آیا تاکنون به تاسیسات ساختمان به عنوان قلب تپنده آن توجه کرده اید؟ در گروه خود با جست و جو در اینترنت کتاب ها و منابع دیگر در خصوص شباهت سیستم های تاسیساتی به قلب انسان تحقیق کنید صفحه 77 کار و فناوری نهم

امین

خوبه

جواب تحقیق کنید صفحه ۷۷ کتاب کار و فناوری پایه نهم آیا تاکنون به تاسیسات ساختمان به عنوان قلب تپنده آن توجه کرده اید؟ در گروه خود با جست و جو در اینترنت کتاب ها و منابع دیگر در خصوص شباهت سیستم های تاسیساتی به قلب انسان تحقیق کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : ساختار سیستم های تاسیسات حرارتی و برودتی یک ساختمان به صورت رفت و برگشت است که دقیقا مانند شبکه رگ ها و قلب انسان یا شبکه گردش خون عمل می کند.
در سیستم گردش خون انسان، قلب باعث حرکت خون در رگها می شود و شش ها باعث احیاء و زنده شدن خون می گردنند و گردش خون به صورت ممتد و جاری در گردش است و این عمل باعث فعال و زنده نگه داشتن بدن می شود.
عملکرد سیستم تاسیسات یک ساختمان نیز دقیقا شبیه سیستم گردش خون انسان است در این سیستم که می تواند هم برودتی (سرمایی) و هم حرارتی (گرمایی) باشد شبکه لوله مانند رگ ها آب را در خود جاری می کنند و پمپ های سیستم مانند قلب کار گردش آب را به عهده دارند همچنین وسایل سرمایی و گرمایی مانند شش ها کار احیاء آب را برعهده دارند.
سیستم تاسیسات ساختمان می تواند مانند سیستم گردش خون، یک سیستم بسته و پویا باشد.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
؟☆☆☆☆☆ 1 ماه قبل
-1

بسیار خوب

پایه نهم 4 ماه قبل
0

این متنی ک دوستمون نوشته رو ۱۰ دیقه پیش تو چند تا سایت پیدا کردم ........♡

zizi 4 ماه قبل
2

👏🏻

1
پایه نهم 4 ماه قبل

عجب ꯁ

خودم 5 ماه قبل
2

این تو همه سایتا نوشته

2
پایه نهم 4 ماه قبل

دقیقا• من الان سه ساعته دنبالشم تا تحقیقم رو کامل کنم ولی باز هم پیدا نکردم همش همین متنه

امین 5 ماه قبل
14

خوبه

برای پاسخ کلیک کنید