آیا تاکنون به تاسیسات ساختمان به عنوان قلب تپنده آن توجه کرده اید؟ در گروه خود با جست و جو در اینترنت کتاب ها و منابع دیگر در خصوص شباهت سیستم های تاسیساتی به قلب انسان تحقیق کنید صفحه 77 کار و فناوری نهم

امین

خوبه

پایه نهم

دقیقا• من الان سه ساعته دنبالشم تا تحقیقم رو کامل کنم ولی باز هم پیدا نکردم همش همین متنه

خودم

این تو همه سایتا نوشته

جواب تحقیق کنید صفحه ۷۷ کتاب کار و فناوری پایه نهم آیا تاکنون به تاسیسات ساختمان به عنوان قلب تپنده آن توجه کرده اید؟ در گروه خود با جست و جو در اینترنت کتاب ها و منابع دیگر در خصوص شباهت سیستم های تاسیساتی به قلب انسان تحقیق کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : ساختار سیستم های تاسیسات حرارتی و برودتی یک ساختمان به صورت رفت و برگشت است که دقیقا مانند شبکه رگ ها و قلب انسان یا شبکه گردش خون عمل می کند.
در سیستم گردش خون انسان، قلب باعث حرکت خون در رگها می شود و شش ها باعث احیاء و زنده شدن خون می گردنند و گردش خون به صورت ممتد و جاری در گردش است و این عمل باعث فعال و زنده نگه داشتن بدن می شود.
عملکرد سیستم تاسیسات یک ساختمان نیز دقیقا شبیه سیستم گردش خون انسان است در این سیستم که می تواند هم برودتی (سرمایی) و هم حرارتی (گرمایی) باشد شبکه لوله مانند رگ ها آب را در خود جاری می کنند و پمپ های سیستم مانند قلب کار گردش آب را به عهده دارند همچنین وسایل سرمایی و گرمایی مانند شش ها کار احیاء آب را برعهده دارند.
سیستم تاسیسات ساختمان می تواند مانند سیستم گردش خون، یک سیستم بسته و پویا باشد.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
عباس 2 ماه قبل
1

ممنون از خدمات

؟☆☆☆☆☆ 9 ماه قبل
0

بسیار خوب

پایه نهم 11 ماه قبل
1

این متنی ک دوستمون نوشته رو ۱۰ دیقه پیش تو چند تا سایت پیدا کردم ........♡

zizi 11 ماه قبل
2

👏🏻

1
پایه نهم 11 ماه قبل

عجب ꯁ

خودم 12 ماه قبل
3

این تو همه سایتا نوشته

5
پایه نهم 11 ماه قبل

دقیقا• من الان سه ساعته دنبالشم تا تحقیقم رو کامل کنم ولی باز هم پیدا نکردم همش همین متنه

امین 1 سال قبل
14

خوبه

برای پاسخ کلیک کنید