برای داشتن هفته ای موفق چگونه برنامه ریزی می کنید؟ صفحه 121 فارسی هشتم

جواب گفت و گو صفحه ۱۲۱ کتاب ادبیات فارسی پایه هشتم برای داشتن هفته ای موفق چگونه برنامه ریزی می کنید؟ از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : شنبه: نوشتن اهداف کلی.
اهداف کلی خود را بنویسید. اهداف خود را در سه زمینه سلامتی، خانواده و امور مالی بگنجانید. می توانید با پاسخ گویی به سوالات زیر شروع کنید:.
امسال می خواهید چه مقدار درآمد داشته باشید؟ سال بعد چه مقدار؟ پنچ سال بعد چطور؟.
چه شیوه زندگی را برای خود و خانواده تان در نظر گرفته اید؟.
سلامتی کامل را در چه چیزی می بینید؟.
یکشنبه : تعیین هدف.
سریع فکر کنید و پاسخ دهید. در حال حاضر سه هدف مهم زندگی خود را نام ببرید؟ 30 ثانیه زمان برای پاسخ گویی به این سوال در نظر بگیرید. پاسخ به این سوال، تصویر واضح تری از آنچه شما در زندگی می خواهید را نشان می دهد.
دوشنبه : ذکر جزیات.
اهداف خود را این بار دقیق، واضح و با ذکر جزیات بنویسید. نکته مهم امروز این است که سعی کنید اهداف خود را مثبت بنویسید. مثلا بجای نوشتن « نمی خواهم دیگر جلسات ورزشم را از دست بدهم » بهتر است بنویسید « سه روز در هفته ورزش خواهم کرد ».
سه شنبه : تعیین ضرب العجل.
برای اهداف خود زمان تعیین کنید و سعی کنید قبل از تمام شدن مهلتی که به خود داده اید، به هدف خود برسید. تعیین کردن ضرب العجل از به تعویق افتادن کارها جلوگیری می کند.
چهارشنبه : عیب یابی.
موانعی که در گذشته باعث دور شدن شما از اهدافتان شده است را شناسایی کنید. سپس راهکارهایی را برای غلبه بر تک تک موانع موجود، پیدا کنید. آیا نیاز به فراگیری مهارت های بیشتری برای از میان برداشتن موانع دارید؟.
پنج شنبه : گام به گام.
اهداف ریز به ریز شده خود را طبقه بندی کنید و هر روز را به یکی از اهداف خود اختصاص دهید. مثلا دستگاه جدید را در باشگاه امتحان کنید و یا شب ده دقیقه زودتر به رختخواب بروید. این اهداف ممکن است بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر آیند اما در آینده بسیار مفید خواهند بود.
جمعه : جملات تاکیدی.
اهداف روزمره خود را با خود تکرار کنید. سعی کنید جملات مثبت را تکرار کنید. بطور مثال صبح که از خواب برمی خیزید، پنج بار جمله من سالم و خوش اندام هستم را با خود تکرار کنید. اینکار به نگه داشتن هدف در ذهن شما کمک زیادی می کند.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
رها 2 سال قبل
-2

عالی بود ممنون از شما

dokhi tak 2 سال قبل
0

خوب بود فقط مهدی جواب میدع کع

برای پاسخ کلیک کنید