در خصوص خدمت سربازی در سایر کشورهای جهان تحقیق کنید صفحه 104 آمادگی دفاعی دهم

چرا انقدر طولانی😐؟بخدا ماها یه چی میخوایم بنویسیم که دهن معلم بسته شه . درک کنین یکم متنو کوتاه تر کنین. ولی جدا از این عالی بود

mel

به دردم خورد مرسی

Brn

عالی

ناشناس

عالی

ناشناس

عالی

جواب فعالیت صفحه ۱۰۴ کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم در خصوص خدمت سربازی در سایر کشورهای جهان تحقیق کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

مهدی : وضعیت سربازی در جهان به 6 دسته تقسیم می شود. جدای از سربازی اجباری و نداشتن سربازی، انواع دیگری مانند سربازی در مواقع ضروری، سربازی گزینشی، نداشتن ارتش فعال و سربازی غیررسمی وجود دارد. نمونه آخر به معنی آن است که سربازی از نظر قانونی اجباری نیست؛ اما ارتش آن کشور کودکان را مجبور به خدمت برای آن ها می کنند.
در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران زنان از خدمت سربازی معاف هستند؛ اما درکشورهای مختلف جهان این وضعیت یکسان نیست و زنان گاه مجبور به خدمت سربازی بوده و گاه می توانند به طور داوطلبانه به سربازی بروند. البته برخی کشورها مانند فرانسه زنان می توانند در واحدهای غیرجنگی خدمت خود را بگذرانند. رژیم اشغالگر قدس، تونس، کوبا، کره شمالی و اریتره برخی از کشورهایی هستند که سربازی زنان در آن ها اجباری است.
کشورهای جهان بر اساس وضعیت نظام وظیفه به 6 دسته تقسیم می شوند که ایران در ششمین و آخرین گروه قرار دارد.
1- کشورهایی که سربازی اجباری ندارند مثل آرزانتین، کانادا، امارات، امارات متحده عربی و ایالات متحده آمریکا، مقدونیه، کویت و آلمان. ،3 کشور، 61%).
2- کشورهایی که سربازی اجباری یک سال و یا کمتر دارند مانند فنلاند، آذربایجان، اتریش روسیه، تایوان ، ترکیه و سویس. (24 کشور، 11%).
3- کشورهایی که صرفا در امور مدنی یا به صورت نظامی غیر مسلح سربازی دارند مثل آنگولا، اسپانیا و قبرس.(7 کشور، 4%).
4- کشورهای که سربازی انتخابی دارند مانند اندونزی، تایلند، مالزی و سنگال .(14 کشور، 7%).
5- اسامی کشورهایی که از ترکیب نیروهای داوطلب و اجباری استفاده می کنند مانند رژیم اشغالگر قدس، ساحل عاج، سنگاپور، سودان، فیلیپین، کره جنوبی، کلمبیا، گرجستان، گابون، مالی و موریتانی. (15 کشور، 8%).
6- کشورهایی که سربازی اجباری 18ماه و یا بیشتر، غیر انتخابی و همراه با به کار گیری در امور عملیاتی نظامی دارند به مانند جمهوری اسلامی ایران، ارمنستان، کره شمالی و مصر. (17 کشور، 9%).

میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
Asal 6 ماه قبل
1

واقعا عالی بود ممنونم

من 7 ماه قبل
1

واو دمت گرم

Mehrdad 7 ماه قبل
2

دمت گرم

ناشناس 7 ماه قبل
5

عالی

Brn 7 ماه قبل
6

عالی

4
ناشناس 7 ماه قبل

عالی

mel 7 ماه قبل
6

به دردم خورد مرسی

هانیه 7 ماه قبل
2

عالی بود ممنون😍

نویسنده 7 ماه قبل
0

نمیدونم کاش دوستان جواب رو ارسال کنند. بخدا نمیدونم 😑😶

دلارام حسینی 7 ماه قبل
3

عالیه

7 ماه قبل
13

چرا انقدر طولانی😐؟بخدا ماها یه چی میخوایم بنویسیم که دهن معلم بسته شه . درک کنین یکم متنو کوتاه تر کنین. ولی جدا از این عالی بود

برای پاسخ کلیک کنید