نمک خوراکی را چگونه تهیه می کنند به زبان کودکانه صفحه 13 علوم چهارم ابتدایی

ناشناس

عالی بود ممنون❤❤

الیسا

خوبه عالیه بهترین سایته اگر درمورد چیز های دیگر به نام همین سایت باشه حرف نداره ممنونم خیلی خیلی ممنونم

فاطمه زهرا سیف الدین

عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی بود

محمد

عالی بود ممنون بچه ها

نویسنده

محمدامینسنگ نمک را استخراج می کنند و بعد آن را آسیاب کرده و از طوری های مخصوص عبور می دهند وبعد آن را بسته بندی کرده و به عنوان نمک خوراکی استفاده می کنند

جمع آوری اطلاعات صفحه ۱۳ کتاب علوم تجربی چهارم ابتدایی دبستان نمک خوراکی را چگونه تهیه می کنند به زبان کودکانه در این باره اطلاعات جمع آوری کنید و به کلاس گزارش دهید از سایت نکس لود دریافت کنید.

نمک خوراکی را چگونه تهیه می کنند علوم چهارم

نمک خوراکی را چگونه تهیه میکنند

هیه نمک خوراکی در کشورهای مختلف روش‌های مختلفی می طلبد در کشورهایی که در استوا قرار دارند نمک خوراکی تهیه اش بسیار سخت می باشد زیرا هیچگونه نمکی در جزیره و یا اطراف جاهای که در استوا قرار دارند وجود ندارد نمک ها بیشتر در مناطق بیابانی و خشک دیده می‌شوند و ایران یکی از ویژگی های بسیار خوبی که دارد دریاچه ارومیه است که می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های کشور از این دریاچه نمک های خوراکی بسیار زیادی را استخراج کرد بنابراین نمک خوراکی در زندگی بسیار مهم می باشد و در اکثر غذاهایی که ما میخوریم فاده می‌شود برای همین باید سعی کنیم که نمک خوراکی که از دریاچه ارومیه به دست می‌آید را به کشورهای که نمک کمی دارند صادر کنیم تا شغلی برای جوانان ایرانی به دست بیاید.

نمک خوراکی چگونه تهیه میکنند

نمک خوراکی در جاهای مختلفی می‌توان یافت نمک خوراکی در دریاچه های نمکی موجود می باشد به طوری که در این دریاچه ها اگر بخواهیم نمک همان را استخراج کنیم باید با بدان دریا را تسخیر کنیم لکه باقی مانده همراه با مواد معدنی دیگر آن باقی میماند بدین صورت به راحتی می توانید نمک خوراکی را از دریاچه ها استخراج کنیم و جاهای دیگری نیز می توان این کار را انجام داد.

دریاچه ارومیه بهترین مکان برای استخراج نمک

دریاچه ارومیه یکی از پرسودترین دریاچه‌های کره زمین می باشد به طوری که دومین دریاچه شور جهان نامیده می شود در این دریاچه به طور رایگان بعد از اینکه آب تبخیر شده است مک های زیادی کنار دریاچه باقی مانده اند که می توان با جمع آوری آن نمک ها را استخراج کرده و هیچ گونه نیازی به کار دیگری نیست چون خورشید کار تبخیر کردن را به راحتی انجام می‌دهند و دیگه نیازی نداریم که آب دریاچه ارومیه را تبخیر کنیم این یکی از ساده ترین روش هایی است که می توان آن به کار برد تا نمک مورد نیاز را استخراج کرد.

نمک خوراکی چگونه تهیه میشود علوم چهارم

نمک چه ویژگی هایی در زندگی دارد

نمک موجب می شود که فشار خون بالا برود و هنگام تعریق و ملکه زیادی از بدن خارج می شود که موجب می شود لکه های سفیدی روی لباس شما بعد از ورزش کردن به مانند که آن نمک می باشد نمک کمک می‌کند که و در جریان طبیعی خود را ادامه بدهد مهمترین علت آن مان است که نمک دارای املاح و مواد معدنی بسیار زیادی است که مورد نیاز بدن می باشد.

جواب تمرین علوم چهارم نمک را چگونه استخراج کنیم

جواب تمرین علوم چهارم را می توانید از نوشته های بالا حدس بزنید و در ادامه نیز یک بخشی از تمرین را برای شما عزیزان می گذاریم تا بتوانید به راحتی به این سوال جانم که داده بلوم رسیدگی کنید استخراج نمک کار بسیار راحتی می باشد که نیازی به جستجو کردن در اینترنت وجود ندارد و با حدس زدن نیز می‌توان جواب آن را نوشت.

قبل از احداث کارخانه‌های تصفیه ی نمک، نمک خوراکی در کارگاه‌های سنتی به این شکل تولید می ‌شد که به سنگ نمک استخراج شده از معدن، پس از آسیاب شدن و سرند کردن، یُد اضافه گشته و در کیسه‌های نایلونی زرد رنگ روانه ی بازار مصرف می ‌شد.

این نوع نمک، به علت آنکه هیچ گونه عمل تصفیه ‌ای روی آن انجام نمی ‌گیرد، غیر استاندارد بوده و مصرف خوراکی آن در درازمدت عوارض نامطلوبی ایجاد می ‌نماید و بایستی از مصرف آن جدا خودداری شود.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

پریچهر : نمک خوراکی در زبان عامیانه ، به دو صورت تهیه میشود ؛ اولین راه ، تبدیل سنگ نمک به سنگ خوراکی است ( در این روش مهندسان در زمان بهره برداری از معدن های نفت و آب به سنگ نمک هایی برخورد میکنند که با کاوش در آن ها ، امکان تبدیل آن به سنگ نمک را بررسی میکنند ). مرحله دوم ، تبدیل آب نمک به نمک خوراکی میباشد ( با فریز کردن آب نمک و تبدیل آن به سنگ های نمکی و تکه تکه کردن آن ، می توان به نمک خوراکی دست پیدا کرد ).

نرجس : قبل از احداث كارخانه‌هاي تصفيه ي نمک ، نمک خوراكي در كارگاه‌هاي سنتي به اين شكل توليد مي ‌شد كه به سنگ نمک استخراج شده از معدن، پس از آسياب شدن و سرند كردن، يُد اضافه گشته و در كيسه‌هاي نايلوني زرد رنگ روانه ي بازار مصرف مي ‌شد.
اين نوع نمک ، به علت آنكه هيچ گونه عمل تصفيه ‌اي روي آن انجام نمي ‌گيرد، غير استاندارد بوده و مصرف خوراكي آن در درازمدت عوارض نامطلوبي ايجاد مي ‌نمايد و بايستي از مصرف آن جدا خودداري شود.

روش مكانيزه ي تصفيه نمک
روش توليد در كارخانه‌هاي تصفيه ي نمک شامل مراحل زير است:
1- آسياب كردن سنگ نمک (يا استفاده ي مستقيم از نمک تبخيري) و انحلال آن در آب خالص و تهيه ي محلول اشباع آب ‌نمك.
2- اضافه كردن مواد شيميايي براي رسوب كامل كلسيم و منيزيم و خارج نمودن مواد نامحلول.
3- عبور محلول آب نمک از فيلترهاي شني براي حذف ذرات ريزتر از 30ميكرون.
4- تبخير محلول اشباع نمک و توليد بلورهاي (كريستال‌ها) خالص نمک و جداسازي آنها توسط سانتريفوژ.
5- شست ‌وشوي نهايي بلورهاي نمک در سانتريفوژ و اضافه كردن يُد به آن.
6- خشك كردن كريستال‌هاي نمک در خشك كن با استفاده از هواي گرم و انتقال نمک به سيلوهاي ذخيره.
7- بسته ‌بندي نمک با دستگاه‌هاي تمام اتوماتيك.
همان‌گونه كه ديده مي ‌شود در اين روش علاوه بر افزايش ميزان خلوص تا حداقل 5/99 درصد، تمام ناخالصي‌هاي محلول و نامحلول نمک حذف مي شوند و نيز به علت دماي بالاي مورد استفاده، آلودگي‌هاي ميكروبي(كه در صنايع غذايي از اهميت بالايي برخوردار است) از بين مي ‌روند.

ید دار کردن نمک
بسیاری از مواد غذایی به طور معمول در رژیم غذایی مردم کشورمان کم است. یُد از جمله ی این مواد است که هرچند بدن به مقدار زیاد آن احتیاج ندارد، اما کمبود آن هم مشکلات زیادی را به دنبال دارد. اختلالات ناشی از کمبود یُد، بیش از یک میلیارد نفر از مردم جهان و از جمله ایران را در معرض خطر قرار داده است. بررسی های به عمل آمده نشان می دهد که نمک، ایده آل ترین وسیله برای افزایش یُد است، زیرا تنها ماده ی غذایی است که در دسترس عموم مردم است و در بیشتر جوامع روستایی ممکن است تنها کالایی باشد که از خارج به آنها می رسد. روش های افزایش یُد به نمک ساده و قابل اجراست، به خصوص وقتی نمک برای مصرف تصفیه می شود، یُد افزایی تاثیر بسیار ناچیزی در قیمت آن خواهد داشت. برای اضافه کردن یُد به نمک از ترکیبات یُدور یا یُدات پتاسیم و به میزان 30 تا 50 گاما (میلی گرم در کیلوگرم) استفاده می شود. اضافه کردن یُد به نمک تاثیر بسیار زیادی در ریشه کنی بیماری گواتر در بین مردم ایران داشته است.

فاطمه : سنگ نمک همان نمک بلورین است که به نام نمک طعام نیز شناخته می شود و این نوع نمک خوراکی از طریق تبخیر آب اقیانوس های جهان در میلیون ها سال قبل بوده است.
نمکی که امروزه با بسته بندی های معمول مصرف می شود دارای مقدار یدی است که نیاز بدن را تامین کند.
بهترین راه برای تهیه نمک استفاده از آب نمک غلیظ است بهترین منبع و برای این نوع نمک، کف دریا و اقیانوس است و همچنین دریاچه های نمکی مرده نیز از بهترین منابع آب نمک محسوب می شوند.
سنگ نمک نیز ممکن است به صورت نسبتاً خالص یافت شود، ولی احتمال اینکه در ناخالصی سنگی مانند سنگ رست و سنگ چینی هم حاوی مقادیر گوناگونی از این مواد باشد، وجود دارد. در هر صورت، همیشه افزودنی های ترکیب شده در نمک خوراکی وجود دارند. غالباً، به منظور افزودن مقدار اندکی ید به رژیم غذایی، مقداری از این عنصر را به نمک خوراکی تزریق می‌کنند. اضافه کردن ید به نمک خوراکی برای جلوگیری از بیماری گواتر بسیار موثر است و به درمان یکی از بیماریهای غده تیروئید کمک می‌کند.
نمک ها بیشتر در مناطق بیابانی و خشک دیده می‌شوند و نمک خوراکی به زبان ساده به 2 صورت تولید می شود که یکی فرآیند تبدیل سنگ نمک به نمک خوراکی است و دیگری فرآیند تبدیل آب نمک به نمک خوراکی است.

امیر علی : راه‌های اصلی به دست آوردن نمک به شرح زیرند
استخراج محلول در استخراج محلول روی منابع نمک چاه کنده شده و آب تازه به آنها اضافه می‌شود تا نمک را در خود حل کند. سپس محلول آب و نمک را به بیرون کشیده و برای تبخیر به کارخانه‌های مخصوص منتقل می‌شود
تبخیر خورشیدی : این روش ساده ‌تر و سنتی‌ تر به دست آوردن نمک است. کافی است که وظیفه‌ی تبخیر را به عهده‌ی خورشید و باد بگذارید و از نمک باقی مانده استفاده کنید. اما از این روش سالی یکبار که نمک به غلظت خاصی برسد و در آب و هواهای به خصوص (دمای بالا و بارش کم، مانند مناطق مدیترانه‌ای) استفاده می‌شود
استخراج عمیق محوری نمک را مانند هر ماده‌ی معدنی دیگر از معدن استخراج می‌کنند. معدن‌های نمک در زیر لایه‌های قدیمی کف دریا وجود دارد و می‌توان آن را استخراج و پردازش کرد
روش دستی در برخی جا هابه قدری در کف دریا و یا دریاچه نمک وجود دارد که می‌توان آن را به صورت دستی استخراج کرد امیر علی.

هادی : نمک خوراکی ابتدا از معدن ها استخراج شده بعد به کارخانه ی تصفییه ی نمک برده بعد به بازار رفته بعد به دسته مصرف کنندگان میرسد بعد به غذای خیلی خوب تبدیل میشود.

ستاره صفدری : نمک ها از دریاچه ها استخراج می شود و به دست مردم می رسد و از آن به صورت عادی استفاده میشود.

محسن : استخراج محلول در استخراج محلول روی منابع نمک چاه کنده شده و آب تازه به آنها اضافه می شود تا نمک را در خود حل کند. سپس محلول آب و نمک را به بیرون کشیده و برای تبخیر به کارخانه های مخصوص منتقل می شود. تبخیر خورشیدی : این روش ساده تر و سنتی تر به دست آوردن نمک است. کافی است که وظیفه ی تبخیر را به عهده ی خورشید و باد بگذارید و از نمک باقی مانده استفاده کنید. اما از این روش سالی یکبار که نمک به غلظت خاصی برسد و در آب و هواهای به خصوص (دمای بالا و بارش کم، مانند مناطق مدیترانه ای) استفاده می شود استخراج عمیق محوری نمک را مانند هر ماده ی معدنی دیگر از معدن استخراج می کنند. معدن های نمک در زیر لایه های قدیمی کف دریا وجود دارد و می توان آن را استخراج و پردازش کرد روش دستی در برخی جا هابه قدری در کف دریا و یا دریاچه نمک وجود دارد که می توان آن را به صورت دستی استخراج کرد.

نویسنده : تهیه نمک خوراکی در کشورهای مختلف روش‌های مختلفی می طلبد در کشورهایی که در استوا قرار دارند نمک خوراکی تهیه اش بسیار سخت می باشد زیرا هیچگونه نمکی در جزیره و یا اطراف جاهای که در استوا قرار دارند وجود ندارد نمک ها بیشتر در مناطق بیابانی و خشک دیده می‌شوند و ایران یکی از ویژگی های بسیار خوبی که دارد دریاچه ارومیه است که می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های کشور از این دریاچه نمک های خوراکی بسیار زیادی را استخراج کرد بنابراین نمک خوراکی در زندگی بسیار مهم می باشد و در اکثر غذاهایی که ما میخوریم فاده می‌شود برای همین باید سعی کنیم که نمک خوراکی که از دریاچه ارومیه به دست می‌آید را به کشورهای که نمک کمی دارند صادر کنیم تا شغلی برای جوانان ایرانی به دست بیاید.

نویسنده : نمک ها بیشتر در جاهای بیابانی ها هستند که مثل دریاچه نمک شیراز یا دریاچه ارومیه. نمک هادر جزیره ها جاهای که در استوا قرار قرار دارد وجود ندارد و در کشور هایی که در آنجا نمک کم است کشور ما از دریاچه ارومیه به آن ها می دهند.

هستی : سنگ نمک را و ذرات شن از آن جدا میشود و محلول اب ونمک را با حرارت بخار میکند و نمک در ته ظرف باقی میماند.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
ناشناس 4 روز قبل
9

عالی بود ممنون❤❤

2
حوا 4 روز قبل

نمک خوراکی را چگونه تهیه میکنند

0
درنا ساقی 4 روز قبل

خیلی بده چطوری میگی عالی بود اصلا جواب کو

نویسنده 4 روز قبل
-2

به کمک دستگاه های مختلف آب را تبخیر می کنند و نمک باقی می ماندسید تبسم خیری

نویسنده 4 روز قبل
-1

چیزی نمیدانم

رزی 4 روز قبل
-2

چرخه بیرون

نویسنده 4 روز قبل
0

خدایی خیلی کم چیزی گفتید

نویسنده 4 روز قبل
-1

خر الاغ گاو میمون شامپانزه عنطر شما ها هستید م

.... 4 روز قبل
0

من یک محقق بزرگم وخیلی دقیق توضیح دادند

متین 4 روز قبل
-1

متین استاد فری فایر

کلاس چند ؟ 4 روز قبل
-1

کلاس چند

ناشناس 4 روز قبل
-2

سلام واقعا عالیهممنون🌸

مرینت دوپنچنگ 4 روز قبل
-1

نمیشه خوند😠😠😠😡😡😛😛😛

هلنا 4 روز قبل
1

عالی

سانیا حق بین 4 روز قبل
-2

عالی من برای درسم میخواستم عالیییییییی

نویسنده 4 روز قبل
-2

نمک

نویسنده 4 روز قبل
-1

نمک در غذا ها به کار میرود

نویسنده 4 روز قبل
-1

نمک درغذا ها است زینب حسینی

نویسنده 4 روز قبل
-1

بقالی سرکوچه!!!🤣😜🤪

باران فراهانی 4 روز قبل
2

مرسی عزیزان واقعا توی این شرایت بردم خورد

نازنین زهرا محمدی 4 روز قبل
0

نمک خوراکی را از سنگ نمک یا آب دریا ها استخراج میکنند اول سنگ نمک را ذوب میکنند وبعد آن را تبخیر میکنند

مهدیس 4 روز قبل
-2

خیلی عالی بود

نویسنده 4 روز قبل
-1

نمک را از دریا تهیه میکنند

نویسنده 4 روز قبل
-1

ستایش نمک را ازدریا تولید میکنند

نویسنده 4 روز قبل
-1

نمک خوراکی چگونه تهیه کنید

وااتننته 4 روز قبل
-1

بلاربع

مهدی 4 روز قبل
-1

الللللللیییییی

نویسنده 4 روز قبل
-1

مه

نویسنده 4 روز قبل
-1

ممنون خیلی عالی بود

فاطمه 4 روز قبل
-2

چی؟

-1
الهالغغلت 4 روز قبل

تلنلبتل

نویسنده 4 روز قبل
-1

نمک در یک دریا چه به دست می آید که ایم آن دریاچه هست دریاچه نمک ابتدا آن را رو زمین پن میکنن و بد از اینکه خوشگ شو آن را به کار خانه میبرند و آسییاب میکنند

آریاناز 4 روز قبل
-1

خوب بود اطلاعات زیادی بود

نویسنده 4 روز قبل
-1

سلام میتوانیم بنویسیمآموزش درست کردن نمک خوراکی ، یک آب نمک درست میکنیم آن را تبخیر میکنیم و اینگونه نمک خوراکی تهیه میشود.محدثه مخبریان

نویسنده 4 روز قبل
-1

از دریاچه

نیایش 4 روز قبل
-1

خوب است برای بچه ها

نویسنده 4 روز قبل
-1

از دریا و اقیانوس ها و همینطور از سنگ نمک داخل معدن ها ریحانه

خوب عالی 4 روز قبل
-1

من وقتی بلد نیستم از این تقلب میکنم هورا

ناشناس 4 روز قبل
-1

عالیی

فاطمه 4 روز قبل
-1

نمک خو راکی را در دریاچه ی اورومیه پیدا کردن آن جا زیاد ترین نمک خوراکی را دارد

توهم مسل من چهارمی هستی 4 روز قبل
-1

چیزی که می خاستم پیدا نکردم 😡😠👩‍🏫🤳

نویسنده 4 روز قبل
0

میتوان از دریاچه قم هم نمک برداشت ترنم بازرگان هستم

ترنم بازرگان 4 روز قبل
0

خیلی خیلی عالی

ترنم بازرگان 4 روز قبل
0

خیلی عالی ممنون

امیر عباس 4 روز قبل
0

مخلوط اب و روغن شبیه کدام مخلوط است؟

نعتننن 4 روز قبل
0

ن ودگتحکججن

مائده کوهی 4 روز قبل
0

عالی بود

نویسنده 4 روز قبل
0

مهدیه

پریسان 4 روز قبل
0

بله همینه از شما ممنون هستیم من داشتم می نوشتم دیدم شما نوشتید زهرا خانم

پریسان 4 روز قبل
0

بله همینه از شما ممنون هستیم من داشتم می نوشتم دیدم شما نوشتید زهرا خانم

نویسنده 4 روز قبل
0

شاش

نویسنده 4 روز قبل
0

هعی

فرشته 4 روز قبل
0

خوب

نویسنده 4 روز قبل
0

نمک از دریاچه ی نمک کویر به دست می آید. ثنا کرمی هستم

نویسنده 4 روز قبل
1

عالییی

هلیا 4 روز قبل
1

چرا نرم کن

نویسنده 4 روز قبل
1

نمک خوراکی به بدن ما ضرری دارد

شایان مسلمی 4 روز قبل
1

یک چیزی بنویسین که ادم بتونه متوجه بشه ای همه خط چه خبره

سالار 4 روز قبل
2

خیلی ممنون ولی یه بار زحمت میکشیدی متنی که نوشتی (یا کپی کردی) رو میخوندی این همه غلط املایی و نگارشی و تایپی باعث میشه مطلبی که زحمت کشیدید تهیه کردید به درستی قابل فهم نباشه

نویسنده 4 روز قبل
3

انتر

نویسنده 4 روز قبل
3

با استراج

زهرا 4 روز قبل
1

این نمک مهمه برای غذا و مزه دار میکنه ولی خیلی ریختن نمک باعث بیماری میشود

گکدرلر 4 روز قبل
5

خیلی

علی اصغر وکیلی 4 روز قبل
3

نمک خوراکی را چگونه تهیه میکنیگ

یسنا خاتمی 4 روز قبل
3

نمک چه گونه است وچه گونه اطالاعات از ان کصب میکنیم ماازنمک خوراکی در جاهای مختلفی میتوان یافت نمک خوراکی در دریاچه های نمکی موجودمی باشد به طوری که دراین دریاچه ها اگر بخواهیم نمک همان را استراج کنیم باید با بدان دریا را تسخیر کنیم لکه باقی مانده همراه با مواد معدنی دیگر ان باقی میماندبدین صورت به راحتی میتوانید

تره وله اول سلام 4 روز قبل
0

عالئییییییئییی

نویسنده 4 روز قبل
-1

نمک خوراکی از سنگ نمک های بعضی کویر ها و کوه ها به دست می آید محمد صالح

نویسنده 4 روز قبل
0

سنگ نمک را خورد کرده یا ریز کرده وآن را استفاده کنید عسل

نویسنده 4 روز قبل
0

نمک خوراکی را چگونه تهیه میکنند

نویسنده 4 روز قبل
1

نمک خوراکی را اول استخراج میکنن و بعد درکارخانه تصفیه میکنند و بعد بازار میبرند و مردم ازان استفاده عادی میکنند و نمک خوراکی بیشتر جاهای بیابانی قرار دارند مثل دریاچه ارومیه یا دریاچه نمک شیراز…

-1
امیر 4 روز قبل

طولانی بود

یگانه 4 روز قبل
1

میشه بگید بابدان دریا را تسخیر می کنیم یعنی چی؟؟؟

0
آنا 4 روز قبل

آفرین این سوال منم هست

یامور حبیبی 4 روز قبل
0

عالیه

ناشناس 4 روز قبل
1

نمک خوراکی چگونه تهیه میشود علوم پایه چهارم ؟

نویسنده 4 روز قبل
0

نهههههههفرنوش

مهرنوش یوسفی 4 روز قبل
-1

آره راست میگی

بهاره عزیزی 4 روز قبل
0

عالیه این سایت من ازش جواب سوال علوم پایه چهارمم رو گرفتم ازتون ممنونم گفته بودن تحقیق کنید منم همیشه برای همه جوابام میام این سایت الان هم اومدمخیلی ممنون از کرد آورنده سایت

نویسنده 4 روز قبل
0

خاه

نسيم خالقيان 4 روز قبل
0

بهترين عااااايييي

نویسنده 4 روز قبل
0

میشود آب و نمک را اگر اضافه امد در قابلمه بریزیم تا آبش بخار شود .نمکش قابل استفاده است.😄

نویسنده 4 روز قبل
3

وقتی اب دریا رو نشین شود نمک را استخراج میکنند و سپس ان نمک ها را در کارخانه میبرند و اب نمک را کاملا میچکانند و انهارا بسته بندی میکنند و نمک استفاده های زیادی دارد و ما باید در هر نو غذایی نمک بریزیم پس باید در استفاده از نمک صرفه جویی کنیم

ناشناس 4 روز قبل
0

خ

اموزش و پرورش 4 روز قبل
-2

عالی و بسیار خوب و اموزنده برای دانش اموزان.

ثنی 4 روز قبل
0

عالی بودمن کلاس چهارم هستم و خیلی ازتون ممنونم چون با متن شما اطلاعات عمومی ام خیلی بالا رفتبازم میگم خیییییییییییییییییییییییلی ممنونم

نویسنده 4 روز قبل
-1

خیلی عالی من خوشم اومده

نویسنده 4 روز قبل
0

نمک ها را میتوانیم در دریاچه های شور پیدا کنیم. مصطفی قادری

عالی 4 روز قبل
-1

خول

آرمی 4 روز قبل
-2

عالی بود

کیمیا 4 روز قبل
-1

مابا بایال انحنا بخوروین تابل انهمهغازکعهارد اب دریا

نازنین 4 روز قبل
0

عالیه

0
عالی توضیح دادین 4 روز قبل

عالیه

نویسنده 4 روز قبل
3

قشنگ توضیع بده منه چهارمی چطور بفهمم

نویسنده 4 روز قبل
0

سلام

علی شوکوری 4 روز قبل
-2

عالی ممنون

ابوالفضل امیرابادی زاده محمد رضا 4 روز قبل
2

نمک خوراکی را چگونه تهیه می کنند ؟

نویسنده 4 روز قبل
-2

می توانیم سنگ نمک را در آب جوش بریزیم و زیر آب گرم شعله ی آتش بگیریمآب تبخیر شده و نمک در ته ضرف باقی می مانددنیا میرزایی

فاطمه 4 روز قبل
-2

من از نویسنده ی این متن تشکر می کنم.

😡😡😡😡😡 4 روز قبل
5

واقعا بده

مهدی رستمی 4 روز قبل
-2

نمک ها را می توان از دریا هم بیا ورد

نویسنده 4 روز قبل
3

نمک خوراکی را چگونه تهیه کنیم

نویسنده 4 روز قبل
5

محمدامینسنگ نمک را استخراج می کنند و بعد آن را آسیاب کرده و از طوری های مخصوص عبور می دهند وبعد آن را بسته بندی کرده و به عنوان نمک خوراکی استفاده می کنند

ناشناس 4 روز قبل
1

عالی

رضا غفاری 4 روز قبل
1

بسیار عالی بود🌷🌷🌷

محمد 4 روز قبل
6

عالی بود ممنون بچه ها

سمیرا عباسی 4 روز قبل
3

آلی 🥰🤩

حوا 4 روز قبل
3

نمک خوراکی را چگونه تهیه میکنند

رضا‌هاشمی 4 روز قبل
4

عالی بود ممنون

فاطمه زهرا سیف الدین 4 روز قبل
6

عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی بود

الیسا 4 روز قبل
6

خوبه عالیه بهترین سایته اگر درمورد چیز های دیگر به نام همین سایت باشه حرف نداره ممنونم خیلی خیلی ممنونم

محمد حسن 4 روز قبل
0

خوب

نویسنده 4 روز قبل
-2

خیلی سخت است

-1
فاطمه 4 روز قبل

خیلی بد هست چجوری میگید خیلی خوبه پس جواب کو😡

نویسنده 4 روز قبل
1

خیلی خوب بود ممنون

فاطمه 4 روز قبل
0

اولا حنا خانم فقط برا شما نبود برا همه بود اکثراا هم لذت بردیمخیلی هم خوب بود

امین کریمی 4 روز قبل
1

ابتدا نمک را از سنگ نمک استخراج می کنیم و2،نمک را به بازار میبریم

اصیلا 4 روز قبل
0

خیلی خوب بود

-2
حمیرا رضایی 4 روز قبل

بله خیلی خیلی خوب است

خاکتوج 4 روز قبل
-1

م

اکرم 4 روز قبل
0

متنتون خیلی سنگینه منکه کلاس چهارمم زیاد نمیفهممش

معصومه. 4 روز قبل
2

خیلی.خوبه.ممنون💖

زینب رحیمی 4 روز قبل
4

خوب وعالی است عالی عالی عالی عالی عالی است

نویسنده 4 روز قبل
0

ابتدا نمک را از سنگ نمک جدا می کنیم

نویسنده 4 روز قبل
-1

اب دریا را تبخیر و نمک را از ان جدا کنید علی

نویسنده 4 روز قبل
0

۷

نویسنده 4 روز قبل
1

سلام خوبید من از علوم چیز های زیادی یادمی گیرم

نویسنده 4 روز قبل
1

هیه نمک خوراکی در کشورهای مختلفی می طلبد😂

طاها 4 روز قبل
0

از روش

فاطمه 4 روز قبل
1

به نظر من هرچه میدهد بنویسید

حمیرا رضایی 4 روز قبل
-2

عالیه ممنون

نویسنده 4 روز قبل
0

آب نمک ارومیه ضعیف ترین آب نمک است ولی برای استخراج نمک عالی است ول در آنجا نمک به طور کامل کثیف است

نویسنده 4 روز قبل
1

خوب

اسگول 4 روز قبل
0

تتهخ

حمید رضا 4 روز قبل
0

این سایت بد نیست خوب هم نیست😊😊

نویسنده 4 روز قبل
0

اااااااااااااااااااااااا

نویسنده 4 روز قبل
2

باید تلاش کنیم

ناشناس 4 روز قبل
-1

هههه

1×1=??? 4 روز قبل
-2

من بدبخت شدم تانوشتمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

نویسنده 4 روز قبل
0

تولید نمک

ناشناس 4 روز قبل
0

متنتون خیلی ذیاده برای کلاس چهارم مناسب نیست

نویسنده 4 روز قبل
3

ممنون از مطالب خوبتون

ناشناس 4 روز قبل
0

ممنون عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی

نویسنده 4 روز قبل
-1

خیلی گیجین

نویسنده 4 روز قبل
1

حیوانات خانگی عجیبشان در مورد این مقاله را به عنوان یک کاربر تازه وارد هستم و در سال های اخیر در ایران است که در روستای مرکزی از توابع بخش مرکزی شهرستان بیرجند در استان خراسان رضوی قرار دارد و در سال های اخیر در ایران است که در روستای مزار بی در مورد آن را به دست آوردن این موضوع به خوبی به عنوان مثال یک کاربر به عنوان مثال یک سلام خوبی در پیش رو دارد در مورد این موضوع به اختلاف در مورد محله یا نه و اگر لازم است ذکریث

نویسنده 4 روز قبل
1

۱_ سنگ نمک را از معدن نمک استخراج میکنند وبعد آنرا آسیاب میکنند و به آن ید اضافه میکنند وبعد در کیسه های مخصوص نمک قرار میدهند.۲_ نوع دیگر نمک که از دریاچه ها و اقیانوسها این نوع نمک گرفته میشود.در ایران هم از دریاچه ارومیه که بهترین نمک را دارد ،نمک تهیه میشود

1
وانیا جون 4 روز قبل

خیلی ممنوننننننننننننننننننننننن

نویسنده 4 روز قبل
1

کلاس چهارم علوم صفحه ۱۳

ملینا 4 روز قبل
0

من خیلی دوست دارم این جواب رو ممنون

نویسنده 4 روز قبل
0

اسما آزادی نمک خوراکی را چکونه تهیه میکنند؟

نویسنده 4 روز قبل
-1

اصلا سوالاتش بدرد نمی خوره من داداشم چهارمیکم پی گیری کنید

نویسنده 4 روز قبل
0

13

نویسنده 4 روز قبل
0

نمک خوراکی چگونه تهیه میشود؟؟؟“صفحه 13 کلاس چهارم

خیلی زیاد مینویسد 4 روز قبل
0

خیلی زیاد مینویسید

نویسنده 4 روز قبل
2

نمک ها بیشتر در جاهای بیابانی ها هستند که مثل دریاچه نمک شیراز یا دریاچه ارومیه. نمک هادر جزیره ها جاهای که در استوا قرار قرار دارد وجود ندارد و در کشور هایی که در آنجا نمک کم است کشور ما از دریاچه ارومیه به آن ها می دهند.

برای پاسخ کلیک کنید