جواب جمع آوری اطلاعات صفحه ۴۰ کتاب علوم تجربی پایه چهارم دبستان ابتدایی چه وسایلی می بینید که در تابستان از ورود گرما به خانه شما و در زمستان از خروج گرما از خانه شما جلوگیری میکنند از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب جمع آوری اطلاعات علوم چهارم

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

ستایش آذربرا : در زمستان از پرده هایی از جنس پنبه استفاده کنیم در زمستان دریچه کولر را پپوشانیم در زمستان از درز گیر استفاده کنیم پنجره ها را عایق گیری کنیم.

مهدی : درزگیرهای در و پنجره, استفاده از پنجره های با جنس عایق به جای پنجره های آهنی یا الومینیومی, بستن دریچه دودکش ها, بستن دریچه کانال کولر در زمستان.

حنا شریفی : برخی از پنجره های دوجداره استفاده می کنند که خلقی خارج نمی شود و گرما در داخل خانه حفظ می شود برخی دیگر نیست یک ماهی شفاف جلوی پنجره و کشیده و مانع خروج گرما از خانه می شود دریچه های کولر نیز بسیار مهم است و انها را نیز می بندند تا گرما از خانه خارج نشود با استفادهاز درزگیر و لبه گیر می توانیم از ورود و خروج گرما و سرما به داخل خانه جلو گیری کنیم بعضی ها هم که دریچه و یا سوراخ در خانه شان مشاهده می شود انها را با تکه ای از پارچه از جنس پنبه و پشم می پوشانیم.

آرزو : در تا بستان روشن کردن کولر باعث خنک شدن خانه میشود واز ورود گرما به خانه جلو گیری میکند در زمستان درزگیری پنجره ها ، بستن پنجره و….. از خروج گرما از خانه جلوگیری میکند.

نویسنده : درزمستان ازپرده هایی از جنس پنبه استفاده کنیم و در زمستان دریچه ی کو لر را بپوشانیم.

امیر : در تابستان از پرده نازک استفاده کنیم درزمستان از پرده ضخیم استفاده کنیم در تابستان از کولر و پنکه سقفی استفاده کنیم در زمستان از شومینه بخاری و …استفاده کنیم.

فاطمه : در زمستان جلوی درب ها و پنجره ها را با درز گیر بپوشانیم.

محمد مهدی دارابی : بنچره هارا درز گیر بزنیم برده هایی چو از بنیه پارچه ی زخم استفاده کنیم و دری چه ی کو لر را ببندیم.

امیرعلی : در روز های خیلی گرم وخیلی سرد که کولر و بخاری روشن است پنجره ها را بازنمی گذاریم.

نویسنده : هنگام ساختن خانه ها باید از فیبر بین لایه های دیوار استفاده کنیم تا عایق شود واز ورود گرما در تابستان وخروج گرما در زمستان از خانه ها جلوگیری کند.

امید : میتوانیم در زمستان از پنجره های واشر داراستفاده کنیم.

نویسنده : مژده ، پلاستیک یا با چسب پنجره ی خود را می توان چسباند.

طاها : در زمستان ار پنجره های دوجداره استفاده کنیم.

فاطمه سلگی : پرده هانقش عمده ای را در دکوراسیون یک نشیمن یااتاق های خواب یک خانه را برعهده دارند.استفاده از پرده های پنبه ای در فصل زمستان می تواند از هدر رفتن گرما در طول شب جلو گیری کند.همچنین پرده ها درتابستان از ورود گرمای خورشید به منزل جلوگیری می کنند.

پرنیا نظام : در تابستان پنجره هارا باز نگذاریم چون هوای کولر و پنکه در خانه بماند
از پنجره های دوجداره استفاده کنیم و دیوار های خانه را عایق بندی کنیم.

نازنین زهرا :‌برای خروج از گرما کانال های کولر و درز گیرهای در و پنجره را می بندیم وبرای ورود گرما کولر هارا روشن می کنیم😎.

نازنین زهرا : برای خروج از گرما کانال های کولر و درز گیرهای در و پنجره را می بندیم وبرای ورود گرما کولر هارا روشن می کنیم😎.