می دانید شیشه در اثر ضربه می شکند تحقیق درباره اینکه چگونه خمیر شیشه ای را به شکل های مختلف در می آورند صفحه 43 علوم هفتم

پریا

خوبه

جواب گفت و گو کنید صفحه ۴۳ کتاب علوم تجربی پایه هفتم می دانید شیشه در اثر ضربه می شکند تحقیق درباره اینکه چگونه خمیر شیشه ای را به شکل های مختلف در می آورند از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : انواع مهم فراورده‌های شیشه‌ای
شیشه جام
این نوع شیشه ، برای مصرف در پنجره ، قاب عکس و غیره تهیه می‌شود و دارای سطح کاملا صاف است. در مرحله تولید با عبور خمیر شیشه بین دو غلطک صاف افقی ، عمودی و یا عبور از روی قلع مذاب به دستگاه برش و کوره پخت هدایت می‌شود.

انواع بطری
برای تهیه بطری ، خمیر شیشه را از بالای ماشین قالب‌زنی توسط قیچی مخصوص به صورت لقمه‌هایی در آورده ، به قسمت قالب‌زنی وارد می‌کنند و از پایین ، هوا در آن می‌دمند تا شکل مطلوب به خود بگیرد. برای تهیه انواع لیوان ، استکان ، لوله چراغ نفتی و فانوس ، مانند تهیه بطری عمل می‌شود، ولی بجای دمیدن هوا، از قالب ویژه استفاده می‌شود.

شیشه‌های ایمنی بدون تلق
این نوع شیشه‌ها برای ویترینها و شیشه‌های عقب و کناری خودرو تهیه می‌شوند. پس از مراحل برش و شکل‌دهی ، در پرسهای مخصوص ، آنها را در کوره الکتریکی تا 650 درجه گرم کرده ، بطور ناگهانی سرد می‌کنند تا بر اثر تبلور جزئی ، بر مقاومت آنها افزوده می‌شود.

شیشه ضد گلوله
این نوع شیشه شامل چهار لایه 6 میلی‌متری و دو لایه تلق ضخیم است. در هر مورد ، ابتدا از طریق وصل کردن به خلاء ، هوای بین لایه‌‌ها را خارج کرده ، ضخامت شیشه و تلق را به هم می‌جشبانند و بعد تحت فشار 13 اتمسفر در دمای 120 درجه، به مدت سه ساعت نگه می‌دارند تا لایه‌ها کاملا به همدیگر بچسبند.

الیاف شیشه‌ای
این نوع الیاف ، با عبور خمیر شیشه از منافذ باریک یک قسمت غربال مانند ، تهیه می‌شوند. از این نوع الیاف ، در تهیه پارچه ، پتو و لحاف و عایق‌بندی دستگاه‌های حرارتی و برودتی و عایق الکتریکی ، صحافی و غیره استفاده می‌شود.

شیشه‌های مخصوص
شیشه‌ها نشکن
این نوع شیشه‌ها دارای ضریب انبساط بسیار کم‌اند و در مقابل تغییر ناگهانی دما یا ضربه ، مقاومت زیادی دارند. از این رو ، از آنها برای تهیه ظروف و وسایل آزمایشگاهی و اخیرا ظروف آشپزخانه استفاده می‌شود. برای تهیه این نوع شیشه‌ها ، به جای Na2O و CaO از Zr2O3 ، Al2O3 و B2O3 استفاده می‌کنند که به نام شیشه‌های پیرکس ، ینا و کیماکس شهرت دارند.

شیشه‌های بلور
این نوع شیشه‌ها بسیار ظریف و مشابه به کریستال‌اند. اما سنگین و صدا دهندگی کریستال را ندارند و خاصیت شکست نور در آنها کمتر است. دارای 75 درصدسیلیس ، 18 درصد و 7 درصد Cao اند.

شیشه‌های سرب‌دار
این نوع شیشه‌ها از شیشه‌های معمولی شفافتر و سنگی‌ترند و ضریب شکست بالاتری دارند.

جواب بچه هاد در نظرات پایین سایت

ناشناس : شیشه در ایران به مدت 2000 سال است که ساخته می شود و شیشه در زندگی روز مره ی ما کادبرد زیادی دارد.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
ی بنده خدا 1 سال قبل
2

بابا زیاد بزارین دیگه

میلاد 2 سال قبل
2

جوابرو درست بزارین بابا

ناشناس 2 سال قبل
0

شیشه در ایران به مدت 2000 سال است که ساخته می شود و شیشه در زندگی روز مره ی ما کادبرد زیادی دارد

😍😍 2 سال قبل
1

بله

ناشناس 2 سال قبل
2

خیلی خوبه

پریا 2 سال قبل
3

خوبه

نویسنده 2 سال قبل
0

نننننننننننننن

برای پاسخ کلیک کنید