تصویر نویسی انشای آزاد درس اول صفحه 23 و 24 کتاب نگارش کلاس هشتم

اسمم چی بود؟🤔🤔🤔

پریچهر💢هرکی هستی و کجا هستیــــ

الی

ممنون،اما بهتر از این هم میتونستید بنویسید 🙂

نویسنده

روز بارانی است. بوی کاه گل همه جا را پرکرده است و با عطر برگ کهنه بید و گل های پایه کوه در هم امیخته است. کوچه های باریک پراست از احساس پاییز. خانه ها با سقف های کوتاه و حداکثر در دو طبقه در کنار هم قرار گرفته اند. پنجره های کوچک و بزرگ با درهای چوبی، همانند چشمان و دهان خانه ها جلب نظر می کنند. خانه ها ساده اند و ساده تر از خانه ها درب خانه ها است. دری که با نرده درست شده است و حکایت امنیت و صمیمیت آبادی را می رساند. مائده

شهرزاد

پاییز روستایمان را فتح کرده بود. درختان گوشواره های زرد و قرمز خود را در هوهوی باد برقص در اورده بودند. من منظره ی روستا را عالی می دیدم. انگار پاییز دست به قلم شده بود و با فصل های دیگر رقابت می کرد، او در کار خود استاد بود. رنگ های اصلی کار او قرمز و زرد است. او عاشق این رنگ هاست. این رنگ ها به او انگیزه ی زیادی می دهد و از کارش لذت بیشتری می برد. البته باران هم بخشی از هنرنمایی اوست ، من عاشق باران های پاییزی هستم و به نظرم زیبایی پاییز به بارانش است. زیبایی های فصل پاییز ستودنیست.اهالی روستای ما با امدن پاییز لباس های زرد و قرمز می پوشند و خود را به رنگ طبیعت در می اورند. حتی خانه هایمان کم کم خود را برای خواب زمستانی اماده می کنند. همیشه من در روز های اخر پاییز غمگین می شوم چون از نقاشی های پاییز محروم می شوم. پاییز حس شاعرانه ایست که وقتی به او فکر می کنم ذهنم پر از ایده و خلاقیت می شود. من پاییز را خیلی دوست دارم.

علی

خیییییلی کوتاهلطفا یکم طولانی تر که ما رومون بشه برا یکی بخونیممعلم که جای خودش داره😉🙂😙

تصویر نویسی صفحه ۲۳ و ۲۴ کتاب نگارش پایه هشتم انشای آزاد کلاس هشتم از سایت نکس لود دریافت کنید. یکی از دو تصویر زیر را انتخاب کنید و درباره آن بنویسید. پس از اینکه نوشته تان را در کلاس خواندید، دوستان شما باید تشخیص دهند که انشای شما مربوط به کدام تصویر است.

تصویر نویسی کتاب نگارش هشتم

انشای آزاد صفحه ۲۳ کتاب نگارش هشتم

در این پست میخواهیم برای دانش آموزان گل که به این پست تشریف آورده اید جواب و پاسخ فعالیت و درس آزاد کتاب نگارش هشتم کلاس هشتم در رشته های متنوع تجربی انسانی ریاضی و فنی حرفه ای موجود میباشد صورت کامل جواب انشای آزاد صفحه ۲۳ کتاب نگارش هشتم را قرار دهیم ولی جواب این درس اول را هنوز پیدا نکردم به زودی پس از پیدا کردن در همین پست قرار خواهیم داد.

توصیف شکل اول (بالا):

روز بارانی است. بوی کاه گل همه جا را پرکرده است و با عطر برگ کهنه بید و گل های پایه کوه در هم امیخته است. کوچه های باریک پراست از احساس پاییز. خانه ها با سقف های کوتاه و حداکثر در دو طبقه در کنار هم قرار گرفته اند. پنجره های کوچک و بزرگ با درهای چوبی، همانند چشمان و دهان خانه ها جلب نظر می کنند. خانه ها ساده اند و ساده تر از خانه ها درب خانه ها است. دری که با نرده درست شده است و حکایت امنیت و صمیمیت آبادی را می رساند.

توصیف شکل دوم (پایین):

پشت بام خانه ها به صورت صاف ساخته شده است. مصالح سقف کاه و گل است که بر روی تیرهای چوبی قرار دارد. سقف خانه ها از چوب درختان ساخته شده است. این درخت ها بر روی دیوار و قسمتی هم بر روی ستون چوبی که ان هم روی پایه ای چوبی دیگری سوار شده است استوارند. روی سقف ها را با گون ویا شاخه های درختان پوشانده اند. معماری روستا بسیار ساده است و سادگی بسیار متناسبی دارد.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

پریچهر : صدای جیغ بچه ها و بازی های پر سر و صدایشان در محله کوچک قدیمی پیچیده بود.
گویی دغدغه ای جز بازی با همسالان خود نداشتند. خوش بحالشان،هنوز چیزی از مشلاک زندگی نمیدانند.
پاییز کم کم وارد محله شان شده بود و زرد و نارنجی شدن برگ ها رنگ و لعاب خاصی ایجاد کرده بود ک توجه همه را ب سمت خود جلب میکرد.
دیوار های کاه گلی و سقف های چوبی خانه هایشان مرا یاد خانه مادر بزرگم می اندازد.
خیلی جالب است،پشت بام خانه پایینی،حیاط خانه بالایی است.
در و پنجره آبی رنگی از دور ب من چشمک میزند.
چقدر این نزدیک بودن و صمیمیت را دوست دارم.
خوشبحالشان ک یک زندگی آرام و راحت و دور از هرگونه فضای مجازی و اینترنت دارند.
بوی نان تازه می آید،گویی در همین نزدیکی ها کسی نان میپزد.
کوه ها و تپه ها مانند کویری شده اند،بدون هیچ سبزه و درخت.
در این محله گرم و صمیمی پاییز زیباست و زیبایی این محله را صمیمیت و مهربانی انسان ها با یکدیگر دو چندان میکند.

پریچهر : بالایی :
مقدمه : خشت ها بر سر هم ایستاده و خانه ای ساخته اند ، عشق و شور و اشتیاق در محل موج میزند و مهربانی شرط اول محله است .
بدنه : وارد که میشوی ، با اولین نگاه محلی پیر و چروکیده با چندین خانه لغزنده به چشمت میخورد ، اما وقتی کمی عمیق تر مینگری ، همه چیز زیبا تر و آرامش دو چندان میشود . کوه ها حصاری شده و محل را در آغوش گرفته و درختان ، لباسی برای آن شده اند ، همه چیز رنگ و بوی خاص خودش را دارد اما خانه ها ، آن چنان رنگ و وارنگ ، با کاشی های هفت رنگ نیستند ، اما ، آدم هایش هم یک رنگ هستند و از برادر به هم نزدیک تر .
نتیجه : آری ، ممکن است در نگاه اول ظاهر چیزی توجه مارا به سوی خود جلب نکند ، اما نگاهی دقیق تر ، خبر های بهتری از محل می دهد .
پایینی :
مقدمه : چشمی میچرخانم و کل محل را بارنداز میکنم ، همه چیز آرام و بی مشغله به چشم می آید .
بدنه : خانه هایی با لباس کاه گلی که در کنار هم ایستاده اند ، بدون اندکی فاصله ، خبر از همدلی و یک دل بودن اهل محل میدهد . همه چیز کاملا ساده اما با کمی رنگ و نقش و نگار به چشم میخورد . پنجرهایی که رو به یکدیگر باز میشوند تا همسایگان با دیدن روی یک دیگر در وقت صبح ، اشتیاق در دلشان جای بگیرد .
نتیجه : در این محل ، خانه ها شبیه یک دیگرند اما اتفاقات هر خانه با خانه دیگر زمین تا آسمان تفاوت دارد .

علی رضایی شکل بالا : روز بارانی است. بوی کاه گل همه جا را پرکرده است و با عطر برگ کهنه بید و گل های پایه کوه در هم امیخته است. کوچه های باریک پراست از احساس پاییز. خانه ها با سقف های کوتاه و حداکثر در دو طبقه در کنار هم قرار گرفته اند. پنجره های کوچک و بزرگ با درهای چوبی، همانند چشمان و دهان خانه ها جلب نظر می کنند. خانه ها ساده اند و ساده تر از خانه ها درب خانه ها است. دری که با نرده درست شده است و حکایت امنیت و صمیمیت آبادی را می رساند.

علی رضایی شکل پایین : پشت بام خانه ها به صورت صاف ساخته شده است. مصالح سقف کاه و گل است که بر روی تیرهای چوبی قرار دارد. سقف خانه ها از چوب درختان ساخته شده است. این درخت ها بر روی دیوار و قسمتی هم بر روی ستون چوبی که ان هم روی پایه ای چوبی دیگری سوار شده است استوارند. روی سقف ها را با گون ویا شاخه های درختان پوشانده اند. معماری روستا بسیار ساده است و سادگی بسیار متناسبی دارد.

نازنین شکل پایین : هوا سرد است درختان پوششی ندارند و زمین پرشده از برف روی سقف های خانه از برف پرشده همه ی انسان ها در خانه هایشان هستند و در دیگر خورشیدی نیست که هوا را گرم کند سردی هوا بدنمان را یخ کرده بود و مدام میلرزیدیم بعضی از مردم برای برف بازی و بعضی دیگر بخاطر کار هایشان به بیرون میروند و پاتو و دستکش می پوشند دیگر درختی نیست میوه بدهد و سر سبز باشد روی درخت فقط برف است.

گمنام : روستای ما زیباترین روستا ست نارنجی ترین روستا. روستایمانمان پر از خانه های زیبا که با کاه گِل درست شده، است. مردم روستا برای زیباتر دیده شدن خانه هایشان دَر وپنجره ی خودرا ابی رنگ میکنند یا اینکه سقف خانه های خودرا شیب دار درست میکنند در اوایل روستا ۳ درخت است که معروف به ۳ کهنسال هستند.

علیرضا عبدینیا : بیشتر مردم خانه هایشان را از کاه وگل وسنگ میسازند تا در برابر طوفان مقاوم باشدوبعضی از مردم برای اینکه اب به داخل خانه یشان نرود سقف ان را شیروانی می کنند.

مهدی : روزی بود که همراه خانواده ام به سفر رفته بودیم که به روستایی رسیدیم وهوا سرد بود ونگاهی به خانه های ان ها کردم ودیدم که خانهایشان از کاه وگل است وسقف خانه ها از چوب درختان ساخته شده است وهمه مردم اتش روشن کرده بودند ودرختان را برف پوشانده بود.

آیلار : فصل زمستان است و هوای شهر بسیار سرد است همه ی درختان جامه ی سبز خود را از تن در آورده وبه خدای زمستانی فرو رفته اند دیگر پرنده ای در آسمان پر نمی زند و همه آنها به جای دیگری کوچ کرده اند.

سارینا : روزی از روز های زمستان بود من و پدرم تصمیم گرفتیم که به بالای کوه نزدیک روستا برویم آماده شدیم و در حیاط را باز کردیم و راه افتادیم دربین راه پدرم گفت نگاه کن روستایمان را میبنی من برگشتم چند خانه ی کوچک را دیدم که در روی هم بنا شده بودند و مهی نازک که همه جا را فرا گرفته بوداز خانه همسایه مان دودی بلند شده بود دود تنور گرم و داغ درختانی که با لایه ی نازکی از برف لباس زمستانی وسفیدی پوشیده بودند درو پنجره هایی که از چوب بودند و نقش امنیت خانه ها را ایفا میکردند نردبان پدرم را نیز دیدم که شب وقتی برف بالای خانه را پاک کرده فراموش کرده که پایینش بیاورد و مهم تر از همه صاف و یکدل بودن روستاییان که حتی اگر چشمات رانیز ببندی می توانی حسش کنی و با قلبت لمس کنی.

یونس عجم : من در روستای کوچکی زندگی میکنم که واقعا دیدنی است در پایز رودی که از وسط روستا میگذرد که همراه خود برگ هایی به رنگ های گرم و اتشین می اورد وزمستان وقتی از روی کوه به روستا نگاه میکنی مثل عروسی که با شیدای نظر ها را به خود جلب میکند وبام های که از انها دود کش های بیرون زده ودود غلیضی از ان خارج میشود که با خود هزاران پند.اندرز . وصمیمیت همراه دارد.

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
عبدالله نواصر 10 روز قبل
9

سلام متن ها با تصويرها فرق داشت يعني فكر ميكنم انشا رو برعكس نوشتيد هر انشا در مورد خود تصوير نيست

2
___mitra__ 10 روز قبل

سلام،اره اصلا به اون تصویربالایی ربطی نداره انشاشون

نسترن 10 روز قبل
0

ممنون کہ فکر ما رو ھم میکنید 🥰😁😍🤩🤠

❤ماکان بند❤ 10 روز قبل
11

بد نبود میتونست بهتر باشهمرسی💙❤

آیلین 10 روز قبل
3

خوب بود بد نبود ولی به نظرم باید بیشتر باشه

نوشین 10 روز قبل
5

عالی بود💜💜💜

الی 10 روز قبل
24

ممنون،اما بهتر از این هم میتونستید بنویسید 🙂

8
ناشناس 10 روز قبل

درست می گویی

عرفان 10 روز قبل
1

بد نیست

آیدا 10 روز قبل
2

خوبه ها ولی خب انشای تنبل کلاس ما بهترهولی بازم وقتی معلممون عین آدامس مارو میجوهه میشه نوشتش

LooLoo 10 روز قبل
2

بدنبود خوبم نبود

بهار 10 روز قبل
7

معروف شدی ها

نویسنده 10 روز قبل
10

نمي شه کامل انشا رو بزاريد

6
ناشناس 10 روز قبل

دقیقا

شراره 10 روز قبل
6

نمی دونم چی بگم خیلی کم ولی دوباره ممنون😍😍😘😘🖒🖒🖒

زینب 10 روز قبل
4

عالی بود👏👏👏👏👏

عبی 10 روز قبل
5

میتونست بهتر بشهمرس💘😆😆

الهام 10 روز قبل
6

بە نظر خیلی عالی بود ❤❤❤

گمنام 10 روز قبل
0

تصویر اولروستای ما زیباترین روستا ست نارنجی ترین روستا.روستایمانمان پر از خانه های زیبا که با کاه گِل درست شده، است.مردم روستا برای زیباتر دیده شدن خانه هایشان دَر وپنجره ی خودرا ابی رنگ میکنند یا اینکه سقف خانه های خودرا شیب دار درست میکنند در اوایل روستا ۳ درخت است که معروف به ۳ کهنسال هستند .

ریحانه 🎵💮 10 روز قبل
8

بدک نبود ولی خوشم نیومد که بنویسمش

3
ناشناس 10 روز قبل

دقیقا همینطور

فاطمه عابدی 10 روز قبل
7

به نظر منم باید کامل تر باشه خیلی کمه😯😯😯😯

نازنین 10 روز قبل
13

هوا سرد است درختان پوششی ندارند و زمین پرشده از برف روی سقف های خانه از برف پرشده همه ی انسان ها در خانه هایشان هستند و در دیگر خورشیدی نیست که هوا را گرم کند سردی هوا بدنمان را یخ کرده بود و مدام میلرزیدیم بعضی از مردم برای برف بازی و بعضی دیگر بخاطر کار هایشان به بیرون میروند و پاتو و دستکش می پوشند دیگر درختی نیست میوه بدهد و سر سبز باشد روی درخت فقط برف است جواب شکل پایینی

0
m.s 10 روز قبل

متن خوبی است ولی کمی احساس بیشتری به متنت می بخشیدی بهتر می شد

علی 10 روز قبل
14

خیییییلی کوتاهلطفا یکم طولانی تر که ما رومون بشه برا یکی بخونیممعلم که جای خودش داره😉🙂😙

-2
sromexs 10 روز قبل

ناموسا 5 نفر جواب فرستادن بازم برای شما کمه ؟

نویسنده 10 روز قبل
1

اری زیباست اینها بخشی از نعمت های خداوند است

نویسنده 10 روز قبل
3

اری اری این ها بخشی ازنعمت های خدا وند است

5
امیر زجایی 10 روز قبل

بله

نویسنده 10 روز قبل
0

عالی خوب من امیر رجایی هستم

عذرا 10 روز قبل
0

خیلی عالی بودند دستون دردنکنه

مهدی 10 روز قبل
0

عالیه

m.s 10 روز قبل
2

خیلی کوتاه است باید به داستان هایت شاخ و برگ بدهی

sromexs 10 روز قبل
0

داداش لطفا دوباره بیا تلگرام @sromexs خواهش میکنم نمیدونستم تویی.

نویسنده 10 روز قبل
0

خودم نمیدونم🤣🤣🤣🤣🤣

نویسنده 10 روز قبل
-1

امیر.تصویر بالا:در این عکس میتوان فهمید که فصل پاییز است و منطقه اش کویری.

دریا 10 روز قبل
2

مطالب شما خوب ولی اگر بازم مطالب زیاد تری می نوشتین خوب تر بود.

3
مهدی کریمی 10 روز قبل

افرین دیقیقه همین توره

m.s 10 روز قبل
-2

من که یک بار اومدم….

میترا 10 روز قبل
11

سلام اصلا جالب نبود

ناشناس 10 روز قبل
11

خیلی کوتاس انشاهاتون😕😕

امیرعباس 10 روز قبل
6

اصلا خوب نبود اینا چیین😒😒😒😤😤😠😡

13
Exo 10 روز قبل

اصلا به درد نمیخورد … برو عامو اینا چینبلد نیستی اصلا ننویس 😂😌

0
a,y 10 روز قبل

👍

Yeganeh 10 روز قبل
1

خیلی کمه

.. 10 روز قبل
8

اصلا خوب نیست چون رعایت نشده

فاطمه 10 روز قبل
4

به نظر من بالاییش خوب نیس چون من بارونی تو تصویر نمیبینم که توی متن ها گفتن باران

2
ناشناس 10 روز قبل

دقیقا

M 10 روز قبل
5

بدک نبود

ناشناس 10 روز قبل
8

اصلا خوب نبود ما تو تصویر بالایی بارون نمیبینم منطقه کویری بارون لطفا بهتر بنویسید😠

0
aa 10 روز قبل

دقیقاااا

نرگس رضایی 10 روز قبل
0

عالیییییی

مهدیه قاسمی علی اباد 10 روز قبل
11

خوبه و ولی ساختنان بدنی و ………..رعایت نشده

1
بهار حمدی اصل 10 روز قبل

دقیقا

سامان خلیلی 10 روز قبل
0

خیلی متن های کامل و زیبایی دارد ممنون بابت همه چیز

شهرزاد 10 روز قبل
3

باهات موافقم.

شهرزاد 10 روز قبل
18

پاییز روستایمان را فتح کرده بود. درختان گوشواره های زرد و قرمز خود را در هوهوی باد برقص در اورده بودند. من منظره ی روستا را عالی می دیدم. انگار پاییز دست به قلم شده بود و با فصل های دیگر رقابت می کرد، او در کار خود استاد بود. رنگ های اصلی کار او قرمز و زرد است. او عاشق این رنگ هاست. این رنگ ها به او انگیزه ی زیادی می دهد و از کارش لذت بیشتری می برد. البته باران هم بخشی از هنرنمایی اوست ، من عاشق باران های پاییزی هستم و به نظرم زیبایی پاییز به بارانش است. زیبایی های فصل پاییز ستودنیست.اهالی روستای ما با امدن پاییز لباس های زرد و قرمز می پوشند و خود را به رنگ طبیعت در می اورند. حتی خانه هایمان کم کم خود را برای خواب زمستانی اماده می کنند. همیشه من در روز های اخر پاییز غمگین می شوم چون از نقاشی های پاییز محروم می شوم. پاییز حس شاعرانه ایست که وقتی به او فکر می کنم ذهنم پر از ایده و خلاقیت می شود. من پاییز را خیلی دوست دارم.

زهرا 10 روز قبل
0

عالی

مبینا 10 روز قبل
0

ولی بنظرم عالیه

ناشناس 10 روز قبل
1

عالیع

77 10 روز قبل
2

خیلی عالی بود

1
ایلار 10 روز قبل

نرسی که زحمت کشیدین 💞عالی بود

-1
سینا 10 روز قبل

سلام شماره ی پات چنده نفس

اسمم چی بود؟🤔🤔🤔 10 روز قبل
28

پریچهر💢هرکی هستی و کجا هستیــــ

نویسنده 10 روز قبل
19

روز بارانی است. بوی کاه گل همه جا را پرکرده است و با عطر برگ کهنه بید و گل های پایه کوه در هم امیخته است. کوچه های باریک پراست از احساس پاییز. خانه ها با سقف های کوتاه و حداکثر در دو طبقه در کنار هم قرار گرفته اند. پنجره های کوچک و بزرگ با درهای چوبی، همانند چشمان و دهان خانه ها جلب نظر می کنند. خانه ها ساده اند و ساده تر از خانه ها درب خانه ها است. دری که با نرده درست شده است و حکایت امنیت و صمیمیت آبادی را می رساند. مائده

-1
عالی 10 روز قبل

عالی بود

S 10 روز قبل
7

منظورش اینه که به نام خدا اول متن نداره بزارید تا خدا کمکتون کنه

0000000012 10 روز قبل
2

بد بوددددددددددددددددددد خیلی بد بودددددددددددد

0
حسین 10 روز قبل

خیلی خلاصه بگین

خودت بنویس 20 شو والا ایششش 10 روز قبل
2

عالی بود

اسما امینی 10 روز قبل
1

خیلی عالی ممنونیم ❤❤به هر سایتی که میرفتیم این کوتاه و عالی نبودمرسی از زحماتتون❤❤❤

نویسنده 10 روز قبل
0

درخانه دودی درهوا پخس شده است انگار دارن چیزی درست می کنند

AMIR 10 روز قبل
1

عالی بود نویسنده زیبا و کوتاه 😘

نویسنده 10 روز قبل
-1

روز بارانی است. بوی کاه و گل همه جا را پرکرده است.آرسام خسروی

سینوفارم 10 روز قبل
-1

بدک نبود

میری A 10 روز قبل
-1

ممنون بابت انشا های خوبتون عالین

نویسنده 10 روز قبل
0

صفحه

فائزه سنگک 10 روز قبل
-1

بدک نیست انشای تنبل ملاس ازاین انشا بهتره خداییییییی 😁😁

نویسنده 10 روز قبل
-1

جعر عالی بود فقد نتیجه گیری:(

نویسنده 10 روز قبل
-1

سلام زيتون جان سلام من از این رو به رو شد

نمد کیم 😐💔 10 روز قبل
-1

خبع😐🌺

-1
نمد کیم 😐💔 10 روز قبل

😐🌷

نویسنده 10 روز قبل
-1

تصویر پایین : فصل زمستان با سرمایش و تمام زیبایی اش فرا می رسد و فصلی که دانه های برف درختان را سفید پوش می کنند

نویسنده 10 روز قبل
2

خیلی بد بود حسین

نویسنده 10 روز قبل
0

تا چشم کار

0
ناشناس 10 روز قبل

مطالب عالی هستند

نویسنده 10 روز قبل
1

ممنون مطلب خوبی است

نویسنده 10 روز قبل
-2

.

نویسنده 10 روز قبل
3

برف همه جا را پوشانده بود و چیزی جز سفیدی برف دیده نمیشد.درختان برهنه و روی درختان برگ و میوه ای وجود نداشت . بچه برف بازی میکردن و در خانه هایشان بخاری روشن کرده بودند.الهه پایینی

1
خیلی عالی 10 روز قبل

خیلی عالیع

سیوان 10 روز قبل
-1

ایول به این میگن انشا

سمیرا 10 روز قبل
2

خیلی کوتاه بود یکم بیشتر بود خوب میشود😐😂🪐

نویسنده 10 روز قبل
-2

سلام من میخوام ساختمان نوشته توش باشه علیرضا رحمانی از مشهد

نویسنده 10 روز قبل
4

خیلی خیلی خوبی بوده

نویسنده 10 روز قبل
0

ادامه مطلب تصویر اولیراحله 😁

... 10 روز قبل
0

اووووق خیلی بد بود و کم

نویسنده 10 روز قبل
0

مطالب عالی هستند

سید مهدی میری 10 روز قبل
1

انشاء عالی است

نویسنده 10 روز قبل
0

بنیامین رحمانی

ناشناس 10 روز قبل
0

عالی بود ممنون

نویسنده 10 روز قبل
1

آنتناهخحتخخ

ساجده 10 روز قبل
2

خوب بود

ادریس ساربان ریگی 10 روز قبل
1

من درس ضعیف هستم

ناشناس 10 روز قبل
0

عالی

بنده 10 روز قبل
0

خوب بود

1
🤗 10 روز قبل

آره عالیه

نویسنده 10 روز قبل
0

پشت بام خانه ها به صورت صاف ساخته شده است.مصالح ساخت خانه هاکاه وگل که باآن دیوارهای خانه هارا ساخته اند.سقف آنها را از چوب بکار برده شده است،چوب آنها از تنه ی درختان تهیه می شود.روی سقف از چوب هایی مانند نی،گز،چوب درختان استفاده می شود و…ساختن خانه های گلی بسیار ساده و آسان است

نویسنده 10 روز قبل
0

باسه

برای پاسخ کلیک کنید