم و دهان خود بزند؛همچنین نباید در سرما وگرمای زیاد قرار بگیرد..

نویسنده : باید نزدیک به فردی که بیمار هست نشویم
مثلا حالا که کرونا اومده باید بیرون نرویم و اگر مجبور به بیرون رفتن شدیم از ماسک و دستکش استفاده کنیم
نزدیک فردی که کرونا دارد نشویم و سعی کنیم در خانه بمانیم* با تشکر.

آریا قربانیان : حتما کرونا را شکست می دهیم کرونا ویروسی ضعیف است. بادر خانه ماندن حتما می توانیم آنرا شکست دهیم.

افسانه قدیری : بچه ها ی عزیز باید در خانه بمانیم تا کرونا را شکست بدهیم واگر احساس خستگی یا ریزش کردین یا سلفه کردین حتما به دکتر بروید.

نویسنده : بچه ها ی عزیز باید در خانه بمانیم تا کرونا را شکست بدهیم واگر احساس خستگی یا ریزش کردین یا سلفه کردین حتما به دکتر بروید

ناشناس : ما باید قبل از خوردن هر چیزی باید دست هایمان را بشوریم.
چقدر که می توانیم در خانه بمانیم.
# در _ خانه _ می مانیم _ و _ کرونا _ را _ شکست _ می‌دهیم #.

زینب :‌باید نکات بهداشتی را رعایت کنیم مانند اینکه وسایل شخصی خود را به کسی ندهیم و وقتی که دست هایمان را شستیم کاملاً تمیز کنیم و بین‌۲۰ الی۲۵ثانیه دست هایمان را بشوئیم😍 و روزی حداقل ۳۰ دقیقه یا همان نیم ساعت ورزش کنید. با یاری –خدا کرونا –را–‌ شکست میدهیم.