نمک خوراکی را چگونه تهیه می کنند به زبان کودکانه صفحه 13 علوم چهارم ابتدایی

ناشناس

عالی بود ممنون❤❤

الیسا

خوبه عالیه بهترین سایته اگر درمورد چیز های دیگر به نام همین سایت باشه حرف نداره ممنونم خیلی خیلی ممنونم

فاطمه زهرا سیف الدین

عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی بود

محمد

عالی بود ممنون بچه ها

نویسنده

محمدامینسنگ نمک را استخراج می کنند و بعد آن را آسیاب کرده و از طوری های مخصوص عبور می دهند وبعد آن را بسته بندی کرده و به عنوان نمک خوراکی استفاده می کنند

جمع آوری اطلاعات صفحه ۱۳ کتاب علوم تجربی چهارم ابتدایی دبستان نمک خوراکی را چگونه تهیه می کنند به زبان کودکانه در این باره اطلاعات جمع آوری کنید و به کلاس گزارش دهید از سایت نکس لود دریافت کنید.

نمک خوراکی را چگونه تهیه می کنند علوم چهارم

نمک خوراکی را چگونه تهیه میکنند

هیه نمک خوراکی در کشورهای مختلف روش‌های مختلفی می طلبد در کشورهایی که در استوا قرار دارند نمک خوراکی تهیه اش بسیار سخت می باشد زیرا هیچگونه نمکی در جزیره و یا اطراف جاهای که در استوا قرار دارند وجود ندارد نمک ها بیشتر در مناطق بیابانی و خشک دیده می‌شوند و ایران یکی از ویژگی های بسیار خوبی که دارد دریاچه ارومیه است که می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های کشور از این دریاچه نمک های خوراکی بسیار زیادی را استخراج کرد بنابراین نمک خوراکی در زندگی بسیار مهم می باشد و در اکثر غذاهایی که ما میخوریم فاده می‌شود برای همین باید سعی کنیم که نمک خوراکی که از دریاچه ارومیه به دست می‌آید را به کشورهای که نمک کمی دارند صادر کنیم تا شغلی برای جوانان ایرانی به دست بیاید.

نمک خوراکی چگونه تهیه میکنند

نمک خوراکی در جاهای مختلفی می‌توان یافت نمک خوراکی در دریاچه های نمکی موجود می باشد به طوری که در این دریاچه ها اگر بخواهیم نمک همان را استخراج کنیم باید با بدان دریا را تسخیر کنیم لکه باقی مانده همراه با مواد معدنی دیگر آن باقی میماند بدین صورت به راحتی می توانید نمک خوراکی را از دریاچه ها استخراج کنیم و جاهای دیگری نیز می توان این کار را انجام داد.

دریاچه ارومیه بهترین مکان برای استخراج نمک

دریاچه ارومیه یکی از پرسودترین دریاچه‌های کره زمین می باشد به طوری که دومین دریاچه شور جهان نامیده می شود در این دریاچه به طور رایگان بعد از اینکه آب تبخیر شده است مک های زیادی کنار دریاچه باقی مانده اند که می توان با جمع آوری آن نمک ها را استخراج کرده و هیچ گونه نیازی به کار دیگری نیست چون خورشید کار تبخیر کردن را به راحتی انجام می‌دهند و دیگه نیازی نداریم که آب دریاچه ارومیه را تبخیر کنیم این یکی از ساده ترین روش هایی است که می توان آن به کار برد تا نمک مورد نیاز را استخراج کرد.

نمک خوراکی چگونه تهیه میشود علوم چهارم

نمک چه ویژگی هایی در زندگی دارد

نمک موجب می شود که فشار خون بالا برود و هنگام تعریق و ملکه زیادی از بدن خارج می شود که موجب می شود لکه های سفیدی روی لباس شما بعد از ورزش کردن به مانند که آن نمک می باشد نمک کمک می‌کند که و در جریان طبیعی خود را ادامه بدهد مهمترین علت آن مان است که نمک دارای املاح و مواد معدنی بسیار زیادی است که مورد نیاز بدن می باشد.

جواب تمرین علوم چهارم نمک را چگونه استخراج کنیم

جواب تمرین علوم چهارم را می توانید از نوشته های بالا حدس بزنید و در ادامه نیز یک بخشی از تمرین را برای شما عزیزان می گذاریم تا بتوانید به راحتی به این سوال جانم که داده بلوم رسیدگی کنید استخراج نمک کار بسیار راحتی می باشد که نیازی به جستجو کردن در اینترنت وجود ندارد و با حدس زدن نیز می‌توان جواب آن را نوشت.

قبل از احداث کارخانه‌های تصفیه ی نمک، نمک خوراکی در کارگاه‌های سنتی به این شکل تولید می ‌شد که به سنگ نمک استخراج شده از معدن، پس از آسیاب شدن و سرند کردن، یُد اضافه گشته و در کیسه‌های نایلونی زرد رنگ روانه ی بازار مصرف می ‌شد.

این نوع نمک، به علت آنکه هیچ گونه عمل تصفیه ‌ای روی آن انجام نمی ‌گیرد، غیر استاندارد بوده و مصرف خوراکی آن در درازمدت عوارض نامطلوبی ایجاد می ‌نماید و بایستی از مصرف آن جدا خودداری شود.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

پریچهر : نمک خوراکی در زبان عامیانه ، به دو صورت تهیه میشود ؛ اولین راه ، تبدیل سنگ نمک به سنگ خوراکی است ( در این روش مهندسان در زمان بهره برداری از معدن های نفت و آب به سنگ نمک هایی برخورد میکنند که با کاوش در آن ها ، امکان تبدیل آن به سنگ نمک را بررسی میکنند ). مرحله دوم ، تبدیل آب نمک به نمک خوراکی میباشد ( با فریز کردن آب نمک و تبدیل آن به سنگ های نمکی و تکه تکه کردن آن ، می توان به نمک خوراکی دست پیدا کرد ).

نرجس : قبل از احداث كارخانه‌هاي تصفيه ي نمک ، نمک خوراكي در كارگاه‌هاي سنتي به اين شكل توليد مي ‌شد كه به سنگ نمک استخراج شده از معدن، پس از آسياب شدن و سرند كردن، يُد اضافه گشته و در كيسه‌هاي نايلوني زرد رنگ روانه ي بازار مصرف مي ‌شد.
اين نوع نمک ، به علت آنكه هيچ گونه عمل تصفيه ‌اي روي آن انجام نمي ‌گيرد، غير استاندارد بوده و مصرف خوراكي آن در درازمدت عوارض نامطلوبي ايجاد مي ‌نمايد و بايستي از مصرف آن جدا خودداري شود.

روش مكانيزه ي تصفيه نمک
روش توليد در كارخانه‌هاي تصفيه ي نمک شامل مراحل زير است:
1- آسياب كردن سنگ نمک (يا استفاده ي مستقيم از نمک تبخيري) و انحلال آن در آب خالص و تهيه ي محلول اشباع آب ‌نمك.
2- اضافه كردن مواد شيميايي براي رسوب كامل كلسيم و منيزيم و خارج نمودن مواد نامحلول.
3- عبور محلول آب نمک از فيلترهاي شني براي حذف ذرات ريزتر از 30ميكرون.
4- تبخير محلول اشباع نمک و توليد بلورهاي (كريستال‌ها) خالص نمک و جداسازي آنها توسط سانتريفوژ.
5- شست ‌وشوي نهايي بلورهاي نمک در سانتريفوژ و اضافه كردن يُد به آن.
6- خشك كردن كريستال‌هاي نمک در خشك كن با استفاده از هواي گرم و انتقال نمک به سيلوهاي ذخيره.
7- بسته ‌بندي نمک با دستگاه‌هاي تمام اتوماتيك.
همان‌گونه كه ديده مي ‌شود در اين روش علاوه بر افزايش ميزان خلوص تا حداقل 5/99 درصد، تمام ناخالصي‌هاي محلول و نامحلول نمک حذف مي شوند و نيز به علت دماي بالاي مورد استفاده، آلودگي‌هاي ميكروبي(كه در صنايع غذايي از اهميت بالايي برخوردار است) از بين مي ‌روند.

ید دار کردن نمک
بسیاری از مواد غذایی به طور معمول در رژیم غذایی مردم کشورمان کم است. یُد از جمله ی این مواد است که هرچند بدن به مقدار زیاد آن احتیاج ندارد، اما کمبود آن هم مشکلات زیادی را به دنبال دارد. اختلالات ناشی از کمبود یُد، بیش از یک میلیارد نفر از مردم جهان و از جمله ایران را در معرض خطر قرار داده است. بررسی های به عمل آمده نشان می دهد که نمک، ایده آل ترین وسیله برای افزایش یُد است، زیرا تنها ماده ی غذایی است که در دسترس عموم مردم است و در بیشتر جوامع روستایی ممکن است تنها کالایی باشد که از خارج به آنها می رسد. روش های افزایش یُد به نمک ساده و قابل اجراست، به خصوص وقتی نمک برای مصرف تصفیه می شود، یُد افزایی تاثیر بسیار ناچیزی در قیمت آن خواهد داشت. برای اضافه کردن یُد به نمک از ترکیبات یُدور یا یُدات پتاسیم و به میزان 30 تا 50 گاما (میلی گرم در کیلوگرم) استفاده می شود. اضافه کردن یُد به نمک تاثیر بسیار زیادی در ریشه کنی بیماری گواتر در بین مردم ایران داشته است.

فاطمه : سنگ نمک همان نمک بلورین است که به نام نمک طعام نیز شناخته می شود و این نوع نمک خوراکی از طریق تبخیر آب اقیانوس های جهان در میلیون ها سال قبل بوده است.
نمکی که امروزه با بسته بندی های معمول مصرف می شود دارای مقدار یدی است که نیاز بدن را تامین کند.
بهترین راه برای تهیه نمک استفاده از آب نمک غلیظ است بهترین منبع و برای این نوع نمک، کف دریا و اقیانوس است و همچنین دریاچه های نمکی مرده نیز از بهترین منابع آب نمک محسوب می شوند.
سنگ نمک نیز ممکن است به صورت نسبتاً خالص یافت شود، ولی احتمال اینکه در ناخالصی سنگی مانند سنگ رست و سنگ چینی هم حاوی مقادیر گوناگونی از این مواد باشد، وجود دارد. در هر صورت، همیشه افزودنی های ترکیب شده در نمک خوراکی وجود دارند. غالباً، به منظور افزودن مقدار اندکی ید به رژیم غذایی، مقداری از این عنصر را به نمک خوراکی تزریق می‌کنند. اضافه کردن ید به نمک خوراکی برای جلوگیری از بیماری گواتر بسیار موثر است و به درمان یکی از بیماریهای غده تیروئید کمک می‌کند.
نمک ها بیشتر در مناطق بیابانی و خشک دیده می‌شوند و نمک خوراکی به زبان ساده به 2 صورت تولید می شود که یکی فرآیند تبدیل سنگ نمک به نمک خوراکی است و دیگری فرآیند تبدیل آب نمک به نمک خوراکی است.

امیر علی : راه‌های اصلی به دست آوردن نمک به شرح زیرند
استخراج محلول در استخراج محلول روی منابع نمک چاه کنده شده و آب تازه به آنها اضافه می‌شود تا نمک را در خود حل کند. سپس محلول آب و نمک را به بیرون کشیده و برای تبخیر به کارخانه‌های مخصوص منتقل می‌شود
تبخیر خورشیدی : این روش ساده ‌تر و سنتی‌ تر به دست آوردن نمک است. کافی است که وظیفه‌ی تبخیر را به عهده‌ی خورشید و باد بگذارید و از نمک باقی مانده استفاده کنید. اما از این روش سالی یکبار که نمک به غلظت خاصی برسد و در آب و هواهای به خصوص (دمای بالا و بارش کم، مانند مناطق مدیترانه‌ای) استفاده می‌شود
استخراج عمیق محوری نمک را مانند هر ماده‌ی معدنی دیگر از معدن استخراج می‌کنند. معدن‌های نمک در زیر لایه‌های قدیمی کف دریا وجود دارد و می‌توان آن را استخراج و پردازش کرد
روش دستی در برخی جا هابه قدری در کف دریا و یا دریاچه نمک وجود دارد که می‌توان آن را به صورت دستی استخراج کرد امیر علی.

هادی : نمک خوراکی ابتدا از معدن ها استخراج شده بعد به کارخانه ی تصفییه ی نمک برده بعد به بازار رفته بعد به دسته مصرف کنندگان میرسد بعد به غذای خیلی خوب تبدیل میشود.

ستاره صفدری : نمک ها از دریاچه ها استخراج می شود و به دست مردم می رسد و از آن به صورت عادی استفاده میشود.

محسن : استخراج محلول در استخراج محلول روی منابع نمک چاه کنده شده و آب تازه به آنها اضافه می شود تا نمک را در خود حل کند. سپس محلول آب و نمک را به بیرون کشیده و برای تبخیر به کارخانه های مخصوص منتقل می شود. تبخیر خورشیدی : این روش ساده تر و سنتی تر به دست آوردن نمک است. کافی است که وظیفه ی تبخیر را به عهده ی خورشید و باد بگذارید و از نمک باقی مانده استفاده کنید. اما از این روش سالی یکبار که نمک به غلظت خاصی برسد و در آب و هواهای به خصوص (دمای بالا و بارش کم، مانند مناطق مدیترانه ای) استفاده می شود استخراج عمیق محوری نمک را مانند هر ماده ی معدنی دیگر از معدن استخراج می کنند. معدن های نمک در زیر لایه های قدیمی کف دریا وجود دارد و می توان آن را استخراج و پردازش کرد روش دستی در برخی جا هابه قدری در کف دریا و یا دریاچه نمک وجود دارد که می توان آن را به صورت دستی استخراج کرد.

نویسنده : تهیه نمک خوراکی در کشورهای مختلف روش‌های مختلفی می طلبد در کشورهایی که در استوا قرار دارند نمک خوراکی تهیه اش بسیار سخت می باشد زیرا هیچگونه نمکی در جزیره و یا اطراف جاهای که در استوا قرار دارند وجود ندارد نمک ها بیشتر در مناطق بیابانی و خشک دیده می‌شوند و ایران یکی از ویژگی های بسیار خوبی که دارد دریاچه ارومیه است که می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های کشور از این دریاچه نمک های خوراکی بسیار زیادی را استخراج کرد بنابراین نمک خوراکی در زندگی بسیار مهم می باشد و در اکثر غذاهایی که ما میخوریم فاده می‌شود برای همین باید سعی کنیم که نمک خوراکی که از دریاچه ارومیه به دست می‌آید را به کشورهای که نمک کمی دارند صادر کنیم تا شغلی برای جوانان ایرانی به دست بیاید.

نویسنده : نمک ها بیشتر در جاهای بیابانی ها هستند که مثل دریاچه نمک شیراز یا دریاچه ارومیه. نمک هادر جزیره ها جاهای که در استوا قرار قرار دارد وجود ندارد و در کشور هایی که در آنجا نمک کم است کشور ما از دریاچه ارومیه به آن ها می دهند.

هستی : سنگ نمک را و ذرات شن از آن جدا میشود و محلول اب ونمک را با حرارت بخار میکند و نمک در ته ظرف باقی میماند.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
ناشناس 2 ماه قبل
0

خیلی خوب بود

ناشناس 2 ماه قبل
0

آلی بود خيلی ممنون

ناشناس 2 ماه قبل
0

آلی بود خيلی ممنون

ناشناس 5 ماه قبل
0

علوم

0
ناشناس 5 ماه قبل

عالی

ناشناس 5 ماه قبل
-1

نمک خوراکی ابتدا از معدن ها استخراج شده بعد به کارخانه ی تصوی ه برده بعد به بازار برده و به دست مصرف‌کننده گان می رسد.

سارا 6 ماه قبل
-2

سارا

-2
ناشناس 5 ماه قبل

عالی عالی

Eilya 6 ماه قبل
-2

خوب

-1
خ 4 ماه قبل

نه خیر

ناشناس 7 ماه قبل
0

سلام عالی بود

یکتا 8 ماه قبل
1

بسیار عالی

0
یکتا حسن زاده 8 ماه قبل

بسیار عالی بود جواب سوالم را پیدا کردم

آمدم تحقیق کنم چون خانم معلم ما گفته بود

درباره نمک خوراکی تحقیق کنیم

ناشناس 9 ماه قبل
9

عالی بود ممنون❤❤

3
حوا 9 ماه قبل

نمک خوراکی را چگونه تهیه میکنند

2
درنا ساقی 9 ماه قبل

خیلی بده چطوری میگی عالی بود اصلا جواب کو

.... 9 ماه قبل
-2

من یک محقق بزرگم وخیلی دقیق توضیح دادند

0
هع 4 ماه قبل

محقق بزرگ؟ نمک شناس؟ مگه داریم؟

هلنا 9 ماه قبل
-1

عالی

باران فراهانی 9 ماه قبل
0

مرسی عزیزان واقعا توی این شرایت بردم خورد

نازنین زهرا محمدی 9 ماه قبل
-2

نمک خوراکی را از سنگ نمک یا آب دریا ها استخراج میکنند اول سنگ نمک را ذوب میکنند وبعد آن را تبخیر میکنند

نویسنده 9 ماه قبل
-2

نمک را از دریا تهیه میکنند

نویسنده 9 ماه قبل
-1

ستایش نمک را ازدریا تولید میکنند

مهدی 9 ماه قبل
-2

الللللللیییییی

نویسنده 9 ماه قبل
0

مه

نویسنده 9 ماه قبل
-2

ممنون خیلی عالی بود

نویسنده 9 ماه قبل
-1

نمک در یک دریا چه به دست می آید که ایم آن دریاچه هست دریاچه نمک ابتدا آن را رو زمین پن میکنن و بد از اینکه خوشگ شو آن را به کار خانه میبرند و آسییاب میکنند

آریاناز 9 ماه قبل
-2

خوب بود اطلاعات زیادی بود

نویسنده 9 ماه قبل
-2

سلام میتوانیم بنویسیمآموزش درست کردن نمک خوراکی ، یک آب نمک درست میکنیم آن را تبخیر میکنیم و اینگونه نمک خوراکی تهیه میشود.محدثه مخبریان

نویسنده 9 ماه قبل
-2

از دریاچه

نویسنده 9 ماه قبل
-1

از دریا و اقیانوس ها و همینطور از سنگ نمک داخل معدن ها ریحانه

خوب عالی 9 ماه قبل
-1

من وقتی بلد نیستم از این تقلب میکنم هورا

ناشناس 9 ماه قبل
-1

عالیی

فاطمه 9 ماه قبل
-1

نمک خو راکی را در دریاچه ی اورومیه پیدا کردن آن جا زیاد ترین نمک خوراکی را دارد

توهم مسل من چهارمی هستی 9 ماه قبل
0

چیزی که می خاستم پیدا نکردم 😡😠👩‍🏫🤳

0
یکتا حسن زاده 8 ماه قبل

عزیز من دروغ نگو برو بالا نگاه کن بعد حرف بزن

نویسنده 9 ماه قبل
1

میتوان از دریاچه قم هم نمک برداشت ترنم بازرگان هستم

ترنم بازرگان 9 ماه قبل
0

خیلی خیلی عالی

1
یکتا حسن زاده 8 ماه قبل

بله حرف شما درسته

بسیار عالی هست 👍😻

ترنم بازرگان 9 ماه قبل
0

خیلی عالی ممنون

امیر عباس 9 ماه قبل
0

مخلوط اب و روغن شبیه کدام مخلوط است؟

0
ناشناس 2 ماه قبل

مایع در مایع

نعتننن 9 ماه قبل
0

ن ودگتحکججن

مائده کوهی 9 ماه قبل
0

عالی بود

نویسنده 9 ماه قبل
0

مهدیه

پریسان 9 ماه قبل
0

بله همینه از شما ممنون هستیم من داشتم می نوشتم دیدم شما نوشتید زهرا خانم

پریسان 9 ماه قبل
0

بله همینه از شما ممنون هستیم من داشتم می نوشتم دیدم شما نوشتید زهرا خانم

نویسنده 9 ماه قبل
0

شاش

نویسنده 9 ماه قبل
0

هعی

فرشته 9 ماه قبل
0

خوب

نویسنده 9 ماه قبل
0

نمک از دریاچه ی نمک کویر به دست می آید. ثنا کرمی هستم

نویسنده 9 ماه قبل
1

عالییی

هلیا 9 ماه قبل
1

چرا نرم کن

نویسنده 9 ماه قبل
1

نمک خوراکی به بدن ما ضرری دارد

شایان مسلمی 9 ماه قبل
1

یک چیزی بنویسین که ادم بتونه متوجه بشه ای همه خط چه خبره

سالار 9 ماه قبل
2

خیلی ممنون ولی یه بار زحمت میکشیدی متنی که نوشتی (یا کپی کردی) رو میخوندی این همه غلط املایی و نگارشی و تایپی باعث میشه مطلبی که زحمت کشیدید تهیه کردید به درستی قابل فهم نباشه

نویسنده 9 ماه قبل
3

انتر

نویسنده 9 ماه قبل
3

با استراج

زهرا 9 ماه قبل
1

این نمک مهمه برای غذا و مزه دار میکنه ولی خیلی ریختن نمک باعث بیماری میشود

گکدرلر 9 ماه قبل
5

خیلی

علی اصغر وکیلی 9 ماه قبل
3

نمک خوراکی را چگونه تهیه میکنیگ

یسنا خاتمی 9 ماه قبل
4

نمک چه گونه است وچه گونه اطالاعات از ان کصب میکنیم ماازنمک خوراکی در جاهای مختلفی میتوان یافت نمک خوراکی در دریاچه های نمکی موجودمی باشد به طوری که دراین دریاچه ها اگر بخواهیم نمک همان را استراج کنیم باید با بدان دریا را تسخیر کنیم لکه باقی مانده همراه با مواد معدنی دیگر ان باقی میماندبدین صورت به راحتی میتوانید

تره وله اول سلام 9 ماه قبل
-1

عالئییییییئییی

نویسنده 9 ماه قبل
0

نمک خوراکی از سنگ نمک های بعضی کویر ها و کوه ها به دست می آید محمد صالح

نویسنده 9 ماه قبل
1

سنگ نمک را خورد کرده یا ریز کرده وآن را استفاده کنید عسل

نویسنده 9 ماه قبل
0

نمک خوراکی را چگونه تهیه میکنند

نویسنده 9 ماه قبل
1

نمک خوراکی را اول استخراج میکنن و بعد درکارخانه تصفیه میکنند و بعد بازار میبرند و مردم ازان استفاده عادی میکنند و نمک خوراکی بیشتر جاهای بیابانی قرار دارند مثل دریاچه ارومیه یا دریاچه نمک شیراز…

-1
امیر 9 ماه قبل

طولانی بود

یگانه 9 ماه قبل
2

میشه بگید بابدان دریا را تسخیر می کنیم یعنی چی؟؟؟

1
آنا 9 ماه قبل

آفرین این سوال منم هست

یامور حبیبی 9 ماه قبل
0

عالیه

ناشناس 9 ماه قبل
1

نمک خوراکی چگونه تهیه میشود علوم پایه چهارم ؟

نویسنده 9 ماه قبل
0

نهههههههفرنوش

مهرنوش یوسفی 9 ماه قبل
-1

آره راست میگی

بهاره عزیزی 9 ماه قبل
0

عالیه این سایت من ازش جواب سوال علوم پایه چهارمم رو گرفتم ازتون ممنونم گفته بودن تحقیق کنید منم همیشه برای همه جوابام میام این سایت الان هم اومدمخیلی ممنون از کرد آورنده سایت

نویسنده 9 ماه قبل
0

خاه

نسيم خالقيان 9 ماه قبل
0

بهترين عااااايييي

نویسنده 9 ماه قبل
1

میشود آب و نمک را اگر اضافه امد در قابلمه بریزیم تا آبش بخار شود .نمکش قابل استفاده است.😄

نویسنده 9 ماه قبل
3

وقتی اب دریا رو نشین شود نمک را استخراج میکنند و سپس ان نمک ها را در کارخانه میبرند و اب نمک را کاملا میچکانند و انهارا بسته بندی میکنند و نمک استفاده های زیادی دارد و ما باید در هر نو غذایی نمک بریزیم پس باید در استفاده از نمک صرفه جویی کنیم

ناشناس 9 ماه قبل
0

خ

اموزش و پرورش 9 ماه قبل
-2

عالی و بسیار خوب و اموزنده برای دانش اموزان.

ثنی 9 ماه قبل
0

عالی بودمن کلاس چهارم هستم و خیلی ازتون ممنونم چون با متن شما اطلاعات عمومی ام خیلی بالا رفتبازم میگم خیییییییییییییییییییییییلی ممنونم

نویسنده 9 ماه قبل
-1

خیلی عالی من خوشم اومده

نویسنده 9 ماه قبل
0

نمک ها را میتوانیم در دریاچه های شور پیدا کنیم. مصطفی قادری

عالی 9 ماه قبل
-1

خول

آرمی 9 ماه قبل
-2

عالی بود

کیمیا 9 ماه قبل
-1

مابا بایال انحنا بخوروین تابل انهمهغازکعهارد اب دریا

نازنین 9 ماه قبل
1

عالیه

0
عالی توضیح دادین 9 ماه قبل

عالیه

نویسنده 9 ماه قبل
3

قشنگ توضیع بده منه چهارمی چطور بفهمم

نویسنده 9 ماه قبل
0

سلام

علی شوکوری 9 ماه قبل
-2

عالی ممنون

ابوالفضل امیرابادی زاده محمد رضا 9 ماه قبل
1

نمک خوراکی را چگونه تهیه می کنند ؟

نویسنده 9 ماه قبل
-2

می توانیم سنگ نمک را در آب جوش بریزیم و زیر آب گرم شعله ی آتش بگیریمآب تبخیر شده و نمک در ته ضرف باقی می مانددنیا میرزایی

فاطمه 9 ماه قبل
-2

من از نویسنده ی این متن تشکر می کنم.

😡😡😡😡😡 9 ماه قبل
5

واقعا بده

مهدی رستمی 9 ماه قبل
-2

نمک ها را می توان از دریا هم بیا ورد

نویسنده 9 ماه قبل
3

نمک خوراکی را چگونه تهیه کنیم

نویسنده 9 ماه قبل
5

محمدامینسنگ نمک را استخراج می کنند و بعد آن را آسیاب کرده و از طوری های مخصوص عبور می دهند وبعد آن را بسته بندی کرده و به عنوان نمک خوراکی استفاده می کنند

ناشناس 9 ماه قبل
1

عالی

رضا غفاری 9 ماه قبل
1

بسیار عالی بود🌷🌷🌷

محمد 9 ماه قبل
6

عالی بود ممنون بچه ها

سمیرا عباسی 9 ماه قبل
3

آلی 🥰🤩

حوا 9 ماه قبل
3

نمک خوراکی را چگونه تهیه میکنند

رضا‌هاشمی 9 ماه قبل
4

عالی بود ممنون

فاطمه زهرا سیف الدین 9 ماه قبل
6

عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی بود

الیسا 9 ماه قبل
6

خوبه عالیه بهترین سایته اگر درمورد چیز های دیگر به نام همین سایت باشه حرف نداره ممنونم خیلی خیلی ممنونم

محمد حسن 9 ماه قبل
0

خوب

نویسنده 9 ماه قبل
-2

خیلی سخت است

-1
فاطمه 9 ماه قبل

خیلی بد هست چجوری میگید خیلی خوبه پس جواب کو😡

نویسنده 9 ماه قبل
1

خیلی خوب بود ممنون

فاطمه 9 ماه قبل
0

اولا حنا خانم فقط برا شما نبود برا همه بود اکثراا هم لذت بردیمخیلی هم خوب بود

امین کریمی 9 ماه قبل
1

ابتدا نمک را از سنگ نمک استخراج می کنیم و2،نمک را به بازار میبریم

اصیلا 9 ماه قبل
0

خیلی خوب بود

-2
حمیرا رضایی 9 ماه قبل

بله خیلی خیلی خوب است

خاکتوج 9 ماه قبل
-1

م

اکرم 9 ماه قبل
0

متنتون خیلی سنگینه منکه کلاس چهارمم زیاد نمیفهممش

معصومه. 9 ماه قبل
2

خیلی.خوبه.ممنون💖

زینب رحیمی 9 ماه قبل
4

خوب وعالی است عالی عالی عالی عالی عالی است

نویسنده 9 ماه قبل
0

ابتدا نمک را از سنگ نمک جدا می کنیم

نویسنده 9 ماه قبل
-2

اب دریا را تبخیر و نمک را از ان جدا کنید علی

نویسنده 9 ماه قبل
1

۷

نویسنده 9 ماه قبل
2

سلام خوبید من از علوم چیز های زیادی یادمی گیرم

نویسنده 9 ماه قبل
1

هیه نمک خوراکی در کشورهای مختلفی می طلبد😂

طاها 9 ماه قبل
1

از روش

فاطمه 9 ماه قبل
1

به نظر من هرچه میدهد بنویسید

حمیرا رضایی 9 ماه قبل
-2

عالیه ممنون

نویسنده 9 ماه قبل
0

آب نمک ارومیه ضعیف ترین آب نمک است ولی برای استخراج نمک عالی است ول در آنجا نمک به طور کامل کثیف است

نویسنده 9 ماه قبل
1

خوب

اسگول 9 ماه قبل
0

تتهخ

حمید رضا 9 ماه قبل
0

این سایت بد نیست خوب هم نیست😊😊

نویسنده 9 ماه قبل
-1

اااااااااااااااااااااااا

نویسنده 9 ماه قبل
2

باید تلاش کنیم

ناشناس 9 ماه قبل
-2

هههه

نویسنده 9 ماه قبل
-1

تولید نمک

ناشناس 9 ماه قبل
0

متنتون خیلی ذیاده برای کلاس چهارم مناسب نیست

نویسنده 9 ماه قبل
3

ممنون از مطالب خوبتون

ناشناس 9 ماه قبل
0

ممنون عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی

نویسنده 9 ماه قبل
-1

خیلی گیجین

نویسنده 9 ماه قبل
1

حیوانات خانگی عجیبشان در مورد این مقاله را به عنوان یک کاربر تازه وارد هستم و در سال های اخیر در ایران است که در روستای مرکزی از توابع بخش مرکزی شهرستان بیرجند در استان خراسان رضوی قرار دارد و در سال های اخیر در ایران است که در روستای مزار بی در مورد آن را به دست آوردن این موضوع به خوبی به عنوان مثال یک کاربر به عنوان مثال یک سلام خوبی در پیش رو دارد در مورد این موضوع به اختلاف در مورد محله یا نه و اگر لازم است ذکریث

نویسنده 9 ماه قبل
1

۱_ سنگ نمک را از معدن نمک استخراج میکنند وبعد آنرا آسیاب میکنند و به آن ید اضافه میکنند وبعد در کیسه های مخصوص نمک قرار میدهند.۲_ نوع دیگر نمک که از دریاچه ها و اقیانوسها این نوع نمک گرفته میشود.در ایران هم از دریاچه ارومیه که بهترین نمک را دارد ،نمک تهیه میشود

1
وانیا جون 9 ماه قبل

خیلی ممنوننننننننننننننننننننننن

نویسنده 9 ماه قبل
1

کلاس چهارم علوم صفحه ۱۳

ملینا 9 ماه قبل
1

من خیلی دوست دارم این جواب رو ممنون

نویسنده 9 ماه قبل
1

اسما آزادی نمک خوراکی را چکونه تهیه میکنند؟

نویسنده 9 ماه قبل
-1

اصلا سوالاتش بدرد نمی خوره من داداشم چهارمیکم پی گیری کنید

نویسنده 9 ماه قبل
0

13

نویسنده 9 ماه قبل
0

نمک خوراکی چگونه تهیه میشود؟؟؟“صفحه 13 کلاس چهارم

خیلی زیاد مینویسد 9 ماه قبل
1

خیلی زیاد مینویسید

1
ناشناس 8 ماه قبل

خیلی

نویسنده 9 ماه قبل
2

نمک ها بیشتر در جاهای بیابانی ها هستند که مثل دریاچه نمک شیراز یا دریاچه ارومیه. نمک هادر جزیره ها جاهای که در استوا قرار قرار دارد وجود ندارد و در کشور هایی که در آنجا نمک کم است کشور ما از دریاچه ارومیه به آن ها می دهند.

برای پاسخ کلیک کنید